Skocz do zawartości




Zdjęcie

Fight! - [Pathron Snowboards] Draft 158Cm 2013


163 odpowiedzi w tym temacie

#21 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 January 2014 - 21:03

Konrad, na forum mozesz pisac teorie,ale oboje wiemy,ze nie masz racji i jedyne co w tych gorach robisz to zeslig.


Argumenty godne doświadczonego polskiego snowboardzisty i trzydziestoletniego mężczyzny... idę robić ześlizgi...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#22 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 January 2014 - 21:05

Spoko, prosi sobie wymyslili,ze sobie pojda na mokry snieg. Zobacz jednak jakie oni maja stanie na desce, z takimi skillsami ok. Ale to i tak nic nie zmienia.

#23 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 06 January 2014 - 21:06

Konrad - spoko, najwidoczniej ktoś mi jakiś bzdur nagadał.
Tak dla mnie to głupota, chyba nie zdziwisz się jeśli napiszę, że podobnie jak Marek, ja także jeździłem po takich mokradłach i lodach. Pełna głupota.

W pełni zgadzam się z Markiem, że jeśli chodzi o umiejętności to należałoby poćwiczyć je, najlepiej dość intensywnie z czyjąś pomocą. Marek oczywiście ma rację że podstawowe umiejętności freestylowe są w terenie cholernie ważne, wiele pomagają. Ale jak dla mnie, podstawą do jazdy w trudniejszym terenie, jest głównie dobra umiejętność jazdy na krawędziach, perfekcyjny skręt ślizgowy (trudniejszy od ciętego). To co już kiedyś było pisane, wszyscy lepsi freeriderzy na krawędziach jeżdżą genialnie. U was niestety są z tym zasadnicze problemy, mogę polecić zaebistego trenera z Zakopanego, Łukasza lub Kubę H. www.holysnowboard.pl Z pewnością wiele byście się nauczyli, co byłoby później pomocne. Freeridowo także moglibyście się trochę podszkolić, byłby progres.

#24 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 January 2014 - 21:07

To nie są argumenty Konrad, to jest prawda.

Ze skrętem ślizgowym również zgadzam się z Morganem, pomimo,że się jakoś bardzo nie kochamy.

#25 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 January 2014 - 21:11

Areeeec!!!

To nie są freeriderzy! Nie rób siary i nie wklejaj takiej rzeźni :P
Oni jeżdżą po mokrym błocie z kamieniami. Nie wiem co oni chcieli nagrać :P ale koło freeridu to nawet nie stało :P

normalnie masakra :P

#26 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 January 2014 - 21:33

Blood my się nie znamy... nie wtrącaj się... pójdziemy do tych instruktorów co polecają, to zrobią z nas ludzi... skoro w kilka godzin jednego freestylowca i eksperta od tyczek przerobili w ekspertów od freeride to i nas czegoś nauczą :)

Użytkownik Konrad edytował ten post 06 January 2014 - 21:35

9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#27 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 January 2014 - 21:41

Zapisuje się!

Bo TOPRowcy mi taką ścieme nawciskali że teraz musze się wstydzić przed całym forum...
fuuuuuck normalnie! fuuuuck

to jest gorsze od tego że mam zbyt wąskie narty :P!!!

#28 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 January 2014 - 21:48

Konrad, Blood - używacie desek niezgodnie z przeznaczeniem! żaden dystrybutor nie podpisze Wam teraz karty gwarancyjnej :D
  • Arec lubi to
www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#29 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 January 2014 - 21:54

Konrad, w zasadzie na internecie każdy jest mistrzem. Ja osobiście w wysokich górach spędziłem niezbyt dużo czasu,ale gdzieś 10 razy tyle co Ty. Podejrzewam,że jadąc switch w trudnym terenie jestem szybszy niż Ty na swoją nogę. Naprawdę chciałbyś to skonfrontować? Będzie Testdrive, przy okazji przyjeżdżam tam z deskami DC.
Skoro według Ciebie freeride jest zawsze, to na warunki śniegowe nie patrzymy.
I sprawdzimy kto się lepiej czyta teren,wykorzystuje tranzycje, kładzie się w puchu przy pełnej prędkości i wychodzi z nieoczekiwanych sytuacji.

Już kiedyś byłeś specjalistą od freestyle backcountry w lądowaniu na głowie,teraz widzę,że jesteś mega freeriderem. Jak dla mnie fajnie, ale może to skonfrontujemy?
Wierchomla na pewno ma jakiś fajny teren gdzie pokażesz jakim jesteś freeriderem, może nawet się czegoś od Ciebie nauczę.
W sumie zamiast stać pod namiotem chętnie się sprawdzę z Mistrzem.

Bloodwyna, pogromcę Mateusza Ligockiego też zapraszam. Chętnie przyjmę nauki.
  • Bloodwyn lubi to

#30 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 January 2014 - 21:54

Blood i jeszcze koniecznie trzeba iść do tych panów od kursów lawinowych, co mówili, ze mają po 30-40 lat doświadczenia, że nie mają pojęcia o czym mówią, że uczą ludzi bzdur i narażają ich zdrowie i życie... i jeszcze kasę za to biorą!!!
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#31 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 January 2014 - 21:58

Ja czekam na nauki na Wierchimli od specjalistów od freeridu. Piszę to jak najbardziej poważnie. Mam 35 lat, boję się szybko jeździć poza trasą, chętnie zobaczę 2 mistrzów w akcji;)

#32 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 January 2014 - 21:58

Marek strasznie dużo oszczerstw pod kątem mojej jazdy, jak na kogoś kto stronę wcześniej pisze, że nie ma pojęcia kim jestem... jestem jak najbardziej za... ale skoro mówimy o freeride wybierzmy się na freeride... ja, Blood, Ty (weź ziomków jak tylko chcesz) każdy czołówka z gopro, zeby była dokumentacja dla wszystkich lubiących filmiki i ruszamy na freeride...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#33 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 January 2014 - 22:01

dobrze zrobiłem kupując narty, jednocześnie kończąc ze snowboardem...
ufff.... bo tu cza ino łoić puchol, a u mnie to cały cos takie mokre cosik ze skałami i błotym jes

tylko gorzej jeżeli na nartach też nie można po mokrym... żeby być freeriderem
fuuuuuck... musze się dopytać na forach specjalistów...
bo jak jest tak samo jak z deską to słabo...


edit:

Ja czekam na nauki na Wierchimli od specjalistów od freeridu. Piszę to jak najbardziej poważnie. Mam 35 lat, boję się szybko jeździć poza trasą, chętnie zobaczę 2 mistrzów w akcji;)


ze mną już tylko na nartach, ale jak masz węższe niż 115mm pod butem to nie biore na wycieczki

Użytkownik Bloodwyn edytował ten post 06 January 2014 - 22:04


#34 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 January 2014 - 22:11

Ja będę sam, możecie sobie wziąść ziomków,rodzinę i kogo tam jeszcze chcecie. Mi go pro nie potrzebne. Freeride szybkościowy czyli w sumie coś w czym freestylowcy nie są dobrzy. Możesz sobie to nagrać, ja się nie jaram nagrywaniem go pro. Ale możemy wziąść kamerzystę. No i myślę,że już Wierchomla wszystko pokaże, bo tam będę z testami. Chyba,że chcesz wcześniej, to jestem w Krakowie, Kasprowy Wierch, cokolwiek.

#35 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 January 2014 - 22:20

jak cokolwiek w Krakowie to macie pod ręką kilka kopców, Górkę Narodową i Wzgórza Krzesławickie. Komuś brak tu poczucia humoru, a przecież snowboard to taki absurdalny sport, który wziął się od zjeżdżania z górek na polach golfowych :D
www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#36 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 January 2014 - 22:21

będę robił freeride na wyratrakowanym stoku... świat się kończy...

Użytkownik Konrad edytował ten post 06 January 2014 - 22:23

9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#37 Krzysiek A

Krzysiek A

    Dystrybucja Rossignol

  • Dystrybutor
  • 132 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 January 2014 - 22:26

Czy Marek mówiąc Freestyle masz na myśli te same miejscówki, sprzęt, warunki, chociażby zbliżone do siebie deski?

Pogadaj z Pawlusiakiem i zobaczysz że na hasło freestyle rzuci Ci : street, pogadaj z Travisem powie Ci - BC, pogadaj z White powie Ci Pipe... To że Ty na to hasło rzucasz odpowiedź - puch. Nie oznacza, że mam myśleć tak samo, bo jesteś sławny, jeździsz dłużej, lepiej i dlatego bezapelacyjnie masz rację...


Pawlusiak skacze na bardzo wysokim poziomie w puchu też sobie radzi.
Travis - jezdzi wszystko
Shaun - jezdzi wszystko

Wygrywanie z Ligockim ? Obojętnie z którym albo nawet z Paulina darujcie sobie te teksty i troche pokory.

#38 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 January 2014 - 22:27

Panowie,
sorry, ale brak śniegu najwyraźniej źle wpływa na psyche...

Aro założył temat z recenzją deski, spoko napisaną, wrażeniową i subiektywną - ale pewnie przez to dla większości bardziej zrozumiałą niz o wyższości triaxiali nad biaxialami, o kosmicznych technologiach zamkniętych w kawałku blatu - a wy walicie dwie strony offa o jedynym słusznym frirajdzie zakonczone wyzywaniem na udeptaną ziemię...
słabe trochę, choć z drugiej strony jak nie ma gdzie i jak jezdzic... :)

#39 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 January 2014 - 22:31

Co do konfrontacji z Bloodem to:

Po pierwsze:
freeridowe nie wchodzą w gre, bo freeriderem nie jestem :P

Po drugie:
tylko z Hińczowej Przełęczy po mokrej ciapie z błotem i kamieniami na słicza :lolbounce:

Po trzecie:
na nartach szerszych niż 115mm pod butem

#40 Krzysiek A

Krzysiek A

    Dystrybucja Rossignol

  • Dystrybutor
  • 132 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 January 2014 - 22:40

Miała być rywalizacja miała być jazda poza trasą a kończy się na tekście 'chyba na nartach'

Ponownie napisze Panowie trochę pokory i dobranoc