Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ustawieie Wiązań Na Desce.


231 odpowiedzi w tym temacie

#221 kozakinio

kozakinio

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 February 2016 - 20:46

Bo myslałem, że kaczka jest tylko dla całkiem początkujących, ale później widziałem już opinie, że odchodzi się od tego, że obie stopy skierowane w jedną stronę.

Highback ogarnalem, pochylilem o dwa zabki i powinno być chyba okej.

A z tym strapem to jednak chodziło mi, że właśnie ta część szeroka z pompką jest na ostatnim otworku, bo tego paska z ząbkami nie da się przestawić ;-/

Dzięki

#222 kozakinio

kozakinio

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 February 2016 - 22:10

Bardzo proszę o ocenę jak to wygląda. Nigdy nie składałem sprzętu i trochę się namęczyłem. Tak jak wcześniej pisałem, z tylnym strapem mam problem go zapiąć, a już nie wydłużę go, jest na ostatnim otworze. Nie wiem co mam zrobić, bo nie powinno tak być. 

Jak przedni strap? Chciałem i dalej chcę, aby był jako toe strap, ale jak zapinałem to widać było, że nie jest dopasowany, odstawał, nie poradziłem sobie. Macie jakieś wskazówki? No i czy teraz leży okej, czy za bardzo po boku?

Czy but i wiązania nie za bardzo wystają za deskę? Dodam, że deska wide.

 

Tu są zdjęcia:

https://picasaweb.go...feat=directlink

 

Bardzo będę wdzięczny za pomoc...



#223 Malo

Malo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 February 2016 - 22:33

Ze zdjęć widać, że przedni strap ma jeszcze dużą regulację - masz złapany na czwarty otwór a zostały jeszcze trzy. Pasek też ma jeszcze zapas ząbków.

Na 5 zdjęciu widać, że możesz spróbować tylny strap zapiąć bliżej przodu (dziurkę widać).

 

No i kombinuj.



#224 kozakinio

kozakinio

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 February 2016 - 22:43

Ze zdjęć widać, że przedni strap ma jeszcze dużą regulację - masz złapany na czwarty otwór a zostały jeszcze trzy. Pasek też ma jeszcze zapas ząbków.

Na 5 zdjęciu widać, że możesz spróbować tylny strap zapiąć bliżej przodu (dziurkę widać).

 

No i kombinuj.

Co do tylnego strapa - tak, ale to chyba jest od razu z highbackiem, i czy to nie spierdzieli wszystkiego? Czy buta mi nie wysunie za bardzo do przodu jak highbacka przesunę?

 

A przedni strap, tak, ale wtedy będę przesuwał, że mniej będę wpinał na pasek z ząbkami, chyba żebym na te 2 otwory wolne wkręcał, co wydłuży pasek, ale nie wiem czy to wtedy się nie osłabi i nie urwie(jak np. będzie na ostatnim otworze, albo nawet na przedostatnim)...


Użytkownik kozakinio edytował ten post 17 February 2016 - 23:09


#225 kozakinio

kozakinio

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 February 2016 - 00:52

Chciałem przesunąć tylny strap na ten otwór jak to powiedziałeś do przodu, ale tam nie ma otworu w tym elemencie takim za highbackiem, to takie metalowe( na zdjęciu wszystko dobrze widać). Żeby był tam otwór, muszę właśnie ten element przesunąć do przodu, który całą stopę przesunie mi do przodu o jakieś 1,5 cm. W związku z tym, musiałbym cofnąć całe wiązanie do tyłu, a wtedy już podstawa wiązania będzie wystawać za deskę...

 

Fotka jak to wygląda(śruba z paska jest wkręcana do tej śrubki która jest tam widoczna po drugiej stronie i ona ma w sobie otwór gwintowany, która z kolei jest w otworze w tym metalowym elemencie za highbackiem [edit: heel loop się to nazywa], na nim widoczne te numerki 1 i 2) :

https://picasaweb.go...feat=directlink

 

Da się coś zrobić?


Użytkownik kozakinio edytował ten post 18 February 2016 - 01:10


#226 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 18 February 2016 - 08:29

O przedni pasek się nie martw, nie ma dużego znaczenia na który otwór jest przykręcony. Jeśli coś by się stało (strzał z narty, nadepnięcie) to na którykolwiek byś przykręcił to i tak dostanie ;) Przy normalnej jeździe nie ma prawa się popsuć jeśli jest na ostatniej dziurce.

Próbowałeś mierzyć buta do wiązania kiedy jest porządnie zasznurowany ? ściskasz wtedy skorupę buta i górny strap powinien łatwiej się zapinać. Najlepiej włóż nogę w buta, mocno zawiąż i wtedy sprawdź jak ten pasek leży.
  • kozakinio lubi to

#227 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 February 2016 - 09:54

przecież wszystko masz na filmie który załączuyłeś.

Regulacja ankle strapa jest - i wg zdjęć masz przynajmniej jedno oczko, toe strapa to samo i jest ich tam kilka


......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#228 kozakinio

kozakinio

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 February 2016 - 15:48

przecież wszystko masz na filmie który załączuyłeś.

Regulacja ankle strapa jest - i wg zdjęć masz przynajmniej jedno oczko, toe strapa to samo i jest ich tam kilka

Gościu ma trochę inne wiązania i nie ma identycznie. Ja już mam maksymalnie wydłużonego strapa(na ostatnim oczku) i nic nie zrobie z tym...

 

O przedni pasek się nie martw, nie ma dużego znaczenia na który otwór jest przykręcony. Jeśli coś by się stało (strzał z narty, nadepnięcie) to na którykolwiek byś przykręcił to i tak dostanie ;) Przy normalnej jeździe nie ma prawa się popsuć jeśli jest na ostatniej dziurce.

Próbowałeś mierzyć buta do wiązania kiedy jest porządnie zasznurowany ? ściskasz wtedy skorupę buta i górny strap powinien łatwiej się zapinać. Najlepiej włóż nogę w buta, mocno zawiąż i wtedy sprawdź jak ten pasek leży.

 

Miałeś trochę racji, poprawiło się, ale myślę, że mogłoby być lepiej, bo nadal sporo ząbków zostaje widocznych. A co by było jakbym miał numer buta np. 47? Nie mógłbym jeździć?

 

Dzięki wielkie za pomoc :)

 

Jak tak ciągnę te linki to się boję, że urwę, czy to możliwe? :P



#229 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 18 February 2016 - 18:08

Przede wszystkim ten górny pasek ma leżeć symetrycznie. To ile ząbków zostaje jest wynikiem tego na którą dziurkę masz go przypiętego. Jak na ostatnią tak jak teraz to naturalnie zostaje więcej ząbków, jak na pierwszą to mniej.

Jak sznurujesz but wewnętrzny to możliwe a nawet 'często' się to zdarza jak niektórzy ciągną ile fabryka dała ;) starczy go przyzwoicie zawiązać. To zewnętrzny but ma być mocno zaciągnięty i tu system jest dużo bardziej wytrzymały. Z Northwave nie miałem do czynienia, ale Burtona i Deeluxa nie sposób zerwać... no chyba że ktoś jest Pudzianem :)

a jak ktoś ma buta 47 to kupuje większe wiązanie. Właśnie miałem pytać jaki masz rozmiar Unionów?

#230 kozakinio

kozakinio

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 February 2016 - 18:17

Przede wszystkim ten górny pasek ma leżeć symetrycznie. To ile ząbków zostaje jest wynikiem tego na którą dziurkę masz go przypiętego. Jak na ostatnią tak jak teraz to naturalnie zostaje więcej ząbków, jak na pierwszą to mniej.

Jak sznurujesz but wewnętrzny to możliwe a nawet 'często' się to zdarza jak niektórzy ciągną ile fabryka dała ;) starczy go przyzwoicie zawiązać. To zewnętrzny but ma być mocno zaciągnięty i tu system jest dużo bardziej wytrzymały. Z Northwave nie miałem do czynienia, ale Burtona i Deeluxa nie sposób zerwać... no chyba że ktoś jest Pudzianem :)

a jak ktoś ma buta 47 to kupuje większe wiązanie. Właśnie miałem pytać jaki masz rozmiar Unionów?

 

 

Dzięki, właśnie wewnętrzny spokojnie zaciskam, nie luźno ale ok, a bałem się o zewnętrzny ;D

 

Tylko właśnie jakby były większe wiązania to by chyba wystawały za dechę i to sporo raczej, a nie wiem czy tak może być. 

Uniony to L/XL



#231 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 February 2016 - 22:44

Gościu ma trochę inne wiązania i nie ma identycznie. Ja już mam maksymalnie wydłużonego strapa(na ostatnim oczku) i nic nie zrobie z tym...

 

Trochę to dziwne bo ja mam rozmiar m/l i patrząc po twoich zdjęciach mam jeszcze jedno oczko przy anklestrapie w zapasie przy takim ustawieniu.


......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#232 kozakinio

kozakinio

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 February 2016 - 08:41

No niestety, ale mam już na ostatnim. No ale jest symetrycznie to okej chyba ;-)



Dodaj odpowiedź