Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

Gnu Riders Choice 14/15


208 odpowiedzi w tym temacie

#41 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 18 November 2014 - 19:21

@ Marek - znów puszczają Ci nerwy, przyłapany na kłamstwach zaczynasz mnie obrażać.

Nie masz pojęcia o sprzęcie snowboardowym, podobnie jak i o samej jeździe.
Sidecutu nie wymyślił Olson :D Istniał w nartach znacznie wcześniej.
Rocker? Do 1990 roku w ramach robienia wszystkie pod prąd narciarzom, sporo desek było w rockerze, na 100% Crazy Banana, Hooger-Booger.
Mervin odgrzebał tę starą technologię i dobrze.

Piszesz o mojej jeździe i ją oceniasz negatywnie, czyli albo coś z Tobą jest nie tak i nie wiesz o czym mówisz, albo lepiej jeżdżących od Ciebie 6 (sześciu) Instr. Wykładowców oceniających technikę jazdy, grubo się pomyliło na ostatnim mpi :)

Zejdź na ziemie i nie podważaj moich umiejętności, nie tędy Marku droga, ja nie mam nic do ukrycia stąd nie wstydzę się dawać filmów gdzie widać jak jeżdżę.

Tu mi trochę żał Ciebie, bo nie jesteś w stanie poczuć tego co dzisiejszy rider.


WTF? Opowiedz o tym, jak jeździ dzisiejszy rider? Na krechę czy tak:


#42 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2014 - 19:41

Ale typ jest słaby, puszcza drewno tylko pod sobą dodatkowo wypychając tylną nogę za każdym razem przyhamowywuje. BTW typy z NS robią robotę, acz "dżapan stajl" choć oldskulowy może się podobać.


OFTOP: czemu mój profil ma zero ostrzeżeń? I czemu tylko mój ma opcję ostrzeżeń ? :D

#43 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 18 November 2014 - 19:52

Ale do takiej jazdy ślizgająco-rekreacyjnej, trzeba obiektywnie powiedzieć MT jest bardzo dobra. Dodaje rzeczywiście skillu w ześlizgiwaniu się po lodzie.
Z trzymaniem, trakcją i prowadzeniem w ciętym skręcie MT jednak nie ma się dobrze.

Ja trochę na krechę pojeździłem, nie jaram się tym.
Jazda na desce polega na skręcaniu, a najwyższa forma umiejętności - potrzebna w parku czy w puchu, to jest jazda skrętami ciętymi.

#44 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2014 - 20:16

wooowwwww... really..? :huh:

eeee... skasowałem wszystko... mam to w du^pie... :bag:



btw. t.rice pro hp - to najlepsza deska na jakiej jeżdziłem... B)

Użytkownik praxx edytował ten post 18 November 2014 - 20:46

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#45 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2014 - 20:23

Ja mam odmienne zdanie. Faktem jest że wybrałem nie najłatwiejsze drewno i trochę zajęło mi czasu dobre wjeżdżenie się w nie, ale potem był już tylko sztosomir. Jeśli jak pisałeś wziąłeś najdłuższego JL i cisnąłeś na nim dzień, dwa to być może mogłeś czuć się na nim co nieco dziwnie.
Ja się jaram wszystkim, ale szacun wędruje do Sąsiada z którym miałem przyjemność pojeździć i był to jeden z lepszych dni poprzedniego sezonu. Opór kreatywności, konkret ciśnięcie na krawędzi na obie strony okraszone sporą dawką FS. Naprawdę sporo inspiracji można było wyciągnąć.
Żeby jednak nie było, moim zdaniem sformułowanie "deklasuje konkurencję" jest jednak pójściem trochę w marketing :)

EDIT: Praxx a co skasowałeś?

Użytkownik Motyl edytował ten post 18 November 2014 - 20:25

  • Arec lubi to

#46 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2014 - 20:23

Przeraża mnie to właśnie !!!

Tak się nie jeździ, to jest old school.

Chyba znacznie przyjemniej obejrzeć to:



A może każdy z nas zdecydować o tym co mu się bardziej? :-) Morgan cieszę się, że się doszkoliłeś i szkolisz, robisz progres, który sobie założyłeś. Poradniki, informacje od Ciebie są naprawdę czesto kawałkiem dobrej roboty, super, że się dzielisz tym z innymi, ale odłącz od tego manipulacje, nie odkrywaj ameryki ponownie tylko dlatego, że Twoja firma właśnie doszła do pewnego technologicznego etapu, itp. "Podziwiam" Twoje samouwielbienie i wydaje mi się, że w tym kraju nikt z amatorów i prosów nie dorównuje Twojemu ciętemu i Twojej technice jazdy. Utytułowani zawodnicy, doświadczeni koledzy, wszyscy są leszczami. Chylę czoła ale pomyśl czy warto. Jestem zajarany Mervinem na tą chwilę, ale jest masa innych marek, które robią świetne deski, może i lepsze. Może ta, którą reprezentujesz robi lepsze. Chętnie sprawdzę przy okazji i porównam, ale szybko nie kupię. Ta marka już nieodzownie kojarzy mi się z Twoim agresywnym stylem bycia, a dla mnie snowboard to punkt całkiem po drugiej stronie osi. Serio, wyluzuj jaja. To jest moja opinia z punktu użytkownika deski i tego forum, to jest moja opinia jako konsumenta tego rynku.
Powiedź mi jeszcze jedną rzecz. Dlaczego zachowujesz się jak amator (według własnych standardów) i kiedy wymagasz od innych poparcia filmami, zdjęciami, sam zachowujesz się odwrotnie w przypadku Liba, na którym jeździłeś? Gdzie jest film? Pokaż na filmie jak Cię hamowało, co było nie tak i kiedy, zestaw to z drugim przejazdem na "swoim" sprzęcie. Chcesz być Pro w tym co robisz, bądź Pro zawsze, a nie stwarzaj pozorów.

#47 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2014 - 20:28

@msolczak- jak przejąłeś mojego posta przed skasowaniem..? a nie kilka różnic wprowadziłeś... :lol:


@marlonie - wiesz co skasowałem... ;)

Użytkownik praxx edytował ten post 18 November 2014 - 20:47

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#48 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 18 November 2014 - 20:46

@msolczak - ja umiem jeździć od dość dawna, bliżej mi do regresu niż progresu ;)
Samouwielbienie? Marek zarzuca mi notorycznie że nie umiem jeździć, ja tylko odpowiadam, absolutnie nie twierdząc że jestem mistrzem. Jaram się jazdą wielu riderów, lepszych ode mnie, o czym ludzie którzy mnie znają powszechnie wiedzą.

Cała ta dyskusja, sprowadza się do jednego. Gdyby tego nie było, nie odezwałbym się słowem. Deklasowanie konkurencji w opisach desek z MT. Jest to szczyt agresywnego marketingu. Bezpodstawny. Oparty na mitach nie na rzeczywistości. Dobrze jeżdżących desek na krawędziach jest dużo, z różnych firm, trzeba tylko je znać.

Odnośnie filmu z mojej jazdy na MT, raczej nie chciałbym nic wrzucać, na każdej desce można sporo pojechać, natomiast jedne wymagają pełnej koncentracji a inne jeżdżą na luzie.

#49 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2014 - 20:59

Daleko mi do tego, by wdawać się w ten spór. Szczerze napisałem Tobie jedynie swój subiektywny odbiór całej tej dyskusji na temat MT. Możesz wyciągnąć wnioski lub nie. Ty zadecydujesz. Myślę, że warto,bo jak widzisz nie jestem jedyny, który Cię tak właśnie odbiera tutaj.
Deklasowanie konkurencji w trzymaniu na krawędzi w przypadku MT? Jako użytkownik desek Mervina podpisuję się pod tym. Przy moich umiejętnościach drastycznie deklasuje wszystkie deski, na których do tej pory jeździłem, jeżeli chodzi o jazdę w różnych warunkach, na krawędzi w moim wydaniu. Gdybyś mnie zapytał o tojako użytkownika, tak, dla mnie to prawda :ok:

#50 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2014 - 21:03

to ja sie szarpne tego sezonu i zapraszam Morgana, Sasiada, Siwego, Motyla, Marcina, Jamera, (kto jeszcze reka w gore) na konfrontacje na Czantorie do Ustronia. Osobiscie bede kamerowal i wrzuce na jutuba wszystko co tylko sie nakreci nt stylu jazdy forumowych pieniaczy. Termin do uzgodnienia jak spadnie śnieg, peace

…zapomianłem dodać, każdy na swoim najzajebistrzym :bag: desiwie

Użytkownik Los_dell_rio edytował ten post 18 November 2014 - 21:07


#51 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2014 - 21:08

Ja Morgan śmiem twierdzić, że nie miałeś na nogach wogole deski z mt i opierasz swoją opinię tylko i wyłącznie na filmiku, który wrzuciłeś wyżej z chłopakiem, który ledwo stoi na desce...

Żeby było na temat...jeździłem na skate i trs w Val thorens warunki-większości beton i jak dla mnie magne sprawdziła się dobrze, zresztą
bodajże już pisałem o tych dechach na tym forum...


#52 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2014 - 21:14

Abrakadabra jakaś :bag:

opis MT z polskich stron sklepów

'' Pofalowana krawędź o 7 punktach kontaktowych. Normalna krawędź pracuje w 2 miejscach, MT w 7 przez co deska dużo łatwiej i stabilniej się prowadzi na krawędzi. Szczególną różnicę widać na lodzie, gdzie deski z Magne-Traction deklasyfikują konkurencje. "

może kogoś poniosło lekko ale pomijając to słowo deklasyfikują w tym kontekscie dotyczy tutaj jazdy na lodzie
JOIN The Ride

#53 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 18 November 2014 - 21:32

Daleko mi do tego, by wdawać się w ten spór. Szczerze napisałem Tobie jedynie swój subiektywny odbiór całej tej dyskusji na temat MT. Możesz wyciągnąć wnioski lub nie. Ty zadecydujesz. Myślę, że warto,bo jak widzisz nie jestem jedyny, który Cię tak właśnie odbiera tutaj.
Deklasowanie konkurencji w trzymaniu na krawędzi w przypadku MT? Jako użytkownik desek Mervina podpisuję się pod tym. Przy moich umiejętnościach drastycznie deklasuje wszystkie deski, na których do tej pory jeździłem, jeżeli chodzi o jazdę w różnych warunkach, na krawędzi w moim wydaniu. Gdybyś mnie zapytał o tojako użytkownika, tak, dla mnie to prawda :ok:

Dla mnie to jest obracanie kota ogonem. Przez kilkanaście lat jeździłem na świetnych deskach, ale do głowy by mi nie przyszło napisać że deska deklasuje konkurencję.

MT ma swoich fanów, co szanuję, ma to pofalowanie swoje zalety o czym często piszę. Do rekreacyjnej jazdy, do nauki dobrych skrętów ślizgowych to jest OK.
Trzeba jednak zrozumieć że MT ma swoje wady, o czym dużo piszą ludzie na całym świecie w jednym tonie... jak znasz angielski to poczytaj inne fora. Dopuść trochę świata zewnętrznego do siebie, zweryfikuj to o czym piszę. Tutaj ludzie boją się cokolwiek napisać bo mogą zostać zwyzywani przez Marka jak to było już wiele razy z Marcinem czy teraz ze mną.

@Los_dell_rio - Przyjmuję zaproszenie. Choć my się mamy okazje widzieć w różnych miejscach ;)

#54 eMeneMs1987

eMeneMs1987

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 18 November 2014 - 21:55

Pasjonująca dyskusja, rozchodzi się o marketingowe określenia, czegoś kto każdy powinien oceenić subiektywnie. Na podstawie takich określeni nie można brać wszystkiego na poważnie. Bo czy "Red Bull dodaje skrzydeł", czy "Carlsberg jest prawdopodobnie najlepszym piwem na świecie"... itd.

Nie ma deski idealnej, każdemu w zależności od swoich umiejętności i sposobu jazdy spasuje coś innego, i bardzo dobrze bo w przeciwnym razie każdy jeździłby na tej najlepszej desce :) a rynek ograniczałby się do jednego producenta. Technika się rozwija, wchodzą nowe technologie i bardzo dobrze bo w przeciwnym razie dalej bylibyśmy w epoce kamienia łupanego... każda firma stara się wprowadzać nowości, aby przekonać potencjalnych nabywców, do swojego produktu. Osobiście uważam, że akurat kupując deskę, nie wydam np. 2 tys. zł, na deskę tylko dlatego, że producent napisał, ze jest najlepsza, czy kolega stwierdził subiektywnie. Po to są testy, żeby samemu ocenić, co komu bardziej pasuje.
  • kortek lubi to

#55 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2014 - 22:07

OFTOP: czemu mój profil ma zero ostrzeżeń? I czemu tylko mój ma opcję ostrzeżeń ? :D


Motyl szacun!
Oftop oftopwy w oftopie :D

Podobno w jUeSej ktoś tam pozwał redbulla ze nie dodał mu skrzydeł...

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#56 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2014 - 22:08

korti - w polityce się nie udało, to tu zaczynasz mieszać wodę..? :spam:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#57 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2014 - 22:09

mrgn zadałem sobie trud i poczytałem linki wklejone przez Ciebie. Wybrałeś tylko jedną stronę medalu lub przeczytałeś je pobieżnie. Tak, są takie opinie, o których piszesz, ale jest i masa innych, pozytywnych. Idąc dalej, to opinia Twoja czy kogokolwiek innego na temat mt mnie osobiście nie interesuje. Nieważne jaką ma wiedzę i autorytet. Dlaczego? Bo zadałem sobie również trud i objeździłem, sprawdziłem, wiem jak to pode mną to działa, na lodzie miażdży i deklasuje i deklasyfikuje konkurencję w moim odczuciu, świetnie sprawdza się też w innych warunkach, decha z mt jeździ świetnie na krawędzi w stosunku do tego na czym jeździłem, więcej mi nie trzeba. Dlatego mam już 2 Mervina. Do czego mam dopuścić światło Twoim zdaniem? Mam jednak przyznać racje, że mt nie robi roboty w moim przypadku, bo na forach ktoś ma inne odczucia? Pomimo, że moje odczucia są jednoznaczne? Cmon :blink: O czym Ty do mnie piszesz? :twisted:

Jeżeli będę miał negatywne odczucia w stosunku do desek Mervina to też się nimi tutaj podzielę jako użytkownik i deski i tego forum, niezależnie od tego co będzie o tym myślał Sąsiad, Darek, Arek czy Ty. Nie czuję lęku przed zamieszczaniem swojej opinii na temat sprzętu na którym jeździłem. Chociaż skoro jesteśmy przy temacie.. to Ty byłeś pierwszą i jedyną osobą póki co, na tym forum, która mnie zaatakowała za zamieszczenie swojego pozytywnego zdania na temat deski Ravena... Peace.

#58 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2014 - 22:11

korti - w polityce się nie udało, to tu zaczynasz mieszać wodę..? :spam:


Jak to się nie udało? Ja jestem usatysfakcjnowany wynikiem, chociaż wiem że mama i dziadek mnie kochają :D

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#59 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2014 - 22:11

Motyl szacun!
Oftop oftopwy w oftopie :D

Podobno w jUeSej ktoś tam pozwał redbulla ze nie dodał mu skrzydeł...


Nie no jakoś tak rzuciło mi się w oczy to "0 ostrzeżeń" i zaraz skumałem że tylko ja mam ostrzeżenia. To ja sie pytam co to ma w ogóle być ? :D

#60 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2014 - 22:14

To ja sie pytam co to ma w ogóle być ? :D

jak to..? lata ciężkiej pracy i wyrzeczeń... każdy ma to na co pracuje... :ok:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...