Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

Gnu Riders Choice 14/15


208 odpowiedzi w tym temacie

#161 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2014 - 14:31

Strasznie mylisz pojęcia. Ja w dlaszym ciągu bardzo intersuję się jak latają Merviny natomiast jest jeden podstawowy zarzut. Nieuczciwa konkurencja

Marcin,to jest pelny rdzen, tylko ze oni w swojej technologii nie ciagna tego do konca. Jesli to Banana Magic to ma domieszke Bazaltu w technologii Horse Power. Spytaj kazdego na forum jakiego popa ma taka deska. Bardzo chetnie poprosze o dokladna dokumentacje techniczna powstawana rdzeni w Mervinie abys juz mogl sobie podarowac pisanie ze to nie pelny rdzen. Caly czas widze jest cisnienie od paru "ambitnych" dystrybutorow aby przekonac ludzi by nie kupowali Mervina.

Na szczescie deski na stoku same sie bronia:-)

Nie :D Chodzi o to byś po prostu nie "mylił się w opisach" gdyż jest to nagminne od sezonu 11/12 i działał na niekorzyść konkurencji. Zgodnie z obowiązującą ustawą

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#162 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2014 - 14:40

Ja sie w opisie rdzenia Mervinow nigdy nie pomylilem. Nie wiem jak jeszcze inaczej mam Ci to przekazac. Bo widze ze chyba nie rozumiesz tego co pisze.

#163 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2014 - 15:10

jako główny spamer tego bałaganu, napiszę tak... jak ktoś będzie za 3msc przeczytać reckę, to się zerzyga... mody zróbta final cut... do rdzeni się odniosę później... jak mi się będzie chciało... bo jak mi się nie będzie chciało, to sie nie odniosę... rzekłem... :papa:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#164 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2014 - 16:05

jako główny spamer tego bałaganu, napiszę tak... jak ktoś będzie za 3msc przeczytać reckę, to się zerzyga... mody zróbta final cut... do rdzeni się odniosę później... jak mi się będzie chciało... bo jak mi się nie będzie chciało, to sie nie odniosę... rzekłem... :papa:


Coś w tym jest, przeczytałem pierwszą stronę iiiiii jak zobaczyłem że jest ich 9 to przewinąłem ^ ^ uwielbiam te forum :D

#165 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 21 November 2014 - 16:09

Mervin mial teraz meeting,wszyscy w drodze. Daj mi Solczak ciut ponad tydzien.


Mamy rozumieć że jako sprzedawca przez kilka lat nie wiedziałeś co sprzedajesz? Nie znasz się na deskach ani trochę?

Co było więc podstawą że dobierałeś obcym ludziom deski? To że fikasz na skoczni?

Musisz zapytać jakie znaczenie ma nie pełny rdzeń drewniany? :D

Przede wszystkim takie że krawędzie nie mają się o co oprzeć, dlatego ich nie ma ;) Jest mniej odpadów z drewna więc jest taniej.

Marek, nie kłam, porobiłem sobie print screeny kilkudziesięciu desek z Twoimi opisami, przeróżnych z różnych lat Twojej działalności. Co chwilę jesteś łapany na kolejnym kłamstwie. W opisach wiszących w necie, a tego można znaleźć setki z różnych sklepów, z różnych lat masz znacznie więcej kłamstw, wprowadzania ludzi w błąd. Przetłumaczyłeś tak jak było wygodniej rdzeń z mielonki Astro Core i puściłeś w obieg jak drewniany wzmocniony włóknem szklanym.
Focus sprzedawany jako, uwaga, najlepsza deska na rynku w tej cenie - jeśli by miał rzeczywiście ślizg spiekany i pełny drewniany rdzeń a nie podkładki drewniane pod inserty wiązań, może byłby rzeczywiście lepszą deską. To jest oszustwo klientów, riderów, kolegów ale także bardzo nieuczciwe zagrania wobec wszystkich innych sprzedawców.

Ja sie w opisie rdzenia Mervinow nigdy nie pomylilem. Nie wiem jak jeszcze inaczej mam Ci to przekazac. Bo widze ze chyba nie rozumiesz tego co pisze.


Złodziej złapany za rękę krzyczący to nie moja ręka!
Faktycznie, rzeczywiście się nie myliłeś, podawałeś jakieś bajki o sadzeniu drzewek na rdzenie albo kolejne dyrdymały o robieniu rdzeni z martwych drzew. Nie sądzę by ktoś wpadł na pomysł budowania rdzeni z drzew z korzeniami. Gratuluję pomysłowości lub łyknięcia i puszczenia dalej hamerykańskiej papki marketingowej.
Jednak jak dla mnie w 100% świadomie podmieniałeś parametry desek pochodzących z Mervina.
Ślizgi tłoczone nazywałeś przez kilka lat spiekanymi, dotyczyło to wielu desek, nie tylko jednej Skate Banany.
Z deskami DC analogiczna sytuacja, także oszustwa ze ślizgami i dodatkowo z rdzeniami desek. Kilka lat to trwało.

Praxx zadał konkretne pytania. Dlaczego nie odpowiedziałeś? Nie znasz odpowiedzi na pytania dot. desek które sprzedajesz?

edit. sporo piszesz o popie. Nie znasz jednak pewnych zasad działania deski. Żeby był pop deskę trzeba najpierw wygiąć. Im dłuższa deska tym pop jest większy, działa to tak samo jak łuk. Im dłuższy łuk tym łatwiej naciągnąć strunę. Teraz sobie zerknij na długość rdzenia w deskach które są twarde, może znajdziesz odpowiedź dlaczego bardzo ciężko jest wygiąć taką deskę by ten pop uzyskać. Co z tego że deska ma pop skoro nie jesteś w stanie go wykorzystać, deska nie pracuje, nie wygina się, co doskonale widać na filmie Siwexa a o czym pisał zrozumiale i dosadnie Shaman.

Pop może być też zrobiony trochę inaczej. Nie twardym krótkim łukiem prostym tylko dłuższym i cieńszym łukiem refleksyjnym wzmocnionym Carbonem. Łatwiej naciągnę strunę, przytrzymam strzałę i strzelić kiedy ustabilizuję się celownik.
Z użyciem włókien węglowych swoje deski buduje większość firm. Dzięki nim deska może być miększa, łatwiej ją więc wygiąć, a zgromadzona siła przez carbon jest znacznie mocniej oddawana. Taką deskę łatwo oderwać od stoku, z czym Siwex na filmie miał zasadnicze problemy pomimo "kicania", na moim filmie także nie widać by ta deska odrywała się choć na moment od śniegu w czasie jazdy.
Taki pop nazywam popem użytkowym, możesz deskę wygiąć, przytrzymać i odpuścić kiedy chcesz dostając strzała.

Użytkownik mrgn edytował ten post 21 November 2014 - 16:34


#166 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2014 - 16:15

Strasznie mylisz pojęcia. Ja w dlaszym ciągu bardzo intersuję się jak latają Merviny natomiast jest jeden podstawowy zarzut. Nieuczciwa konkurencjaNie :D ....


Marcin przecie to czysta hipokryzja z Waszej strony, a wszczególności od strony Morgana :hahaha2:, który za kulisami cały czas knuję jak ud***ć Ravena, czy Pathrona... Co do Marka prv, który wrzucił...może i to słabe ale pewnie zrobił to w efekcie tak jak to zrobił Morgan psząc ten opublikowany tekst przez Marka :hahaha2:

pozdro

Użytkownik Arec edytował ten post 21 November 2014 - 16:17


#167 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2014 - 16:31

jako główny spamer tego bałaganu, napiszę tak... jak ktoś będzie za 3msc przeczytać reckę, to się zerzyga... mody zróbta final cut...


ja też w tym temacie,
oczywiście subiektywnie, ale wydaje mi się, że pytań o porady w latach ubiegłych w analogicznym terminie było więcej (?). W sumie może przez weekend przejrzę ile było zapytań np w paź.12/13/14?
biorąc pod uwagę, że są one od początkującej młodzieży, to ... te młócki raczej odstraszają :(.

ps
no i jeszcze jedno, podstawowa zasada w biznesie (czyt. sprzedaży): NIE KRYTYKUJ KONKURENCJI!!!
Słabiutko Panowie sprzedawcy/dystrybutorzy.

Użytkownik kielon edytował ten post 21 November 2014 - 16:38


#168 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2014 - 16:56

Jaki kraj taki snowboarding ;-)
  • msolczak lubi to

#169 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 21 November 2014 - 17:00

@ Aro - proszę Cię, żyjesz w jakieś fobii skoro masz wkręcony film Morgan chce ud***ć Pathrona/Ravena :) Wyluzuj Aro

@ Kielon - to co odstrasza to kłamstwa i nieudacznictwo sprzedawców, którzy nie potrafią normalnie rozmawiać, dobierać sprzęt. To o czym pisał Macpas.
Masz rację, nie krytykuje się konkurencji, nikt też przez kilka lat nie zorientował się jednak że pojęcie Marka o sprzęcie snowboardowym jest delikatnie mówiąc mizerne. Wielce możliwe że ludzie bali się, że jak cokolwiek wypomną zostaną zmieszani z błotem, zwyzywani przez Marka i kolegów. Bez żadnych argumentów. Czy o to chodzi na forum?

Ja zaryzykowałem, wziąłem to na siebie ze wszystkimi tego konsekwencjami co widać w tym wątku ;)
Ktoś musiał, ile lat bylibyście jeszcze oszukiwani i okłamywani?

Użytkownik mrgn edytował ten post 21 November 2014 - 17:01


#170 sosna

sosna

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2014 - 17:03

Jesteście krótko mówiąc drewniani jak ten rdzeń.
P.S. Mam RC 154,5

#171 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2014 - 17:23

kurde Morgan jeszcze troszkę to trzeba będzie Tobie pomnik postawić za te Twoje bohaterstwo :D
  • mrgn lubi to

#172 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2014 - 19:16

Jak żyję i grzebię w tych forach chyba od ponad 10 lat to takiej procki nie widziałem (a wiele widziałem i w wielu prockach brałem udział). Świat się skończył, a snowboarding razem z nim.

#173 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2014 - 19:16

Sorry Panowie ale nie jestem w stanie dyskutowac z Morganem ktory od strony techniczego dzialania desek pisze po prostu glupoty. Zaczynajac od dlugosci rdzenia a popu. Oczywiscie jest dodatnia korelacja ale trzeba spojrzec na to ze deska nie wygina sie np 1 cm od konca. Tak nie jest generowany pop czy w skoku czy w skrecie. Dzialamy na dlugosci EE w skrecie,ewentualniej ciut dalej w freestylu przy skokach.

Oczywiscie Morgan dalej bedzie lal techiczna wode i nigdy nie wygram z jego nowymi niby faktami. Dla tych ktorzy chca poznac proces produkcji,bedzie temat o tym. Tyle ode mnie w tym temacie;-)

Użytkownik Marek S. edytował ten post 21 November 2014 - 19:18


#174 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2014 - 19:28

@Motyl forum to nie snowboarding tylko MediaMarkt:)

#175 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2014 - 19:37

@Motyl forum to nie snowboarding tylko MediaMarkt:)


Wiem, sam w tym względzie swiętoszkiem nie jestem :D
  • Arec lubi to

#176 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 21 November 2014 - 19:40

Problem w calej dyskusji wynika - tutaj chlopaki bez obrazy - z tego ze forum jest ostatnio karykaturalna forma gieldy. Gdzie wrogie obozy zwalczaja sie w mniej lub bardziej wysublimowany sposob. W kazdym z waszych postow jest troche racji ale duzo wiecej nakrecania sie i sarkazmu. Za malo w tematach opinii uzytkownikow zwyklych szaraczkow, "kowalskich" a za duzo klakierow i handlarzy sprzetem, a zadni z nich nie beda nigdy zbyt obiektywni.
szacunek za wiedze i determinacje w bronieniu swojej racji. Spokojnej nocy
  • mrgn lubi to

#177 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2014 - 20:00

jak to pisał klasyk: "... widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę, niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi..."

czy ktoś pamięta o co tu jeszcze chodzi..? :girlcake:

Użytkownik praxx edytował ten post 21 November 2014 - 20:02

  • Marcin07 lubi to
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#178 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 21 November 2014 - 20:05

Nie chce mi się Marek już nad Tobą pastwić, z każdym postem pogrążasz się coraz bardziej. Teraz też byś mógł dostać ciupagę, bo piszesz bzdury, ale myślę że większość czytających już się zorientowała że nie rozumiesz zasady działania snowboardu, nie znasz się na materiałach, ślizgach.
Tak Marku - długość deski a dokładnie jej rdzenia ma wpływ na pop deski. Mogą o tym powiedzieć coś więcej twardziele, którzy jeżdżą i na krótkich slalomkach i na długich gs. Oni takie rzeczy czują w moment. Plastik nie kumuluje energii więc jej nie oddaje. 1 cm? Bardziej 10 cm?

Na zakończenie, bo mam nadzieję że dasz sobie spokój już z pisaniem swoich teorii, odpowiedz sam sobie na 2 pytania. Później sobie przemyśl odpowiedzi, poszukaj ich przyczyn. Czy łatwo oderwać od śniegu deski Mervina? Czy łatwo wygiąć je do pressa?

#179 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2014 - 20:19

Morgan z postu na post to Ty pieprzysz...z tym popem i łukami to s-f z twojej strony

najprostszy model mervina



Morgan pewnie nie mógł oderwać i piszę nowe teorie "czym dłuższa deska tym lepszy pop" :hahaha2:

Użytkownik Arec edytował ten post 21 November 2014 - 20:24


#180 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 21 November 2014 - 20:21

Wiem, sam w tym względzie swiętoszkiem nie jestem :D

Motyl, wszystko można zrozumieć, zawsze dobierało się ludziom sprzęt na forach. Były dyskusje, był poziom bo sprzedawcy znali się na tym co robią. Mniej lub bardziej ale się starali. W tej chwili nie wolno ani trochę prawdy napisać, gdyż następuje zorganizowany atak. Są tacy, którzy nic nie piszą ale do ataku w razie potrzeby są w pierwszym szeregu. Wyrastają jak spod ziemi, udając fajnych kumpli przyłączają się do ataku.

Dziwicie się że nikomu nie chce się nic pisać? Bo ja nie, nikt nie chce zostać zwyzywany, poniżony, publicznie obrażany i wyśmiewany.


Aro - czy uważasz się za inteligentnego człowieka? Jeśli tak, podważając czyjeś zdanie należy podać argumenty. Inaczej wychodzisz na "głuptoka" ;)
Jak działa łuk wiedzieli już ludzie w mezolicie, Otzi z Maso Corto był postrzelony z łuku :) Poczytaj o długich japońskich łukach, albo o walijskich. Skoro 1000 lat temu ludzie to rozumieli, to ty też dasz radę :)
edit: Na filmie momentami znakomicie widać jak trudno deska się wygina, jak ciężko oderwać ją od stoku, jak koleś ma zasadnicze trudności by jechać na tailu, koleś ma skill i dużo siły w to wkłada ;) Jakie oznaczenie sztywności ma ta SB? Soft? :D

Użytkownik mrgn edytował ten post 21 November 2014 - 20:43