Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ręczne smarowanie na gorąco - How TO - dyskusja


414 odpowiedzi w tym temacie

#101 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 February 2011 - 13:15

No tak ale jak będzie go 0.5 mm a nie 1 mm to te zaoszczędzone 0,5 mm będziesz mógł nałożyć następnym razem :D Poza tym papier ma lekko porowatą strukturę i lepiej mi się przez niego nakłada i rozsmarowuje wosk niż samą gładką stopą żelazka. Nie zmienia to faktu, że normalnie też się da ale jak dla mnie idzie to trochę wolniej.


masz na pewno rację, tylko że deski nie smaruje się codziennie a smar to nie jakiś luksku żeby oszczędzać każdą kropelkę... Jak już smaruję na gorąco to tak żeby było dobrze... a jak mi szkoda kasy to kupuję kostkę na zimno i strarcza na połowę życia snowboardowego... A dla mnie osobiście z papierem to tylko dodatkowa zabawa...
  • majdan lubi to
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#102 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 February 2011 - 18:44

pytanie za puszke piwa :mrgreen: bo zostało mi pól kostki smaru swix na minusowe i jakaś połówka smaru na plusowe i mam pytano czy można to pomieszać ? bo jak posmaruje jedną połówke dechy tym a drugie tym inkszym to chyba bez sensu raczej, a na całość nie wystarczy wiec, co mam z tym zrobić wyrzucić?
JOIN The Ride

#103 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 February 2011 - 19:48

pytanie za puszke piwa :mrgreen: bo zostało mi pól kostki smaru swix na minusowe i jakaś połówka smaru na plusowe i mam pytano czy można to pomieszać ? bo jak posmaruje jedną połówke dechy tym a drugie tym inkszym to chyba bez sensu raczej, a na całość nie wystarczy wiec, co mam z tym zrobić wyrzucić?

top i smaruj...
na pewno tak nasmarowana deska będzie jeździć lepiej niż nie nasmarowana... a jaki będzie efekt... myśląc logicznie nie powinno być problemu bo zawodowcy też często używają mieszanki do smarowania żeby idealnie dostowoać smar do pogody, wiadomo że to są inne smary ale pewną analogię można zauważyć... Tak samo często stosuje się szkołę smarowania na gorąco smarem uniwersalnym a przed jazdą w razie jakichś skrajnych temperatur smarowanie na zimno odpowiednim smarem więc to też jakieś tam mieszanie...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#104 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 February 2011 - 20:23

posmaruj sobie jednym stronę backside a drugim stronę frontsideDołączona grafika

Zastanawia mnie w jaki sposób chcesz to wymieszać ;) w każdym razie eksperymenty mile widziane w szczególności jak później opiszesz skutki eksperymentu Dołączona grafikaDołączona grafika

pzdr...

#105 Blade

Blade

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 144 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 February 2011 - 21:26

Mieszaj smary i się nie zastanawiaj.I tak nie zauważysz różnicy.Zawodowcy tak robią,gdy np.na górze jest temp - a na dole trasy jest np. slońce i mokry śnieg wtedy dugi smar +.ale my nie jestesmy zawodowcami więc smaruj mieszaj,aby ślizg był natłuszczony,nie suchy.sam nieraz 4 różne smary nakładam,resztki kostek swixa,toko,holmenkola.Żelazko i jest git :D

#106 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 February 2011 - 21:41

Mieszaj smary i się nie zastanawiaj.I tak nie zauważysz różnicy.Zawodowcy tak robią,gdy np.na górze jest temp - a na dole trasy jest np. slońce i mokry śnieg wtedy dugi smar +.ale my nie jestesmy zawodowcami więc smaruj mieszaj,aby ślizg był natłuszczony,nie suchy.sam nieraz 4 różne smary nakładam,resztki kostek swixa,toko,holmenkola.Żelazko i jest git :D


zależy jeszcze co rozumiemy przez mieszanie, bo zawodnicy raczej nie mieszają smarów tylko nakładają kilka warstw smarów a to jest różnica:)

#107 szznp

szznp

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 February 2011 - 21:51

moze wrzucic dwa kawalki smaru to metalowego garnuszka po czym rozgrzac na kuchence? tylko czy nie straci to swoich wlasciwosci? mysle, ze nie powinno jesli podgrzewac to powoli i do minimum czyli do czasu az sie roztopi, bez grzania na herbate;p

Użytkownik sznap edytował ten post 09 February 2011 - 21:51


#108 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 February 2011 - 22:01

moze wrzucic dwa kawalki smaru to metalowego garnuszka po czym rozgrzac na kuchence? tylko czy nie straci to swoich wlasciwosci? mysle, ze nie powinno jesli podgrzewac to powoli i do minimum czyli do czasu az sie roztopi, bez grzania na herbate;p


niech w miarę równo pokapie i wyprasuje i takie "mieszanie" starczy bez zbędnego kombinowania
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#109 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 February 2011 - 22:42

bede musiał kupic skrzynke :mrgreen: albo beczke najlepiej . zrobiłem tak ja wspomniał Aro , czyli back i front ,dla sprawdzenia np który smar dłuzej potrzyma albo na której stronie bedzie sie lepiej, szybciej jeździło , chociaz myśle że nie powinno być wielkiej róznicy , pozostaje tylko sprawdzić :excited:
JOIN The Ride

#110 szznp

szznp

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 February 2011 - 23:33

taki maly offtop- majac gdzies 11-13 lat z kumplem robilismy "wosk wlasnej produkcji", ktory uzywalismy do smarowania wszelakich murkow itd zeby pogrindowac na desce, nie wiem dlaczego nazwalismy go flux ;D topilismy swieczke w garnuszku, czasem dodawalismy jedna zapachowa (pieknie pachnialu na parkingu czy skateparku :girlcake: ),a na koncu....1-2 lyzki oleju roslinnego! o dziwo lub nie odziwo-nie jestem chemikiem-laczylo sie to w jednosc i rozlane w odpowiednia forme (plastykowe pudeleczko z montazowek - po wyciagnieciu bylo "orginalnim woskiem FLIP" ) zastygalo, a nastepnie bylo gotowe do smarowania! Efekt byl niesamowity,gdy na oko udalo sie dobrac dobre proporcje (czasem wychodzilo cos jak smalec :hahaha2: ) . Moze bym tak zabral sie za tworzenie smaru na snowboard?;D

Użytkownik sznap edytował ten post 09 February 2011 - 23:33


#111 Blade

Blade

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 144 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 February 2011 - 20:22

zależy jeszcze co rozumiemy przez mieszanie, bo zawodnicy raczej nie mieszają smarów tylko nakładają kilka warstw smarów a to jest różnica:)

Mieszanie czyli nakładanie np.dwóch smarów i równomierne rozprowadzanie żelazkiem przez co smary mieszają się już na desce.Przed tym najczęściej nakładają twardy smar tzw.bazę,ściągaja i dopiero smar właściwy.A w garnuszku to miesza się cukier w cherbacie a nie smary :lolbounce:

#112 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 March 2011 - 07:41

mieszaj :D Po prostu nakładasz dwa smary równocześnie (metod jest kilka).

Co do dwukrotnego smarowania, to zazwyczaj nakłada się bazę (ciut twardszą niż główny smar) , cyklinuje, szczotkuje i jedziesz z kolejną warstwą (główny smar ). W pewnych przypadkach przy krawędziach dajesz twardszy (na niższą temperaturę) smar.
Z dwoma rodzajami smaru raczej słabo, musiałbyś mieć kilka desek i po każdym przejeździe wymieniać, bo na zawodach nie ma czasu i warunków na smarowanie na gorąco. Jest czas tylko machnąć startowym (proszek, mydło, pasta, płyn lub spray) i tyle.
Jeszcze co do doboru smarów, de facto uwzględniasz temperaturę, wilgotność i rodzaj śniegu (stary, świeży, zmrożony, etc) i tu też dość często stosuje się mieszankę dwóch smarów, bądź jak wcześniej, przy krawędzich jedziesz innym smarem. Temat bardzo złożony i raczej dla fanatyków, bądź zawodników.

#113 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 March 2011 - 18:49

Właśnie ostatnio oglądałem jakiś program, gdzie było omawiane smarowanie (akurat nart biegowych), rodzaje smarowań, rodzaje smarów, inny na przót i tył narty, a inny na środek. No i dobór do rodzaju i temp. śniegu bla bla bla. Wymyślanie jakichś własnych smarów... chyba właśnie Włosi kiedyś tak zrobili i przez jakiś czas wszyscy ich tyłki oglądali.
Pewnie nijak ma się to do snowboardu, ale chyba nie tak do końca.
Przyznam, że zacząłem doceniać techników od smaru, bo prace mają przesraną :)
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#114 Blade

Blade

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 144 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 March 2011 - 19:58

W nartach biegowych daje się na środek narty smar na trzymanie,w stylu klasycznym żeby biegnąc pod górę narta nie uciekała do tyłu.A na przód i tył narty daję się smar na gorąco na jazdę,taki jak w snowboardzie i nartach zjazdowych lub skokowych.Oczywiście dopasowując się do danych warunków pogodowych.A bazę czyli twardy smar tak jak m.in napisał motyl praktycznie zawszę się daje.O smarowaniu nart akurat coś wiem bo 19lat biegałem na nartach w tym od młodzika już wyczynowo.Kilka krotnie wygrywając puchar polski i na uniwersiadzie niezłe wyniki były.Ale jak to w polskim sporcie bywa kariera się skończyła :-( .Pozostała jedynie wiedza na temat przygotowania nart bo trochę się ich przeorało.Snowboard tak samo przygotowuje tymi samymi smarami.

#115 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 March 2011 - 21:12

ok eksperyment zostawiam na przyszły sezon, bo ostatnio na stokach warun nie za bardzo fajny, śnieg mokry i przez to nie zauważyłem jakiejś szczególnej różnicy, jedynie to, że po całym dniu na orczykach na ślizgu nie ma ani grama smaru po obu stronach, teraz zrobiłem trochę inaczej na krawędzie poleciał twardszy smar, po środku blatu na plusikowe, obadamy, co z tego będzie :mrgreen: poza tym dziś przy ostrym cyklinowaniu rozciąłem se palca na krawędzi :mrgreen: wiec tak na przyszłość uważajcie na to!
JOIN The Ride

#116 Respie

Respie

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 394 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 December 2011 - 17:22

Dlaczego już po jednym dniu jazdy od smarowania mam białe krawędzie?
тише едешь - дальше будешь!

#117 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 December 2011 - 17:33

Dlaczego już po jednym dniu jazdy od smarowania mam białe krawędzie?


poprostu źle dopbrany smar do śniegu :) przewaznie smar na mróz w ciape lub na odwrót dlategu oniwersal jest najlepszy :)

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#118 Respie

Respie

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 394 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 December 2011 - 17:36

Nu kak? To był uniwersalny smar holmenkol:P
тише едешь - дальше будешь!

#119 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 December 2011 - 18:10

Nu kak? To był uniwersalny smar holmenkol:P


to musiało byc wyjatkowo mokro.Albo zle cos posmarowałes

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#120 Kita

Kita

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 December 2011 - 21:17

Przewiduję jeszcze opcję, że deska dobrze posmarowana i intensywnie jeżdżona. ; >



Dodaj odpowiedź