Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[Burton] Malavita


178 odpowiedzi w tym temacie

#1 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 January 2013 - 19:49

Dołączona grafika

Wiązki premium do FS i AM od Burka.
Rozbudowany pasek na kostkę - poszerzony na zewnątrz wiązania w kierunku tail i nose deski.
Podobno ułatwia butterki :)

no i jest Hinge - takie cudo, ZAWIAs co podobno ułatwia olie. Widać to na zdjęciu powyżej w tylnej części wiązania.

jest super łyżka wyłożona elastyczną gumą. Na zdjęciu na pomarańczowo.
But fajnie się trzyma takiej konstrukcji.
Guma również tłumi drgania przez co jest wygodnie.

śmigam w Malavitach od zeszłego sezonu i jak na razie mają 1 wadę która może się skończyć ..... małą destrukcją.

o takie coś

Dołączona grafika

Wspomniana wyżej guma przyczepione jest do czarnego plastiku a ten plastik do łyżki.
Guma z czarnym plastikiem jest zszyta.
Jak widać guma w tylnym bucie mi się wyciera ale na razie nie ma szans by cała odpadła ale w przyszłości jest szansa.

Na razie innych was Malavit nie zauważyłem.

Użytkownik ProDish edytował ten post 31 January 2013 - 19:52

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#2 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 January 2013 - 22:41

Ujeżdzam tegoroczne Malavita jako wiązki pod miększe deski. Stanowia ideany set pod mojego nowego Endeavor New Standard 157 na 13/14. Od razu żałuję że nie wziołem wersji restricted z wygiętą łyżką highbacka. Wiązania bardzo dobre, wygodne i responsywne (to chyba właściwe słowo) w tegorocznym modelu nie widzę żadnej biodegradacji. Bardzo dobry świetnie trzymający capstrap i komfortowy górny strap.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#3 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 February 2013 - 07:25

Od razu żałuję że nie wziołem wersji restricted z wygiętą łyżką highbacka.


na TD4 testowałem cobrasharki z łyżką wygiętą i ....... jakaś różnica w butterach jest ale nie ma rewelacji na skalę rewolucji.
Szkoda że nie mieli Malavity z tym patentem do pełnego porównania obu łyżek.
może za rok da się przetestować

Mi Malavita Bardzo dobrze się spisuje również.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#4 pak

pak

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2013 - 17:03

Jak pisslem w innym poscie mam ten sam problem co prodish. Wydaje sie ze to TTTM, czyli ten typ tak ma. Pisalem jeszcze o problemie z capstrapem. Dodam zdjecia jak wroce z wyjazdu.

#5 Kopter

Kopter

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 80 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2013 - 18:36

Mam dokładnie ten sam problem z capstrapem w zeszłorocznych cartelach, z resztą jest on identyczny jak w malavicie. Chodzi o to, że część paska na zewnętrznych stronach wiązania wystająca przez środkowy otwór w strapie rozcina górny materiał (chyba skóra) na capstrapie.

Tak więc wydaje mi się, że to nie tyle wina malavity a po prostu tego capstrapa.

#6 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 February 2013 - 18:56

Mam dokładnie ten sam problem z capstrapem w zeszłorocznych cartelach, z resztą jest on identyczny jak w malavicie. Chodzi o to, że część paska na zewnętrznych stronach wiązania wystająca przez środkowy otwór w strapie rozcina górny materiał (chyba skóra) na capstrapie.

Tak więc wydaje mi się, że to nie tyle wina malavity a po prostu tego capstrapa.


dawaj zdjęcia bo nie mogę sobie tego wyobrazić :)
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#7 Kopter

Kopter

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 80 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2013 - 20:30

Wrzuce w najbliższym czasie, obecnie nie mam deski w domu ;)

#8 pak

pak

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 February 2013 - 19:55

Jezdzimy z Kopterem razem, potwierdzam awarie zbiorowa...

#9 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 February 2013 - 20:36

no to chyba wiem o co chodzi z tym wrzynaniem się paska od Capstrapa
tylko nie ma co tego reklamować bo ..... co najwyżej można dostać taki sam nowy strap i nic więcej :)

Dołączona grafika

Użytkownik ProDish edytował ten post 08 February 2013 - 20:37

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#10 pak

pak

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 February 2013 - 00:23

Tak to to samo. Zrobilem dzis fotki, aby je wkleic jednak uwazam, iz reklamacja sie nalezy.
Zauwazylem, iz tez jest to kwestia buta. Obecnie mam inne buty jakich zapiecie nie napreza tak capstrapa jak to mialo miejsce w poprzednim modelu (mniejsza skorupa). Na jazde oczywiscie wplywu to nie ma.

#11 Kopter

Kopter

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 80 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 February 2013 - 10:39

Tak, dokładnie to samo ;) W zasadzie konstrukcji samego strapa nie powinno to naruszać, jest to bardziej sprawa estetyczna. Moim zdaniem jak mam dostać samego nowego strapa to i tak warto ale ja jestem pedantem więc... :P

#12 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 February 2013 - 11:12

kurde sprawdziłem paragon - nici z gwarancji, już minął rok.

W sumie wcześniej tego nie zauważyłem.

Raczej uszkodzenie jak pisał Kopter estetyczne i raczej nie będzie bardziej postępować.

Ale i tak kupiłbym te wiązania ze względu na komfort

Dużego wyboru też nie miałem po wiązki były pod szynę pod NUG'a

Użytkownik ProDish edytował ten post 09 February 2013 - 11:13

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#13 pak

pak

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 February 2013 - 16:17

uuuu EST, ból... :huh2:

#14 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 February 2013 - 16:49

uuuu EST, ból... :huh2:


a dlaczego ból ?
Bardzo fajnie się w EST śmiga. Miękko, komfortowo pod butem.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#15 pak

pak

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 February 2013 - 17:08

tak, ale rezerwacja do określonych desek jedynie i to mnie trochę odstrasza od tematu. Masz świetne wiązki, ale zarezerwowane tylko do setu burtona./
Buty też masz z podeszwą est pod to ?

Swoja drogą Prodi będziesz w Istebnej na testach?
Jeśli nie miałbyś nic przeciwko, chętnie zapoznałbym się z NUGiem oczywiście wymiana za moją;)

#16 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 February 2013 - 18:34

przecież tak samo jak z est te wiazania występują w opcji pod klasyczny system mocowania, więc jaki ból, wybrał raczej świadomie, a nie z konieczności

#17 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 February 2013 - 18:50

tak, ale rezerwacja do określonych desek jedynie i to mnie trochę odstrasza od tematu. Masz świetne wiązki, ale zarezerwowane tylko do setu burtona./
Buty też masz z podeszwą est pod
to ?]= drogą Prodi będziesz w Istebnej na testach?
Jeśli nie miałbyś nic przeciwko, chętnie zapoznałbym się z NUGiem oczywiście wymiana za moją ;)


to prawda że EST blokują w kwestii wyboru desek ale dobrze że jest wybór.
poza tym Burka łatwiej sprzedać na Allegro jak się wymienia dechę co 2-3 lata.
Gorzej z wiązkami - cały czas próbuje sprzedać moje starsze Triady EST ale nie ma chętnych
akurat mam podeszwę w bucie pod est i jest cieńsza niż klasyczna. Także jak biorę swoją inną deskę z klasycznymi wiązkami to czuć różnicę.
Niestety w Izdebnej nie będę. Jeśli już gdzieś w górach to najwyżej w okolicach Krynicy

Użytkownik ProDish edytował ten post 09 February 2013 - 18:52

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#18 pak

pak

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 February 2013 - 00:00

przecież tak samo jak z est te wiazania występują w opcji pod klasyczny system mocowania, więc jaki ból, wybrał raczej świadomie, a nie z konieczności


Don nie jestem pewien tematu, ale jak masz wiazki nie est np re-flex jakie mam ja, pod deske z kanałami mozesz je zamontowac.
Jak piszesz na odwrot, tego pewien nie jestem. Ponadto wiazki est maja inna konstrukcje co w niektorych deskach i butach moze robic roznice. Jestem zdania, ze dziala to ok jak jestes w obrebie systemu.
Burton mocno promuje system est i wiazki est maja kilka dodatkowych opcji jak w przyp. Malavity np the hinge co wydaje sie dobrym bajerem. Wedle mojej opinii sa tez i lepiej wykonane.

#19 Kopter

Kopter

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 80 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 February 2013 - 10:07

Na odwrót to nie działa. Jak masz wiązania EST to nie da się ich zamontować do standardowych insertów.

#20 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 February 2013 - 10:35

Don nie jestem pewien tematu, ale jak masz wiazki nie est np re-flex jakie mam ja, pod deske z kanałami mozesz je zamontowac.
Jak piszesz na odwrot, tego pewien nie jestem. Ponadto wiazki est maja inna konstrukcje co w niektorych deskach i butach moze robic roznice. Jestem zdania, ze dziala to ok jak jestes w obrebie systemu.
Burton mocno promuje system est i wiazki est maja kilka dodatkowych opcji jak w przyp. Malavity np the hinge co wydaje sie dobrym bajerem. Wedle mojej opinii sa tez i lepiej wykonane.


wiązki z reflexem da się zamontować pod szynę ale po co jak są EST.
zawsze możesz wymienić wiązki. Nikt nie śmiga w jednych wiązaniach 10 lat.
Fakt że EST są tylko pod kanał.
Co do wykonania - wydaje się że jest takie samo. Nie ma różnic.

tu jest fajny obrazek pokazujący o co chodzi w kwestii elastyczności wiązek pod butem.
Jest EST, Reflex i klasyczne wiązki

http://easyloungin.c...at=20469
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama