Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Zestaw Dla Średni Zaawansowanego 95-100Kg 182Cm Gnu. Lib


71 odpowiedzi w tym temacie

#41 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 28 December 2014 - 15:15

Po pierwszym razie stwierdzam że .... musze więcej pojeździć bo warunki ciężkie i za agresywnie zacząłem jeździć a to 1 raz w sezonie i zmieniony tez układ wiazań. Deska wyjechała mi 2 razy na BS. Ale nie wiem też czy nie zawadzilem buciorem bo moje 46 w starej masywne skorupie za dużo wystają. No i wiązania Drake fifty stare założyłem bo nie mam jeszcze nowych. Także chyba dopiero jak cały zestaw dopasuje do Siebie i po jeżdżę cały dzień to będę w stanie coś napisać. Na pewno jest cholernie szybka i agresywna, faktycznie lubi szybkość.

#42 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2014 - 15:24

T.Rice Pro lubi prędkość to raz. Poza tym pamiętaj,że po przerwie nie powinieneś od razu w 1 dzień iść na całość. Zaczynasz wtedy robić błędy techniczne ktorych wczesniej nie robiles. Poczatek sezonu to zawsze przypomnienie stanu z konca sezonu ze sie tak wyraze. Zajmuje to pare dni. Potem zaczynasz to rozbudowywac uczac sie nowych rzeczy.

Z reszta tak jest w kazdym sporcie,kiedy mamy dluzsza przerwe. "Cholernie szybka" to na pewno dobre okreslenie Travisa. Ja na niej pare razy pobilem rekord predkosci za kazdym razem myslac,ze to juz koniec,ale deska zawsze przytrzymala;)


Użytkownik Marek S. edytował ten post 28 December 2014 - 15:25


#43 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 29 December 2014 - 01:07

dudi_wroc - pamiętaj że ta deska nie będzie jeździć inaczej ani za tydzień ani za miesiąc. Musisz się do niej dostosować. Nie walcz z nią, nie dociskaj na backside bo im mocniej będziesz to robił tym bardziej ta deska będzie wyjeżdżać spod Ciebie. Nie staraj się robić tego, co robiłeś na Venue. Kup dobry kask, może zbroję, jakieś ochraniacze na kolana i zacznij jeździć tak jak ta deska chce jeździć, po lodzie, na krechę, na pełnej prędkości. Inaczej zamęczysz się na śmierć.



#44 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 December 2014 - 01:24

Dokładnie, przy tej technologii trzeba dużo mniej siły wkładać  w jazdę na krawędzi, a więc możemy się bardziej skoncentrować na równowadze i koordynacji. Poza tym by uzyskać porównywalny "grip" na zwykłej krawędzi trzeba mieć naprawdę ostre krawędzie co znów może przeszkadzać przy mniejszych prędkościach, miękkim śniegu,a także wyjściu z kickera.

Morgan,wiem,że próbujesz udowodnić,że Magne-Traction nie działa,ale tysiące zadowoloncyh w Polsce użytkowników mówi za siebie.

 

dudi_wroc, to jest agresywna deska i musisz się do niej przyzwyczaić jeśli nie jesteś zaawnasowany. Przy poziomie średnio zaawansowanym adaptacja trwa max parę dni, a potem juz się nie chce zmieniać deski. Poza tym nie samą krawędzią ta deska jeździ. Profil C2 jest idealnym złotym środkiem pomiędzy "luźnością" rockera i agresją cambera.



#45 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 29 December 2014 - 09:21

Postaram się być obiektywnym. Jak pojeżdze dłużej to napisze konkret. Nie robie OHów i AHów ale też nie mowie ze jest do d... Jak cały sprzęt będzie do siebie dostosowany i pojeżdżę kilka dni to coś napiszę.

#46 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 December 2014 - 09:31

Dokładnie tak. Ja pierwszy kontakt z TRSem miałem średni, po 2 dniach wróciłem do normalnej deski i poczułem,że jednak trzymanie krawędzi na TRS (nie mylić z T.Rice Pro) jest nieporównywalne. Aczkolwiek nie ma co robić małpiego marketingu, nie ma deski któa podejdzie każdemu. Ale nie bój się, Mervin zadba o Ciebie. Jeśli miałoby się okazać,że deska wogóle Ci nie spasowała(pierwszy taki przypadek w PL jaki znam) to coś poradzimy.



#47 kuba_krk

kuba_krk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 December 2014 - 12:09

Miałem okazje jeden dzień polatać na TRS'ie w Alpach i byłem zachwycony. Przesiadłem się na niego z Jonesa Mountain Twin, który też ma coś na styl Magne, ale jednak Libowa krawędź działa nieco inaczej. Imho lepiej się to wgryza i na twardym wycina się fajne rzeczy. W puchu też pojezdziłem - sprawiała dobre wrażenie, choć tutaj Jones był przyjaźniejszy.

 

1623736_720243334654317_1123725932_n.jpg


Użytkownik kuba_krk edytował ten post 29 December 2014 - 12:11


#48 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 29 December 2014 - 13:07

Różnica między Libem a Jonesem jest taka, że w Jonesie jest Mellow Magne Traction. 

Jest to "łagodna" odmiana MT, a same wypustki są mniejsze i tylko 2 (w okolicach wiązań o ile pamiętam) a nie 5 lub 7 jak to w Mervinach.

W puchu lepiej śmiga Jones, bo był tworzony o pod kątem backcountry freestyle, więc puch to jest dla niej "normalnym środowiskiem pracy" ;-)


Użytkownik slv edytował ten post 29 December 2014 - 13:09


#49 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 December 2014 - 13:20

Miałem okazje jeden dzień polatać na TRS'ie w Alpach i byłem zachwycony. Przesiadłem się na niego z Jonesa Mountain Twin, który też ma coś na styl Magne, ale jednak Libowa krawędź działa nieco inaczej. Imho lepiej się to wgryza i na twardym wycina się fajne rzeczy. W puchu też pojezdziłem - sprawiała dobre wrażenie, choć tutaj Jones był przyjaźniejszy.

 

1623736_720243334654317_1123725932_n.jpg

Najlepszy teren w jakim można się znaleźć na snowboardzie.


  • praxx lubi to

#50 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 29 December 2014 - 19:44

Czy białe Flux SF będą pasowały do Travisa :/

#51 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 December 2014 - 15:07

sorry, że się wbijam, pewnie nie powinienem, ale u mnie w robocie widzę sporo instruktorów... z dobrymi legitymacjami... i najwięcej jeździ na libach... tych z magne... wiem, że są zadowoleni i uśmiechnięci... wiem też, że jeszcze do niedawna grip tech w arborze był: cud - miód - orzeszki, i było to (wtedy) porównywane do magne, jako jego pochodna. i pitolenie, że to paraboliczne rockery i to inaczej działa, jest pitoleniem... nie wiem co pisze kolega, którego postów nie mam szczęścia oglądać, ale resztę dopowiedzcie sobie sami...

 

zdjęcia tylko na specjalne życzenie i za opłatą... 

 

tak pod wpływem tego co napisało wiele osób, nie mam problemów z jazdą po różnym podłożu i nie posiadam deski z mervin mfg, ale na tych na których stałem, czułem spokój trzymania na twardym...

 

na ra... idźcie na śnieg...  :papa:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#52 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 December 2014 - 23:08

T.Rice Pro lubi prędkość to raz. Poza tym pamiętaj,że po przerwie nie powinieneś od razu w 1 dzień iść na całość. Zaczynasz wtedy robić błędy techniczne ktorych wczesniej nie robiles. Poczatek sezonu to zawsze przypomnienie stanu z konca sezonu ze sie tak wyraze. Zajmuje to pare dni. Potem zaczynasz to rozbudowywac uczac sie nowych rzeczy.

Z reszta tak jest w kazdym sporcie,kiedy mamy dluzsza przerwe. "Cholernie szybka" to na pewno dobre okreslenie Travisa. Ja na niej pare razy pobilem rekord predkosci za kazdym razem myslac,ze to juz koniec,ale deska zawsze przytrzymala;)

no zobacz jaki potrafisz być wyrozumiały dla kolesi pierwszego dnia sezonu na desce... pod warunkiem że jest To Twoja deska :D


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#53 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 30 December 2014 - 23:24

Nie rozpoczynaj tu znowu personalnych potyczek. Wszystkim Wam chodzi tylko o zdyskredytowanie Marka żeby kupować Stepchildy Arbory czy Voelkl. Dla mnie juz to jest nudne a co dopiero dla starych bywalców tego forum. A jak chciałem LIBa i nawet jak mi nie siądzie Travis tez wezmę LIBa lub Gnu. A co do postu Marka to .... czy ty po przesiadce z cambera na hybryde i zmianie ustawień wiazań i jeszcze za pierwszym razem w sezonie na tłocznej nierównej twardej trasie byłbyś w stanie obiektywnie ocenić deskę ?

#54 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 December 2014 - 23:34

hybryda z natury jest przyjazniejsza od cambera, powinna łatwiej inicjować skręt.

PS ja nic nie chcę zdyskredytować - chcę rzetelności i bez prywatnych wycieczek. Masz swoją wymarzoną deskę. Drejki powinny ją ogarnąć. Mają sztywną podstawę i miękki highback, ale dają radę (nie znoszę ich określenia sztywności są bardziej responsywne od wielu sztywniejszych wiązań). Ustawienie wiązań nie zrujnuje Ci jazdy o ile nie jest to rewolucja - tak że backside nie wejdzie. Pierwszy dzień to pierwszy dzień. Ciało nie pracuje tak jak po 10 dniach na śniegu.


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#55 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 31 December 2014 - 02:16

@dudi_wroc - tu nie chodzi raczej o pierwszy dzień, bardziej chodzi o warunki tego pierwszego dnia. Zapewne jeździłeś bo zbitym w skorupę sztucznym śniegu. Zupełnie inaczej by ten dzień wyglądał, gdybyś jeździł po ubitym, naturalnym śniegu. Jak będą lepsze warunki potestuj deskę sobie. Jak chcesz dam kilka wskazówek jak sprawdzić pewne właściwości deski na stoku, proste rzeczy nie wymagające jakiś wielkich umiejętności...


Użytkownik mrgn edytował ten post 31 December 2014 - 02:19


#56 rafael855

rafael855

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 December 2014 - 08:08

@dudi_wroc - tu nie chodzi raczej o pierwszy dzień, bardziej chodzi o warunki tego pierwszego dnia. Zapewne jeździłeś bo zbitym w skorupę sztucznym śniegu. Zupełnie inaczej by ten dzień wyglądał, gdybyś jeździł po ubitym, naturalnym śniegu. Jak będą lepsze warunki potestuj deskę sobie. Jak chcesz dam kilka wskazówek jak sprawdzić pewne właściwości deski na stoku, proste rzeczy nie wymagające jakiś wielkich umiejętności...

Ja poproszę o takie wskazówki "jak sprawdzić pewne właściwości deski na stoku".



#57 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 December 2014 - 09:03

Nie rozpoczynaj tu znowu personalnych potyczek.Wszystkim Wam chodzi tylko o zdyskredytowanie Marka żeby kupować Stepchildy Arbory czy Voelkl.Dla mnie juz to jest nudne a co dopiero dla starych bywalców tego forum.A jak chciałem LIBa i nawet jak mi nie siądzie Travis tez wezmę LIBa lub Gnu. A co do postu Marka to .... czy ty po przesiadce z cambera na hybryde i zmianie ustawień wiazań i jeszcze za pierwszym razem w sezonie na tłocznej nierównej twardej trasie byłbyś w stanie obiektywnie ocenić deskę ?

Duzo zmiennych. Ja po takiej dlugiej przerwie zawsze mam ochote zmienic cos w ustawieniach itd bo mi sie wydaje ze cos jest nie tak. Generalnie mam jakies swoje male knify by ocenic deske ale w pierwszy dzien sezonu nie jestem w stanie obiektywnie takiego testu wykonac. Dlatego te 2-3 dni minimum trzeba sobie dac w mojej opini.

#58 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 31 December 2014 - 13:53

Wracając do mojego zestawu.... Czy buty o flex 7 będą ok do t.rice plus flux sf ?

#59 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 31 December 2014 - 16:19

Będzie OK. SF są dość twarde, mają szerokie paski specyficzne które nawet z miększym butem dają dobrą kontrolę frontside.

Jeśli nie masz dobrej techniki, pracy zawieszenia to twardszych butów bym nie brał. Średni flex przy SF wystarczy, nie będziesz miał zblokowanej pracy kolan.



#60 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 20 January 2015 - 09:16

Wczoraj trochę polatałem wreszcie przez kilka godzin i póki co musze pochwalić Magne bo na prawdę robi robotę - na lodzie czułem się dość pewnie. Fluxy tez musze pochwalić za wygodę. Bo pierwszy raz od dawna noga mnie po pierwszych zjazdach nie bolała ! W T.rice juz się zaczynam wjeżdżać ale moje nogi dopiero po 3 godzinie jazdy zaczęły czuć deskę, a już zaczęło mi kolano doskwierać. Trzeba się jeszcze trochę pojeździć ale myślę że z Travisem się polubimy. Ale wciąż mnie kusi i tak Hot Knife. ;) Przeszkadzają mi buty i musze kupić coś z małą skorupą bo te moje stare za dużo wystają wg mnie i pięty nie trzymają. Szukam 32 TM lub ION ów. Jeszcze Blauvelt z Adidasa wchodzi w grę tylko ze w 46 się nie mieszcze wiec jak kupie 47 to pewnie będzie jak moje obecne 46. (A niby mają mała skorupe).

Użytkownik dudi_wroc edytował ten post 20 January 2015 - 09:19