Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ustawieie Wiązań Na Desce.


231 odpowiedzi w tym temacie

#101 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 February 2011 - 18:06

Niestety pedał gazu cofnięty już na max.
Dołączona grafika

#102 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 23 February 2011 - 18:35

Zostaw to tak jak jest, lepiej nie będzie. Dzieciaki się ślizgają po stoku, także na pewne rzeczy zamiast walić głową w ścianę można przymknąć oko ;)

#103 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 February 2011 - 18:41

Zostaw to tak jak jest, lepiej nie będzie. Dzieciaki się ślizgają po stoku, także na pewne rzeczy zamiast walić głową w ścianę można przymknąć oko ;)


Mimo wszystko bym cofnął delikatnie na dyskach do tyłu :excited:

#104 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 February 2011 - 19:00

Też bym ciutkę cofnął...jak już muszą wystawać to niech wystają z każdej strony po równoDołączona grafika


pzdr....

#105 Bodek

Bodek

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 November 2012 - 22:02

Odświeżam temat ustawień wiązań, wrzucam link do fotek. Trochę poczytałem i obejrzałem kilka filmów ale fachowe oko forumowiczów może zobaczyć czy są one prawidłowo zamontowane. Kąty 15/-6 stance 58 cm. Pytanko jeszcze czy powinienem rotować hi-backa prawa noga?

https://picasaweb.go...gCMGP3fmZnvipBg

#106 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 November 2012 - 08:43

galeria jakby pierworodny się na świecie pojawił... :hahaha2:
jak dla mnie, nie jest źle... nic bym nie rotował...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#107 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 November 2012 - 08:58

ja bym również zostawił jak jest :)

Użytkownik mike edytował ten post 26 November 2012 - 08:59

no board no fun!

#108 Bodek

Bodek

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 November 2012 - 09:51

galeria jakby pierworodny się na świecie pojawił... :hahaha2:

jak dla mnie, nie jest źle... nic bym nie rotował...


:hahaha2:
Może Twoja galeria pierworodnego (jeżeli masz) liczy tak mało fotek bo moja jest zdecydowanie większa ;D .

Użytkownik Bodek_ZG edytował ten post 26 November 2012 - 09:52


#109 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 November 2012 - 10:04

Jeżeli chodzi o rotowanie highbacka....po prostu z rotuj pojeździj i zobaczysz różnice i zadecydujesz jak Ci lepiej... :)
Doradzanie typu "rotuj, nie rotuj (sorki prax'ik :bag: " mija się całkowicie z celem....rotacja highbacka to już bardzo indywidualna rzecz...jednemu będzie przeszkadzać i pogorszy sprawę a znów innemu pomoże i polepszy :) Dlatego jest pewna zasada, którą się stosuje przy jakichkolwiek ustawieniach wiązań - śrubokręt w rękę i zapiepieprzamy na stok i testujemy... To jest jedyna i niepodważalna zasada. :P

pozdro

#110 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 November 2012 - 10:09

idziesz na ilość..? qmam... :ashamed:

Jeżeli chodzi o rotowanie highbacka....po prostu z rotuj pojeździj i zobaczysz różnice i zadecydujesz jak Ci lepiej... :)
Doradzanie typu "rotuj, nie rotuj (sorki prax'ik :bag: " mija się całkowicie z celem....rotacja highbacka to już bardzo indywidualna rzecz...jednemu będzie przeszkadzać i pogorszy sprawę a znów innemu pomoże i polepszy :) Dlatego jest pewna zasada, którą się stosuje przy jakichkolwiek ustawieniach wiązań - śrubokręt w rękę i zapiepieprzamy na stok i testujemy... To jest jedyna i niepodważalna zasada. :P

pozdro


wiadomo aro, że to indywidalnie, ale biorąc pod uwagę ogólnie ustawienie tego seta to rotacja... nie ma sensu... ale zawsze toola można (trzeba) mieć i próbować... bo to nie zaszkodzi...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#111 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 November 2012 - 18:55

Właśnie ustawiłem swoje wiązania. Opinie mile widziane. Są to ustawienia startowe (mam zamiar jeździć ze śrubokrętem - tak, składanym) ;-)

Wzrost: 187 cm
Waga: miało być 90 kilo ale jest 96 kilo bo moja dieta uwzględnia specyficzne płyny... zrzucę...tak zrzucę....
Deska: Lib TRS 2012 - 162 cm
Wiązania: Union Asadachi + but Imperial

Wiązania dałem +18 / -9, oba na środkowych insertach (rząd 3 i 4), stance wyszedł mi jakieś 57,5 cm (mierzone od środków dysków)...ta deska dopuszcza stance od 50 do 65 czyli jestem idealnie w środku tego rozstawu. Metoda typu "wzrost dzielony przez 3.55" wychodzi mi wąsko jak Wąski z "Killer'a". Nie wiem jak można się trzymać tej zasady :-/ Wiązania zajmują calutkią (w 100%) grubość deski, równo do tylej krawędzi i równo do przedniej, nie ma gdzie tam igły wcisnąć.

Jedynym zgrzytem jest to, że mierząc od wiązania w stronę dziobu deski z przodu mam 44 cm gołej deski, a z tyłu 44,5 cm gołej deski (mierzone od boków zewnętrznych wiązań na wysokości środka dysku)...powinno być odwrotnie - tylnie wiązanie cofnięte, więc z tyłu powinno być mniej centymetrów od wiązania do taila niż z przodu do fronia. Jak cofnę tylnie wiązanie na inserty rząd 4,5 to powiększy mi się również stance. Zobaczę na stoku co z tym zrobić.

Zgrzyt dwa to to że "pedały gazu" wychodzą już leko z przodu poza deskę...

Wszelkie komentarze mile widziane.

Użytkownik Muniek edytował ten post 27 November 2012 - 19:01

  • Misiek Bielsko lubi to

#112 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 November 2012 - 19:43

chyba trochę wąsko... ale wyjdzie w praniu... a reszty tak bez zdjęcia nie omawiam... :papa:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#113 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 November 2012 - 20:16

Dam jutro fotki jak jasno będzie, bo teraz nic już na nich mi nie wyjdzie to powiesz co myślisz.

Użytkownik Muniek edytował ten post 27 November 2012 - 20:17


#114 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 November 2012 - 20:20

dobra... powiem... tylko boję się, że nie usłyszysz... :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#115 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 November 2012 - 20:31

Aaaa tam czepiasz się ;-)

#116 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 November 2012 - 22:32

Właśnie ustawiłem swoje wiązania. Opinie mile widziane. Są to ustawienia startowe (mam zamiar jeździć ze śrubokrętem - tak, składanym) ;-)

Wzrost: 187 cm
Waga: miało być 90 kilo ale jest 96 kilo bo moja dieta uwzględnia specyficzne płyny... zrzucę...tak zrzucę....
Deska: Lib TRS 2012 - 162 cm
Wiązania: Union Asadachi + but Imperial

Wiązania dałem +18 / -9, oba na środkowych insertach (rząd 3 i 4), stance wyszedł mi jakieś 57,5 cm (mierzone od środków dysków)...ta deska dopuszcza stance od 50 do 65 czyli jestem idealnie w środku tego rozstawu. Metoda typu "wzrost dzielony przez 3.55" wychodzi mi wąsko jak Wąski z "Killer'a". Nie wiem jak można się trzymać tej zasady :-/ Wiązania zajmują calutkią (w 100%) grubość deski, równo do tylej krawędzi i równo do przedniej, nie ma gdzie tam igły wcisnąć.

Jedynym zgrzytem jest to, że mierząc od wiązania w stronę dziobu deski z przodu mam 44 cm gołej deski, a z tyłu 44,5 cm gołej deski (mierzone od boków zewnętrznych wiązań na wysokości środka dysku)...powinno być odwrotnie - tylnie wiązanie cofnięte, więc z tyłu powinno być mniej centymetrów od wiązania do taila niż z przodu do fronia. Jak cofnę tylnie wiązanie na inserty rząd 4,5 to powiększy mi się również stance. Zobaczę na stoku co z tym zrobić.

Zgrzyt dwa to to że "pedały gazu" wychodzą już leko z przodu poza deskę...

Wszelkie komentarze mile widziane.


kurde dziwna sprawa..TRS to TT i bez setbacka...inserty masz pewnie co 2 centy, ustawiasz rzędy np .3/3 resztę korygujesz na dysku wiązania lub 4/4 itd... jeżeli robisz akcje typu 3/4 to próbujesz na desce TT wymusić setbacka....w dodatku odwrotnie heheh

#117 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 November 2012 - 23:15

Nie rozumiem.

Pierwsze wiązanie dokręcam na rzędzie trzecim i czwartym. Drugie wiązanie przykręcam też na rzędzie trzecim i czwartym. Muszę użyć dwóch rzędów żeby przykręcić jedno wiązanie. Wydaje mi się czy mówimy o czym innym ? :P

#118 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 November 2012 - 23:21

a to luzik źle odczytałem rząd 3 i 4 ;)

rozumiem, że jedno 3 i 4 od nose i drugie 3 i 4 od nose :) i stance Ci wyszedł 57,5? kurde decha jest symetryczna i ciężko mi skumać Twój problem ;)

p.s nie możesz ustawić szerszego stance?

Użytkownik Aro edytował ten post 27 November 2012 - 23:30


#119 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 November 2012 - 23:25

Nie wiem tylko skąd mam więcej miejsca od przedniego wiązania do frontu deski...a mniej od tylniego do taila...tym bardziej że przednie wiązanie ma większy kąt do fronia niż tylnie do taila (więc teoretycznie powinno tam z przodu "ukraść" z jakiś 0,5 - 1 centymetr deski)...jutro jeszcze będę kombinował, może nierówno na insertach rozłożyłem bazy.

EDIT: no tak, oba wiązania są na środkowych rzędach insertów (jest 6 rzędów po 2 inserty, oba wiązania są na nr 3 i 4). Mogę ustawić szerszy stance przestawiając np: wiązanie tylnie do tyłu (tak żeby załapało się jeszcze na ten rząd 3 i 4). Jutro będę chciał ustawić to symetrycznie - taki mam cel, wszędzie tyle samo centymetrów od wszystkiego z obu stron. Sama wartość stance nie jest problemem - stoi mi się dobrze.

Użytkownik Muniek edytował ten post 27 November 2012 - 23:36


#120 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 November 2012 - 23:43

na Twoim miejscu ustawiłbym następująco: przednia noga dla regular inserty 2 i 3 licząc od lewej, tylna noga dla regular inserty 4 i 5 licząc też od lewej to Ci da stance około 61 centów, resztę skorygujesz na dyskach, zawsze i tylko i wyłącznie mierz od środka dysku, nigdy inaczej .

ustawianie kątów nie ma znaczenia na odległość między nosem i tailem...zmierz od środka dysku nie inaczej

Użytkownik Aro edytował ten post 27 November 2012 - 23:50




Dodaj odpowiedź