Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ustawieie Wiązań Na Desce.


231 odpowiedzi w tym temacie

#61 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 January 2011 - 16:59

masz na maxa przesunięte buty do przodu...
spróbuj przesunąć wiązania trochę do tyłu (w miarę możliwości) i regulacją wiązania, cofnij buta jak najbardziej się da, tak, żeby to wszystko było w miarę symetrycznie względem deski. powinno być lepiej, ale nie wiem czy to przyniesie zadowalający efekt... :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#62 maly

maly

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 112 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2011 - 18:56

Powinien sie manewr udac, mozna jeszcze sprubowac pietke przekrecic o jedno oczko do tylu jezeli te wiazania maja mozliwosc takiej regulacjii :ashamed: .
pzdr



#63 jacq

jacq

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 February 2011 - 17:31

Witam!
Jestem początkującym i czytając co koledzy piszą zastanawiam się czy w swojej desce mam dobrze ustawione wiązania...
Proszę żeby ktoś podpowiedział mi czy muszę coś pozmieniać (but rozmiar 45 deska 165)
Pozdro! z góry dzięki

Zdjęcie0033.jpg

Zdjęcie0031.jpg

#64 ucizze

ucizze

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 February 2011 - 18:15

Witam!
Jestem początkującym i czytając co koledzy piszą zastanawiam się czy w swojej desce mam dobrze ustawione wiązania...
Proszę żeby ktoś podpowiedział mi czy muszę coś pozmieniać (but rozmiar 45 deska 165)
Pozdro! z góry dzięki

Zdjęcie0033.jpg

Zdjęcie0031.jpg



moim zdanie przód buta za bardzo wystaje.

Użytkownik ucizze edytował ten post 01 February 2011 - 18:15


#65 jacq

jacq

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2011 - 18:18

moim zdanie przód buta za bardzo wystaje.


czyli muszę tak ustawić wiązanie żeby but przesunąć bardziej do tyłu ?

#66 ucizze

ucizze

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 February 2011 - 21:53

czyli muszę tak ustawić wiązanie żeby but przesunąć bardziej do tyłu ?


Postaraj się cofnąć pięte troche tak żeby była sy,etria z przodu i z tyłu mniej więcej tak samo wystawało.

#67 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 12 February 2011 - 02:21

Nic nie przesuwaj do tyłu.
Płyta wiązania już teraz wystaje poza obrys deski co na backside jest bardzo nie wskazane, wręcz niebezpieczne. Pod wiązaniem to miejsce gdzie deska ma najmocniejszy docisk, także podczas hamowania. Będziesz ostro hamował bo wyskoczy Ci dziecko w węższym miejscu, jak Cię podetnie deska to nie tylko sobie możesz zrobić krzywdę z kręgosłupem ale także możesz np. owe dziecko mocno poturbować czy nawet gorzej. Znam takie przypadki.
Nie przesuwaj także buta bardziej do tyłu, nie ustawiaj go symetrycznie. Powód ten sam co powyżej. Palcami możesz sobie pozwolić na zahaczanie, najwyżej deska Ci uślizgnie. Piętami nie.

Nie wiem co to za deska, kto Ci to dobierał, ale ten but jest na nią za duży. Deska jest za wąska, but ogromny, jaki to rozmiar? Ile ta deska ma w talii?

#68 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 12 February 2011 - 11:26

Morgan ale zobacz , że przód buta to wystaje bardziej niż tył. Wiec przy krawędziowaniu na bank zachaczy przodem buta a z tyłem musiał by konktretnie postawić deskę na krewędzi . Ja bym lekko przesunął i popróbował czy zachaczam czy nie co nie zmienia faktu że deskę ma za wąską do tego buta.

#69 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 12 February 2011 - 11:35

da sie jezdzic z wystajacymi wiazaniami i to jezdzic szybko i wmiare bezpecznie, oczywisce o polozeniu sie na stoku podczas jazdy mozna zapomniec....

u mnie wiazana wystaja duuuzo bardziej zarowno z przodu i tylu, nie mowiac o butach :D

ale przy bucie 46 to se mozna pomazyc o desce ktora ogarnelaby ten rozmar... chyba ze typowy carving/race z plastikowym butami ustawionym niemal wzdluz dechy...

jedyne co mozna zrobc to przyzwyczaic sie, albo amputacja palcow :D:D:D

#70 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 12 February 2011 - 12:07

Morgan ale zobacz , że przód buta to wystaje bardziej niż tył. Wiec przy krawędziowaniu na bank zachaczy przodem buta a z tyłem musiał by konktretnie postawić deskę na krewędzi . Ja bym lekko przesunął i popróbował czy zachaczam czy nie co nie zmienia faktu że deskę ma za wąską do tego buta.


No ja wiem, że wystaje za dużo przód. Tyle że nie można przesunąć już całości do tyłu z kilku powodów. Zerknij proszę na to zdjęcie od góry zrobione, przy tych kątach, płyty wiązań tam solidnie wystają poza deskę, domyślam się że to są wiązania Drake w XL. One są bycze. W tej chwili już zdecydowanie za dużo wystają, przy hamowaniu w dobrych warunkach lub gdy będzie miękko, płyta może podciąć delikwenta i spadnie w rezultacie czego na pupę, kosząc to co będzie przed nim :) Także ja bym tu ewentualnie wiązania przesunął do przodu, pod warunkiem że da się piętkę (heelcup) rozkręcić i przesunąć do tyłu. Może tak będzie lepiej.
Ogólnie to jest bida z nędzą, źle dobrany zestaw, to jest wąziutka deska, kompletnie nie dobrana pod kątem tego buta. Dlatego nie lubię czytać bzdur pt. nie trzeba szerokiej deski pod buty 46 itd. a są tacy sprzedawcy którzy takimi ogólnikami na forach rzucają.

@60thplace - pokaż jakąś fotkę :) Wszystko się da, ale po co się wkurzać :)

#71 jacq

jacq

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 February 2011 - 19:32

No ja wiem, że wystaje za dużo przód. Tyle że nie można przesunąć już całości do tyłu z kilku powodów. Zerknij proszę na to zdjęcie od góry zrobione, przy tych kątach, płyty wiązań tam solidnie wystają poza deskę, domyślam się że to są wiązania Drake w XL. One są bycze. W tej chwili już zdecydowanie za dużo wystają, przy hamowaniu w dobrych warunkach lub gdy będzie miękko, płyta może podciąć delikwenta i spadnie w rezultacie czego na pupę, kosząc to co będzie przed nim :) Także ja bym tu ewentualnie wiązania przesunął do przodu, pod warunkiem że da się piętkę (heelcup) rozkręcić i przesunąć do tyłu. Może tak będzie lepiej.
Ogólnie to jest bida z nędzą, źle dobrany zestaw, to jest wąziutka deska, kompletnie nie dobrana pod kątem tego buta. Dlatego nie lubię czytać bzdur pt. nie trzeba szerokiej deski pod buty 46 itd. a są tacy sprzedawcy którzy takimi ogólnikami na forach rzucają.

@60thplace - pokaż jakąś fotkę :) Wszystko się da, ale po co się wkurzać :)


Dzięki za pomoc!
Zestaw dobrano mi w sklepie ze sprzętem narciarskim i snowboardowym ;-/ niestety to był pierwszy mój zakup dechy i nie zwróciłem uwagi że jest dla mnie za wąska :(
Wspominasz o podcięciu.... no właśnie zdarzyło mi się zaliczyć niezłą glebę na ubitym śniegu :( i chyba już wiem z jakiego powodu... Rozkręciłem hellcup i przesunąłem do tyłu a wiązanie trochę do przodu. Zobaczymy czy będzie różnica.... Mam nadzieję że nie będę musiał zmieniać deski.
Dzięki Wszystkim za pomoc, odezwę się po testach czy pomogło.

#72 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 13 February 2011 - 20:38

Dzięki za pomoc!
Zestaw dobrano mi w sklepie ze sprzętem narciarskim i snowboardowym ;-/ niestety to był pierwszy mój zakup dechy i nie zwróciłem uwagi że jest dla mnie za wąska :(
Wspominasz o podcięciu.... no właśnie zdarzyło mi się zaliczyć niezłą glebę na ubitym śniegu :( i chyba już wiem z jakiego powodu... Rozkręciłem hellcup i przesunąłem do tyłu a wiązanie trochę do przodu. Zobaczymy czy będzie różnica.... Mam nadzieję że nie będę musiał zmieniać deski.
Dzięki Wszystkim za pomoc, odezwę się po testach czy pomogło.


No właśnie najgorsze są gleby w których nie zawiniłeś, nie popełniłeś błędu. Pojeździj trochę w różnych warunkach, na twardym powinno być ok, jak będą dobre warunki, ubity śnieg, wtedy ostrożnie sprawdzaj sobie jak mocno możesz zejść w skręcie, poeksperymetnuj trochę na stoku...
ps. napisz mi na priv nazwę sklepu

#73 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 13 February 2011 - 21:09

tak toto wyglada :) przy normalnej jezdzie nie przeszkadza:)

Załączone miniatury

  • wiazania1.jpg
  • wiazanko.jpg


#74 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 13 February 2011 - 22:12

tak toto wyglada :) przy normalnej jezdzie nie przeszkadza:)

A po kiego grzyba wysuwasz tak mocno pedały gazu? Masz jakiegoś buta potwora ? :)

#75 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 13 February 2011 - 23:39

nie no, tylko taki tam maly bucik ;)

Załączone miniatury

  • bucik.jpg


#76 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2011 - 23:54

nie no, tylko taki tam maly bucik ;)


o patrz też takie CO2 miałem. :excited:

Patrząc na zdjęcie możesz 2 ząbki na pedale cofnąć bez problemu. W takie pozycji jak jest teraz prawie wcale go nie używasz

przy wstającym pedale jak na zdjęciu wyżej przy miękkim śniegu będziesz na maksa zahaczał na froniu
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#77 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 13 February 2011 - 23:59

czyl ze pedal gazu ma sie konczyc pod koncem srodstopia? zawsze myslalem ze pod palcami...

z tym haczeniem nie jest tak zle jak myslisz, mozliwe ze to kwestia wprawy, ale problem mam wlascwe tylko przy probie oparcia sie o stok podczas jazdy

a co2 same w sobie dobre, chocaz spodziewalem se wiekszej twardosci i wytrzymalosci

Użytkownik 60thplace edytował ten post 14 February 2011 - 00:06


#78 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 14 February 2011 - 00:55

czyl ze pedal gazu ma sie konczyc pod koncem srodstopia? zawsze myslalem ze pod palcami...

z tym haczeniem nie jest tak zle jak myslisz, mozliwe ze to kwestia wprawy, ale problem mam wlascwe tylko przy probie oparcia sie o stok podczas jazdy

a co2 same w sobie dobre, chocaz spodziewalem se wiekszej twardosci i wytrzymalosci


Mam asystę, Prodish 2 punkty :)
Stań na palcach na bosaka, zobacz w którym miejscu stopy masz największy docisk do podłogi :) śródstopie to będzie a nie opuszki palców :)

Nie rób jaj że CO2 są dla Ciebie za miękkie, przesada :) Bardzo dobre wiązania pod Coal XT. Za rok zamiast CO2 i C60 będą wiązania Burton Diode. Powiem szczerze, dają radę.

#79 60thplace

60thplace

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 14 February 2011 - 01:20

no to juz wiem jak ogarnac PG :) dzieki za rade
co2 mi bardzo pasuja, jednak w porownaniu do starych wiazan nie sa duzo twardsze, co wynikaloby z flexa

Diode kupie ewentualnie za 2 lata jak juz ktos uzywki po allegro bedzie puszczal ;)
zreszta mam pewien pomysl na wiazania wlasnej konstrukcji....

http://www.catek.com...page=1 toto jest naprawde dobry sprzecik, czy tylko tak ladnie wyglada?

Użytkownik 60thplace edytował ten post 14 February 2011 - 01:34


#80 jacq

jacq

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 February 2011 - 13:06

Doradźcie czy teraz będzie w miarę ok ? rozkręciłem hellcup i przesunąłem do tyłu
kąty wiązań: 21 przód, 6 tył
rozmiar bura 45
taliowanie 30cm/26cm/31cm

Pozdro 4 all

Załączone miniatury

  • Zdjęcie0039.jpg
  • Zdjęcie0040.jpg




Dodaj odpowiedź