Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

System Flow'A


67 odpowiedzi w tym temacie

#21 Zegary

Zegary

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 February 2010 - 10:27

Tak, flowy sa wygodne, tylko przy ich ustawianiu trzeba im poswiecic ciut wiecej uwagi bo jak nie to wcale nie jest tak rozowo. Przekonalem sie o tym gdy pospiesznie sie "uzbroilem" nie zwracajac uwagi jak leca paski wzgledem linek - efekt - przy wypinaniu tylnej nogi gdy odchylilem lyzke to zle poprowadzona linka odpięła obie tylne pompki przy strapie. Zobaczylem to w polowie zjazdu kiedy cos "nie gralo" z tylna noga.

No ale to byla moja wina.gamoń ze mnie :(.

Mimo wszystko ,dalej bede uzywal ten "emerycki" system, choc juz nie flowa a wlasnie wspomiana przez shreka modyfikacje voelkla.
Clock pozdrawia

#22 dodi01494

dodi01494

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 22 February 2010 - 11:44

a co nowego jest w asymetrycznych highbackach czy magnezowych płytach? Szczegolnie w asymetrycznych highbackach?


a to, że nie zastosowano ich w żadnych Flowach.
W płycie Flow stosowanej w NXT konstrukcja jest dość prosta i banalna, płyta SP i zarazem Volkla, LibTech jest fikuśna, wywinięta, leciutka i nie ma pedału gazu regulowanego.
Asymetryczne hibacki są ciekawym patentem, hibacki Flowa musiałem sobie dostosowywać. Tyle.
pzdr

#23 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 February 2010 - 07:42

a to, że nie zastosowano ich w żadnych Flowach.
W płycie Flow stosowanej w NXT konstrukcja jest dość prosta i banalna, płyta SP i zarazem Volkla, LibTech jest fikuśna, wywinięta, leciutka i nie ma pedału gazu regulowanego.
Asymetryczne hibacki są ciekawym patentem, hibacki Flowa musiałem sobie dostosowywać. Tyle.
pzdr


Magnezowa płyta była w Team'ie, niestety wiązanie spadło z rynku - pewnie cena ;D, a cała linia NXT ma płytę z rockerem.
Pozdrawiam
Zaq

#24 dodi01494

dodi01494

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 23 February 2010 - 09:49

Magnezowa płyta była w Team'ie, niestety wiązanie spadło z rynku - pewnie cena ;D, a cała linia NXT ma płytę z rockerem.


Witam!
Fajnie, że magnezowa, ale chodzi o kształt :P Mam NXT FR i AT i nie zauważyłem :P
A z tym rockerem to chyba coś nie tak, nie mieszajmy ze sobą "różnych systemów walutowych" ;D , ponieważ w stosunku do wiązań nie uzywa się tego określenia.
Według mojej wiedzy to zwrot "rocker" występuje jako określenie profilu deski np. flat rocker, lub odwrócony camber.
Moim zdaniem "wiązania" i "więzadła" to nie to samo.......
Oczywiście mogę się mylić......
pzdr

#25 realv

realv

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 August 2010 - 09:47

A jak ze sztywnością wiązań, szczególnie w kierunku backside, czyli naciskam na łychę, a odpowiedź deski jest opóźniona, bo naciąga się kabel wiązania. Jest to odczuwalne?
Chodzi mi głównie o wyższe modele, teoretycznie nastawione na FR. Obecnie jeżdżę w starszych Ride Team (mega twarde),ale szukam czegoś nowszego.
Pytanie dotyczy nie tylko Flow, ale ogólnie wiązań z odchylaną łychą - k2, sp fastec też.

#26 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 August 2010 - 11:09

A jak ze sztywnością wiązań, szczególnie w kierunku backside, czyli naciskam na łychę, a odpowiedź deski jest opóźniona, bo naciąga się kabel wiązania. Jest to odczuwalne?
Chodzi mi głównie o wyższe modele, teoretycznie nastawione na FR. Obecnie jeżdżę w starszych Ride Team (mega twarde),ale szukam czegoś nowszego.
Pytanie dotyczy nie tylko Flow, ale ogólnie wiązań z odchylaną łychą - k2, sp fastec też.




ja jezdziłem ( fakt tylko 1 zjazd ) ale moge powiedziec ze we flowach ( uzytkownika zaq70 ) w kierunku BS nie ma problemu, problem jest z wejsciem na fronia. Wiazanie jest zamało sztywne, brakuje opcji jak w fastecu ze odciaga gornego strapa a potem mozna go docisnac, bez tego but nie jest dobrze przycisniety do podstawy, a jesli dobrze sie docisnie to znowu nie da sie wyjac / wlozyc buta z wiazania - dla mnie to minus. Nie wiem jak w sztwyniejszych wiazaniach by to wygladało ale jednak fakt jest fakt. Jezdzac w driverach była wielka turbodziura wchodzac na fronia.

Nie wiem czy flow zapewni ci sztywnosc typy Ride Team

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#27 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 August 2010 - 11:20

ja jezdziłem ( fakt tylko 1 zjazd ) ale moge powiedziec ze we flowach ( uzytkownika zaq70 ) w kierunku BS nie ma problemu, problem jest z wejsciem na fronia. Wiazanie jest zamało sztywne, brakuje opcji jak w fastecu ze odciaga gornego strapa a potem mozna go docisnac, bez tego but nie jest dobrze przycisniety do podstawy, a jesli dobrze sie docisnie to znowu nie da sie wyjac / wlozyc buta z wiazania - dla mnie to minus. Nie wiem jak w sztwyniejszych wiazaniach by to wygladało ale jednak fakt jest fakt. Jezdzac w driverach była wielka turbodziura wchodzac na fronia.

Nie wiem czy flow zapewni ci sztywnosc typy Ride Team


ja również jeżdżę w NXT AT (ten sam model co Zaq'a) i co do sztywności to Shreku może mieć rację... w moim odczuciu zbyt sztywne nie są, ale akurat mnie to odpowiada chociaż pewnie do czasu :hahaha:
no board no fun!

#28 realv

realv

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 August 2010 - 11:39

Dzięki Panowie za info.. no i teraz lipa. Może trzeba by popatrzeć na K2, np Cinch CTX, gdzie można dopompować normalnie paski.
Pooglądam na żywca, jak będzie okazja.

Żeby nie było - jestem raczej na dolnej granicy średniopoczątkujących umiejętności, ale wiem co mnie kręci i czego chciałbym od sprzętu :hahaha:
Myślałem, że takie Flow NXT FRX dałyby radę.

#29 brokuł

brokuł

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 10 August 2010 - 11:45

Sprawdź sobie jeszcze wiązanka APO, tam masz system wkładania buta jak we Flow oraz normalne strapy na pompki :hahaha:

Nie ważne skąd pochodzisz i gdzie teraz jesteś

ważne, że masz dla innych otwarte serce!


#30 Snow Ryder

Snow Ryder

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 72 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 August 2010 - 12:07

Skoro działa to musi być chyba ok, bo jakby ok nie było to by Flow sobie opinii na rynku nie chciał zepsuć.
Jeździć w zimie na desce to by każdy chciał...a robić to nie ma komu!

#31 kaman

kaman

    Pro snołborder

  • Moderatorzy
  • 1123 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 August 2010 - 15:37

mam wiązania Flow i polecam. jak się dobrze poszuka to i tanio można kupić :hahaha2:
są wygodne zwłaszcza na naszych stokach gdzie wypinamy noge do orczyka <ściana> szybko można zapiąć :P

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)
jako moderator wypowiadam się również jako osoba prywatna bardzo proszę o uszanowanie tego faktu :)


#32 Wald

Wald

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 August 2010 - 21:54

mam wiązania Flow i polecam. jak się dobrze poszuka to i tanio można kupić :hahaha:
są wygodne zwłaszcza na naszych stokach gdzie wypinamy noge do orczyka <ściana> szybko można zapiąć :)



ee tam ja to już miałem obcykane na normalych wiązaniach a później 180 i butterki na orczyku :) Choć jak glebniesz to się gorzej wstaje niż na stoku - ręce zajęte kurczowym trzymaniem orczyka ;p)

#33 zszywka

zszywka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 93 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 November 2010 - 10:31

Wiązania Flow'a mam od około 6 lat i jestem z nich mega zadowolona, choć przyznaje, że przydało by się je zmienić na nowe, bo gumy zaczynają sie odklejać. System ten jest według mnie swietny, zapinanie i odpinanie deski to dosłowie sekundy. Całkowicie odpaba siadanie na ziemi, co przy bardzo mokrym śniegu jest dużym plusem. Fakt faktem jak kupiłam sprzęt, a byłam wtedy wielce nieuświadomiona ;) miałam problem rozkminić jak te wiązania sie zakłada, :glupek2: ale motoda prób i błędów jakoś do tego odszłam :yahoo:

Użytkownik zszywka85 edytował ten post 22 November 2010 - 10:32


#34 realv

realv

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 January 2011 - 18:52

Nabyłem używane Flow NXT AT. Turbodziury na frontsidzie nie stwierdziłem. Radość z zapinania wiązań bez siadania na d*pie - bezcenna.
Słabo rozwiązane mocowanie "przedniego paska". Tulejka zatopiona w plastiku - tzn w moich starych Ride było tak samo, tyle że się nie rozleciało.
Wycieczka do Castoramy, kilka śrub i podkładek z nierdzewki + nakrętki kołpakowe i jest lepiej, niż oryginalnie:)
Po dwóch wypadach i sprawdzeniu w praktyce - jestem zadowolony.

#35 Wiktor2

Wiktor2

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 February 2011 - 15:58

Witam,

Mam do wszystkich użytkowników ogromną prośbę :ashamed:
Rozważam zakup nowych wiązań i nie mogę się zdecydować (mimo że przeczytałem na temat obu niżej wymienionych wiązań wszystko, co tylko w necie znalazłem) .
W grę wchodzą Flow Team oraz SP s.Lab One Fastec.
Jeźdzę głównie po przygotowanych trasach, ale zdarza mi się też "zaliczyć" jakąś chopkę bądź wyjechać poza trasę.
Kwestia finasów nie gra tu roli, bo oba te wiązania mogę dostać za podobną kasę.
Jeździłem juz kiedyś na Flowach i mi nie przypasowały, ale nie były to model Team (podobno najlepszy model ze stajni Flowa).
Na fastecu nigdy nie jeździłem.
Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto pomoże mi się zdecydować :rolleyes:
Sprawa staje się pilna !

#36 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 January 2012 - 19:26

Witam,

Mam do wszystkich użytkowników ogromną prośbę :ashamed:
Rozważam zakup nowych wiązań i nie mogę się zdecydować (mimo że przeczytałem na temat obu niżej wymienionych wiązań wszystko, co tylko w necie znalazłem) .
W grę wchodzą Flow Team oraz SP s.Lab One Fastec.
Jeźdzę głównie po przygotowanych trasach, ale zdarza mi się też "zaliczyć" jakąś chopkę bądź wyjechać poza trasę.
Kwestia finasów nie gra tu roli, bo oba te wiązania mogę dostać za podobną kasę.
Jeździłem juz kiedyś na Flowach i mi nie przypasowały, ale nie były to model Team (podobno najlepszy model ze stajni Flowa).
Na fastecu nigdy nie jeździłem.
Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto pomoże mi się zdecydować :rolleyes:
Sprawa staje się pilna !



Kup Fluxa, bądź innego porządnego paskowca, chyba że zależy ci na szybkości zapinania a nie kontroli deski (zreszta szybkość zapinania pompek we Fluxie jest niesamowita :), trwa to dokładnie tyle i zapięcie Flowa, z celowaniem butem w dziurę, poprawianiem przedniej części strapa itd..) siadać też nie siadam, ja już swoje NXT-AT pogoniłem - thx Morgan za otworzenie szeroko zamnkniętych oczu, dzięki tym wiązaniom odkryłem na nowo swoją deseczkę i jest zajebiaszczo :)
Pozdrawiam
Zaq

#37 Czarny Chochlik

Czarny Chochlik

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 09 September 2012 - 22:08

Ogólnie widzę, że opinia o flow'ach raczej pozytywna krąży po temacie, to ja dodam negatywną :D .
Sam użytkuje NXT-AT (2011/2012), czyli nie najniższa półka. Jeżeli o szybkość zapinania chodzi to wiadomo :) ... ale jeżeli dobrze sobie docisnę wiązania żeby trzymały mi na stoku jak należy to potem czasami ciężko wcisnąć nogę (może przydałyby się do tego buty flow'a a ja mam Moto Burka :roll: ), a jak lekko poluzuje, to zdarzało mi się wypiąć już ze 3 razy w trakcie ostrzejszego skrętu na przedniej krawędzi i aerobik na śniegu :- (tył trzyma bardzo dobrze). Wiązania potrafią mnie uciskać, ale to pewnie wynika z mojego wysokiego podbicia (z butami też nie mam lekko w życiu :( ). Plastikowe pompki - porażka padły mi po sezonie, tzn. puszczają czasami o ząbek, dwa (może jakoś podmienię na następny na metalowe). Tragedia w transporcie w pokrowcu (trzeba całą kapę odpiąć, żeby lyżkę położyć, więc tekst reklamowy o ustawianiu wiązania raz na sezon pada...
Po krutce, na Allmountain/Freeride polecam, na Freestyle nie.

Ogólnie pozdro, bo to mój pierwszy post :bag:

Użytkownik Czarny Chochlik edytował ten post 09 September 2012 - 22:12


#38 sosen

sosen

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 23 September 2012 - 18:04

Witam,
jako posiadacz wiazan flow flite 2 nie polecam ich, a to dlatego:
-przy lekkim oblodzeniu buta/nagromadzeniu sie sniegu w wiazaniu system sie nie sprawdza bo i tak trzeba usiasc i najpierw wyczyscic wszystko zeby dobrze trzymalo
-wpinane wiazanie nigdy nie bedzie tak ciasno trzymac jak tradycyjne (co jest logiczne-zeby wlozyc i dopiac trzeba miec wiecej swobody) co dla mnie ma pierwszozedne znaczenie
pozdr.

#39 zgaju

zgaju

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 34 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 01 January 2013 - 20:14

A jak z butami do wiązań fastec, słyszałem, że czasami nie pasują "idealnie", mam okazje kupić fastec core tylko obawiam się aby pasowały idealnie do butów ze stajni DC, obecnie mam Voelkl Straptec.

PS: post miał iść do tematu o fasctec, z góry przepraszam :)

Użytkownik zgaju edytował ten post 01 January 2013 - 20:18


#40 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 April 2013 - 21:14

a jakie wiązania flow "a polecacie, takie do 550 zł ?? może jeszcze jakiś sklepik z takimi wiązankami :ashamed: