Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ustawieie Wiązań Na Desce.


231 odpowiedzi w tym temacie

#181 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2012 - 19:38

no tak muniek... ustawić seta, wypad do białki... a na serwis deski, to najlepiej w alpy... chłopaki ogarniają...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#182 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 December 2012 - 19:51

W alpach nie oddałbym już rękawiczek do wysuszenia :P
A tutaj w takiej BIałce przy okazji wypadku na stok poprawił mi ustawienie i mogę z czystym sumieniem polecić ten serwis.

#183 ticalion

ticalion

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2012 - 20:17

Podjechałbym i jutro do Białki jakby nie dzieliło mnie 640km ;) Czyli co, nie przejmować się tymi luzami, wychelniem tylko jeździć. Faktycznie, jak się to wszystko już zapnie to nic nie lata. Zdjęcia z zamontowanego już buta i przedniego wiązania na 15 stopni, wiązania na referencyjnym i w środku oczka wszędzie:

https://dl.dropbox.c...96/IMG_8745.jpg
https://dl.dropbox.c...592596/2119.jpg
https://dl.dropbox.c...592596/2109.jpg

Wszystko gra teraz według Was? Mogę już przestać trząść portkami, że coś jest nie tak? :bag:

Użytkownik ticalion edytował ten post 13 December 2012 - 20:19


#184 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2012 - 20:24

dla mnie wygląda ok... but nieźle przylega... powinieneś przyżyć pierwszą jazdę... :P
no board no fun!

#185 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2012 - 20:30

elegancko...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#186 ticalion

ticalion

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2012 - 21:53

Ok, dzięki bardzo. But w ten sposób siedzi sztywno. Trochę mnie uspokoiliście :)

Jeszcze postaram się ogarnąć to wychylenie buta widoczne tutaj przy pasku https://dl.dropbox.c...592596/2119.jpg i https://dl.dropbox.c...ut_wiazanie.jpg . Cały czas mam wrażenie że iść a takim samym kącie jak wiązania a nie się odchylać o kilka stopni.

P.S. Wyczytałem na forum, że nową deskę (śliz spiekany 4400) trzeba jeszcze nawoskować przed pierwszym zjazdem. Czy powinienem ją też oddać do naostrzenia?

Użytkownik ticalion edytował ten post 13 December 2012 - 22:11


#187 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2012 - 22:11

ja nie wiem o co cmn... to nie apteka ani rusznikarnia... weź jutro dechę na osiedlową górkę, odpal facebanana i ci przejdzie... :ok:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#188 ucizze

ucizze

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 December 2012 - 22:30

praxx chłopak po porostu przeżywa swoją pierwsze deskę :D Do pierwszej rysy albo ubicia jakiegoś ;D


muniek tak jak sam sobie ustawisz to nawet arturo w białce nie pomoże:)

Użytkownik ucizze edytował ten post 13 December 2012 - 22:31


#189 ticalion

ticalion

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2012 - 23:46

Co racja to racja, wejdę na stok i całe to "spuszczanie się" nad pierwszą własną deską minie. Jako, że trzeba pracować to zostaje mi czekać do weekendu, o ile zdarzą naśnierzyć kaszubską góreczkę :)

Z tym kątem odchylenia chodziło o to, że but stoi jakby delikatnie w poprzek wiązania. Z jednej strony jest przestrzeń(zaznaczyłem kółeczkiem) a z drugiej przylega, analogicznie z tyłu, z drugiej strony. Zdjęcie z zaznaczeniem: https://dl.dropbox.c...2596/2119_2.jpg

Użytkownik ticalion edytował ten post 13 December 2012 - 23:48


#190 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2012 - 00:31

fajne te kreseczki stawiasz na zdjęciach... :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#191 ticalion

ticalion

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2012 - 01:44

Zboczenie zawodowe. I tak dobrze, że nie zrobiłem kilku wersji kolorystycznych kresek i z rożnymi krojami czcionek ;)

Użytkownik ticalion edytował ten post 14 December 2012 - 01:49


#192 TMa

TMa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 December 2012 - 22:20

Witam proszę was o pomoc w ustawieniu wiązań.
Trochę poczytałem :uczen: i dowiedziałem się dlaczego często szybko hamując zaliczałem glebe (miałem mega setback) czubki butów równo z deska, a tył były wysunięte po 5cm.
Niemniej jednak mam małe obawy czy aby czasem nie mam zle dobranego całego zestawu. Dużych wiązań (fastec Baxler) i wąskiej deski (28,5 x 25 x 28,5cm).
Rok temu jako nowicjusz kupiłem wszystko co potrzebne do jazdy na desce. Co do butów i wiązań zdałem się na doradztwo pracownika sklepu. Sprzedawca mówił że one sa uniwersalne i że „ mocowanie łyżki/linek/przednich gniazd wiązań” można przesunąć przód tył (M/L/XL ) - ustawione były L.
Reasumując przy bucie 41 poprzestawiałem wszystkie mocowania na M, więc proszę powiedzcie mi czy mam to teraz mniej więcej dobrze ustawione czy po prostu mam za duże wiązania/ wąska deske? Dodałem kilka zdjęć dla zobrazowania.
Katy - narazie 24x12 goofy - ucze się ;)
Spostrzeżenia:
1. Tylny high back ustawiony jest pośrodku i suma sumarą powiedzmy że dobrze dotyka profilu buta (który wiadomo jest lekko pochylony) -zostawić czy pochylić jeszcze do przodu?
2.Jak wsadzę buta to „high back/łyżka niby go trzyma, ale po całej długości mam min 1cm luzu z jednej strony(zdjęcia).
3. Zmniejszyłem ustawienie z L na M i but lekko przesunął sie do przodu. Teraz jedynie co mogę zrobić to ewentualnie przesunąć całe mocowanie wiązań do deski do insertów (ustawiony jest środek).
oraz
4. Czy deska nie jest za wąska do całości?
5.Przód buta w ogóle nie opiera się o przedni pedał gazu, ale to chyba mało istotne(zdjęcia)?
Proszę o ocenę i wskazówki

..

Załączone miniatury

  • 4a.jpg
  • 4.jpg
  • 3.jpg
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 9a.jpg
  • 9b.jpg

Użytkownik TMa edytował ten post 24 December 2012 - 22:18

  • qraś lubi to

#193 Xienciu

Xienciu

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 25 December 2012 - 03:34

@ ticalion- szczerze, to te wszystkie ustawienia i zdjecia z butem wpietym w wiazanie bez twojej nogi w srodku buta mozesz sobie wsadzic w D*** bo nijak ma sie to do ulozenia Twojej stopy z butem i wiazaniem. Wszystko bedzie wygladalo zupelnie inaczej jak wlozysz noge w but, bo wtedy but sie ulozy do Twojej stopy/nogi, i w zwiazku z tym ulozenie buta w wiazaniu bedzie wygladalo inaczej:] Po. 2 to specjalnie nie wzoruj sie na ustawieniach innych osob, bo kazdy ma swoje predyspozycje, wiec metoda prob i bledow staraj sie sam odpowiednio ( wygodnie i z dobrym trzymaniem) dopasowac wiazania pod swoja stope, nie ma zlotego srodka, zeby ustawic wiazanie i jego kat, ktory by pasowal kazdej osoby- sprawa personalna. Po. 3 zadnej nowej deski nie trzeba oddawac do woskowania, bo wszystkie sa fabrycznie smarowane, no a przede wszystkim wszystkie krawdzie sa naostrzone, wiec deska jest gotowa do uzytku:]


@ tma- Rowniez jak kolega powyzej, Twoje zdjecia i ustawienia butow do wiazan bez stopy w srodku sa G**** warte:] Wszystko ustawiaj na stoku, zjedz raz z hb ustawionym na max-a w pozycje prostopadla( highback praktycznie jest prostopadly do podstawy), a zrob drugi zjazd z na max-a pochylonym ( highback-a kladziesz max do przodu, zeby mocno przyciskal buta). Poczuje na pewno roznice, pomiedzy tymi ustawieniami szukaj swojego idealnego( oczywiscie np. w przypadku bardzo twardego stoku warto pochylic lyzke do przodu, a np. przy freestyl`u warto ja wyprostowac- to wynika z osobistych predyspozycji). Zakladam ze pomyliles pojecie setbacku- setback oznacza ze inserty na wiazania( dziury pod sruby) sa cofniete do tylu wzgledem osi wzdluznej deski ( od przodu do tylu) nie ma to nic wspolnego z wystawaniem wiazan wzgledem osi poprzecznej deski ( od przedniej krawedzi do tylnej).


Tyle z teorii, teraz moje propozycje:

1. wloz noge w buta i rob wszystko jeszcze raz i zobacz jak to wyglada, 2. z higbackiem uwazaj, w przypadku twardego stoku, gdzie proponowane jest pochylenie lyzki i wymuszenie wiekszego ugiecia nog, wazne jest czy gora higbacka mocno przyciska buta( dol higback-a w takiej sytuacji moze nawet nie dotykac buta), wszystko i tak wyczujesz jak poprobujesz na stoku, jesli stwierdzisz ze lyzka cisnie za mocno, to ja odpusc, jesli za lekko to pochyl. 3. katy wiazan masz dobre, sprobuj ustawic wiazania w osi poprzecznej ( krawedz przod- tyl) tak, aby jak najmniej wystawaly poza obrys z jednej i drugiej strony. W przyapdku wystawania po okolo 1 cm nie odczuejsz tego, jesli bedzie wystawac wiecej, mozesz chaczyc/ haczyc butem o stok, przy czym jak dopiero sie uczysz, to Ci to nie grozi:] 4. Wyglada na to ze zakreciles wizania wasko, sprawdz czy np. przednie wiazanie masz rowno insertami z tylnymi ( np. jesli przednie wizanie wkreciles w pierwsze i trzecie dziurki od przodu to czy tylne rowniez tak samo), poza tym pomysl nad rozszerzeniem tego ustawienia, dla wiekszej stabilnosci ( nie wiem ile masz wzrostu? po bucie sadze ze 170 cm?) no i sprawdz czy w te same dziurki w plate-ach( te krazki co masz do wiazan) w osi poprzecznej deski. Generalnie nic nie wystaje " za bardzo", a przynajmniej z tego co widac po zdjeciach. Ale i tak te zdjecia nic nie wnosza, zupelnie wsio inaczej bedzie wygladac jak wlozysz do buta noge:]


#194 TMa

TMa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 December 2012 - 17:44

@ osadzenie wiązań -tak chodziło mi o te dziurki w plate-ach/krążkach.
Obecnie mam na środku, a buty wystają (palce 1-1,5cm, pięta 2,5cm). Na moje oko to środek ciężkości powinien byc w połowie buta i połowie poprzecznej osi deski. Jak przesune krązki o jedno oczko do przodu to środek buta jest mniej więcej pośrodku osi deski, no i pięta bardziej sie chowa (palce 2-2,5cm, pięta 1,5cm) przedni pedał gazu wystaje ok. 5-7mm. Zresztą chyba lepiej żeby palce bardziej wystawały aniżeli pięty. Dobrze kombinuje...?
@ highback - w obecnych ustawieniach podczas zmaykania but jest dociśnięty góra/dół ale się nie pochyla, jak przestawię oczko w górę to po zamknięciu but zaczyna się lekko pochylać. Jak będę na stoku to spróbuje pochylić zwłaszcza przedni aby wymusić poprawną pozycje. Bo właśnie doczytałem że mój ból mięśni (tylna noga od kolana w górę) prawdopodbnie spowodowany jest błędami technicznymi, za duzy ciężar przenosze na tylną nogę.
@Szerokość wiazań - wąsko to one dopiero były bo miałem 47cm i dziwiłem się że nie moge sterowac deska haha. Teraz ustawiłem według ogólnych zaleceń tj od kolana do ziemi mam 51cm (tak samo wychodzi licząc wzrost 176x0.29). Polecasz szerzej?
@ inserty - tylni but jest lekko cofnięty. Całość jest cofnięta względem deski więc domniemam że jest to deska bardziej w kierunku freeride/carving. Mam 3 inserty (przód) i 4(tył).
Zdjęcie poniżej - mam ustawione 1 ale mogę cofnąć całość zachowując 51cm odstępu miedzy wiązaniami, albo sam tył i zwiększyć odstęp na 55cm

Załączone miniatury

  • IMAG0806...jpg

Użytkownik TMa edytował ten post 25 December 2012 - 18:44


#195 TMa

TMa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 December 2012 - 13:54

zrobiłem zdjęcia 2 ustawień z przesunięciem wiązań względem osi deski.
1-krązki ustawione centralnie względem osi poprzecznej deski
2-krązki przesunięte o jedno oczko do przodu (według mnie środek buta jest lepiej wycentrowany do osi deski niż 1).Jedynym minusem jest to że pedał gazu wystaje 5-7mm

Załączone miniatury

  • 1.2.jpg

Użytkownik TMa edytował ten post 26 December 2012 - 14:18


#196 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 December 2012 - 18:33

TMa,
Powinno być ok, jak pisał praxx - to nie apteka...
Ustaw sobie stance i kąty , żeby było wygodnie jak staniesz na śniegu, ale wyjściowej ustawienie na oko masz teraz dobre.


#197 Method

Method

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 30 December 2012 - 21:53

Na początku wypadałoby się przywitać z szanownym gronem forumowym. No więc siema mam na imię Michał mieszkam w województwie łódzkim niedaleko Sieradza w wieku 6 lat zacząłem jeździć na nartach od 4 lat jeżdżę na snowboardzie. Już jakiś czas przeglądam to forum ale dopiero ostatnio mnie wzięło do zarejestrowania się.... Nie przynudzając dalej wrócę do meritum. Otóż ostatnio zakupiłem nowy sprzęcior tj wiązki i desiwo jednak po zmontowaniu okazało się że wiązania są trochę za długie i wystawają do tego buty wychodzą za wiązanie chociaż nie aż tyle żebym haczył podczas jazdy więc jeździć będzie można tylko obawiam się że przy lądowaniach może się coś dziać.
Dosyć tego mojego pieprzenia rzućcie eksperckim okiem czy ujdzie czy jednak wymieniać na mniejsze wiązki/szerszą dechę

http://imageshack.us.../img1803ke.jpg/

http://imageshack.us...eztytuuqti.jpg/

http://imageshack.us.../img1855sx.jpg/

http://imageshack.us.../img1857ot.jpg/

Użytkownik Method edytował ten post 30 December 2012 - 21:56


#198 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 30 December 2012 - 23:33

Wiązaniom nic nie dolega.
Nic ńie musisz wymieniać, jedyne nad czym możesz popracować ( choć cieżko ocenić na podstawie tych zdjęć ) , to ewentualnie spróbować trochę przesunąć wiązania ( bo samego highbacka chyba sie w tym modelu nie da) trochę do przodu( tj w stronę krawędzi frontsideowej) - może wtedy but bedzie bardziej centralnie stał na desce. Pewnie mozna to zrobic tylko na krążkach ...

Użytkownik md.sign edytował ten post 30 December 2012 - 23:35

  • Method lubi to

#199 Funny_Moose

Funny_Moose

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 58 postów
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 06 January 2013 - 14:09

Jedno szybkie pytanko stance mierzymy od środków wiązań czy od wewnętrznej strony ? :)

#200 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 January 2013 - 16:49

od środka dysków kolego :)
no board no fun!



Dodaj odpowiedź