Skocz do zawartości




Zdjęcie

Testdrive Vol.5,20 2015 - Podejście Drugie :o) Wierchomla

Testdrive adechade zloty spotkania snowboard wierchomla testy burton raven endeavor

414 odpowiedzi w tym temacie

#381 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2015 - 16:10

Widziałem, ale co ważniejsze objechałem. Fajnie jeździ na krawędzi i fajnie pływa w miękkim (bo puchola do testów nie dowieźli). To mi wystarczy.

Przy okazji, da się gdzieś pożyczyć od burka deskę do testów na dłużej niż godzinkę czy dwie podczas TD ? (np. jakiś Coolsport czy coś ?)

 

Zastanawiałem się tylko czy nie stracę części z tego naturalnego czucia przez używanie normalnych wiązek i krążków zamiast dedykowanych. Większe pole manewru przy regulacji stance i sedbacku przemawia do mnie jak najbardziej.

Skoro jednak da się uzyskać kąty większe niż 25 to nie mam więcej pytań :)

 

P.S. Nie wiem czy nie odbiegamy za bardzo od głównego tematu :) Jeśli mod chce można to wydzielić do technicznego.

kończąc offtopa - biorąc deskę do jazdy na plusach raczej w d...e masz naturalne czucie The Channel/EST - chcesz mieć porządny support i responsywność wiązania. 


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#382 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2015 - 16:41

Witam

 

Tradycyjnie podziękuję tutaj kilku osobom za niezły fun nie sposób ich tutaj wszystkich wymieńić...Podziękować!!! nie spodziewałem się też, że uda mi się spędzić 2 dni na Wierchomli...jeżeli chodzi o samo TD to napiszę, że było chyba jedno z lepszych edycji a nie byłem tylko na czwórce... co prawda zabrakło mi jeszcze 4 marek, 3 z nich mam nadzieję, że w końcu dołączą kiedyś do TD ;)

Jeżeli chodzi o warunki to najlepszy chyba dzionek był w piątek i można było naprawdę pocisnąć i coś przykurzyć ;) w dodatku zaliczony nocny po ciemku 20centowy powderek ze szczawnika był mistrz;) Sobota to już raczej chill w dodatku jakoś póżno z małym się zebraliśmy ale przynajmniej ominął nas deszcz:D więc chyba dużo nie straciliśmy;) Afterek był chyba jeden z lepszych albo nawet najlepszy z poprzednich edycji i nie mówię to tylko dlatego, że miła Pani częstowała darmową pizzą :D

No i muszę tutaj w imieniu swoim i małego podziękować za partyzancki nocleg;)

 

 

jeszcze raz podziękować wszystkim!!! 


Użytkownik Arec edytował ten post 12 January 2015 - 16:42


#383 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2015 - 16:49

Widziałem, ale co ważniejsze objechałem. Fajnie jeździ na krawędzi i fajnie pływa w miękkim (bo puchola do testów nie dowieźli). To mi wystarczy.

Przy okazji, da się gdzieś pożyczyć od burka deskę do testów na dłużej niż godzinkę czy dwie podczas TD ? (np. jakiś Coolsport czy coś ?)

 

Zastanawiałem się tylko czy nie stracę części z tego naturalnego czucia przez używanie normalnych wiązek i krążków zamiast dedykowanych. Większe pole manewru przy regulacji stance i sedbacku przemawia do mnie jak najbardziej.

Skoro jednak da się uzyskać kąty większe niż 25 to nie mam więcej pytań :)

 

P.S. Nie wiem czy nie odbiegamy za bardzo od głównego tematu :) Jeśli mod chce można to wydzielić do technicznego.

 

 

no ja też objechałem Barracudę. Ze 2 godziny non stop katowałem. Deska szła fajnie na krawędzi i nawet po tych grudach lodu szła jak po szynach,

inicjacja skrętu też jest banalna.

Nie jest to decha na jazdę ala Carman czy Abrax ale na puchol 70% i trasy 30% na pewno.

 

Co to wiązek EST vs Normalne to musiałbyś się przejechać na jakiejś desce w EST i bez i zobaczyć co ci pasuje. Na TD była taka możłiwość.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#384 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2015 - 17:07

Można było porównać na przykład Clouta w EST i standard. Niestety, latałem tylko na wersji EST więc porównać nie mogę :P. Na więcej nie starczyło niestety czasu. Tak czy siak zacna deska.

Z wiązek EST objechałem Cartele i Diody. Oba genialne jeśli chodzi o komfort. Mam wrażenie, że but lepiej mi w nich leżał niż w moich TT30  (pewnie dlatego że mam buty burka). Diody trochę betonowe jak na mój gust.



#385 Dabla

Dabla

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 145 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2015 - 22:40

cholercia teraz żałuje, że z Burtona przetestowałem tylko Nuga i Custom X. na to wygląda, że zamiast Customa ( nie za bardzo mi podpasował - lepszy mój t6) trzeba było wziąć Barracude..



#386 Abrax

Abrax

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 January 2015 - 23:55

Podobała mi się organizacja, profesjonalizm wystawców, brak napiny, wszech obecna pozytywna emocja :-) Afterek i pokaz trików - WOW!

Dziękuję Wam wszystkim za ten czas! Było SUPER. 

 

A pogoda? Ech. Przyjechałem tam jeździć a nie narzekać na pogodę ;) 


zapisz się do www.carvingskills.com i jeźdź z nami

#387 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2015 - 09:39

pogoda miala swój plus - można było przetestować sprzęt w praktycznie każdych warunkach poza puchem


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#388 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2015 - 10:54

Diody trochę betonowe jak na mój gust.

 

no ale niektórzy takie wiązki chcą ;)


  • Marcin07 lubi to
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#389 ziomek_4321

ziomek_4321

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2015 - 11:01

Witajcie , mozna liczyc jeszcze na jakies wlepki aDCHAde bo bedac na TD nie zgarnolem ani jednej wlepki ;)



#390 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2015 - 11:09

cholercia teraz żałuje, że z Burtona przetestowałem tylko Nuga i Custom X. na to wygląda, że zamiast Customa ( nie za bardzo mi podpasował - lepszy mój t6) trzeba było wziąć Barracude..

 

Burek mial CSTMX 160 i niestety to desiwo dla kogoś dużego/wysokiego.

W tym rozmiarze nawet nie planowalem tego na nogi wkładać. Mój własny 158 jest już wymagający :)

 

Nug 150 też dla wielu z nas był za długi. Nuga powinno się testować w rozmiarze 146 jeśli 146 jest nie stabilny na krawędzi wtedy trzeba wziąć 150 cm 


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#391 Dabla

Dabla

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 145 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2015 - 12:05

co do Nuga masz rację. swojego mam 146 i tez zdecydowanie lepiej mi się na moim jeździ, mimo, że to starszy model.

co zaś to CSTMX 160 to był jedyny CSTMX 160 na jakim jeździłem.. możliwe że na krótszym byłoby lepiej (T6 mam 159). muszę jeszcze w takim razie przetestować krótszego bo pewnie kiedyś trzeba będzie zmienić T6 na coś nowszego a podobno CSTMX  to jest kontynuacja T6



#392 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2015 - 12:43

co do Nuga masz rację. swojego mam 146 i tez zdecydowanie lepiej mi się na moim jeździ, mimo, że to starszy model.

co zaś to CSTMX 160 to był jedyny CSTMX 160 na jakim jeździłem.. możliwe że na krótszym byłoby lepiej (T6 mam 159). muszę jeszcze w takim razie przetestować krótszego bo pewnie kiedyś trzeba będzie zmienić T6 na coś nowszego a podobno CSTMX  to jest kontynuacja T6

 

a to twój NUG tam leżał. Ten niebieski ? 

twój to VRocker. A ten co testowałeś to był FV. Inny ksztalt i długość robi dużą różnicę. 

Jak masz T6 159 to pewnie lepiej byś się czuł na 158. T6 nie jest kontynuacją CSTMX. T6 to taka wypasiona deska FS z dużym potencjałem na puch.

CSTMX to agresywna deska do FS. 

Mi osobiście T6 nie podpasił wcale.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#393 Dabla

Dabla

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 145 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2015 - 14:15

dzięki Prodish za info. tak,to mój Nug tam leżał. a tego do testów od Burtona wziąłem od razu jak ty go oddałeś, spotkaliśmy się przy namiocie

a przy okazji to 100 lat! Wszystkiego Najlepszego!



#394 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2015 - 14:23

dzięki Prodish za info. tak,to mój Nug tam leżał. a tego do testów od Burtona wziąłem od razu jak ty go oddałeś, spotkaliśmy się przy namiocie

a przy okazji to 100 lat! Wszystkiego Najlepszego!

 

Ja akurat nie testowałem Nuga bo mam takiego FV.

dzięki za życzenia


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#395 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 January 2015 - 17:09

Kto po mnie tak na mordoksiążce jedzie?

 

"Piotr Dudzik Klon Siwego spie*****ł od razu "



#396 Dabla

Dabla

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 145 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2015 - 22:21

Ja akurat nie testowałem Nuga bo mam takiego FV.

dzięki za życzenia

tak to moja pomyłka, ty w tym czasie oddawałeś Barracude. a Nuga wziąłem po tym jak go testował jakiś młodzik co go zakupić od Burka od razu chciał.



#397 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2015 - 22:34

Roszcze sobie prawo do tytułu nabardziej wyluzowanego stoiska! Najczęsciej spotkać mnie można bylo na stoku lub piwie ;) Pozatym odpalilem Spring Break 166 sąsiadów z Capity!

Pozatym fajnie się jeździlo z dyrektorem zamieszania!


  • snowman lubi to

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#398 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2015 - 23:08

Kto po mnie tak na mordoksiążce jedzie?

 

"Piotr Dudzik Klon Siwego spie*****ł od razu "

 

Nie wiem kim jest ten Piotr, ale podejrzewam, że to przez kurtkę - szaro żółta DC ? :)

 

Ja chciałbym podziękować organizatorom - za wasz wkład, wysiłek, czas, ogarnianie całego zamętu, zaproszenie mocnych marek do objeżdżenia. Dzięki wam miałem możliwość uczestniczyć w naprawdę zajawkowej imprezie, spotkać ludzi, których łączyć powinna i łączy jedna prosta czynność. zjechać z góry na dół :D. Impreza sobotnia była świetna, szkoda tylko, że klub czynny do 2 bo jeszcze by się posiedziało, co chcieliśmy uczynić, ale barman był jednak zbyt stanowczy, i pozwolił wziąć ze sobą szklanki z driniaczem. Jak my je donieśliśmy do pokoju przechodząc przez tą drogę śmierci tego nie wiem...Spotkać dawno nie widzianych znajomych, poznać nowe facjaty....Osobne ukłony dla prowadzących szkolenia - miałem przyjemność cisnąć z Abraxem i cholera, jestem bardziej niż przekonany, że wybiorę się z nim w przyszłym sezonie na szkolenie z jazdy carvingowej. Czego nigdy bym nie przypuszczał, ale poznanie zupełnie nowej strony snowboardu było doświadczeniem na tyle ciekawym, że nie skończy się tylko na jednym dwugodzinnym szkoleniu na TD. Myślę, że nie tylko ja tak uważam, ale podczas jazdy z Abraxem nie patrzyło się na warunki - ani na deszcz czy mokry śnieg. Liczyła się jazda, pełna radocha z progresu, który każdy wykonywał i zabawa carvingiem na miękkiej desce. Profesjonalizm poziom stratosferyczny a przy tym zwyczajny, ludzki luz i zaszczepienie po cichu carvingowego bakcyla. Podziękowania dla całej ekipy z apartamentowca nr 18 :). Ola, w dalszym ciągu z Joszem czekamy na Twój trunek i masz muszyniankę 1,5 l do odebrania ( w stolicy. nic tak się nie opłaca jak osobisty odbiór muszynianki 1.5. l w wawie)

Dzięki za tegoroczną edycję TD i do zobaczenia na kolejnych!

 

pzdr,

pele


KUBOTA TEAM official rider!

#399 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2015 - 00:39

Kto po mnie tak na mordoksiążce jedzie?

 

"Piotr Dudzik Klon Siwego spie*****ł od razu "

Uśmiałem się bo Siwy w takiej śmiga i śmiesznie to na filmiku wygląda jak czym prędzej opuszczasz to miejsce :D



#400 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 January 2015 - 07:50

Uśmiałem się bo Siwy w takiej śmiga i śmiesznie to na filmiku wygląda jak czym prędzej opuszczasz to miejsce :D

 

Znikałem czym prędzej bo byłem jako jedyny ubrany :P poza tym mam żonę narciarza, a tam same parapeciary latały :)

 

PS. dalej czekam na wyjaśnienia od Pana Piotra :) co tylko "incognito" potrafi z imienia i nazwiska człowieka pojechać a na forum z nicka to się boi !!


  • Maluuutka i zuz lubią to





Również z tagiem Testdrive, adechade, zloty, spotkania, snowboard, wierchomla, testy, burton, raven, endeavor