Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

Gnu Riders Choice 14/15


208 odpowiedzi w tym temacie

#181 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2014 - 20:27

Aro ale ten chłop ma skill, tak samo Ryan Knapton ma ten skill i gnie burka cstmx
EDIT: no może nie do końca, właśnie widziałem gleby :bag:

Użytkownik sedzia edytował ten post 21 November 2014 - 20:29


#182 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2014 - 20:34

długość deski a dokładnie jej rdzenia ma wpływ na pop deski.


to ta tutaj ma chyba nad popa...

Plastik nie kumuluje energii więc jej nie oddaje.

nie grałeś nigdy w cymbergaja..? albo linijką na krawędzi ławki szkolnej..? http://www.youtube.com/watch?v=Q2Zpwv3ksdM

Czy łatwo wygiąć je do pressa?

hmmm... tak... --> zdjęcie...


Czy łatwo oderwać od śniegu deski Mervina?

moim zdaniem - tak... --> brak zdjęcia... naoczni świadkowie...

Załączone pliki


Użytkownik praxx edytował ten post 21 November 2014 - 20:35

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#183 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 21 November 2014 - 20:35

*Arec ten filmik to esencja gownianej papki dla dzieciakow zapatrzonych w ajmeryke. Raczej nic nie wnosi do dyskusji oprocz tego o czym wspomnialem. Pieniactwo i klakierowanie :(

edit: albo mi sie wysypala przegladarka albo zlinkowalo mnie do innego filmiku, był jakiś marketingowy bełkot o produkcji libów i ekologii.

Użytkownik EriksonE edytował ten post 21 November 2014 - 20:40


#184 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2014 - 20:36

@sedzia to tutaj masz flex test




Morgan po prostu pisze totalne BZDURY! czym dłuższa deska tym lepszy pop??? wtf? jak to się ma do deski np. 155cm a 152??? ta 155 będzie miała lepszy pop??? przecież to czysta herezja i s-f:)

#185 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 21 November 2014 - 20:45

@sedzia to tutaj masz flex test

http://www.youtube.com/watch?v=rTeXJGIFDao


Morgan po prostu pisze totalne BZDURY! czym dłuższa deska tym lepszy pop??? wtf? jak to się ma do deski np. 155cm a 152??? ta 155 będzie miała lepszy pop??? przecież to czysta herezja i s-f:)


Tutaj się nie do końca zgodzę z Twoją opinią Arec. Fizyka jest jednak nie ubłagana, nie bez powodu kiedyś budując samochody robiło się resory piórowe które były budowane z pakietów blach. Od krótszych do dłuższych aby uzyskać właściwości zarówno jeżeli chodzi o elastyczność w sensie zakresu ruchu w osi poprzecznej jak i tłumienia drgań.

Moim zdaniem nie ma liniowej zależności od dł deski i jej pop ale przy stałym współczynniku sprężystości dłuższy materiał wygeneruje większą siłę przeciwdziałająca odkształceniu patrz sprężyna guma itp.

#186 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2014 - 20:45

*Arec ten filmik to esencja gownianej papki dla dzieciakow zapatrzonych w ajmeryke. Raczej nic nie wnosi do dyskusji oprocz tego o czym wspomnialem. Pieniactwo i klakierowanie :(

edit: albo mi sie wysypala przegladarka albo zlinkowalo mnie do innego filmiku, był jakiś marketingowy bełkot o produkcji libów i ekologii.


tak przez chwilke był...sorka bo jebłem się w linkach to moja wina :bag:

#187 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2014 - 20:46

Motyl, wszystko można zrozumieć, zawsze dobierało się ludziom sprzęt na forach. Były dyskusje, był poziom bo sprzedawcy znali się na tym co robią. Mniej lub bardziej ale się starali. W tej chwili nie wolno ani trochę prawdy napisać, gdyż następuje zorganizowany atak. Są tacy, którzy nic nie piszą ale do ataku w razie potrzeby są w pierwszym szeregu. Wyrastają jak spod ziemi, udając fajnych kumpli przyłączają się do ataku.

Dziwicie się że nikomu nie chce się nic pisać? Bo ja nie, nikt nie chce zostać zwyzywany, poniżony, publicznie obrażany i wyśmiewany.

Wiesz Morgan że zawsze byłem na pierwszej linii w prockach z Tobą na różne tematy, zawsze było w tym mniej lub więcej merytoryki ale przynajmniej było :D Ale kurcze stwierdzam że ostatnio jakby dyskusje z Tobą są inne. Raczej jest to monolog niż czytanie postów i odpowiadanie na nie. Nie wiem to moje zdanie, może inaczej to widzisz, ja jednak tak to widzę :D Generalnie mimo procek na forach była okejka w realu. Do jednego telefonu. Nie, proste że nie napiszę ocb bo gawiedź tylko na to czeka (niby nikt nie może tego czytać, ale mam wrażenie że to jeden z bardziej poczytnych wątków). Nie ukrywam że Maro też grubo przesadził z privami. Takich rzeczy się po prostu nie robi. Smutne jest to że mimo tłustych dyskusji ciągnących się jak najdłuższy papier do d*py potrafiliśmy jednak zachować jakiś tam szacunek do siebie. Teraz to wszystko zniknęło. Muszę to przemyśleć sobie. W czasach kiedy sklepy typu Makro, Ski Team i inne wydzierają nam rynek my tu się kłócimy zamiast przynajmniej sobie nie wchodzić w paradę. O współpracy to możemy sobie popisać, realnie to nie jest możliwe. Najgorsze że to ogólnie świadczy o branży. Już mają nas za dożartych sklepikarzy bez skrupułów i aż strach pomysleć co będzie dalej. Mam jeszcze jedną nadzieję że ten wąt jednak zostanie przeniesiony do działu fight.
Na koniec: dajcie sobie już spokój obaj. Bez kur*a wyjątku, albo poczekajcie aż temat zostanie przeniesiony i o to Was i całą resztę PROSZĘ. Z naciskiem na PROSZĘ.
Wytrzymacie/my ???
  • snowmoni lubi to

#188 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2014 - 20:48

wystarczy popatrzyć na lekki skok gościa w 1:19 minucie po którym wypiedoliło go na kilka metrów - sorry za sklina


JOIN The Ride

#189 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 21 November 2014 - 20:53

Nie Motyl, ja rozumiem że brałeś udział w sprzedaży desek ze zmienionymi opisami, jest to więc w Twoim interesie, ale jestem zdania że nie wolno tego tematu wyrzucać.
Sorry, trzeba brać odpowiedzialność za to co się robi. Jeśli ktoś będzie chciał oddać deskę, zwróci ją na podstawie działającego w Polsce prawa. Tuszowanie sprawy byłoby nie fair.

Odnośnie monologów, jest mi strasznie przykro że sprzedawcy nie mają pojęcia w wielu tematach, niektóre rzeczy trzeba tłumaczyć schodząc do poziomu najmniej ogarniętych. Stąd te łuki.

Użytkownik mrgn edytował ten post 21 November 2014 - 20:56


#190 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2014 - 20:56

Tutaj się nie do końca zgodzę z Twoją opinią Arec. Fizyka jest jednak nie ubłagana, nie bez powodu kiedyś budując samochody robiło się resory piórowe które były budowane z pakietów blach. Od krótszych do dłuższych aby uzyskać właściwości zarówno jeżeli chodzi o elastyczność w sensie zakresu ruchu w osi poprzecznej jak i tłumienia drgań.

Moim zdaniem nie ma liniowej zależności od dł deski i jej pop ale przy stałym współczynniku sprężystości dłuższy materiał wygeneruje większą siłę przeciwdziałająca odkształceniu patrz sprężyna guma itp.


tak jak byś wziął czyste drewno bez dodatków różnica była by odczuwalna ale rdzenie desek są wspomagane przez różnego rodzaju materiały ta sama deska, z tym samym fleksem nie będzie miała odczuwalnej różnicy w popie między dł np. 155 a 152 w "ręce"...po to też pakuje się różne triaxy biaxy pasy carbonwe i inne szity, bardziej waga ma wpływ ridera właśnie na pracę popa deski, żle dobierzesz dł. będzie się wydawała albo za sztywna albo za miękka itd. ale to nie wada deski jak sugeruje Morgan bo gdzieś na tailu i nose niema 5 centów drewna

Użytkownik Arec edytował ten post 21 November 2014 - 20:58


#191 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2014 - 21:01

Nie Motyl, ja rozumiem że brałeś udział w sprzedaży desek ze zmienionymi opisami, jest to więc w Twoim interesie, ale jestem zdania że nie wolno tego tematu wyrzucać.
Sorry, trzeba brać odpowiedzialność za to co się robi. Jeśli ktoś będzie chciał oddać deskę, zwróci ją na podstawie działającego w Polsce prawa. Tuszowanie sprawy byłoby nie fair.

Odnośnie monologów, jest mi strasznie przykro że sprzedawcy nie mają pojęcia w wielu tematach, niektóre rzeczy trzeba tłumaczyć schodząc do poziomu najmniej ogarniętych. Stąd te łuki.


Nie przeczytałeś co napisałem.
  • Arec lubi to

#192 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 21 November 2014 - 21:05

Aro - nic nie rozumiesz. Nie mieszaj do tego techniki, bo gdy się okaże że deski za 2000 zł mają budowę jak deski po 1000 zł to będzie nie wesoło.

Odpowiedz sobie na proste pytanie: Robisz sobie z tej samej gałęzi dwa łuki, jeden dłuższy drugi krótszy. Strunę którego łuku będzie łatwiej naciągnąć? Który łuk mocniej i dalej strzeli?

Jeśli nie znasz odpowiedzi to przejdź się na spacer, ochłoń trochę, rusz głową, pomyśl trochę :)

#193 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2014 - 21:07

Spierdalam stąd.

#194 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2014 - 21:08

no nie dokońca morgan...bo zrobię dokładnie z dwóch takich samych gałęzi o takiej samej długośći ale w jednym łuku mocniej naciągnę cięciwe a w drugim poluzuję i też będzie różnica :P

Użytkownik Arec edytował ten post 21 November 2014 - 21:11


#195 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 21 November 2014 - 21:29

no nie dokońca morgan...bo zrobię dokładnie z dwóch takich samych gałęzi o takiej samej długośći ale w jednym łuku mocniej naciągnę cięciwe a w drugim poluzuję i też będzie różnica :P

prawda Arec ale to jest przypadek szczególny nie mogący nazywać się porównawczym. Jeżeli chcemy zrobić rzetelny test to zmianie może podlegać tylko jeden z parametrów, bo to jego wpływ na właściwości chcemy zbadać. Jeżeli będziemy zestawiać deski o odbiegających technologiach to całą nasza dyskusja o dł rdzenia traci sens. W swoich opiniach odnoszę się do zbliżonych jeżeli chodzi o zaawansowanie technologiczne sprzęty.

Jeżeli chodzi o skrócony rdzeń na tail i nose to mimo wszystko uważam że może to mieć wpływ na pop.Oczywiście więcej rdzenia w miejscu gdzie profil deski jest już mocno podgięty w kierunku nazwijmy to "rocker" tak jak na końcach dechy nie ma już takiego znaczenia jak np. pomiędzy wiązaniami, ale podczas wyginania deski przed wykonaniem ollie nollie nawet tamte części deski odkształcają się, a co za tym idzie są w stanie dać nam troszkę siły do wybicia się wyżej.
  • mrgn lubi to

#196 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2014 - 21:31

qr**... stoję z boku... nie wpierdalam się... ale odpowiedziałem na parę najświeższych pytań... i co..? no wiem, nie znam się, nie rozumiem, nie umiem... działania amortyzatorów sprężynowych i piórowych nie rozrysuję... chyba dołączę do motyla... :papa:



ps. jako naród na wszystkim się znamy... najlepiej... jak zwykle... <_<
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#197 Bodek

Bodek

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2014 - 21:35

Ktoś wie na ile stron jest zakontraktowana ta walka? Dołączona grafika Dołączona grafika

Zaczyna brakować mi popcornu i nie wiem czy mam zamawiać u praxxa kolejną dostawę.
  • Joszu lubi to

#198 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2014 - 21:38

qr**... stoję z boku... nie wpierdalam się... ale odpowiedziałem na parę najświeższych pytań... i co..? no wiem, nie znam się, nie rozumiem, nie umiem... działania amortyzatorów sprężynowych i piórowych nie rozrysuję... chyba dołączę do motyla... :papa:



ps. jako naród na wszystkim się znamy... najlepiej... jak zwykle... <_<



nie!!
nie spierdalaj praxx, poczekaj, moze marek znajdzie jaja w majtach i odpowie m.in. na Twoje wcześniejsze pytania,
nie wiem jak inni, ale ja chetnie przeczytam odpoweiedzi

#199 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2014 - 21:40


prawda Arec ale to jest przypadek szczególny nie mogący nazywać się porównawczym. Jeżeli chcemy zrobić rzetelny test to zmianie może podlegać tylko jeden z parametrów, bo to jego wpływ na właściwości chcemy zbadać. Jeżeli będziemy zestawiać deski o odbiegających technologiach to całą nasza dyskusja o dł rdzenia traci sens. W swoich opiniach odnoszę się do zbliżonych jeżeli chodzi o zaawansowanie technologiczne sprzęty.

Jeżeli chodzi o skrócony rdzeń na tail i nose to mimo wszystko uważam że może to mieć wpływ na pop.Oczywiście więcej rdzenia w miejscu gdzie profil deski jest już mocno podgięty w kierunku nazwijmy to "rocker" tak jak na końcach dechy nie ma już takiego znaczenia jak np. pomiędzy wiązaniami, ale podczas wyginania deski przed wykonaniem ollie nollie nawet tamte części deski odkształcają się, a co za tym idzie są w stanie dać nam troszkę siły do wybicia się wyżej.



zgadzam się z Tobą...jeżeli mówimy o ściętym nose i tail jeżdziłem na nsejobie w lipcu i defacto różnica w jeżdzie jest ale nie mogę dokońca stwierdzić jaka, bo bym musiał na identycznej desce pojechać tylko z pełnym tail i nose ...o ile dobrze pamiętam jeszcze nie dawno Morgan ze wszystkim kłócił się, że teraz wszyscy produceńci skracają nose i tail po to aby pozbyć się niezbędnego drewna itd. teraz jednak twierdzi, że skracanie rdzenia szkodzi pop...więc gdzie jest prawda? Morgan po prostu stał się zakłamany w swoich wypowiedziach itd.

Użytkownik Arec edytował ten post 21 November 2014 - 21:43


#200 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 21 November 2014 - 21:44

qr**... stoję z boku... nie wpierdalam się... ale odpowiedziałem na parę najświeższych pytań... i co..? no wiem, nie znam się, nie rozumiem, nie umiem... działania amortyzatorów sprężynowych i piórowych nie rozrysuję... chyba dołączę do motyla... :papa:



ps. jako naród na wszystkim się znamy... najlepiej... jak zwykle... <_<


nie wiem co tak Cie razi że ztrolowałeś próbę dyskusji na argumenty jaką podjąłem, nie deklarując się po żadnej ze stron sporu o oferty firmy kłamstwa itp. Odnoszę się tylko do przykładu jaki skojarzył mi się z działaniem rdzenia w desce :)
pozdrawiam i liczę na trochę soli do tego popcornu coby dyskusja była ze smakiem :)

Edit do posta Arec
Pewnie i w skracaniu deski i zastępowaniu rdzenia wstawkami z innych materiałów na końcach deski jest logika za którą stoi pare tysięcy godzin analiz testów itp. Szczegółów się i tak nie dowiemy bo żadna kompania nie wyjawi nowatorskiego know-how, aby zaspokoić ciekawość riderów. Klienci mają być zadowoleni z efektu jaki daje całość deski.
Odnośnie uwag na temat Morgana, to nie znam gościa, ale jakość źle mi to wygląda jak za każdym razem do postu dowalacie sobie nawzajem określniki typu nic nie wiesz noobie.

Użytkownik EriksonE edytował ten post 21 November 2014 - 21:49