Skocz do zawartości




Zdjęcie

Testdrive Vol.5,20 2015 - Podejście Drugie :o) Wierchomla

Testdrive adechade zloty spotkania snowboard wierchomla testy burton raven endeavor

414 odpowiedzi w tym temacie

#361 snowman

snowman

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 115 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2015 - 01:06

Cięte z wykładką na jakimkolwiek video to ledwo cień tego, co Bartek pokazał na miękkim, wręcz rozwodnionym śniegu.

Wszystkim szczęki opadły, a gul zazdrości mało zębów nie powybijał.

Zwłaszcza przy przeskoku podczas zmiany krawędzi ...

 

Niee, to trzeba zobaczyć na własne oczy.

zdecydowanie trzeba to zobaczyc na żywo ale na forum jest parę filmów w różnych wątkach gdzie pokazuje co potrafi !od samego patrzenia można się już nauczyć :)



#362 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2015 - 01:37

na forum jest parę filmów w różnych wątkach gdzie pokazuje co potrafi !od samego patrzenia można się już nauczyć :)

 
Jakbym się tylko filmów naoglądał, to pewnie skończyłbym z otłuczoną d*pą i obitymi żebrami ;)
Prawidłowej motoryki z samego oglądania bym nie wywnioskował.
 

a ja chcę żeby ktoś opisał mi słynny już rajd Shoxa i bonbla krzesełkiem dookoła :D


Na potężne zmęczenie materiału pomocna jest tylko regeneracyjna drzemka.

Na krzesełku... :hahaha2:


There's a natural mystic blowing through the air ...

#363 snowman

snowman

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 115 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2015 - 02:34

 
Jakbym się tylko filmów naoglądał, to pewnie skończyłbym z otłuczoną d*pą i obitymi żebrami ;)
Prawidłowej motoryki z samego oglądania bym nie wywnioskował.
 


Na potężne zmęczenie materiału pomocna jest tylko regeneracyjna drzemka.

Na krzesełku... :hahaha2:

chodzilo mi tylko o zachęcenie filmami do zobaczenia na żywo :)



#364 emer

emer

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2015 - 03:25

Pozdrawiam ze Szczytna....:-o śniegu tu w pyte.Dzięki za test drive:-D
emer

#365 Artemis

Artemis

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2015 - 11:36

haha Szczytno zasypane, nie ma co :D

Twardzielka dziękuje za miłe przyjęcie na pierwszym TD :) Zobaczyć "miękkich" na kątach - super, ale zobaczyć Was potem śmigających na stoku, DALEJ NA KĄTACH - Bezcenne! :D


"Jeśli czegoś chcesz to próbuj" ~ "Nawet jak nie ma sensu to warto"

#366 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 12 January 2015 - 11:47

Dzięki wielkie dla organizatorów i wystawców, było świetnie !
Również dla mnie to był pierwszy Test Drive i na pewno nie ostatni !

Zobaczyć tylu tak fajnie jeżdżących i z zajawą snowboarderów i snowboarderek na raz - banan nie schodził mi z twarzy :))

Szkoda tylko, że na Wierchomli brakuje fajnie nachylonej trasy, można by lepiej obadać jak deski na krawędzi się zachowują...
  • snowman lubi to

#367 kuba_krk

kuba_krk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2015 - 12:04

 
Jakbym się tylko filmów naoglądał, to pewnie skończyłbym z otłuczoną d*pą i obitymi żebrami ;)
Prawidłowej motoryki z samego oglądania bym nie wywnioskował.
 


 

Święte słowa  ;) Raczej nikt z nas sam by nie wymyślił przysiadania d*pą na tylnym highbacku przy wchodzeniu w skręt z wykładką  ;)


Użytkownik kuba_krk edytował ten post 12 January 2015 - 12:05


#368 JaMMiQ

JaMMiQ

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2015 - 13:00

Dzięki wszystkim za kolejny udany TestDrive :)

Ekipa mistrzowska i nowe cudowne znajomości :)

Integracja na 101% , czułem się jak bym Was wszystkich znał od urodzenia :)

Dzisiaj bolą wszystkie możliwe partie mięśni, co świadczy o tym, że tydzień w Wierchomli został wykorzystany na maxa :)

Bardzo pozytywnie zaskoczyłem się róznież niektórymi dechami, których pewnie gdyby nie TD to nawet bym przez sekundę nie pomyślał o przetestowaniu.

Żałuję jedynie, że after nie odbył się w hotelowym pubie, ale na to wpływu nie mam. Udało się pogadać z paroma dawno nie widzianymi osobami z którymi nie było okazji się złapać na stoku więc też na plus :)

Podsumowując - u mnie po raz kolejny już dzisiaj w kalendarzu na czerwono ląduje termin kolejnego TD w 2016 jako pozycja obowiązkowa :D



#369 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2015 - 13:25

Tak jakoś wyszło, że praktycznie całe TD przejeździłem na kątach (kiedy akurat jeździłem na desce :) ). Po szkoleniu stwierdziłem tylko, że mam za małe kąty :P.

Co sprowadza mnie do pytania... wie ktoś czy robią Barracude bez The Channel ?



#370 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2015 - 13:30

Święte słowa  ;) Raczej nikt z nas sam by nie wymyślił przysiadania d*pą na tylnym highbacku przy wchodzeniu w skręt z wykładką  ;)

Ej ja sam do tego doszedłem i to przecież oczywiste :D

 

Tak jakoś wyszło, że praktycznie całe TD przejeździłem na kątach (kiedy akurat jeździłem na desce :) ). Po szkoleniu stwierdziłem tylko, że mam za małe kąty :P.

Co sprowadza mnie do pytania... wie ktoś czy robią Barracude bez The Channel ?

Możesz założyć zwykle wiązania


Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#371 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2015 - 13:40

 

Co sprowadza mnie do pytania... wie ktoś czy robią Barracude bez The Channel ?

 

Jak Shrek napisał i .....

 

Kupujesz z kanałem.

Jak chcesz mieć z przodu powyżej 25 st to nie możęsz kupić wiązek EST ale kupujesz takie co mają specjalny dysk pod kanał.

Wiązania takie produkuje 

Burton, Fastec, Flux, K2, Flow

 

no i muszisz jeszcze załawtić sobie Burton Transition Kit ale jak kupisz deskę w Burku to powini to dać GRATIS.

Niekóre firmy kasują 30-50 PLN 

 

mi też Baracuda podpasowała. 

Na przygotowane stoki i poza decha super. 

Z tego co testowałem u Burka  mój nr. 2 na liście podczas testów.


Użytkownik ProDish edytował ten post 12 January 2015 - 13:44

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#372 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2015 - 13:40

Hmm, to po co mi ten channel w takim razie ? :P A na zwykłych wiązkach można ustawić dowolne kąty czy też jakieś limity do 25 ?

 

Dobra, nie ważne, już doczytałem, dzięki ProDish. Coś czuję że wiem już jaka będzie moja następna deska.


Użytkownik retro edytował ten post 12 January 2015 - 13:41


#373 kuba_krk

kuba_krk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2015 - 13:42

Ej ja sam do tego doszedłem i to przecież oczywiste :D

 

 

W końcu z jakiegoś powodu jesteś adminem :D

 

Btw, zanim kupicie jakąś deske na kąty, sprawdźcie Duala. Bez kitu ;)


Użytkownik kuba_krk edytował ten post 12 January 2015 - 13:44

  • snowman lubi to

#374 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2015 - 13:54

Ja akurat nie szukam deski stricte na kąty. Potrzebuję kierunkowej deski na puchol, która dobrze pojedzie też czasem na boisku



#375 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2015 - 13:57

W końcu z jakiegoś powodu jesteś adminem :D

 

Btw, zanim kupicie jakąś deske na kąty, sprawdźcie Duala. Bez kitu ;)

 

Kuba a jeździłeś na innych tego typu? Eli, Coal? t6? Z tego co pamiętam ktoś pisał że dual jest miekszy od coala ale z jakiegos powodu lepszy do takiej jazdy


Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#376 kuba_krk

kuba_krk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2015 - 14:07

Jeździłem na starym Eli (jeszcze z zółtym smokiem, 2 sezony ) , jeździłem na Palmerze Carbon Circle ( 4 albo 5 ), na Nitro Pantera i Magnum ( okazjonalnie ) i daaawno temu na Palmerze Channel Titanium też kilka latek. Generalnie, troche tych twardszych desek objezdziłem. Abrax mi kopsnął Duala 175 ( mam 186 i jakies 100kg ) i śmigało mi się świetnie. Deska niesamowicie trzyma w głębokim ciętym, inicjacja skrętu nie jest żadnym problemem, tłumienie jest na kosmicznym dla mnie poziomie. Warunki były podłe, a deska trzymała się śniegu wybitnie. Snowman jeździł na Coalu podczas TD, ale po kilku godzinach na Swoardzie stwierdził,  że to inna bajka i chce zmieniać. Dual ma flex 7 i ponoć widać jak pracuje na śniegu ( z opinii koleżki jeżdżącego ze mną całą sobotę ), Rafał tłumaczył, że w Extreme Carvingu ważne jest, żeby deska miała dość miękki i lekki nose i tak ponoć zbudowany jest Dual. Nie chce wnikać w technikalia, nie zaraziłem się chorobą forumowych dystrybutorów ;) W moim odczuciu ta deska jeździ wybitnie i na 100% ją kupie. Nie jako jedyną deskę, ale jako blat na fajne warunki do wycinania.



#377 snowman

snowman

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 115 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2015 - 14:28

W końcu z jakiegoś powodu jesteś adminem :D

 

Btw, zanim kupicie jakąś deske na kąty, sprawdźcie Duala. Bez kitu ;)

chwala organizatorom za to ,że wpadli na pomysł organizowania TD.Pierwszy raz byłem w białce ale tylko 1 dzien dzieki temu testowałem coala którego póżniej kupiłem. Dzieki TD poznałem super jeżdzących ludzi Bartek Canman i Rafał Abrax od ktorych przez ostatnie 2 sezony moglem się wiele nauczyć mimo tego ze na desce jezdzę od 1996.teraz dołączyli do nich michael na szynobusie pochodzący prawie z Newyorku :) i poważnie: wg mnie najlepiej jeżdzący FRstylowiec na TD Szymek Szym Szym udowadniający ,że chłopaki z nizin też wymiatają.jak zobaczyłem jego switsche na krawedzi to myśle że można powiedzieć że uprawia freestylecurving:) no i pierwsza Twardzielka jaką poznałem Martyna :) ja zacząłem od twardego płytowego niedeckera ze skorupami upsa. nie siadło..pózniej przez 2 lata woziłem tyłek na super miekkiej freestylowce w kapciach, bylo milo i wygodnie nawet stłukłem sobie tyłek na halfpipie :) cały czas wszystko na kątach. pózniej chyba z 10 lat zwoziłem tyłek na desce bx starej ale bardzo podobnej do coala. przez ostatnie 2 lata zrobiłem bardzo duże podobno postępy jeżdżąc na coalu probowalem tez coala race juz lepiej ale jednak przesiadka na duala sworda byla chyba naturalną koleją rzeczy.rozpoznałem ,poczułem miałem wrażenia itd. teraz tylko pot ,łzy i banan na twarzy :) nie da się ukryć że to wszystko dzięki temu forum i TD.Dzięki za wszystko i do zobaczenia na TD 6 mam nadzieje że bez tych wszystkich niefajnych rzeczy, które się zdarzyły miedzy dystrybutorami.zróbcie to dla nas a tak w efekcie i dla siebie.Bądzcie jedną rodzina ,ktora chroni wspólnych interesów dla obopólnej przyjemności. W końcu chodzi o to że wszyscy jeżdzimy na snowboardzie imamy na tym punkcie świra a na jakim w jakich butach i jakich kątach to przecież nie ma znaczenia .Jak widać wszyscy od wszystkich mogą się czegoś nauczyć i bardzo na tym skorzystać. DECHA!!


Kuba a jeździłeś na innych tego typu? Eli, Coal? t6? Z tego co pamiętam ktoś pisał że dual jest miekszy od coala ale z jakiegos powodu lepszy do takiej jazdy

wg mnie coala xt nie mozna porównywać z dualem raczej duala  z coalem race tu bym widzial podobienstwa ale tez nie jest to do konca 1:1 oczywiscie na korzyść duala.raczej dual jest twardszy lepiej trzyma na krawedzi jest szybszy i rownie zwrotny ale stabilniejszy i nie podwija przodu  co jest wkur.. na dłuzsza metę dobrze wytlumiona i bardziej responsywna jak to mowi sir Morgan.po prostu coal jest to deska amatorska jak mowi Canmann przewidywalna co dopiero teraz zrozumiałem i w sumie łatwa.Dual to decha wyczynowa bardziej wymagająca troche trudniejsza od coala race ale w sumie przyjemniejsza w jeżdzie i generująca wymuszająca lepszą jazdę.nie wiem czy jest to zrozumiałe tzn że deska sama nie jezdzi jak coal ale daje duze mozliwosci zeby jezdzic lepiej.korzystasz albo zwozisz tylek :)


Użytkownik snowman edytował ten post 12 January 2015 - 14:38

  • msolczak lubi to

#378 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2015 - 14:33

Ja akurat nie szukam deski stricte na kąty. Potrzebuję kierunkowej deski na puchol, która dobrze pojedzie też czasem na boisku

 

Barracuda jest pod puchol właśnie. 

Widziałeś krztałt. Od nose aż do połowy dechy jest rocker a od połowy deski camber.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#379 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2015 - 14:49

Hmm, to po co mi ten channel w takim razie ? :P A na zwykłych wiązkach można ustawić dowolne kąty czy też jakieś limity do 25 ?

 

Dobra, nie ważne, już doczytałem, dzięki ProDish. Coś czuję że wiem już jaka będzie moja następna deska.

 

Po co The channel? by mieć wygodny system przykręcania wiązań + badziej naturalne czucie deski. A jeśli chcesz w Burtonie mieć większe kąty to nie nażekaj na szynę tylko kup Burtony z podstawą Re-Flex lub inne kompatybilne wiązania na krążek zgodny z TheChannel. 


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#380 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2015 - 14:57

Barracuda jest pod puchol właśnie. 

Widziałeś krztałt. Od nose aż do połowy dechy jest rocker a od połowy deski camber.

Widziałem, ale co ważniejsze objechałem. Fajnie jeździ na krawędzi i fajnie pływa w miękkim (bo puchola do testów nie dowieźli). To mi wystarczy.

Przy okazji, da się gdzieś pożyczyć od burka deskę do testów na dłużej niż godzinkę czy dwie podczas TD ? (np. jakiś Coolsport czy coś ?)

 

Po co The channel? by mieć wygodny system przykręcania wiązań + badziej naturalne czucie deski. A jeśli chcesz w Burtonie mieć większe kąty to nie nażekaj na szynę tylko kup Burtony z podstawą Re-Flex lub inne kompatybilne wiązania na krążek zgodny z TheChannel. 

Zastanawiałem się tylko czy nie stracę części z tego naturalnego czucia przez używanie normalnych wiązek i krążków zamiast dedykowanych. Większe pole manewru przy regulacji stance i sedbacku przemawia do mnie jak najbardziej.

Skoro jednak da się uzyskać kąty większe niż 25 to nie mam więcej pytań :)

 

P.S. Nie wiem czy nie odbiegamy za bardzo od głównego tematu :) Jeśli mod chce można to wydzielić do technicznego.


Użytkownik retro edytował ten post 12 January 2015 - 15:00






Również z tagiem Testdrive, adechade, zloty, spotkania, snowboard, wierchomla, testy, burton, raven, endeavor