Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ustawieie Wiązań Na Desce.


231 odpowiedzi w tym temacie

#21 Pitura25

Pitura25

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 December 2010 - 23:49

Pedał gazu nie może wystawać poza obrys deski. Palce buta mogą a nawet dobrze jest, gdy wystają bardziej niż pięty. Nie będę pisał dlaczego bo za tydzień jakiś znany teoretyk będzie to przepisywał na żółtym forum.

Ale konkretnie, kolego Pitura25, niestety jeśli żona chce mieć kąt na przedniej nodze 21, to ta deska jest za wąska / wiązania za duże / buty za duże. Nie da się przesunąć heelcupów o 1 oczko do przodu?
Jeśli nie to będzie problem, to jest źle poskładany zestaw, but jest za duży, wiązania są za duże na tę wąską deskę.


No wreszcie jakaś konkretna odpowiedź. Więc tak, przy kącie 15 stopni jest oki (but leży idealnie na desce palce i pięty wystają równo - wiązanie się mieści). Jeśli ustawi się kaczkę to też jest oki. Tylko przy tak dużym kącie (21 stopni) występuje ten problem (chyba w tym sezonie zaczniemy jeździć na kaczkę). U mnie jest w porządku - palce wystają ciut więcej niż pięta (różnica góra 1 cm), a wiązania w całości mieszczą się na desce. Heelcapy o oczko do przodu chyba się da przestawić - sprawdzę jutro.

Ciekawe o jakim żółtym forum piszesz :excited: ?

PS. To deska do nauki jazdy. Jesteśmy dobrymi narciarzami i postanowiliśmy nauczyć się jazdy na parapecie (spodobało się i to bardzo - po ostatnim sezonie kupiliśmy deski - żeby nie tracić czasu na pożyczanie). Mamy je zamiar wymienić za 2 sezony.

#22 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 December 2010 - 20:16

Oki to kilka małych sprostowań co do ustawień moich wiązań i butówDołączona grafika


Jeżeli chodzi o szczelinę którą zauważył Morgan, oczywiście że się tak nie da jeździć Dołączona grafikaJedyny błąd jaki się wdarł w te zdjęcia to moja niedokładność Dołączona grafika


Po pierwsze jak dobrze się przyjrzysz/cię to cały praktycznie but wisi w powietrzuDołączona grafika ale jest to spowodowane tylko i wyłącznie, że but w ogóle nie jest związany, żle wsadzony, w dodatku wiązania mają pochylone highbacki co utrudnia włożenie butaDołączona grafika. Moim błędem było, że po prostu nie zrobiłem tego z włożoną nogą w buta tylko tak "na sucho" i na szybkoDołączona grafika.


W sumie po przeczytaniu posta Morgana aż się przestraszyłem i lekko zdębiałem, że mogę mieć aż tak sknocone ustawieniaDołączona grafika


W każdym razie dzięki Morgan za poradę, oczywiście może przetestuje sobie jeszcze przestawienie tego heelcupa bo i tak na razie sobie eksperymentuje na nowej deseczce Dołączona grafika




Co do pozostałych postów użytkownika "martwy", oczywiście masz pełne prawo do próby weryfikowania itp. po to właśnie podajemy przy rejestracji nasz stopień zaawansowania


Osobiście nie mam zamiaru dyskutować na jakiej desce i jakich wiązaniach i jakich ustawieniach zdawałem na II stopień SITS PZS


Tak więc chyba na razie tyle

Wesołych Świąt

pzdr...

#23 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 December 2010 - 20:25

A co tu Aro weryfikowac , duzo osób z forum wie jak śmigasz i nie jeden by tak chciał jak Ty , także nie ma co weryfikowac :)

#24 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 December 2010 - 20:34

Pedał gazu nie może wystawać poza obrys deski. Palce buta mogą a nawet dobrze jest, gdy wystają bardziej niż pięty. Nie będę pisał dlaczego bo za tydzień jakiś znany teoretyk będzie to przepisywał na żółtym forum.




ja jestem ciekaw dlaczego jest dobrze że but wystaje poza obrys dechy a wiązania nie. Sam tak mam :)
i obiecuje że nic nie będe przepisywał ;)

#25 martwy

martwy

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 December 2010 - 21:14

Drogi Aro, ja bardziej piłem do wypowiedzi Morgana, że "się nie da" :) Ty akurat wkleiłeś foty i wyszło na to, że nie dość że można, to jeszcze ze świetnymi wynikami i na wysokim poziomie :D (tym bardziej, że teraz wychodzi na to, że masz wszystko ustawione ok) ;) mało tego, okazało się, że można nawet zdobyć Mistrzostwo Polski z drobnymi błędami w ustawieniach :D na co po cichu liczyłem, miałem przyjemność kilka razy spotkać Morgana w jego sklepie i zawsze ma jakąś ciekawą historię w zanadrzu ;)

#26 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 December 2010 - 22:00

spoko..spoko Jaco ale duża część osób tego nie wie ;) heheDołączona grafika




Dodam jeszcze że nie można winić Morgana chciał dobrze :) w sumie wszyscy chcieliśmy dobrze a wyszło jak zawszeDołączona grafikaDołączona grafika


W każdym razie już nie długo pewnie spotkam się z niektórymi na TestDrive Vol.2 Krynicy, oczywiście jednocześnie zapraszam :)


pzdr...

#27 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 27 December 2010 - 23:25

spoko..spoko Jaco ale duża część osób tego nie wie ;) heheDołączona grafika




Dodam jeszcze że nie można winić Morgana chciał dobrze :) w sumie wszyscy chcieliśmy dobrze a wyszło jak zawszeDołączona grafikaDołączona grafika


W każdym razie już nie długo pewnie spotkam się z niektórymi na TestDrive Vol.2 Krynicy, oczywiście jednocześnie zapraszam :)


pzdr...


Aro absolutnie nie czuj się urażony :) Ja mam to w pupie, "komu" coś doradzam w sprzęcie czy w jego ustawieniach. Pochwalę się że swoje poprawki wprowadzałem kiedyś srebrnemu medaliście z IO :) Nie mam obiekcji, system zero jedynkowy ;) To chyba logiczne że jak można coś zmienić na plus to trzeba to zrobić, przynajmniej spróbować czy będzie lepiej.

#28 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 December 2010 - 07:25

Aro absolutnie nie czuj się urażony :) Ja mam to w pupie, "komu" coś doradzam w sprzęcie czy w jego ustawieniach. Pochwalę się że swoje poprawki wprowadzałem kiedyś srebrnemu medaliście z IO :) Nie mam obiekcji, system zero jedynkowy ;) To chyba logiczne że jak można coś zmienić na plus to trzeba to zrobić, przynajmniej spróbować czy będzie lepiej.


Nawet przez chwilę nie poczułem się urażony, co najwyżej lekko zszokowany ;) w każdym razie oczywiście że to logiczne w szczególności, że często zdarza się że nie widzimy własnych błędów dopóki nam ktoś ich nie wskażę :)

Tak więc myślę żeby zakończyć ten temat bo zrobił się z tego niezły niepotrzebny offtop

pzdr....

#29 turbodymoman

turbodymoman

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 December 2010 - 17:50

wybaczcie, że się wtrące, ale nie chce zakładać nowego tematu
czy na załączonych zdjęciach łyżka nie jest za bardzo odchylona od buta? z pedałem gazu jest podobnie.
dopiero co kupiłem te wiązania i nie były ani razu używane. co o tym sądzicie?

Załączone miniatury

  • CIMG0024.JPG
  • CIMG0031.JPG


#30 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 30 December 2010 - 20:40

wybaczcie, że się wtrące, ale nie chce zakładać nowego tematu
czy na załączonych zdjęciach łyżka nie jest za bardzo odchylona od buta? z pedałem gazu jest podobnie.
dopiero co kupiłem te wiązania i nie były ani razu używane. co o tym sądzicie?


O 1-2 ząbki pochyl łyżki i będzie OK. Najlepiej jednak gdy takie przymiarki będziesz robił mając buta na nodze, wtedy pięta buta "mocniej" wchodzi w wiązania.

#31 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 30 December 2010 - 22:36

Morgan ja mam SP s.lab one, moja żona ma SP Brotherhood, wiec coś z twoich brandów Volkla :P Wszyscy mówia ze je ciezko ustawić wiec mam nadzieje ze pomożesz nam je ustawić bo ja robiłem to na czuje :)

Mam nadzieje ze w Krynicy pomożesz mi je ustawić "profesjonalnie" :))))


pzdr

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#32 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 30 December 2010 - 23:21

Morgan ja mam SP s.lab one, moja żona ma SP Brotherhood, wiec coś z twoich brandów Volkla :P Wszyscy mówia ze je ciezko ustawić wiec mam nadzieje ze pomożesz nam je ustawić bo ja robiłem to na czuje :)

Mam nadzieje ze w Krynicy pomożesz mi je ustawić "profesjonalnie" :))))


pzdr

A tam profesjonalnie, na stoku w ustawianie Fasteców się nie bawię, z reguły trzeba sprawdzić kilka kombinacji ustawień, jest z tym trochę zabawy, żeby nie napisać pieprzenia.

#33 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 31 December 2010 - 10:59

A tam profesjonalnie, na stoku w ustawianie Fasteców się nie bawię, z reguły trzeba sprawdzić kilka kombinacji ustawień, jest z tym trochę zabawy, żeby nie napisać pieprzenia.


To w sklepie tak a stoku nie <_< różnicy nie widzę.

sorry za ot

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#34 brokuł

brokuł

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 31 December 2010 - 12:53

Na stoku jest zimno

Nie ważne skąd pochodzisz i gdzie teraz jesteś

ważne, że masz dla innych otwarte serce!


#35 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 31 December 2010 - 13:15

Na stoku jest zimno

Pada też czasem śnieg i ręce sztywnieją, co powoduje że mi się odechciewa takich zabaw :)

#36 scoby

scoby

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 14 January 2011 - 18:53

mozecie zobaczyć czy wiązania są ustawione ok czy lepiej coś zmienić?
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#37 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 15 January 2011 - 10:42

mozecie zobaczyć czy wiązania są ustawione ok czy lepiej coś zmienić?
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dobrze to wygląda, nawet specyficzny cap strap Uniona leży na tych Flowach ładnie.
W prawym wiązania zagnij sobie paseke co by tak nie sterczał :)

#38 scoby

scoby

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 15 January 2011 - 14:07

Wielkie dzięki za odpowiedź, szczerze mówiąc troche czasu zajeło mi żeby dopasować te wiązania do butów, bo ciagle but jakoś źle leżał.

#39 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 January 2011 - 18:16

Z tego wszystkiego też się pogubiłem. Mogę prosić o opinię czy wszystko mam dobrze ?
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#40 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 15 January 2011 - 19:36

Z tego wszystkiego też się pogubiłem. Mogę prosić o opinię czy wszystko mam dobrze ?


Trochę masz za duże te wiązania. To są pewnie L a buty ok. 42-43? Zgadza się?
Cofnij pedał gazu jeśli to możliwe. Nie pamiętam czy w Customach są dwie czy jedna pozycja paska przedniego. Odkręć wiązania i sprawdź to sobie proszę. Jeśli się da, przestaw go na tylną pozycję.
Cap strap jest za duży na tego buta, ale z tym nic nie zrobisz, trzymać buta trzyma, nie ma tragedii.



Dodaj odpowiedź