Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Zestaw Dla Średni Zaawansowanego 95-100Kg 182Cm Gnu. Lib


71 odpowiedzi w tym temacie

#1 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 08 December 2014 - 16:34

Witam kolegów.

Pierwszy post wiec od razu się przywitam.

Jeżdżę na desce od ok 13 lat (chyba). Ale początki do był jakiś parapet z wiązaniami na but narciarski :)
Później juz jakis miękki no name, a od 2007 czy 2008 poczułem przyjność z jazdy jak kupiłem Venue Onyx 164W plus Drake fifty i jakieś sztywnejsze buty z northwavea.
Czyli już dobrana do moich gabarytów :)

Pomykam głównie na ustawieniu 30/15.


Teraz szukam czegoś nowego.
jeżdżę glownie na stoku ubitym, jak się trafi okazja to chce być gotowy na puch.

Na snowpark raczej już jestem za stary ale lekko podskoczyc jak jest gdzie to spróbuję.

Dlatego żeby jeszcze się pobawić szukam deski AT ale z nastawieniem na twardy stok.

Nie ukrywam ze napalilem się na magNe traction bo wg mnie w Polsce jest tak duzo lodu na stokach ze może się przydać.

Mój faworyt na chwile obecna to GNU Riders Choice 162w.

Może coś podpowiecie ?



#2 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 December 2014 - 21:50

Gnu Riders Choice jest na pewno ok i nie zawiedzie Cię,ale nie wiem czy bym nie poszukał deski w C3. Szczególnie,że głównie jazda, kąty masz bardzo "plusowe". Dlatego pomyślałbym o desce jeszcze bardziej stricte pod jazdę. Ja sam jeździłem w niedzielę na desce Travis Rice Gold Member (taka poschizowana wersja do puchu i carvingu) i jednak na tym jeszcze bardziej można pociąć niż na takim Gnu Riders Choice. Tzn łatwiej jest naprawdę się "położyć na krawędzi). Akurat deska na której jeździłem miała mniejszą stabilność przy wybiciach na płąskiej desce,ale to to była deska do puchu.

C3 to bardzo mały rocker miedzy wiązaniami i mocny camber poza nimi. Tzw camber dominant banana;)
Z Lib Techa masz do wyboru:
Hot Knife, z tym,ze tu w widzie jest 159. Dość łatwa deska jak na ten profil.

Darker Series, to już kosior. Dodatkowo ma wypukłe wzmocnienia z bambusa pod wiązaniami co powoduje,że deska szybciej reaguje na polecenia.
Jest długość 161W.

W moim odczucie jeszcze Travis 161.5 który jest mid widem byłby dobry. Przy dużych prędkościach lepiej trzyma krawędź niż Gnu Riders Choice,ale przy małych jest ciut mniej precyzyjny.
Choć nie wiem czy to odczujesz. To raczej moje subiektywne odczucia kiedy wchodzę w 20 sezon na desce.

Z Gnu mógłbym polecić Billy Goat C3 162W. Też agresywna deska z utwardzoną powierzchnią pod wiązaniami. Pro model Tempel Cumminsa.


Jeszcze mnie zastanawia kwestia długości. 162 to już dość długa deska,ale z drugiej strony jak jeździłęm teraz na tym 161,5 to choć mam 178 cm,76kg czułem się super. I w sumie buttery też siadały;)

#3 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 09 December 2014 - 07:25

Zaczynałem na krótkich deskach i chyba się męczyłem.
Tym bardziej ze przy 100kg wagi i dość mocnych nogach nie mam problemu z manewrowaniem 164 cm deska.

Choć tak na prawdę jakbym mógł pojeździć na kilku deskach z jednego modelu to może mógłbym coś powiedzieć.

Z LIBa nie mogę znaleźć dla siebie deski właśnie z braku wyboru Wideów.

Ale rzucę okiem na TR z LIBA skoro to midi wide.

A całkiem kosy chyba jeszcze nie chce. Tym bardziej ze na trochę zabawy na stoku chce sobie pozwolić.

#4 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2014 - 09:02

A może Travis HP?

Darker to "kosior" i ja go nie wykorzystałem, ale bardzo fajnie się na nim jeździ... kto wie może następna deska.

Co do szerokości, to pomimo, że Travis (161.5) jest mid wide, to jest dosłownie 1, może 2 mm węższy od Darkera (161), porównywaliśmy z Arturem i Markiem.
Ja mam but 45 i Travis jest oki, tyle że mam Vans'y.

Pozdrawiam

Użytkownik Ypsi edytował ten post 09 December 2014 - 09:40

Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#5 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 09 December 2014 - 10:22

Buty tez mam 45.

A HP jest chyba już bardziej do FS ukierunkowane.

No i ta cena :))

#6 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2014 - 10:46

HP nie jest potrzebne jeśli nie wykorzystasz. Oczywiście robi różnicę. Na HP jestem w stanie z buttera zrobić bs 180 do switch fs 540. Bez HP nie daję rady i kończy się na 360. Na stoku oczywiśćie.Przetestowane w tą niedzielę.
Ale jak mówię HP, nie jest aż tak potrzebne do Twoich zastosowań.

Użytkownik Marek S. edytował ten post 09 December 2014 - 10:46

  • praxx lubi to

#7 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 09 December 2014 - 15:02

Marku czy we Wrocławiu tylko transfer ma Liby czy jest gdzieś GNU ?

#8 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2014 - 17:23

Gnu tez w Transferze i tylko oni maja we WRO ten sprzet

#9 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 10:01

GNU mieli też w Parlamencie jeżeli chodzi o WRO, ale może się coś zmieniło?

#10 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 10:35

Teraz tylko Transfer

#11 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 10 December 2014 - 16:29

A ktoś ma jeszcze inne propozycje tak do 2000 ?
Z innych "stajni" ?

#12 kuba_krk

kuba_krk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 16:37

Marek, a jak się ma do takiej jazdy Lib La Nina ?

A co do dylematu, dodam jako jedną z opcji Jonesa Mountain Twin. Mega uniwersalna deska, mam 186 i ok 100 wagi, 164W było super. Na ubitym jak i w puchu. Skakać raczej nie skacze, to nie wiem ;)

#13 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 16:54

@dudi_wroc skoro pytasz o inne stajnie, to sprawdź jeszcze propozycje od Never Summer. Firma z racji lokalizacji w Colorado tworzy głównie deski do zapieprzania i na pozatrasia. Sugeruję przyjrzeć się poszerzonym modelom Cobra x i Heritage X.
Obie deski to twiny z setbackami. Na forum znajdziesz ich testy.

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#14 StylowaZima

StylowaZima

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 43 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 December 2014 - 19:57

Z marki Rome SDS można zobaczyć na Rome anthem - kierunkowy przecinak, Rome Crossrocket bardzo dobrze jeźdząca deska w technologi NoHangUp (wypukły śliźg na nose i tail) bądź np. Rome agent (do wyboru camber lub hybryda z rockerem między wiązaniami)
www.StylowaZima.com.pl - Sklep, Serwis, Wypożyczalnia - Poznań

#15 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 20:21

Marek, a jak się ma do takiej jazdy Lib La Nina ?

A co do dylematu, dodam jako jedną z opcji Jonesa Mountain Twin. Mega uniwersalna deska, mam 186 i ok 100 wagi, 164W było super. Na ubitym jak i w puchu. Skakać raczej nie skacze, to nie wiem ;)

La Nina to bardzo specyficzna deska z rockerem z przodu i camberem z tyłu. Jeszcze bardziej ukierunkowana na jazdę w puchu. Dlatego jeśli ktoś nastawia się na jazdę w puchu to jest to wyjście... W innym przypadku Travis czy taki Hot Knife będą lepszym wyjściem.

#16 kuba_krk

kuba_krk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 22:40

Dzięki za info, wydaje sie to być mega fajną opcją na papierze. Tyle, że pewnie jazda po ubitym już taka super nie jest. Jest opcja dorwać to na testy w jakiejś słusznej długości ?

#17 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 22:53

Never Summer również bardzo fajna opcja i ma same dobre opinie, sam bardzo patrzałem na Heritage, ale nie mogłem dorwać do testów.

Użytkownik Ypsi edytował ten post 10 December 2014 - 22:54

Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#18 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2014 - 08:20

Dzięki za info, wydaje sie to być mega fajną opcją na papierze. Tyle, że pewnie jazda po ubitym już taka super nie jest. Jest opcja dorwać to na testy w jakiejś słusznej długości ?

Akurat z La Niną może być problem. Innych modeli będzie dużo...już niedługo będę miał extra sample.

#19 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 11 December 2014 - 16:14

Marku no i dziś 2 dylematy.

Bo obmacaniu desek. Jaka długość i szerokość.

182 i 100kg i bucior 45 idący w stronę 46 (mierzyłem dziś 45 i 46 z Nitro i nawet te 46 cisneły mnie lekko w palce o dziwo bardziej jak buty 45 ale inny model)

Rozmiar rozmiarem i czasem kupuje 44 (ale to juz ewidentnie zanizona rozmiarowka) a czasem 45.5 czy nawet 46.

Tak skłaniam się ku TRS ale...

Jest 162 MW. 159W I chyba też MW.

W tym roku chciałem spróbować na kaczkę i pobawić się trochę.

No a nie są to małe pieniądze i nie chce się rozczarować.


#20 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2014 - 17:31

Z tego co widzę w katalogu to jest 159 mw,ale nie ma 162 mw, tylko jest normalny 162 z talią 25,6 cm. 159 mw ma 26 cm w talii.
159 do wzrostu i do jazdy jest ok,ale do wagi już mniej. Ja osobiście wziąłbym 159mw,ale ja lubię krótsze deski.. Ale jeśli chcesz większej responsywności przy szybszej jeździe to musisz szukać czegoś dłuższego.
Tutaj Travis 161.5 który ma też 26 cm przychodzi mi na myśl. Jeśli chcemy zostać przy profilu C2. Travis do szybkiej jazdy jest bardziej niż idealny, według mnie jest mniej precyzyjny przy małych prędkościach niż TRS. Taka różnica miedzy tymi deskami. Travis poczucie stabilności da przy większej stabilności niż TRS. Znów TRS szybciej zmienia krawędź i łatwiej nim balansować na krawędzi. przy technicznych trickach. Oba mają bazalt w swojej konstrukcji,który znacząco podwyższa pop.
Nie jest to taka masakra jak w wersji HP,ale czuć różnicę w stosunku do desek Mervina bez tego materiału.
Ewentualnie jest jeszcze Lib Tech Skunk Ape 161 w.
Seria desek dla dużych riderów. To nadal technologia C2, ale w talii jest 26,8 cm. Zależy też jak dużego masz buta. Jak nie za duży to te 26 cm powinno wystarczyć. Jak 46 w jakiejś dużej skorupie to różnie może być i może wtedy SKunk Ape bedzie dobry.

Chyba,że zrobię testy na Dolnym Śląsku niedługo i to rozwieje Twoje wątpliwości

Użytkownik Marek S. edytował ten post 11 December 2014 - 17:47