Skocz do zawartości




Zdjęcie

Kasprowy Wierch Już Nie Będzie Polski

Kasprowy wierch PKL Mid Europa Partners adechade.com adechade snowboard

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 20 January 2015 - 09:57

Ktoś kiedyś powiedział że żyjemy w najbogatszym kraju na ziemi..... rozkradają nas od tysiąca lat i... nadal jest co kraść ....

Jednak ostatnio mamy doczynienia już nie z rozkradaniem  az regularną wyprzedażą garażową.

Rządzącym kończą się rentowne zakłady pracy, nieruchomości które można opchnąć na doraźnego ratowania budzetu w sporej części przeznaczonego na rozdmuchaną machinę urzędniczą.

 

Jakiś czas temu kiedy rząd zgodził się na sprzedaż majątku PKL.

ślinili sie do tego Słowacy, oraz kilka innych firm.

Nagle poszła w eter wieść że podhalańskie gminy zawiązują spółkę żeby nie dopuścić do przejęcia Polskiej ziemi przez słowaków....

przetarg wygrały gminy.... HURRAAAAA !!

 

Wg teorii Jacka Kurskiego - ciemny lud kupi wszystko

 

Karmieni medialną papką prawie umknęło naszej uwadze to kto tak naprawdę jest w tej spółce.

Otóż podhalańskie gminy mają wg różnych źródeł od 1 do 3% udziału w spółce !! - ja nazywam to udziałem śmieciowym.

Głównym udziałowcem jest spółka z Luxemburga, która jest własnością innej spółki a dokładnie funduszu założonego przez grupe tajemniczych "zachodnich bankierów" - zapewne tych samych, którzy dorobili sie na krachu w 2008 i na spekulacji polską złotówką.......

 

Teraz chłopaki inwestują... a to w żabki.. a to w przychodnie Luxmed.... ale przyszedł na deal zycia.... wykup naszego dobra narodowego jakim są Tatry.

 

 

Gdzie jest granica ???

 

Było juz kilka prób prywatyzacji polskich lasów... potem będą jeziora itd.

 

Pewnego dnia obudzimy się jako Polacy nie mający własnego kraju....

 

co Wy o tym sądzicie ??

 

 

pzdr

 

JW


.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#2 tomekr

tomekr

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 January 2015 - 10:48

Jancio-  trzeba dorosnąć do pewnych rzeczy, tylko własność prywatna ma rację bytu.

"Pewnego dnia obudzimy się jako Polacy nie mający własnego kraju...."  populistyczne brednie :)  własny kraj widziany przez pryzmat własności państwowej- to już przerabialiśmy

 

Co do Pana Kurskiego- jest kłamcą i już dawno powinien zniknąć z polityki.



#3 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 20 January 2015 - 11:28

gwoli uscislenia :) moj komentarz z fejsa żeby być dobrze zrozumianym

 

"Niestety wraz z rozwojem technologii zanika umiejętnosc czytania ze zrozumieniem.. Może nie dość jasno to podkreśliłem -spółka skarbu Państwa ma takie same możliwości finansowe jak zewnętrzny inwestor - do tego PKL jest spółką przynoszącą dochody - Problemem jest zarządzanie - upychanie pociotków i wszechobeny paraliż przed podejmowaniem decyzji. Brak dobrze opłacanych menagerów, których u nas nie brakuje. Za to oddaje się NASZE DOBRO NARODOWE międzynarodowym spekulantom - bo nimi są. A oni zrobią to czzego rządzący nie chcieli"

 

Rozwijając to - własność prywatna jest ok :) ale są pewne obszary życia które nie powinny temu podlegać.

Moj hejt jest na rządzących i na urzędników -

Państwo działa jak firma, ma przychody, koszty itd właścicielami Państwa jesteśmy My.

i teraz szefowie firmy zwanej Polską - opierdalają dział przynoszący niemałe zyski żeby podkręcić sobie wynik na koniec roku.

Pozbywają się wszystkiego co może jeszcze dać pieniażki - sami przy tym uwłaszczając sie na mjatku państwowym.

 

Znam wiele osób - dzieki czemu wiem jak wygląda obsadzanie "swoimi specjalistami" spółek skarbu Państwa - Ci ludzie nie mają elementarnej wiedzy o zarządzaniu.

Do tego prosta logika - żaden dobry menager nie bedzie za***rdalał za gówniane pieniądze kiedy w sektorze prywatnym dostanie 5/10/20 razy tyle - co prowadzi do prostej konkluzji że Ci co pozostają są gównianymi specjalistami.

 

Co do Kurskiego :) podzielam Twoje opinie :D a przytoczony przeze mnie cytat - pokazuje co o nas myślą politycy i jest przykladem ich buty kiedy już nawet nie muszą się kryć z tym co na prawde mają w glowach

 

pzdr

 

JW

 

 

a kolejne 6mld wpierdolmy w dziure zwaną polskim górnictwem....


.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#4 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2015 - 11:43

Górale raczej do tego nie dopuszczą, będą walczyć o odzyskanie swoich ziemi i nastąpi zastój jak na Gubałówce



#5 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 20 January 2015 - 11:51

dlatego powinno byś wprowadzone prawo alpejskie zwane prawem śniegu :)

Wtedy wszystkie byrcyny, gąsienice, dżdżownice i inne wypieki poszły by się paść.

 

pzdr

 

JW


.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#6 tomekr

tomekr

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 January 2015 - 12:49

'- Problemem jest zarządzanie - upychanie pociotków i wszechobeny paraliż przed podejmowaniem decyzj"  argument za prywatyzacją

"Brak dobrze opłacanych menagerów, których u nas nie brakuje" managerowie sa przepłaceni, a na pewno powyżej mediany patrząc na ich kompetencje :)


Sledziłem troszke losy Kasprowego, problemów jest kila, nieuregulowane sprawy własnościowe, TPN, zieloni i wiele innych. Zapatrujemy się na Słowaków z zazdrością na ichnie kurorty ale inwestor Tatry Mountain Resortst ma przyzwolenie na brutalną ingerencje i rozbudowe ośrodków. Co prawda Słowacy maja więcej gór ale czy nas nie stać na choćby  jeden ośrodek? 

Prywatyzacja PKL miała byc szansą na rozwój i czym sie to skonczyło?  TMR przystąpił do przetargu, co było ogromną szansą na rozwój- jednak nie było przyzwolenia "społecznego"( czytaj górali) na sprzedaż PKL obcemu kapitałowi lol. PKL jest obecnie w rękach funduszu inwestycyjnego, który paradoksalnie jest obcym inwestorem. Co gorsza nie zainwestuje złotówki na Kasprowym. Stoimy zatem w miejscu z przed prywatyzacji z tym,ze PKL jest w rękach obcego kapitału I teraz kto miał w tym interes? TMR, okoliczni inwestorzy? 



#7 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2015 - 13:15

Górale raczej do tego nie dopuszczą, będą walczyć o odzyskanie swoich ziemi i nastąpi zastój jak na Gubałówce

Mówimy o Kasprowym, to nie są tereny prywatne.

 

dlatego powinno byś wprowadzone prawo alpejskie zwane prawem śniegu :)

Porównanie z Alpami nie ma sensu. Cała powierzchnia polskich tatr odpowiada mniej więcej powierzchni jednej alpejskiej doliny.



#8 tomekr

tomekr

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 January 2015 - 13:28

Mówimy o Kasprowym, to nie są tereny prywatne.

 

Porównanie z Alpami nie ma sensu. Cała powierzchnia polskich tatr odpowiada mniej więcej powierzchni jednej alpejskiej doliny.tW Wr

Wraz z sprzedażą kolejki prywatnemu inwestorowi zostały przekazane grunty , tak więc są w rękach prywatnych. 



#9 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2015 - 13:30

Grunty pod kolejką a nie Kasprowy :) Poza tym nie ma tu sytuacji jak na Gubałówce gdzie grunty należą do 20 różnych właścicieli w tym każda miedza do kogoś innego.



#10 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2015 - 13:32

Na Kasprowym wciąż rządzi napewno pkl? bo np. W Krynicy pkl został niedawno sprzedany pkg.

Pozdro

#11 snowman

snowman

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 115 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2015 - 13:58

polecam przeczytać książkę Pana Kieżunia "Patologia Transformacji" tam są podane fakty i liczby itd. Mam czytałem..

tu wywiad z nim :

http://wpolityce.pl/...em-zobacz-wideo

lasy państwowe też sa juz na sprzedaż



#12 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2015 - 14:10

Lasy Państwowe nie są na sprzedaż. Jak na razie.



#13 snowman

snowman

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 115 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2015 - 14:19

..bo prawo na to nie pozwalalo a teraz jest juz ustawa wiec wkrotce pewnie tak sie stanie.

tu jeszcze link do opisu ksiązki Kieżunia

http://zmieleni.pl/p...uacji-w-polsce/



#14 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 January 2015 - 14:37

Co do Lasów Państwowych to bez paniki, nie sa i nie będa na sprzedaż, prawo dalej na to nie pozwala. Z Kasprowym sprawa ma się inaczej, jesli prawdą jest to co pisza od dzisiaj, czyli że Ministerstwo zgodziło się na sprzedaż gruntów na Kasprowym, w centrum parku narodowego, w dodatku sprzedancyh a po częśći oddanych w latach 30tych Państwu, to sytuacja jest patologiczna. Podobne praktyki chyba tylko w Bułgarii się zdarzają w Europie z tym że oni sprzedają swoim gangsterom a nie firmie z Kajmanów. Brak słów.


www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#15 snowman

snowman

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 115 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2015 - 14:47

chyba się mylisz .ale w mediach nic nie mowili o nowej ustawie ktora uchwalili w grudnowa noc :) .od1 maja 2016 bedzie wyprzedawane :)

http://prawy.pl/z-kr...i-ich-wyprzedaz



#16 dscrev

dscrev

    Kaś król parkietu

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 148 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 20 January 2015 - 15:02

Grunty pod wyciagami nigdy nie sa sprzedawane inwestorom a jedynie DZIERŻAWIONE. Pozostaja własnoscia prywatna. Wraz ze zmiana inwestora umowy dzierzaw musza zostac podpisane z wlascicielami gruntów na nowo - wiec bardzo mozliwe ze powtorzy sie historia jak z gubałówką.... Na pilsku na bank ktos cos wywinie, a na kasprowym? pytanie ile gruntu nalezy do panstwa a ile do osob prywatnych.


:ph34r:  nadworny internetowy snowboardzista  :ph34r:


#17 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2015 - 15:43

chyba się mylisz .ale w mediach nic nie mowili o nowej ustawie ktora uchwalili w grudnowa noc :) .od1 maja 2016 bedzie wyprzedawane :)

http://prawy.pl/z-kr...i-ich-wyprzedaz

Ten artykuł to niestety stek bzdur, co do sytuacji prawnej to jak na razie nie ma możliwości sprzedaży Lasów i myślę, podobnie jak bonhomme de niege że raczej nie będzie.



#18 snowman

snowman

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 115 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2015 - 18:54

przekonamy sie po maju 2016 :)



#19 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 January 2015 - 20:57

dlatego powinno byś wprowadzone prawo alpejskie zwane prawem śniegu :)

 

Czasu nie cofniesz. Choć gdybyś mógł GAT wyłożyłby na to takie siano, że potem już nic byś nie musiał ;)
Nikt nie ma w tym aż takiego interesu aby to przeszło.

Notabene, coś pod publiczkę zawsze warto wystosować: podhale24.pl/aktualnosci/artykul/27208/Minister_sportu_zapowiada_wprowadzenie_quotprawa_snieguquot.html

 

Ten artykuł to niestety stek bzdur, co do sytuacji prawnej to jak na razie nie ma możliwości sprzedaży Lasów i myślę, podobnie jak bonhomme de niege że raczej nie będzie.

 

Przewał z lasami państwowymi o włos się nie udał (pięć głosów !) podczas wieczornego głosowania rządu w grudniu zr.

Nie pierwszy raz próbowano zrobić ten wał. W zeszłym roku miało to miejsce bodaj trzy razy.

To tylko kwestia czasu i dobrej koniunktury, aby to przepchnąć w trakcie jakiejś rozdmuchanej afery (czyt. gównoburzy dla plebejuszy).

 

 

Ja nie mam nic do własności prywatnej. Ale mam wszystko przeciwko złodziejskiej prywatyzacji mienia państwowego (między innymi utrzymywanego za moje).


There's a natural mystic blowing through the air ...





Również z tagiem Kasprowy wierch, PKL, Mid Europa Partners, adechade.com, adechade, snowboard