Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

Gnu Riders Choice 14/15


208 odpowiedzi w tym temacie

#1 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 17 November 2014 - 15:55

Miejsce: kaunertal listopad 2014
warun: twardy śnieg,po południu trochę bardziej miękko
długość dechy: 154,5
wiązania: union danny kass
stance: 18/-12,
Rider: ja i moje 82kgJ

Deska GNU Raiders Choice
Jedna z ciekawszych pozycji ze stajni Mervina, konstrukcja C2PTX. Mamy tu do czynienia z asymetryczną krawędzią. Krawędź FS jest dłuższa niż BS. Czy ma to jakieś przełożenie na jazdę?? Owszem ma, Riders Choice wyjątkowo dobrze trzyma na krawędzi BS, w moim odczuciu lepiej niż część desek innych marek. Ogólnie GNU RC to bardzo dobra deska AM/FS dla wymagających Riderów szukających deski, która dobrze pojedzie po twardym,sprawdzi się na skoczniach . Niestety nie miałem okazji pojeździć w puchu,bo warunki na to nie pozwalały, ponadto długość 154,5 mogłoby się okazać niewystarczająca.
RC na dużych prędkościach spisuje się bardzo dobrze, deska jedzie na krawędzi jak po szynach,mocny pop powoduje, że zmiana krawędzi jest czystą przyjemnością. Na krechę deskę także jedzie wręcz wzorowo i to mimo długości 154,5,gdzie normalnie jeżdżę na 156-157cm.
Na skoczni deska zachowuję się bardzo stabilnie i czuć potencjał pod nogami, bo wybicia są naprawdę konkretne.
Nie wiem jak się ma temat przeszkód, bo raczej się w ich kierunku nie zapuszczałem J
Wszelkiej maści Flat tricki nie stanowią problemu, na RC można je wykonać płynnie i bez większego wysiłku, duży pop pomaga przy rotacjach na Flacie.



  • praxx i msolczak lubią to
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#2 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 November 2014 - 16:34

nie wiem, czy to shifty nie powinno być bardziej na krawędzi fs lądowane... B)

mam jeszcze pytanie do siwex'a: czy twoja, powszechnie znana opinia, na temat stosowanej przez firmę marvin mfg z usa technologii mt (czyt. magne traction), uległa zmianie, weryfikacji, rewizji, czy nie bardzo..? :girlcake:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#3 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 17 November 2014 - 17:00

dla mnie trzyma git,czy lepiej od klasycznej to ciężko powiedzieć,bo jak obie są naostrzone to jest dla mnie podobnie.Natomiast pewniej się czułem na tępej MT niż na tępej zwykłej:)
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#4 shaman-snowboard

shaman-snowboard

    Snołborder

  • Team9
  • 221 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 November 2014 - 19:11

hej

no to czekamy na filmy jak ta deska spisuje sie na krawędzi.

pozdr

#5 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 November 2014 - 19:53

a to nie widać?
  • mike lubi to

#6 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 17 November 2014 - 20:14

Widać tylko że ma promień skrętu na 2 słupki ;)

#7 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 17 November 2014 - 20:30

hej

no to czekamy na filmy jak ta deska spisuje sie na krawędzi.



pozdr


Jazda na krawędzi nie ogranicza się tylko do wykładek na plusowych katach:)Poza tym pokaz gdzie deska nie jedzie na krawędzi...:)
Pozdro
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#8 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 November 2014 - 20:42

Tak Morgan pamiętam, jak na Zenicie przy większych prędkościach robiłem winkle prawie pod kątem prostym... teraz na Travisie tak nie potrafię ;)

A tak na serio, to nie wiem o co biega, dla mnie fajnie idzie na krawędzi, ale ja się nie znam. Wiadomo Shamanowi pewnie chodzi o "jego" styl jazdy :)

Pozdrawiam
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#9 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 November 2014 - 21:24

Hehe, mówiłem ci Krzysio że jak nie wrzucisz podkręconych to będzie marudzenie. A cza było pocisnąć ślizgowym i napisać że ciśnie na krawędzi :D BTW cud że deska Cię nie zabiła ;)
  • kortek lubi to

#10 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2014 - 11:18

Dla mnie technologia Mervina bardzo pomaga kiedy stance i katy ida w strone grubego freestylu i masz ciut gorsza pozycje do szybkiej i precyzyjnej jazdy na krawedzi. Ja osobiscie tutaj poczulem najwieksza roznice...

Wykladki na minusie z tylu i z grabem deski siadaja jak zloto.

Użytkownik Marek S. edytował ten post 18 November 2014 - 11:22


#11 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 18 November 2014 - 12:26

Dla mnie technologia Mervina bardzo pomaga kiedy stance i katy ida w strone grubego freestylu i masz ciut gorsza pozycje do szybkiej i precyzyjnej jazdy na krawedzi. Ja osobiscie tutaj poczulem najwieksza roznice...

Wykladki na minusie z tylu i z grabem deski siadaja jak zloto.


Wyjaśnij nam temat, bo nie wiadomo o co chodzi. Co to jest stance i kąty do grubego freestylu? Wąsko? Szeroko? Kąty symetryczne, jakie? Skąd się bierze "ciut gorsza" pozycja? Z ułożenia góry ciała, z ułożenia kolan?

Odnośnie filmu, także chciałbym zobaczyć ją w skrętach ciętych, szczególnie że na youtube takich filmów z mt nie ma.
Filmik pokazuje to o czym wcześniej mówiłem. Stabilna i dodająca skillu jazda na krechę, bez znaczenia na prędkość jest fajnie.
O trzymaniu deski na krawędzi można mówić gdy jest ona w poprzek stoku. Kiedy deska jest pionowo w dół i jedziesz "z górki na pazurki" to trzymania na krawędzi nie jesteś w stanie określić. Musisz zacząć skręcać by działała siła odśrodkowa, wtedy jesteś dopiero w stanie określić jak deska trzyma w skręcie na krawędzi. Ćwierć skręty o promieniu dł. 100 m (o ile słupki są co 50 m) to jest jazda w zasadzie na krechę.
Film pokazuje że deska ta ma b. długi promień skrętu, nie jest miękka, nie odrywa się nawet na sekundę od stoku, pomimo mocnych podskoków do zmiany krawędzi, deska jest niewzruszona. Więc ja tego popu w jeździe nie widzę, szczególnie że w tej desce, w środku nie ma nic, co by mogło ten pop podnieść. Deska, pomimo że jest dociskana kolanami na frontside jedzie dalej na wprost a nie łukiem, znaczenie ma tu mniejsze taliowanie, deska nie ma jak podkręcić skrętu, bo nie ma jak wygiąć się w łuk. Konstruktor tej deski raczej nie brał po uwagę że ktoś na niej będzie jeździł pełne cięte skręty.

Na hopkach jak to na hopkach, dojechał, skoczył, ale bardzo fajnie, wzorcowo lądowane tricki, na palcach, na krawędzi, widać że deska nie ma żadnych problemów z zatrzymaniem rotacji i odjechaniem tricku.

Nie pisałbym tego gdyby nie fakt że w opisie tej deski jest zdanie o deklasowaniu konkurencyjnych desek pod kątem trzymania na krawędzi.
Czy np. ta deska na podstawie powyższych filmów, została zdyskwalifikowana pod kątem trzymania na krawędziach??? Sami oceńcie.
http://youtu.be/0OKm...zUe9Fyz0dw_07WQ

Użytkownik mrgn edytował ten post 18 November 2014 - 12:36


#12 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2014 - 12:45

Szeroki stance i tylne wiązanie w minusie u mnie spowodowały wiele lat temu gorszą jazdą na krawędzi pięt, szczególnie przy dużych prędkościach i twardym stoku. I widzę ten trend u wielu amatorów freestylu. Siadając na deskę taką jak Gnu Riders Choice mogę zostać przy moim ustawieniu wiązań które pozwala mi na wykonywanie różnego rodzaju trików, ale nadal mieć precyzyjną kontrolę w jeździe na piętach przy każdej prędkości. Dzięki tej precyzji jak już pisałem wrócił mi w pipie Mc Twist który wychodzi z bardzo precyzjnego najazdu na ścianę gdzie deska nie może podkręcić i wjechać zbyt pionowo, a z drugiej strony nie można jej połozyć płasko bo przy wybiciu całe momentum się nie pojawi i wylądujemy na plecach.

Film pokazuje styl jazdy, a nie to jaki deska ma promień skrętu. Dobry rider potrafi wachlować promieniem skrętu i lecieć długie skręty, w każdej chwili będąc gotowym robić krótki. A przy tych długich ważna jest stabilność, którą filmik pokazuje. Nie widzisz oczywiści pracy rąk i nóg Siwego, które dają wiele do myślenia jaką swobodę i równowagę daje deska. Pop w tej desce jest w top 3 wszystkich desek na jakich jeździłem, byłem w stanie na niej przeskoczyć metrowy płot z płaskiego stoku mając 34 lata i nie trenując crossfitu.

To,że nie widzisz na podstawie tego filmiku popu w tej desce jest tak fachowe jak stwierdzenie,że jadąc pionowo w dół nie da się wyczuć trzymania krawędzi;) (oczywiście,że się nie da, nie wiem po co takie rzeczy pisać) Ja tu widzę przede wszystkim dobry backside, który nie zaburza kordynacji górnej części ciałą, co jest podstawą w każdym snowboardingu freestylowym i freeridowym gdzie cały czas coś się dzieje. Znów na lodzie jest to dodatkowy bonus do lepszej koncentracji nad równowagą.

Dziwne,że takich rzeczy Morgan nie widzisz...martwię się o Ciebie.

Użytkownik Marek S. edytował ten post 18 November 2014 - 12:49

  • praxx lubi to

#13 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2014 - 12:45

UMARŁEM :D

Edit: to w kontekście wczesniejszego postu.

Użytkownik Motyl edytował ten post 18 November 2014 - 12:49

  • praxx i tuczerro lubią to

#14 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 18 November 2014 - 13:07

To,że nie widzisz na podstawie tego filmiku popu w tej desce jest tak fachowe jak stwierdzenie,że jadąc pionowo w dół nie da się wyczuć trzymania krawędzi;) (oczywiście,że się nie da, nie wiem po co takie rzeczy pisać) Ja tu widzę przede wszystkim dobry backside, który nie zaburza kordynacji górnej części ciałą, co jest podstawą w każdym snowboardingu freestylowym i freeridowym gdzie cały czas coś się dzieje. Znów na lodzie jest to dodatkowy bonus do lepszej koncentracji nad równowagą.

Dziwne,że takich rzeczy Morgan nie widzisz...martwię się o Ciebie.


Deska ma trzymać na krawędzi jak przekraczasz linię spadku stoku i dalej do końca skrętu czyli pozycji pod kątem do linii spadku stoku. Jadąc na krawędzi na wprost krawędź rozcina śnieg i to wszystko. Każda sztywna deska jest dobra w takiej jeździe. Nie ma siły odśrodkowej, nie ma pracy deski (wygięcia w łuk) - czyli faz skrętu gdzie potrzebna jest trzymanie na krawędziach.
Dobry backside? :D dobry backside jest wtedy gdy go wycinasz na krawędzi a nie przerzucasz deskę na druga krawędź w momencie przekroczenia linii spadku stoku. Nie zaburzona praca przy jeździe na wprost? :D Siwy po prostu stoi na desce jadą na wprost, gdyby zaczął zaburzać to "stanie" na desce, może zacząłby skręcać. Ale tak nie jest.
Tak się jeździło 20 lat temu, od długiego czasu uczy się by tak nie jeździć. Podejrzewam że Siwy wie o czym mówię, w Kaunertal widział dobrze jeżdżące ekipy podczas szkoleń z cietych skrętów. Sądzę że zupełnie inaczej inaczej jeździli, zgadza się?

O kogo należy się martwić może zostawmy do rozsądzenie innym, fajnie że jest film, rzadko kiedy mamy temat tak jasny i czytelny. Wszystko widać ;)

Użytkownik mrgn edytował ten post 18 November 2014 - 13:08


#15 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 18 November 2014 - 13:15

Wyjaśnij nam temat, bo nie wiadomo o co chodzi. Co to jest stance i kąty do grubego freestylu? Wąsko? Szeroko? Kąty symetryczne, jakie? Skąd się bierze "ciut gorsza" pozycja? Z ułożenia góry ciała, z ułożenia kolan?

Odnośnie filmu, także chciałbym zobaczyć ją w skrętach ciętych, szczególnie że na youtube takich filmów z mt nie ma.
Filmik pokazuje to o czym wcześniej mówiłem. Stabilna i dodająca skillu jazda na krechę, bez znaczenia na prędkość jest fajnie.
O trzymaniu deski na krawędzi można mówić gdy jest ona w poprzek stoku. Kiedy deska jest pionowo w dół i jedziesz "z górki na pazurki" to trzymania na krawędzi nie jesteś w stanie określić. Musisz zacząć skręcać by działała siła odśrodkowa, wtedy jesteś dopiero w stanie określić jak deska trzyma w skręcie na krawędzi. Ćwierć skręty o promieniu dł. 100 m (o ile słupki są co 50 m) to jest jazda w zasadzie na krechę.
Film pokazuje że deska ta ma b. długi promień skrętu, nie jest miękka, nie odrywa się nawet na sekundę od stoku, pomimo mocnych podskoków do zmiany krawędzi, deska jest niewzruszona. Więc ja tego popu w jeździe nie widzę, szczególnie że w tej desce, w środku nie ma nic, co by mogło ten pop podnieść. Deska, pomimo że jest dociskana kolanami na frontside jedzie dalej na wprost a nie łukiem, znaczenie ma tu mniejsze taliowanie, deska nie ma jak podkręcić skrętu, bo nie ma jak wygiąć się w łuk. Konstruktor tej deski raczej nie brał po uwagę że ktoś na niej będzie jeździł pełne cięte skręty.

Na hopkach jak to na hopkach, dojechał, skoczył, ale bardzo fajnie, wzorcowo lądowane tricki, na palcach, na krawędzi, widać że deska nie ma żadnych problemów z zatrzymaniem rotacji i odjechaniem tricku.

Nie pisałbym tego gdyby nie fakt że w opisie tej deski jest zdanie o deklasowaniu konkurencyjnych desek pod kątem trzymania na krawędzi.
Czy np. ta deska na podstawie powyższych filmów, została zdyskwalifikowana pod kątem trzymania na krawędziach??? Sami oceńcie.
http://youtu.be/0OKm...zUe9Fyz0dw_07WQ


Morgi,sorka ale po Twoim filmiku nic nie można wnieść,serio ale nie widac ani podkręcania skrętu ani jakiegoś szałowego BS. Jedynie co widać,to to że stawiasz deskę na krawędzi...Poza tym jak mozna porównywać crossowego Coala do freestylowego riders choice'a.
A co do podkręcania skrętu,to podkręcasz wtedy kiedy masz na to ochotę...nie miałem potrzeby jechać w poprzek stoku,wolę trochę większą prędkość...dobrze,że i tak skręcałem:P:P
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#16 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 November 2014 - 13:23

Ja widze sprawy dokladnie odwrotnie. Deska jezdzi,sam na niej robilem 360 na palcach na krotkim promieniu. Na pietach udalo mi sie pare razy,ale tez talent nie ten...

Wszystko widac,Siwy pokazal konkretny styl jazdy a Ty widzisz jakis dziwne rzeczy. Szkoda ze nie otwierasz sie na nowe,Voelkl by na tym skorzystal.

#17 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 18 November 2014 - 13:33

Siwy - fakt, porównanie jest słabe. Ale jak można pisać że deski z magne-traction dyskwalifikują konkurencję :huh: :)

Odnośnie Coala, nie tylko ta deska dobrze jeździ na krawędziach, nie tylko ta deska podwija skręty, takich desek jest mnóstwo. Mówisz że nic nie widzisz na filmie, może ujęcia są amatorskie, ale możesz się domyślić jak postawiona mocno deska na krawędzi wycina łuk i jakim jedzie promieniem skrętu, możesz też zobaczyć jak gładka krawędź zostawia po sobie czysty ślad ciętego skrętu. Nie ma wrzynania się krawędzi, nie ma pióropusza śniegu za deską. Nie ma hamowania deski w skręcie ;)

Użytkownik mrgn edytował ten post 18 November 2014 - 13:44


#18 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2014 - 13:38

Siwy - fakt, porównanie jest słabe. Ale jak można pisać że deski z magne-traction dyskwalifikują konkurencję :huh: :)

Odnośnie Coala, nie tylko ta deska dobrze jeździ na krawędziach, nie tylko ta deska podwija skręty, takich desek jest mnóstwo. Mówisz że nic nie widzisz na filmie, może ujęcia są amatorskie, ale możesz się domyślić jak postawiona mocno deska na krawędzi wycina łuk i jakim jedzie promieniem skrętu, możesz też zobaczyć jak gładka krawędź zostawia po sobie czysty ślad ciętego skrętu. Nie ma wrzynania się krawędzi, nie ma pióropusza śniegu za deską. Nie ma hamowania deski w skręcie ;)


Na froniu i owszem jest całkiem git i fajnie nisko. Jednak nad BS warto byłoby popracować bo jest sporo momentów gdzie idzie już pióropusz spod przedniego wiązania.
Co do podwijania to też bym tu trochę polemizował, gdybyś dołożył trochę dynamiki i agresji ;) byłoby to bardziej widoczne , a tu jest za spokojnie na dobre wyciśnięcie drewna z taila z podkręconego skrętu.

#19 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 18 November 2014 - 13:39

Na FS się zgodzę,ale z BS już tak idealnie nie jest,ale nie mam zamiaru się kłócić,mówię,niewiele widać po tym filmiku.
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#20 snowman

snowman

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 115 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2014 - 13:40

zima sie zaczęła :)
  • Yamsha lubi to