Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[Burton] Malavita


178 odpowiedzi w tym temacie

#81 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 March 2015 - 11:02

moim zdaniem bez problemu


no board no fun!

#82 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 March 2015 - 18:45

moim zdaniem zależy od buta (44) bo może być heelcup za wąski... nie mocno, ale niekomfortowo... btw bodek, nie wiesz czy masz 43 czy 44..? :P
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#83 Bodek

Bodek

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 March 2015 - 20:16

btw bodek, nie wiesz czy masz 43 czy 44..? :P

wiem jaki mam rozmiar buta... przymierzam się do kupna nowych butów i rozmiar np. burtona może być inny niż salomona więc zapytałem o taki przedział... :terefere:



#84 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 March 2015 - 15:14

Jeśli komuś się przydarzy, że gwint od regulacji hibacka wypadnie to włożenie go na miejsce NIE ZAŁATWI sprawy. Przyjrzalem się temu systemowi dziś i tam jest od wewnątrz biały plastik zabezpieczający. Przy mojej awarii musiał zostać wystrzelony w kosmos co oznacza, że wiązania są niezdatne do użytku. 2 para wiązań musiała wejść do gry.
Jeśli komuś się przydarzy, że gwint od regulacji hibacka wypadnie to włożenie go na miejsce NIE ZAŁATWI sprawy. Przyjrzalem się temu systemowi dziś i tam jest od wewnątrz biały plastik zabezpieczający. Przy mojej awarii musiał zostać wystrzelony w kosmos co oznacza, że wiązania są niezdatne do użytku. 2 para wiązań musiała wejść do gry.

#85 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 21 March 2015 - 18:24

Oby gwarancja wypalila!

#86 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 March 2015 - 20:09

Ciekawe jak ten gwint od regulacji wypadł.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#87 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 March 2015 - 00:11

A co tu jest ciekawego ? Podczas odpoczynku grillowo kielbasowego zauważyłem uszkodzenie. Użytkowanie: wyciąg - zjazd czyli nic nadzwyczajnego ;)

#88 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 March 2015 - 09:25

ponad 10 par wiązań z tym systemem użytkowałem od 2006 roku i nigdy mnie to nie trafiło więc ciekawość mnie zżera jak to możliwe a raczej czego nie robić by tak nie zepsuć.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#89 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 March 2015 - 10:30

A ja miałem i mam dokładnie jedną parę wiązań z tym systemem w mojej krótkiej przygodzie ze snowboardem i tak się poskładało, że akurat u mnie wystąpiło opisywane uszkodzenie. Nie wiem teraz czy poważnie Cie interesuje ta dość dziwna awaria czy może sugerujesz niewłaściwe użytkowanie ? 



#90 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 March 2015 - 10:43

A ja miałem i mam dokładnie jedną parę wiązań z tym systemem w mojej krótkiej przygodzie ze snowboardem i tak się poskładało, że akurat u mnie wystąpiło opisywane uszkodzenie. Nie wiem teraz czy poważnie Cie interesuje ta dość dziwna awaria czy może sugerujesz niewłaściwe użytkowanie ? 

 

Tak jak pisałem wyżej.

Interesuje mnie i zapewnie wielu użytkowików jak mogło to tego dojść do takiego uszkodzenia. Nie sugeruje nic a nic.Daleki jestem od tego.

Każdy kto ma podobne wiązania na pewno byłby zainteresowany co robić lub nie robić by uniknąć takiej "przygody"


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#91 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 March 2015 - 11:26

W takim razie temat uszkodzenia wyczerpany. Już w pierwszym poście z wrzuconym zdjęciem pisałem, że się nic spektakularnego nie wydarzyło.  Dzwona nie miałem na stoku, deską nie próbowałem też rozłupać kasku narciarzowi. Zjechałem do schroniska, usiadłem jeszcze na chwilkę wyczilować a z racji tego, że deska leżała nie dalej jak 2m ode mnie to dziwnie wyglądający gwint rzucił mi się w oczy i tak oto zauważyłem uszkodzenie.



#92 murdo

murdo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 24 March 2015 - 09:12

jak ktoś chce swoje wiązania Burtona zmodernizować od Flex Slider to można w sklepach Burtona kupić te paski 

 

JTmpP4.jpg

 

tak to działą :)


Hej !  Czy można jeszcze internetowo dorwać te paski ? Szukam też " bananów" na kostkę do Ionów.  pozdro



#93 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 March 2015 - 14:20

w dobry sklepach j-bary znajdziesz od reki

http://kosmossklep.p...bar_yellow.html

 

a jak nie to ci sprowadzą.

 

Flex Slidery pylą jako części więc w sklepach internetowych tego nie zobaczysz. Ale w dobrych sklepach mają np. w snowandsurf w Wawie.

Ja zamontowałem tylko do wiązań na tylna nogę. Na przednią raczej nie ma sensu moim zdaniem.

 

a teraz smaczek

link to katalogu części Burtona

http://parts.burton....arts/index.html :)


Użytkownik ProDish edytował ten post 24 March 2015 - 14:21

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#94 murdo

murdo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 24 March 2015 - 17:33

w dobry sklepach j-bary znajdziesz od reki

http://kosmossklep.p...bar_yellow.html

 

a jak nie to ci sprowadzą.

 

Flex Slidery pylą jako części więc w sklepach internetowych tego nie zobaczysz. Ale w dobrych sklepach mają np. w snowandsurf w Wawie.

Ja zamontowałem tylko do wiązań na tylna nogę. Na przednią raczej nie ma sensu moim zdaniem.

 

a teraz smaczek

link to katalogu części Burtona

http://parts.burton....arts/index.html :)

Dzieki Wielkie !!!!



#95 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 April 2015 - 14:07

Takie przemyślenie w kwestii Malavit.

Śmigałem w tym sezonie na zmianę w Malavitach z 2013/14 i 2014/15.

 

o różnicach nawet filmik zrobiłem 

 

 

Z głównych zmian to nowe paski.

Ciekawe jest odczucie przy zapinaniu i po zapięciu.

 

Stare paski chodzą jak klasyczne paski i jak się dopina do końca to czuć że but mocno ściśnięty i ma się wrażanie mocnego dopięcia buta.

Nowe paski - system jest efektywny więc zapina się naprawdę lekko. Może nawet za lekko w porównaniu do starego systemu. W każdym bądź razie można się dopiąć mocno ale nie czuć tego wcale.

 

Podczas samej jazdy wiązania sprawują się tak samo. 

Bardzo solidne wiązania ;) 


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#96 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 September 2015 - 16:14

Prodish Masz porownanie flexu i trzymania z fluxami? Wacham sie miedzy malavita a rl od fluxa

#97 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 September 2015 - 17:26

Prodish Masz porownanie flexu i trzymania z fluxami? Wacham sie miedzy malavita a rl od fluxa


Nie latałem we fluxach. Nie pomogę.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#98 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 September 2015 - 20:44

Testowales malavity na kickach przy grabach i przy butterach? Daje to rzeczywiscie rade mimo wiekszej twardosci?

#99 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 September 2015 - 22:04

Malavity nie są twarde. Raczej bym napisał responsywne do FS. Idealne do skoków i do smarowania. No i bardzo wygodne. Takie AM do wszytkiego. Nie bój się tej cyferki 7 co podaje Burek.

Wszytkie komponenty jak łyżka, pasek na kostkę czy cap jest sprawdzone i robi robotę.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#100 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 September 2015 - 18:00

Malavity nie są twarde. Raczej bym napisał responsywne do FS. Idealne do skoków i do smarowania. No i bardzo wygodne. Takie AM do wszytkiego. Nie bój się tej cyferki 7 co podaje Burek.

Wszytkie komponenty jak łyżka, pasek na kostkę czy cap jest sprawdzone i robi robotę.

 

miales na nogach wersje z poszerzoną łyżką?