Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ustawieie Wiązań Na Desce.


231 odpowiedzi w tym temacie

#121 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 November 2012 - 23:43

p.s nie możesz ustawić szerszego stance?


Ale jak zwiększy stance symetrycznie to problem zostanie, jak cofnie tylko tylna nogę o jeden rząd insertow - to wymusi setback, czego jak rozumiem, nie chce...

Muniek, jedyne logiczne rozwiazanie : pomyliłes nose z tailem :)

A tak z ciekawości : zmierz po prostu odległość od skrajnych insertow do nosa i taila. - z tego co piszesz wynikałoby , ze do nosea jest mniejsza odległość ? ( jeżeli wiązania nie przesuwasz
na dyskach...)

Użytkownik md.sign edytował ten post 27 November 2012 - 23:50


#122 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 November 2012 - 23:51

No zgadza się nie chcę setbacku, początkowo chcę wszystko symetrycznie na tej desce.
Nose z tailem raczej nie pomyliłem :P ale mogłem nierównomiernie rozłożyć bazy na insertach (mimo że są na tych samych rzędach insertów).

Jutro sprawdzę też co by wyszło z tego przekręcenia tak jak mówi Aro - ale odczucie mam takie, że stance jest już wystarczająco szeroki (przynajmniej jak stoje w miejscu).

#123 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 November 2012 - 23:57

Ale jak zwiększy stance symetrycznie to problem zostanie, jak cofnie tylko tylna nogę o jeden rząd insertow - to wymusi setback, czego jak rozumiem, nie chce...

Muniek, jedyne logiczne rozwiazanie : pomyliłes nose z tailem :)

A tak z ciekawości : zmierz po prostu odległość od skrajnych insertow do nosa i taila. - z tego co piszesz wynikałoby , ze do nosea jest mniejsza odległość ? ( jeżeli wiązania nie przesuwasz
na dyskach...)


chłopak albo ma fabrycznie przyciętą deskę :P albo żle liczy inserty ;) ostatecznie ma kwadratowe wiązania :P

#124 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 November 2012 - 00:01

chłopak albo ma fabrycznie przyciętą deskę :P albo żle liczy inserty ;) ostatecznie ma kwadratowe wiązania :P


Może grafe w manufakturze odwrotnie położyli :)
W końcu handcrafted in the USA near canada! To wszystko się może zdarzyć. Byłby biały kruk wsród libtechow :)

#125 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 November 2012 - 00:02

Właśnie wpadłem na to samo co md.sign ale widzę że już odpisałeś :P zmierzę jutro odległość od skrajnych insertów do nose i tail. Myśle że na 95% po prostu przesunąłem lekko wiązanie w bok razem z całym dyskiem.

#126 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 November 2012 - 00:09

ja bym jednak stawiał na źle policzone lub wiązania kwadratowe hehe :P bo tak właśnie spojrzałem na dechę i nie da się wiązania przykręcić jednocześnie na inserty 3 i 4 :P

w każdym razie zagadka z archiwum X :P

p.s wiem teraz dlaczego za pierwszym razem nie skumałem ;)

Użytkownik Aro edytował ten post 28 November 2012 - 00:11


#127 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 November 2012 - 00:16

Jak to się nie da ? Jutro zrobię fotki że się da ;-)

#128 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 November 2012 - 14:31

No dobra przyznaję się...dawno nie przykręcałem wiązań i dałem bazy na inserty tak, że wycięcia w bazach były poziomo a nie pionowo...dlatego mogłem przykręcić wiązanie na rząd 3 i 4 insertów (podkładki śrub były tak blisko siebie, że się stykały). Generalnie poziomo też trzymało wiązanie i nawet są strzałki na bazie do wyznaczania kątów. Także nie wiem czy jest ku temu jakaś zasada ? Włożyłem teraz bazy z wycięciami pionowo ;-)

Dałem wiązania tak: przednie na rząd insertów 2 i 4 licząc od lewej. Tylnie na rząd 2 i 4 licząc od prawej. Są więc symetrycznie.

Oto co wyszło:
Kąty: +18 / -9
Stance: 60,5 cm mierzone już z zapiętymi wiązaniami (metr musiał się trochę podnieśćdo góry na wiązaniach to realnie będzie jakieś 60 cm).
Długość deski od lewego wiązania (zewnętrzny koniec wiązania) do nose - 42,7 cm
Długość deski od prawego wiązania (zewnętrzny koniec wiązania) do taile - 43,0 cm (lekko więcej niż lewe, ponieważ to wiązanie ma mniejszy kąt nachylenia)


Jeszcze będę musiał tylko przestawić highback tylniej nogi bo łydka nie opiera się o niego równomiernie.

#129 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 November 2012 - 14:49

Jeszcze będę musiał tylko przestawić highback tylniej nogi bo łydka nie opiera się o niego równomiernie. Nie używam również wymuszonego ugięcia kolan przez ograniczniki odchylenia highbacku.

tego nie qmam, ale nie muszę przecież wszystkiego qmać...

Oto co wyszło:
Kąty: +18 / -9
Stance: 60,5 cm mierzone już z zapiętymi wiązaniami (metr musiał się trochę podnieśćdo góry na wiązaniach to realnie będzie jakieś 60 cm).
Długość deski od lewego wiązania (zewnętrzny koniec wiązania) do nose - 42,7 cm
Długość deski od prawego wiązania (zewnętrzny koniec wiązania) do taile - 43,0 cm (lekko więcej niż lewe, ponieważ to wiązanie ma mniejszy kąt nachylenia)


a jaki jest margines błędu przymiaru, którym mierzyłeś..? :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#130 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 November 2012 - 15:03

Jeżeli stance mierzysz od środka dysków, to i odległość wiązań od nose/tail możesz zmierzyć tak samo nie kobinując z kątem wiązania.

#131 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 November 2012 - 15:18

zawsze wiązania przykręcamy tylko na inserty parzyste lub nie parzyste...nie inaczej - nawet na dyskach przekręconych o 45 stopni aby móc przesuwać wiązania w lewo i w prawo...i tak jak Motyl napisał....zawsze mierzymy miarką od centralnej części wiązań, czyli od środka dysku, obojętne, czy to będzie stance, czy odległość od wiązania do nose lub tail

#132 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 November 2012 - 15:20

Ok więc bez wiązań:

Stance 59,6 cm między środkami dysków.
Odległości od środków dysków do nosa i taile wynosi po 50,0 cm do 50,2 cm :P zależy jak mocno się metr krawiecki napręży - deska ma 162 cm długości, dyski przykręcone są symetrycznie, nie ma więc możliwości, że z jednej strony będzie mnie z innej więcej.

Co do oparcia łydki o highback to co tu rozumieć ? :P Wiązania mają regulacje highbacka nie tylko góra - dół ale też lewa - prawa.

#133 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 November 2012 - 15:34

te milimetry różnicy nie zrobią :)

Co do Highbacka. Możesz zrotować (czyli przekręcić lewo prawo) ale nie musisz. Zróć uwagę że patrzysz na kontakt buta z Hi-backiem kiedy sobie luźno stoisz. Troche inaczej wygląda to w jeździe kiedy but pracuje.

#134 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 November 2012 - 15:37

To powiedzmy że zostawię póki co highbacka w spokoju...i tak pewnie jeszcze z 30 razy to przekręce na stoku...

Użytkownik Muniek edytował ten post 28 November 2012 - 15:37


#135 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 November 2012 - 18:22

Muniek, ty to potrafisz szumu narobić. Nie prościej było podjechać do któregoś sklepu/serwisu, żeby ci to wyoślili?
Jakeś ty się uchował przez te wszystkie lata jeżdżenia bez takich podstawowych spraw?:-)
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#136 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 November 2012 - 20:20

Po prostu jak zaczynałem jeździć to chodziło tylko i wyłącznie o dobrą zabawę a nie teoretyzowanie jak co powinno być, dlaczego tak i dlaczego nie ;-) Jak spotykałeś te całe 3 - 4 osoby na stoku przez cały dzień jazdy to miałeś dobry traf, w kolejce byłeś wyjątkowy, a raz na dwa tygodnie spotykałeś kogoś kto jeździ na twardej desce. Oczywiście mowa o polskich warunkach. Boże co to były za czasy...no i piło się coca colę a nie piwo ;-)

Póki są chętnie na forum coś podpowiedzieć to czemu nie skorzystać ;-)

Użytkownik Muniek edytował ten post 28 November 2012 - 20:21


#137 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 November 2012 - 20:45

No dobra przyznaję się...dawno nie przykręcałem wiązań i dałem bazy na inserty tak, że wycięcia w bazach były poziomo a nie pionowo...dlatego mogłem przykręcić wiązanie na rząd 3 i 4 insertów (podkładki śrub były tak blisko siebie, że się stykały). Generalnie poziomo też trzymało wiązanie i nawet są strzałki na bazie do wyznaczania kątów. Także nie wiem czy jest ku temu jakaś zasada ? Włożyłem teraz bazy z wycięciami pionowo ;-)


Nie wiem jak to zrobiłeś , ale na pewno nie było dobrym pomysłem wkręcanie śrub w dwa sąsiednie rzędy insertow ( szczególnie przy zageszczonynych insertach jak w twoim lib'ie ...). Myśle , ze przy mocnym pressie w kierunku osi deski mogło się to źle skończyć , bo mimosrod wyrywajacy taka srubę przy rozstawie 2 cm ( stykjace się podkladki...) mógł się zrobić niebezpieczny...

Oczywiście krążki mozna poprawnie zamontować zarówno z rzędami otworów rownoleglymi do krawedzi, jak i prostopadlymi.
Przy rowńoleglym ustawieniu - zyskujesz dodatkową możliwość podregulowania stance'u, z większa dokładnością niż rozstaw insertow.
Przy prostopadlym- możesz sobie wycentrowac buta w stosunku do osi deski, co jest bardzo ważne, a bez przekręcania krążków bywa niemożliwe . Szczególnie przy wiazaniach z mniejsza paletą regulacji ( pedały gazu, wysuwanie highbacka) oraz w sytuacjach kiedy wielkość buta jest na granicy tolerancji wiązania : tzn np duże buty w wiazaniach M lub małe w wiazaniach L.
Wyglada to tak, ze jak but jest w dolnej granicy tolerancji wiązania ( czyli np 42 w L) bedzie miał tendencje do ustawienia z przesunięciem środka ciężkości w stronę backside, , jak w górnej ( czyli np 43 w M) środek ciężkości przesuwał się bedzie na frontside... A jak nie jest dokładnie w osi blatu to potrafią się z nim dziać naprawdę dziwne rzeczy :)

Użytkownik md.sign edytował ten post 28 November 2012 - 20:49


#138 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 November 2012 - 20:55

muniek... to ty jakiś syn marnotrawny jesteś... przyznaj się... O0

swoją drogą zaczynać jako 9 latek... zazdroszczę chłopie... :bag:

Użytkownik praxx edytował ten post 28 November 2012 - 20:57

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#139 Fabien

Fabien

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 76 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 November 2012 - 21:17

zawsze wiązania przykręcamy tylko na inserty parzyste lub nie parzyste...nie inaczej - nawet na dyskach przekręconych o 45 stopni aby móc przesuwać wiązania w lewo i w prawo...i tak jak Motyl napisał....zawsze mierzymy miarką od centralnej części wiązań, czyli od środka dysku, obojętne, czy to będzie stance, czy odległość od wiązania do nose lub tail

Aro, rozwin prosze swoja mysle o "dyskach przekręconych o 45 stopni aby móc przesuwać wiązania w lewo i w prawo", bo to chyba jakas nowosc...

Muniek, 16 lat jazdy desce to piekny czas :)
A na serio... to chyba Twoja druga deska, co ?

#140 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 November 2012 - 21:24

Aro, rozwin prosze swoja mysle o "dyskach przekręconych o 45 stopni aby móc przesuwać wiązania w lewo i w prawo", bo to chyba jakas nowosc...


Heh, ten wątek to wogole jakaś nieustająca komedia pomyłek :)



Dodaj odpowiedź