Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

Gnu Riders Choice 14/15


208 odpowiedzi w tym temacie

#201 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2014 - 21:53

ooooo bodek... popcorn i cola leci w dostawie pendolinem... jak dojedzie daj kody, bo chłopaki też czekają... :bag:



Odnośnie uwag na temat Morgana, to nie znam gościa, ale jakość źle mi to wygląda jak za każdym razem do postu dowalacie sobie nawzajem określniki typu nic nie wiesz noobie.


pierwszy niech rzuci kamieniem...

Użytkownik praxx edytował ten post 21 November 2014 - 21:54

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#202 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2014 - 21:53

taki los ale osiągnąłem dziś dzięki Motylowi High Level więc teraz mam w profilu 100 WYPAS, więc tym samym, że już osiągnąłem High Level spadam z forum, pozdro i podziekować za latka...do zobaczenia pewnie na td

pozdro

#203 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2014 - 22:10

…ciekawie się sezon zaczyna :wacko:

#204 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 21 November 2014 - 22:14

zgadzam się z Tobą...jeżeli mówimy o ściętym nose i tail jeżdziłem na nsejobie w lipcu i defacto różnica w jeżdzie jest ale nie mogę dokońca stwierdzić jaka, bo bym musiał na identycznej desce pojechać tylko z pełnym tail i nose ...o ile dobrze pamiętam jeszcze nie dawno Morgan ze wszystkim kłócił się, że teraz wszyscy produceńci skracają nose i tail po to aby pozbyć się niezbędnego drewna itd. teraz jednak twierdzi, że skracanie rdzenia szkodzi pop...więc gdzie jest prawda? Morgan po prostu stał się zakłamany w swoich wypowiedziach itd.


Aro brawo !!! Tak masz 100% racji !!! Aż to wybolduję, bardzo dobre spostrzeżenie.

Producenci wydłużają krawędzie, zmieniają kształty nose i tail, często je skracając. Sugerują by ze względu na dłuższą krawędź efektywną wybierać mniejsze deski, coraz mniej z tego powodu produkują tych dłuższych >160 cm desek. Wiedzą również o tym że ponad połowa riderów szeroko rozstawia wiązania, co także ma wpływ na pop, nose i tail jest krótszy. Dlatego też by zadowolić riderów, by mieli pop także z krótszych desek, stosuje się materiały kumulujące energię, czyli włókna węglowe. Im więcej tych włókien jest tym energia oddawana rdzenia jest większa. To co jest najciekawsze w tym wszystkim to fakt, że sploty włókien węglowych dopiero w ogromnych ilościach czynią deskę twardszą. Grubość rdzenia i rodzaj włókien szklanych, sztywność laminatu ma większe znaczenie. Może się więc zdarzyć, że twarde deski z pełną siatką carbonową jak np. NSy, CustomX, Coal będą miększe od desek prostych w budowie.
Włókna węglowe dodawane są do deski w zasadzie tylko w celu podwyższenia elastyczności deski.

W dobie krótszych desek wiele firm, głównie z uwagi na koszty szuka innych sposobów do polepszenia elastyczności deski, tak by jej też zbytnio nie usztywnić. Dodatki bambusa, zastępowanie laminatów elastycznym drewnem, carbonem ozdobnym itd. To są takie zamienniki, ale od zawsze, także w nartach włókna węglowe to jest podstawa popu. Wiadomy koleś nie przypadkowo swoje sztuczki robi na CustomX, nie przypadkowo ta deska rządzi w HP od lat.

Dlatego taki schemat deski może dużo podpowiedzieć:
Dołączona grafika

Użytkownik mrgn edytował ten post 21 November 2014 - 22:16


#205 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2014 - 22:16

. Czy łatwo oderwać od śniegu deski Mervina?

tu jeszcze merytorycznie od Motyla, z pozdrowieniami..: http://www.gnu.com/2...kdoor-bindings/

:papa:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#206 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2014 - 22:26

To ja jeszcze w kwestii filmiku ze Skate Bananą od Arka. Piszecie, że koleś "ma skill". Po mojemu to on ma skill na moim poziomie, albo i gorszy. Dla mnie jest zwykłym przeciętniakiem, a na warunki np. amerykańskie to mega cieniasem. Ma sztywne nogi i bardzo niewiele dynamiki w ruchach. Nie obwiniałbym za to deski, bo:
1.Mam m.in. skate banana i wiem, że ta deska ma dużo popu. Olki na pewno wchodzą porównywalne lub lepsze, niż na Burku Nug, którego również mam, choć wybija się na nim (Nug) nieco trudniej, bo ma króciutki nose i tail.
2.Też mam słabsze dni, kiedy moje próby smarowania wyglądają, jak na filmie. Na szczęście nie zawsze ;-)
3.To nie jest miękka deska, ma flex raczej z tych średnich. Miękki to jest Carbon Credit, czy któraś z jibbówek Liba. Miękki jest Artifact Rome, K2WWW, Signal Park i tego typu deski.

Popróbowałem kilka desek od Mervina, jedną od Never Summera, Signale dwa, Nitro różne, Burka ze trzy modele, Nideckera, K2, Rome i pewnie coś jeszcze, czego nie pamiętam w tej chwili. Nie próbowałem Volkla (oprócz jednej króciutkiej sesji 3 lata temu na Stroke - nie siadł mi po prostu. Może nie ten dzień), Endeavora, Stepchilda - pewnie kiedyś przyjdzie czas. Mam jakąś skalę porównawczą, wiem też, co mnie osobiście obecnie pasuje i czego szukam w desce.
Skate Banana nie jest deską hajendową, ale jeździ nad wyraz dobrze, oddaje energię skumulowaną podczas dynamicznego skrętu ciętego i nie ma żadnego problemu, żeby wybijała nas przy zmianie krawędzi pod koniec łuku do następnego skrętu. Podobnie podczas zabaw na flacie - łatwo przychodziło mi wykręcenie zamiast bs180 - przypadkowej bs360, bo deska wybija do góry wyżej, niż się człowiek na początku spodziewa. Inaczej mówiąc - jeśli wkładałem ileś tam siły w wybicie, to dostawałem więcej, niż się spodziewałem - piszę tu o początkach przygody ze Skate Banana. Tak więc pisanie, że tych desek nie da się oderwać od śniegu, to moim zdaniem bardzo niefajne oczernianie produktu. Morganowi radzę przejechać się Riders Choice, albo Travisem i pisanie wtedy o popie ;-)
Co do zasadności konstrukcji takiej, a nie innej, to się nie wypowiem, niech wypowie się dystrybutor.
Na temat stylu całej tej napierdalanki, to już chyba wszyscy wszystko napisali. Szkoda, że to tak wygląda, szkoda, że zimy są, jakie są i sytuacja dystrybutorów jest napięta, życzyłbym wszystkim, żeby dało się z tego godnie żyć, a nie walić żółcią na prawo i lewo.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#207 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 21 November 2014 - 22:27

tu jeszcze merytorycznie od Motyla, z pozdrowieniami..: http://www.gnu.com/2...kdoor-bindings/

:papa:

Praxx - to nie hameryka, przy poziomie umiejętności tych nazwisk można śmiało powiedzieć że każdy z nich na drzwiach od lodówki skoczy wyżej niż każdy z nas na jakimś wypasie :)

@Misiek Bielsko - jak będziesz chciał to V spróbujesz. W Beskidach będą dwa miejsca, gdzie będziesz sobie mógł to zrobić anonimowo ;)
Jeździłem na SB, prawie nowej. Nie w tym rzecz. A w tym, że jeździły ze mną w zeszłym roku 3-4 osoby i ja to po prostu nagminnie widziałem, a deski mieli "różne". Są takie rzeczy w obrębie jednej firmy, fabryki, które są trochę "wspólne", wynikające z bardziej tech powodów o czym pisać nie będę.

Odnośnie popu - nie twierdzę że te deski tego popu nie mają, mają i to bardzo mocny, jest on inny niż ten który ja np. w Kesslerze, deska nie jest sztywna ale kopie nieprawdopodobnie mocno, nie wiadomo ile węgla jest w środku ale siła oddawana przez tę deskę jest zabójcza.

Użytkownik mrgn edytował ten post 21 November 2014 - 22:41


#208 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2014 - 22:34

przy takich skokach, silne mięśnie brzucha, które "ciągną" nogi z deską do góry i silne m.prostowniki grzbietu to podstawa, ten Wasz cały pop to tylko dodatek :ok: .
no i waga ridera - im mniej tym łatwiej się oderwać od śniegu.

#209 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 22 November 2014 - 00:22

dobra....

Ostatnie słowo należy do mnie.

zamykam te jałową dyskusje

po łikendzie wprowadzam przegląd Modów - bedą nowi z nowymi wytycznymi.

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika