Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ustawieie Wiązań Na Desce.


231 odpowiedzi w tym temacie

#41 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 January 2011 - 19:47

Tak, wiązania są L a buty 43. Niby z dolnej granicy wielkości wiązań ( wziąłem wiązania bo były przecenione o 60% :D ). Pedał gazu jest cofnięty do oporu a paski Cap strapa mają 2 ustawienia i w tej chwili są na wysuniętych. Generalnie but się w wiązaniu nie rusza, nic nie uwiera i nie zahacza o śnieg podczas jazdy. Cofnę te paski i zobaczymy.

Użytkownik retro edytował ten post 15 January 2011 - 19:51


#42 qmpel

qmpel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 25 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 January 2011 - 19:57

Pedał gazu nie może wystawać poza obrys deski. Palce buta mogą a nawet dobrze jest, gdy wystają bardziej niż pięty.


Czy to znaczy że tak po prostu lepiej by mi się jeździło? Teraz jak mam symetrycznie to łatwiej jest mi zostawić ładną równą kreche na śniegu na frontside. Natomiast na bs jest hmm.. odczuwalnie ciut trudniej. Czy lepiej będzie jak przesunę wiązania do przodu a nie będą symetrycznie?
no risk - no fun :)

#43 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 January 2011 - 20:08

Czy to znaczy że tak po prostu lepiej by mi się jeździło? Teraz jak mam symetrycznie to łatwiej jest mi zostawić ładną równą kreche na śniegu na frontside. Natomiast na bs jest hmm.. odczuwalnie ciut trudniej. Czy lepiej będzie jak przesunę wiązania do przodu a nie będą symetrycznie?




nie koniecznie może to być wina wiązań, nie wiem jak jeżdzisz, ale w każdym razie problem może być w Twojej postawie na desce podczas jazdy na bs dla tego trudniej Ci się jeździ na bs, częsty popełniany błąd na bs to robienie tzw. scyzoryk lub garbienie się co powoduję złe dociążenie krawędzi bs, potrafi deska w tedy uciekać. i niestabilnie i trudniej utrzymać ją na krawędzi bs :)

pzdr...
,

Użytkownik Aro edytował ten post 15 January 2011 - 20:13


#44 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 15 January 2011 - 20:11

Tak, wiązania są L a buty 43. Niby z dolnej granicy wielkości wiązań ( wziąłem wiązania bo były przecenione o 60% :D ). Pedał gazu jest cofnięty do oporu a paski Cap strapa mają 2 ustawienia i w tej chwili są na wysuniętych. Generalnie but się w wiązaniu nie rusza, nic nie uwiera i nie zahacza o śnieg podczas jazdy. Cofnę te paski i zobaczymy.

Tragedii nie ma, ale 43 w Burtonie trzeba sobie sprawdzać dopasowanie z konkretnym modelem wiązań.Custom w M mógłby być lepszy do tego buta. Cofnij paski żeby ten strap się trochę schował, zobacz czy to wogóle wtedy zapniesz, żeby pasek po bokach nie zahaczał o płytę wiązania. Tu się nie ma prawa nic dziać, paski są szersze niż być powinny i tyle. Trochę nie układa się but na pedale gazu, co w secie Burton+Burton z reguły wygląda lepiej.

#45 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 January 2011 - 20:24

To jest Burton + Burton (plus Burton (deska) :) ). Cofnę paski i w następny weekend jak pogoda się poprawi zobaczymy.

Użytkownik retro edytował ten post 15 January 2011 - 20:25


#46 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 January 2011 - 10:14

To jest Burton + Burton (plus Burton (deska) :) ). Cofnę paski i w następny weekend jak pogoda się poprawi zobaczymy.


tu na deser masz fajny filmik wyjaśniający różnice w wiązkach M i L vs. buty Burtona z technologią Shrinkage i Bez dla rozmiaru 11 (EU 44)
stare kapcie burka w rozmiarze 43 jako tako jeszcze pasowały do wiązań L, ale nowe buty ..... już nie.
dla 43 trzeba brać M


Użytkownik ProDish edytował ten post 16 January 2011 - 10:20

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#47 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 January 2011 - 11:09

Dzięki za filmik, wiele wyjaśnia, zwłaszcza jeśli chodzi o piętę. Ja mam buty z 2007 zdaje się, są dosyć duże i pięta aż tak nie lata ( jak na filmie ) ale ogólnie wychodzi na to że chyba mam jednak za duże te wiązania :/ No trudno, kiedyś tam się zmieni najwyżej :)

#48 maly

maly

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 112 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 January 2011 - 11:20

tu na deser masz fajny filmik wyjaśniający różnice w wiązkach M i L vs. buty Burtona z technologią Shrinkage i Bez dla rozmiaru 11 (EU 44)
stare kapcie burka w rozmiarze 43 jako tako jeszcze pasowały do wiązań L, ale nowe buty ..... już nie.
dla 43 trzeba brać M

http://www.youtube.c...h?v=qQlKUPrcw0Q



Niezła maniana :-

#49 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 January 2011 - 19:00

A czy można przykręcić wiązanie w ten sposób
Dołączona grafika
w celu zmniejszenia stance ? Chodzi mi o to czy nie będzie to negatywnie wpływać na inserty albo na dyski ?

#50 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 January 2011 - 19:38

A czy można przykręcić wiązanie w ten sposób
Dołączona grafika
w celu zmniejszenia stance ? Chodzi mi o to czy nie będzie to negatywnie wpływać na inserty albo na dyski ?


jak przy tym ustawieniu dysków masz but w wiązaniu wycentrowany na desce to OK.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#51 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 January 2011 - 19:44

Może głupie pytanie ale "wycentrowany" to znaczy, że palce i pięta są w mniej więcej równej odległości od krawędzi ? Trochę już jeżdżę ale nigdy jeszcze nie musiałem się tak bawić z ustawieniem wiązań ( u mnie stance mieści się mniej więcej na środkowych insertach ) dlatego pytam.

#52 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 January 2011 - 19:50

Może głupie pytanie ale "wycentrowany" to znaczy, że palce i pięta są w mniej więcej równej odległości od krawędzi ? Trochę już jeżdżę ale nigdy jeszcze nie musiałem się tak bawić z ustawieniem wiązań ( u mnie stance mieści się mniej więcej na środkowych insertach ) dlatego pytam.

tak w dużym uproszczeniu właśnie o to chodzi...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#53 artwisp

artwisp

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 7 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 January 2011 - 19:51

A czy można przykręcić wiązanie w ten sposób
Dołączona grafika
w celu zmniejszenia stance ? Chodzi mi o to czy nie będzie to negatywnie wpływać na inserty albo na dyski ?

Ja mocuje wiązania w taki sposób jak pokazałeś, aby sobie właśnie dopasować stance. I nie zauważyłem negatywnego wpływu na inserty i dyski. O ile but jest wycentrowany w wiązaniu jak napisał ProDish, to nie ma to według mnie znaczenia.

#54 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 January 2011 - 19:52

Może głupie pytanie ale "wycentrowany" to znaczy, że palce i pięta są w mniej więcej równej odległości od krawędzi ? Trochę już jeżdżę ale nigdy jeszcze nie musiałem się tak bawić z ustawieniem wiązań ( u mnie stance mieści się mniej więcej na środkowych insertach ) dlatego pytam.


no fajnie by było by but w wiązaniu wystawał równomiernie. Różnie jest z różnymi wiązaniami (kwestia regulacji) np. wiązania mające jednoczęściową podstawę np. burka wyregulujesz tylko na dyskach.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#55 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 January 2011 - 20:50

W moich ( burkach ) na szczęście siedzi mniej więcej równo bez przesuwania na dyskach. U dziewczyny ( te zdjęcia powyżej ) w sumie też nieźle. Palce wystają może centymetr bardziej niż pięta ale z kolei stance ma około 42 cm a regulując poprzecznie wiązania najmniejszy rozstaw na tej desce jaki się da uzyskać to 44 cm.

#56 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 January 2011 - 08:05

W moich ( burkach ) na szczęście siedzi mniej więcej równo bez przesuwania na dyskach. U dziewczyny ( te zdjęcia powyżej ) w sumie też nieźle. Palce wystają może centymetr bardziej niż pięta ale z kolei stance ma około 42 cm a regulując poprzecznie wiązania najmniejszy rozstaw na tej desce jaki się da uzyskać to 44 cm.

strasznie mały rozstaw... jesteś pewien, że to właściwe dla niej ustawienie?
no board no fun!

#57 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 January 2011 - 08:46

Na takim jeździła do tej pory. Do tego kaczka 12/ -12. Ma 165 cm wzrostu. Po namyśle przestawię jej chyba na 44 albo 46 cm za to przesunę wiązania poprzecznie o centymetr w kierunku pięty. W weekend się zobaczy czy będzie się jej dobrze jeździć :)

Użytkownik retro edytował ten post 26 January 2011 - 08:47


#58 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 January 2011 - 09:01

Na takim jeździła do tej pory. Do tego kaczka 12/ -12. Ma 165 cm wzrostu. Po namyśle przestawię jej chyba na 44 albo 46 cm za to przesunę wiązania poprzecznie o centymetr w kierunku pięty. W weekend się zobaczy czy będzie się jej dobrze jeździć :)

i tak uważam, że ciut za wąsko... moja pani jest tego samego wzrostu i ma stance 50cm conajmniej (nie mierzyłem i ustawiałem wg jej preferencji)... ale w sumie jak jej wygodnie... :)

Użytkownik mike edytował ten post 26 January 2011 - 09:03

no board no fun!

#59 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 January 2011 - 09:58

Ustawię na początek na skrajnych wewnętrznych insertach, ale wezmę srubokręt na stok i popróbujemy :) Dzięki za pomoc :)

#60 rotttor

rotttor

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2011 - 14:59

witam pozwolę sobie dołączyć się do tematu, mam problem wystają mi buty po za deskę dosyć sporo czy w ogóle da się coś z tym zrobić czy kupić druga deskę ? jadę drugi raz w góry wcześniej wypożyczałem deskę, z góry dziękuje za odpowiedz :)
deska ma taliowanie 30cm/26cm/31cm
moj but rozm 46

Załączone miniatury

  • new_201101~1.jpg
  • new_201101~2.jpg
  • new_201101~3.jpg
  • new_201101~4.jpg

Użytkownik rotttor edytował ten post 28 January 2011 - 15:14




Dodaj odpowiedź