Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Zestaw Dla Średni Zaawansowanego 95-100Kg 182Cm Gnu. Lib


71 odpowiedzi w tym temacie

#61 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2015 - 11:14

Dudi a jakie masz teraz buty bo akurat mojego Travisa w tym rozmiarze chce kupić znajomy i ma takie same gabaryty (chociaz waży trochę więcej :) ) i stopę. Teraz ma jakieś salomony i na sucho deska wydaje się za wąska, ale ma kupić jakieś burki shrinkage 46. Niestety nie ma gdzie przymierzyć na szybko. Nie chciałbym mu sprzedać za waskiej dechy.


......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#62 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 20 January 2015 - 14:08

Ja mam Northwave decade z 2007 a więc wtedy słynne były z dużej skorupy. Na sucho u mnie też wygląda słabo ale nie przytarlem tak żeby mnie podcielo ani razu. Choć nie wchodziłem na maxa pochylony w skręty. Dlatego tez buraki mnie interesują i tez nie mam gdzie IONow przymierzyć. Zresztą na goodride piszą ze do t.rice but US12 to max lub US13 ze shrinkage. No i jeździłem na -15/15.

#63 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2015 - 16:25

Jeżdżę na Travisie 161,5, jeździłem na 157 - mieszczą się spokojnie dość duże Deeluxe ID US12, Burki Ion z 2008, albo 2009. Znaczy na 161,5 spokojnie, na 157 tak na styk. W każdym razie nie haczy, nawet przy mocnej wykładce na froniu. Niemniej jednak trzeba przymierzać. Burton ma niby małe skorupy, ale Vans, czy 32 ma jeszcze mniejsze.


Użytkownik Misiek Bielsko edytował ten post 20 January 2015 - 16:25

www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#64 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2015 - 16:38

Tzn 32 ma najmniejsze skorupy z butów wymienionych przez Miśka


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#65 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 21 January 2015 - 08:18

No właśnie jak pisałem pomimo mojej dużej skorupy nie odczułem dyskomfortu :) Ale gdzieś w głowie chyba bardziej siedzi myśl czy aby na pewno będzie ok jak pojadę ostro. Wiec wole o tym nie myśleć i kupić coś zgrabnego. Niestety boje się ze Adidas 47 może się okazać duży. Może dziś uda mi się 32 TM przymierzyć.

#66 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 23 January 2015 - 13:19

32 TM 46 za małe :/ Burton tylko Ruler był w 46 i pasuje idealnie. Tylko chyba ciut za miękki 6/10 to już chyba lipa do mojego zestawu, czy brać bo 600 zeta i wygodne. Choć pięta mogę by lepiej siedzieć. W TM z 32 pięta super siedziała tylko ze ciasne

#67 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 January 2015 - 13:27

Jak na długość malina, a pięta jeszcze nie ten teges to j-bary wmontuj i powinno być elegancko. 

 

 

Można zrobić samemu i na forum ktoś się wykonaniem chwalił. Poszukasz, znajdziesz ;-)

Na temat samych modeli się nie wypowiadam, nie miałem na nogach.


Użytkownik msolczak edytował ten post 23 January 2015 - 13:31


#68 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 23 January 2015 - 14:23

Sklep tylko Bartka w którym byłem a nie wiedział co to JBary. Wg niego mają już w montowane :/ Ms Olczak masz Travisa i jakie buty do zestawu ?

#69 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 January 2015 - 15:08

Niestety ja Tobie chyba nie pomogę, bo gdybym miał stopę 2x większą to i tak, stawiając ją prostopadle do deski, pewnie nie wychodziła by mi za obrys standardowego Travisa. Mam Deeluxe Empire damskie rozmiar 38, flex 6 (najtwardszy jaki był w damskich) i z Travisem działa to sprawnie u mnie, tylko weź pod uwagę, że moja waga to ~60kg. Dodatkowo myślę, że gdybym miał alternatywę to wymieniłbym je na coś twardszego, może nie 10, ale 7-8. Ciężko to porównywać do Twojego słusznego gabarytu :-) Mam też Burki Minty 40 damskie flex 4, totalnie nie nadają się do Travisa w moim odczuciu. 



#70 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 01 February 2015 - 22:48

Jak już wspomniałem w innym temacie nabyłem IONy. I 46 za mały. We Wrocku są jeszcze Ride Insano 2 x BOA. Pytanie tylko czy flex 9 to już nie przesada ??? Czy na takich butach to już tylko napinka w dół stoku pozostaje ?

#71 koniefka

koniefka

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 February 2015 - 13:57

Ja przy podobnej wadze używam Northwave T-track o flexie 9 do jazdy czysto rekreacyjnej i wcale nie jest za twardo. Buty ładnie pracują z fluxami TT. No, ale może jestem jeszcze zbyt słabym rajderem, żeby się autorytatywnie wypowiadać w tej kwesti.

#72 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 26 March 2015 - 15:34

Jak obiecałam to napisze :) Posmigałem w sumie kilka dni w Alpach na T.Rice i ogólnie jestem zadowolony. Miałem praktycznie każdy rodzaj warunków przez tydzień jazdy, tylko dzielił em dzięki uprzejmości Marka LIBa z GNU Riders Choice 15/16 o której może gdzieś indziej coś napiszę. Co do puchu to wiadomo T.Rice dawał radę. Na stoku super stabilny przy dużych prędkościach... tj. Ponad 80km/h (mierzone ski trackerem). Jazda ciętym tez w porządku, choć mam małe braki techniczne na BS po przesiadce na "kaczkę." Do FS dużo się nie wypowiem... choć latałem na mniejszych hopkach i pop przy wypiciu jest ogromny a lądowanie stabilne. Buttery : próbowałem i uczyłem się w tym roku trochę wiec szału je było. Ale taill rolle dało się ogarnąć, choć siły sporo trzeba włożyć (albo techniki :)) Straszenie co poniektórych ze nią się da jeździć dobrze tylko na kreskę to nie prawda. Jest to fajna deska all mountain, dla tych co lubią sztywniejsze deski. Mnie jeszcze kusi wciąż Hot Knife ale może w przyszłym roku uda się przetestować.

Użytkownik dudi_wroc edytował ten post 26 March 2015 - 15:35

  • Krzysztof Androsz lubi to