Skocz do zawartości




Zdjęcie

Fight! - [Pathron Snowboards] Draft 158Cm 2013


163 odpowiedzi w tym temacie

#141 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 January 2014 - 22:43

nie mogę... morgan, i ty komuś wytykasz socjotechnikę ?
nic do ciebie nie mam, kupiłem nawet od was kilka desek i innego szpeju, ale męczysz w ty wątku konia straszliwie...
kolejnej osobie będziesz teraz wciskał, ze jej się tylko wydaje, że jej jakas deska siadła, bo tak naprawdę jej nie miala prawo siąść, albo tłumaczył jakie miała wrażenia z jazdy, mimo że pisze coś innego ? bonhomme,aro, teraz gula. weź człowieku objeźdź sobie tego drafta, powdertoya czy innego playa i wtedy coś napisz, wszyscy na pewno chętnie poczytają (szczególnie jak to będzie prorecenzja z własnymi nagrywkami :) ). już ci na to kilka osób, z szefem wszystkich szefów na tym forum na czele uwagę na to zwracało.

bo tak to naprawdę wygląda, że zależy ci na podbijaniu tego wątku : bo mimo że jak się granat do szamba wrzuci, a gówno okleja wszystkich wokół ( a tak trochę ten wątek i wasze wojenki wygladają), to pewnie masz nadzieję, ze najwięcej tego gówna przyklei się do desek marpyca, bo one głownie w wątku się przewijają ( od tytułu począwszy, który dawno stracil kontakt z treścią )

tezę masz czytelną, zresztą ją dosyć otwarcie sformułowałeś : pathron to słabe deski, o niewiadomym przeznaczeniu (a w kazdym razie nie takim, które opisuje producent), objeżdżane przez nieudacznych riderow, którzy za czapkę gruszek sławią je na forum. ale nie powtarzaj jej po raz tysięczny, bo już się niedobrze robi. nawet jesli cię tak bardzo boli, że ci ta firma zeżarła spory kawałek tortu.

#142 Kwinto76

Kwinto76

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 58 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2014 - 22:44

Generalnie nie wypowiadam się w temacie forumowych wojenek ale wg. mnie chłopaki (bez wytykania palcem) przeginacie. Rozumiem różne punkty widzenia, a nawet konflikty interesów ale wymiana "argumentów" osiągnęła poziom dotychczas nieosiągalny. Jestem na kilku forach - na każdym są trolle i wojenki ale dno osiągnięte w tym temacie jest na prawdę głęboko. Myślę, że każdy potencjalny klient po przeczytaniu tego tematu na prawdę mocno się zastanowi czy nie wybrać nart zamiast deski, skoro wywołuje ona takie frustracje i napięcia. Na TD5 raczej nie tknę większości desek nie dlatego, że są złe - po prostu książkowo zniesmaczacie Wasz towar. Biznes to biznes i trzeba walczyć o klienta ale to co wypisujecie jeden na drugiego udowadniając kto jest większym kozakiem nie jest walką o klienta czy próbą zaimponowania kto jak jeździ (część osób wypowiadających nie jest dystrybutorami), a raczej walką z własnymi problemami. Chłopaki większość z Was ma 35+ czy nawet 40+, jak zaczynaliśmy jeździć to na każdym stoku krzywo na nas patrzyli, ale Wasza rozmowa przypomina jakbyście dalej byli na początku lat 90 ub wieku. Na początku było to śmieszne, potem bezsensowe a teraz nawet gorzej niż żałosne. Wiem, że ze śniegiem słabo, gwiazdka była a magazyny zapchane, do tego ferie blisko więc frustracja rośnie - nie chcę nikogo umoralniać bo to nie moja specjalizacja ale więcej luzu Panowie. Idźcie pobiegać, na siłownię, spacer, rower czy ryby - coś co oderwie Was od komputerów. Jak to nie pomoże to skoro wszyscy będziecie na TD5 zamknijcie się w jakimś pokoju - każdy niech przyniesie litra i wyjaśnicie sobie wszystkie sęki. Jeśli nocne Polaków rozmowy nie pomogą zawsze każdy z Was może wybrać swoją topową deskę i "konkurenci" się na nich przejadą (tylko ustalcie co ma być ale może dla ułatwienia wymagania z III stopnia SITS). Gawiedź z boku oceni Waszą technikę na różnych deskach i na tej podstawie znajdzie się kozak który jest najbardziej kozacki. Może to zakończy sypanie piaskiem po oczach. Jak nie to mam nadzieję, że moderatorzy zareagują trochę bardziej stanowczo bo 7 stron wojenki i osobistych wycieczek w temacie dotyczącym konkretnego modelu deski (nie znam tej deski, nie jeździłem i się nie wypowiadam) jest totalnie bez sensu.

Na razie Panowie do tego wątku pasuje nie pokazany wcześniej Knapton na CustomX tylko raczej coś swojskiego...

#143 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 12 January 2014 - 23:57

Zgadzam się Panowie, klepanie tego tematu nie ma już sensu, jest jak jest, od samego początku opieram się o recenzje chłopaków, tylko na tym co oni sami napisali. Później okazało się że jednak jeździłem na tej desce. No cóż, życie :) Temat jest już nudny jak flaki z olejem, proponuję go skutecznie rozmyć, temat filmów jak najbardziej na miarę XXI wieku.

@Jancio - w pierwszym linku jest jazda na krechę i trochę wężem nic z takiego filmu nie wynika :/ na drugim filmie przypomniałeś mi jak płaska jest Wierchomla, śliczniutki masz backside :)

W temacie filmów i wpływu deski na jazdę.
Zerknijcie na ten film, koleś ma twardą deskę Sapient PNB2, pomimo nadrzucania taila, w zasadzie nie odrywa deski od śniegu. Widać jak mocno musi pracować, ile siły i energii wkłada w każdy skręt. Uślizguje nawet na oślej łące, pomimo że bardzo się stara jechać na krawędzi. Ta deska przerasta jego umiejętności...


#144 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2014 - 00:14

Wydaje mi się, że Morgan po prostu zestawił opis dechy z wrażeniami użytkownika. Nie próbował wkręcać Guli czy mu siadła czy nie... Ale to moje zdanie

#145 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2014 - 08:02

Wydaje mi się, że Morgan po prostu zestawił opis dechy z wrażeniami użytkownika. Nie próbował wkręcać Guli czy mu siadła czy nie... Ale to moje zdanie


sugerowałem już, że mam podobne zdanie na ten temat... coś w tym musi być... :bag:
no board no fun!

#146 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 13 January 2014 - 10:33

Prownał moje zdanie z opisem deski, nic w tym złego:) Jest do butterow itd, ok, ale ja szukam miekszej i tyle;p napisałem wyraźnie "jak dla mnie"XD Zreszta prosem nie jestem, chcecie to sie gryźcie, wyraziem swoje zdanie o tym konkretnym modelu, bo mrgn zanegował wszystkei deski pathrona;p O Drafcie nic nie wiem, nie moja bajka:)

icon_users.png


#147 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2014 - 11:18

Ta deska przerasta jego umiejętności...

jego brak umiejętności raczej...
filmik pokazujący doskonale jedną rzecz: negatywny wpływ na ludzkość, posiadanie kamerki go pro... jednego z najlepszych marketingowych produktów XXIw... ;)
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#148 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 13 January 2014 - 12:31

praxx - negatywny wpływ? Dlaczego?

Instruktor na podstawie tego filmu może mu wytknąć błędy, koleś może nad nimi pracować, poprawić. Może będzie progres dzięki temu. Tworzy się więc wartość dodana :)
Sprzedawca na podstawie tego filmu, ma znacznie większe szanse że trafi idealnie z doborem deski. Wtedy rider jest zadowolony, łatwiej mu robić to chce robić, jego potrzeby zaspokojone są pod kątem umiejętności/przeznaczenie co na 100% zaowocuje progresem umiejętności. Znów mamy wartość dodaną.
Wg. mnie nie ma sensu wstydzić się swoich umiejętności jakiekolwiek by nie były :) Co prawda może wyjść -5 do lansu, ale to inny temat ;)

Filmy to jest znakomita sprawa jeśli chodzi o szkolenia. To jest podstawa treningów/szkoleń od kiedy istnieją kamery. Czyli od dość dawna. Videocoaching jest znanym terminem zarówno na każdym poziomie zaawansowania, bez znaczenia czy ktoś uczy się jeździć, uczy carvingu, lata na 1 m hopce, 20 m kickerze, jeździ po slalomie gigancie itd.

#149 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2014 - 13:04

maciek - do wykorzystania nowoczesnych technologii w treningu sportowym, nie musisz mnie przekonywać... wiem po co, dlaczego i jak...
ale w tym konkretnym przypadku, koledze w niczym to nie pomaga, a dodatkowo przeszkadza... tak jak zresztą deska, górka i śnieg...

eee... rezygnuję... nie będę otwierał kolejnej puszki pandory...
hail teletubisie... :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#150 Ines

Ines

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 January 2014 - 14:20

jego brak umiejętności raczej...


pan instruktor... (chyba, że kurtka pożyczona)
  • mike i praxx lubią to
I've got the snowboard under my feet, I can fly so high, I can fall so deep...

#151 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2014 - 14:26

musiał zajumać... innej opcji nie ma... :ph34r:
no board no fun!

#152 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2014 - 14:38

nie zauważyłem popatrzcie... skupiłem się na jeździe... :bag:
nie mam pytań... niestety...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#153 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2014 - 15:11

Ines, łap lajka za spostrzegawczość ;D
no board no fun!

#154 MyszOk

MyszOk

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2014 - 16:46

Moze jest Instruktorem czegos innego... luzna mysl

#155 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 13 January 2014 - 21:14

pan instruktor... (chyba, że kurtka pożyczona)

Nie podważam jego umiejętności, warunki na górze są tam naprawdę trudne. Na twardych, mało elastycznych deskach trzeba wiele agresji wsadzić w jazdę. Przy takiej widoczności, dziurach, lodzie, to jest po prostu trudne, męczące, czasami nie wykonywalne.
Wydaje mi się, że na bardziej agresywnej desce, pracującej, byłoby mu po prostu łatwiej i przyjemniej to zjechać. Dłuższa, w mocniejszym rockerze ale przede wszystkim miększa deska, w takim syfie, przynajmniej u mnie, najlepiej się sprawdza.
To jest fajny temat, bo tak naprawdę jeżdżąc, pracy deski nie widzi się, bardziej się ją czuje.
Zobaczcie ten film, Japan style, wielu riderów, podobne umiejętności, ale każdy ma inną deskę. Fajnie widać różnice w pracy różnych desek:


#156 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2014 - 21:22

Ta deska przerasta jego umiejętności...


Nie podważam jego umiejętności

to jak to jest..? :girlcake:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#157 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 13 January 2014 - 21:29

Może bdb jeździć, ale nie jest "ekspertem" :)

#158 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2014 - 21:59

To jest fajny temat, bo tak naprawdę jeżdżąc, pracy deski nie widzi się, bardziej się ją czuje.
Zobaczcie ten film, Japan style, wielu riderów, podobne umiejętności, ale każdy ma inną deskę. Fajnie widać różnice w pracy różnych desek:
https://www.youtube....h?v=WaK8cOtFKu0

Filmik klasa. Musiałem 3x obejrzeć by skupić się na deskach, bo technika i triki skośnych braci zepsuły mi system.

#159 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2014 - 22:00

Ten temat nie ma przyszłości.
  • Muniek lubi to

#160 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2014 - 03:24

Krzysiek z Rossignola wrzucił ciekawy freeridowy filmik.... ;OOOOOO

vimeo.com/video/83574357
  • maly i Krzysiek A lubią to

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...