Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Zestaw Dla Średni Zaawansowanego 95-100Kg 182Cm Gnu. Lib


71 odpowiedzi w tym temacie

#21 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 13 December 2014 - 10:57

Fajnie by było protestować.

Lec pewnie już coś kupie do Świąt. Chyba ze prognozy będą bardo słabe to może poczekam na spokojnie do stycznia.

Czy ta precyzja Trawisa przy mniejszych prędkościach to wynik szerszej deski ? Czym ona się charakteryzuje ? Mniejszy da fun przy jakiejś zabawie na stoku ?

#22 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2014 - 11:46

To sa moje osobiste odczucia. Byc moze to kwestia malej nogi 42, a wrecz na pewno...w stosunku do szerokosci deski.

Ja wchodze w 20 sezon wiec zwracam uwage na kazdy mini szczegol i oczekuje perfekcji co do sprzetu na ktorym jezdze;-)

#23 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2014 - 15:33

Tak w szybkim skrócie po kilku intensywnych dniach na Travisie 153 mogę powiedzieć, że jest mega kotem, ale nie jest to zdecydowanie deska dla początkujących lub słabo zaawansowanych. Ta deska bardzo dużo wybacza, pod warunkiem, że nie jest to amatorszczyzna. Tej nie toleruje w ogóle. Stosunkowo ciężkie drewno, świetnie jeździ na krawędzi ciętym, nawet po nierównym, czeskim stoku, na oblodzonych częściach Magne robi piekło, na twardym, czy bardziej miękkim na pewno nie przeszkadza i jeździ równie pewnie i stabilnie co deski konkurencji. Ma świetny pop, mogę ją doginać i kontrolowanie odpuszczać, pomimo, że nie jest to deska miękka, a moje warunki fizyczne są aktualnie najsłabsze od lat. Wymagała, szczególnie w pierwszych dniach, ode mnie korekty postawy podczas jazdy ciętym, większego skupienia i powera w nogach. Za to jak już połapałem kąty na wiązkach i pobrykałem chwilę to co więcej mogę powiedzieć ->
Na moje odczucia jest to deska dla zaawansowanych, typowo dużych koni lub osób z końską siłą w girach. Myślę, że takie osoby będą miały jeszcze większy fun z jazdy na tym blacie niż ja. Porównując, większą precyzję jazdy na krawędzi odczuwałem na Hot Knife Liba. Hot jest bardziej miękką deską, co przy moich warunkach wymagało ode mnie mniej pracy i wysiłku. Dodatkowo ma bardziej camberowy profil C3. Za to Travis i jego stabilność jest porażająca. W miarę wzrostu prędkości na desce jest tylko większy fun, bo zaczynają działać większe siły, a poza tym nadal stabilnie i precyzyjnie. Deską łatwo również zamiatać, operować czy przekładać przy małych prędkościach, chociaż moim zdaniem jest to bez sensu, bo szybka jazda na krawędzi, skoki, również w nierównym terenie są właśnie dla tego desiwa. Wczoraj rano miałem okazję, póki śnieg nie zrobił się ciężki, śmignąć kawałek w puchu.. No comments :excited:
Jak masz możliwość poczekać, to potestuj. Deski są naprawdę różne i warte uwagi. Warto potestować, skoro można i wybrać coś optymalnego pod siebie nim wydasz sporo dukatów. :-> A no i u mnie jeszcze gorzej niż u Marka, but EU 38 na tym szerokim blacie jest mikroskopijny. Ale już nie oddam :wub: Pojeżdzę więcej w sezonie to skrobnę coś więcej.
  • praxx lubi to

#24 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 16 December 2014 - 18:26

No i zakupiony Travis 161.5 ;)

Pozostało zaklinać śnieg i szukać wiazań :)

Fluxx TT albo Union Force póki co są na tapecie

#25 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 December 2014 - 19:16

to jak już naklniesz się na ten śnieg i połatasz trochę na desiwie, liczę na solidną opinię w odpowiednim dziale.

jak dla mnie celuj w ttki.
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#26 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 16 December 2014 - 20:39

Flux TT to jest zupełnie "inne" wiązanie niż Force.

Force mają miększą łyżkę od TT, miększą płytę, zagiętą do wewnątrz by nie usztywniać deski. Węższy pasek górny pozwalający na puszczanie butów do przodu, co przydaje się przy wybiciu, zabawie i lądowaniach.
TT jest całościowo twardsza, bardziej responsywna, ma genialne pompki, bardzo dobre paski odpowiedzialne za kontrolę toe side, toe strap dostosowuje się do kształtu praktycznie każdego buta.

Także z tych dwóch to TT, choć nie wiem czy twardsze SF nie byłyby tu lepsze.

#27 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 December 2014 - 21:05

Zgadzam się z Morganem, jak Union pod tą deskę to nie ten model, coś twardzego. Mam to aktualnie spięte z DLkami Fluxa i jest sensownie, dodatkowo przez podkładki można zmieniać lekko charakterystykę zestawu co jest ciekawą opcją i na różnych deskach różnie działa, korzystam z tego i mam już ulubione setupy przy określonych deskach. Ale nie wiem czy nie pójdę w większy flex na wiązaniach z Travisem. Muszę przetestować czy warto. Jeżeli chodzi o same wiązania Fluxa to klasa sama w sobie. Waga, przenoszenie reakcji na deskę, komfort nie do ocenienia. Bardzo sobie chwalę :-)

#28 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 16 December 2014 - 23:16

A co o np K2 Formula sądzicie ??
Albo z Drake a ?? Jak to się na do Fluor ?

W starej desce miałem fifty i dawały rade.

#29 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 17 December 2014 - 00:27

A jaką deskę miałeś wcześniej?

#30 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 17 December 2014 - 07:14

Miękka deska Venue Onyx 164W.

Ale nie chodzi o to de fifty są dobre do Travisa bo z całą pewnością za miękkie.

Chodzi mi tylko o to ze za wyjątkiem jednorazowego rozkręcenia się nic złego z nimi się nie działo. Nigdy mi się pompki nie zacinały itp.

Dlatego pytam tylko o Drake bo słyszałem ze od 2007 to dużo się zmieniło i juz np nie odcinają się od powierzchni deski, co w moich Fifty występowało.

#31 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 25 December 2014 - 10:19

Marku mam pytanie Travis ze względu na brak śniegu nie rozpakowany.

Ale teraz mam dylemat czy dobrze zrobiłem. Teraz Hot Knife faktycznie mnie interesuje tylko szkoda że nie ma 162w :)

No ale moje pytanie brzmi czy buttering na Travisie jest do ogarnięcia ? A przede wszystkim czy da się na nim uczyć buttering u ?

Zastanawiam się czy nie będzie za sztywna do tego.

#32 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 December 2014 - 10:34

Da się i nie będzie za sztywna. Zwłaszcza przy Twoich parametrach i stażu na desce (o ile nie jest to tydzień w sezonie).
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#33 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 December 2014 - 12:48

Da się i nie będzie za sztywna. Zwłaszcza przy Twoich parametrach i stażu na desce (o ile nie jest to tydzień w sezonie).


True

#34 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 25 December 2014 - 14:03

Marku mam pytanie Travis ze względu na brak śniegu nie rozpakowany.
Ale teraz mam dylemat czy dobrze zrobiłem. Teraz Hot Knife faktycznie mnie interesuje tylko szkoda że nie ma 162w :)
No ale moje pytanie brzmi czy buttering na Travisie jest do ogarnięcia ? A przede wszystkim czy da się na nim uczyć buttering u ?
Zastanawiam się czy nie będzie za sztywna do tego.


Goodride twierdzi co innego niż panowie powyżej, ale sam się wkrótce przekonasz jak jest naprawdę ;)
Zmieniać deski nie ma sensu, różnic wielkich wg. poniższego nie będzie.

Twardy:
Flex: Not a very easy board to butter and play around unless you are a strong rider.
Switch: The same either way.
Jibbing: Not really the best jib board but you can have an ok time if you like a stiffer board in the jib park. For us it just wasn’t there.

Miększy HP:
Flex: The Medium/Stiff Flex isn’t very playful. It likes to go straight and isn’t about slowing down to butter unless you are pretty strong. I know some people who ride this board that can bend it past it’s hybrid camber profile but most might be happier on something a lot more playful if you want to butter and such.
Switch: Very easy each direction.
Jibbing: I have some friends that own this board and can jib with it very well but for the average rider this is pretty stiff and bucky. Even with it’s smaller sizing I wouldn’t be to comfortable taking on a more technical jib.

Hot knife:
Flex: We had a demo model which usually runs stiffer but even after it mellows out it will be more on the aggressive side of medium. It’s not quite the butter board and it takes a lot of work to bend back the hard angle down near the tip/tail.
Switch: It’s a true twin so it’s very easy to ride switch. Might be fun to see the asymmetrical side cut like some of the other boards have though.
Jibbing- Not the best rail/jib board. It’s made for the pipe and the kicker line.

#35 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 25 December 2014 - 14:23

No no czyli siłka I buttery będą siadały. :))))

A tak w ogóle czy to prawda że LIBY miękna po jakimś czasie ?

#36 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 December 2014 - 14:28

Ha, ha, ja chciałem żeby mój zmiękł, ale niestety pogłoski o tym były przesadzone :)

......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#37 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 December 2014 - 14:31

Nie miekna,inaczej musialbym deske co 10 dni zmieniac.
Jako,ze robie duzo testow to widze jak subiektywie ludzie odczuwaja flex. Dla jednego Smart Pickle to nalesnik dla drugiego dosc twarda deska. Tak samo w sieci kazdy to subiektywnie opisze.

Jak ogarniesz buttery na twardszej desce to nie bedziesz chcial wracac do nalesnkow. Tak czy owak mam Hot Knife 159W. Moge Ci w trakcie zimy pozyczyc...

Przejedz sie na Travisie i opisz wrazenia.



#38 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 26 December 2014 - 10:29

Może jutro się uda przetestować, właśnie śnieg zaczyna pruszyć za oknem. Z chęcią Hot Knife tez bym przetestował także będziemy w kontakcie :) Gorzej jak mi się spodoba bardziej od T.rice :) Wesołych Świąt. I dużo śniegu !

#39 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 December 2014 - 19:20

To są dwie różne deski. Dzisiaj przejeździłem kolejne godziny na TRice i coraz bardziej utwierdzam się, że to był dobry wybór. Ale Hot Knife'a też muszę nabyć. To jest mój must have ;-)

#40 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 December 2014 - 00:43

 Na marginesie bardzo dużo desek Lib Techa i Gnu można testować w Zyg Zaku w Białce Tatrzańśkiej. Przez cały sezon, non stop...


Użytkownik Marek S. edytował ten post 27 December 2014 - 00:43