Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

System Flow'A


67 odpowiedzi w tym temacie

#1 Therion

Therion

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 136 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 February 2010 - 10:15

Witam. Mam pytanie co do wiązań z tym systemem. Czy odchylana łyżka dobrze trzyma but, czy nie ma żadnych problemów i czy w ogóle opłaca się kupić np. takie wiązania http://snowsport.pl/...=detail&id=1808

#2 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 February 2010 - 11:08

Witam. Mam pytanie co do wiązań z tym systemem. Czy odchylana łyżka dobrze trzyma but, czy nie ma żadnych problemów i czy w ogóle opłaca się kupić np. takie wiązania http://snowsport.pl/...=detail&id=1808


Co do trzymania - ja różnicy nie widzę, ale może to moje zbyt małe doświadczenie w temacie paskowców :D, co do samego wiązania różnica jest - jest bardziej komfortowe :D, nie uciska stopy jak tradycyjne :D
A Flite - chyba lepiej dozbierać i kupić jakieś M11 ( metalowe minipompki), a najlepiej NXT (lepsze materiały zarówno baseplate'a jak i highback).
Pozdrawiam
Zaq

#3 Therion

Therion

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 136 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 February 2010 - 11:11

Czyli różnicy praktycznie nie ma?
Dozbierać ciężko będzie, bo i tak mam problemy z wyrobieniem się na cały sprzęt :D/

#4 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 February 2010 - 11:20

Są tacy co twierdzą że to się nie nadaje do jazdy, ale ja jestem innego zdania :D.
Ciekawe czy JW śmigał na desuni Mike24, i jakie ma odczucia, bo on może coś konkretniejszego powiedzieć :D, ja mogę tylko polecić - u mnie sprawują się zaje... :D
Pozdrawiam
Zaq

#5 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 February 2010 - 11:39

Ciekawe czy JW śmigał na desuni Mike24, i jakie ma odczucia, bo on może coś konkretniejszego powiedzieć :D, ja mogę tylko polecić - u mnie sprawują się zaje... :D


śmigał, śmigał... ale wiązania byłu dla niego ciut za małe , więc nie wiem jakie były jego odczucia, najlepiej niech sam się wypowie :D

co do Flite'ów to trzymac będą pewnie tak samo dobrze, różnica mizy nimi i np. NXT polega na łatwiejszym dopasowywaniu tych drugich i lepszymi materiałami...
no board no fun!

#6 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 February 2010 - 11:58

śmigał, śmigał... ale wiązania byłu dla niego ciut za małe , więc nie wiem jakie były jego odczucia, najlepiej niech sam się wypowie Dołączona grafika

co do Flite'ów to trzymac będą pewnie tak samo dobrze, różnica mizy nimi i np. NXT polega na łatwiejszym dopasowywaniu tych drugich i lepszymi materiałami...


Dopasowanie - tak samo, Flite też mają 4 minipompki, tyle że plastikowo jakoś wyglądają na zdjęciu, więc pewnie takie są :D
Pozdrawiam
Zaq

#7 brother

brother

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 51 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 February 2010 - 21:04

Z M-11 jestem bardzo zadowolony. Istotne żeby z butami się zgrało.

#8 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 February 2010 - 09:56

Co do trzymania - ja różnicy nie widzę, ale może to moje zbyt małe doświadczenie w temacie paskowców ;), co do samego wiązania różnica jest - jest bardziej komfortowe ;), nie uciska stopy jak tradycyjne ;D
A Flite - chyba lepiej dozbierać i kupić jakieś M11 ( metalowe minipompki), a najlepiej NXT (lepsze materiały zarówno baseplate'a jak i highback).


Dlaczego sądzisz że tradycyjne wiązanie uciska stopę?

#9 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 February 2010 - 10:59

Dlaczego sądzisz że tradycyjne wiązanie uciska stopę?

Dlatego że te które miałem na butach tak robiły, możliwe też że to kwestia butów z wypożyczalni (za swieże to one nie były), niestety nigdy nie zapiąłem Flux'a, a prosiłem Shreka ale nie chciał dać Dołączona grafika
Pozdrawiam
Zaq

#10 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 February 2010 - 11:22

Dlatego że te które miałem na butach tak robiły, możliwe też że to kwestia butów z wypożyczalni (za swieże to one nie były), niestety nigdy nie zapiąłem Flux'a, a prosiłem Shreka ale nie chciał dać Dołączona grafika


;) ze ja taki zły jestem?;) a pomyslales ze jak wjedziemy na gore t osie nie zmieszcze w teojego flow'a ;D a pozatym to nie moje sprzęciwo było przeciez.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#11 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 February 2010 - 12:26

Dlatego że te które miałem na butach tak robiły, możliwe też że to kwestia butów z wypożyczalni (za swieże to one nie były), niestety nigdy nie zapiąłem Flux'a, a prosiłem Shreka ale nie chciał dać Dołączona grafika


ja tam nie mam nic przeciwko tradycyjnym paskom, o ile się szybko i bezproblemowo zapinają i odpinają..., kupiłem Flow'y i jestem bardzo zadowolony, tym bardziej, że po przejechaniu się ostatnio w burkach Jańcia większej różnicy w trzymaniu nie stwierdziłem..., komfort w zasadzie ten sam, ucisku nie stwierdzono ;)

szybkość zapinania/odpinania/gotowość do jazdy po zejściu z wyciągu - bezcenne - oczywiście na korzyść FLOW ;)
no board no fun!

#12 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 February 2010 - 12:36

ja tam nie mam nic przeciwko tradycyjnym paskom, o ile się szybko i bezproblemowo zapinają i odpinają..., kupiłem Flow'y i jestem bardzo zadowolony, tym bardziej, że po przejechaniu się ostatnio w burkach Jańcia większej różnicy w trzymaniu nie stwierdziłem..., komfort w zasadzie ten sam, ucisku nie stwierdzono ;)

szybkość zapinania/odpinania/gotowość do jazdy po zejściu z wyciągu - bezcenne - oczywiście na korzyść FLOW ;)


a mnie bardzo interesuje motyw strapteca ;D

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#13 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 February 2010 - 14:16

Dołączona grafika ze ja taki zły jestem?Dołączona grafika a pomyslales ze jak wjedziemy na gore t osie nie zmieszcze w teojego flow'a Dołączona grafika a pozatym to nie moje sprzęciwo było przeciez.



A gdzie napisałemm że Dołączona grafika jesteś, przecież wiem, że nie twoje to było sprzęciwo, dlatego też na końcu był
Pozdrawiam
Zaq

#14 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 20 February 2010 - 14:48

A gdzie napisałemm że Dołączona grafika jesteś, przecież wiem, że nie twoje to było sprzęciwo, dlatego też na końcu był



ja to jestem rekami i nogami przeciwny flow,nie ma to jak capstrap,a tego flow nie zagwarantuje nigdy,daltego jezeli mialbym wybierac flow a tradycyjne z capstrapem wybor dla mnie jest prosty,do tego kilka firm poszlo w patetnt flow ale znacznie go ulepszajac gdyz zamiast jednego szerokiego paska sa dwa z czego jeden to capstrap.dlatego flow nie inny patent z capstrapem jak najbardziej
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#15 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 February 2010 - 15:46

ja to jestem rekami i nogami przeciwny flow,nie ma to jak capstrap,a tego flow nie zagwarantuje nigdy,daltego jezeli mialbym wybierac flow a tradycyjne z capstrapem wybor dla mnie jest prosty,do tego kilka firm poszlo w patetnt flow ale znacznie go ulepszajac gdyz zamiast jednego szerokiego paska sa dwa z czego jeden to capstrap.dlatego flow nie inny patent z capstrapem jak najbardziej


ten patent to sie fastec nazywa :P

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#16 dodi01494

dodi01494

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 20 February 2010 - 16:54

Witam!
A ja mam oba do wyboru i używam obu systemów. Osobiście uważam, że Fastec nie jest udoskonaleniem systemu Flowa, ponieważ wzięty został z Flowa jedynie patent odchylanej łyżki. Cała reszta jest nowym systemem. Asymetryczne hibacki i płyta główna to pies?:P
pzdr

#17 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 21 February 2010 - 12:24

Witam!
A ja mam oba do wyboru i używam obu systemów. Osobiście uważam, że Fastec nie jest udoskonaleniem systemu Flowa, ponieważ wzięty został z Flowa jedynie patent odchylanej łyżki. Cała reszta jest nowym systemem. Asymetryczne hibacki i płyta główna to pies?;D
pzdr



wiem że się to fastec nazywa,w końcu to sprzedaje hehe,ale jak dla mnie jest to udoskonalenia flowa,bo flow zaczal od odchylanego highbacka,sp wzielo ten pomysl i zrobili wiazanie po swojemu i ten patent jest znacznie lepszy od flowoskiego:);D

co masz na mysli mowiac:"Asymetryczne hibacki i płyta główna to pies?;D"
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#18 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 February 2010 - 21:24

nooo ja mam poniekąd chrapkę na voelkl'e Fastec Alu jako drugie wiązania ;] a fluxy jako pierwsze ;p bede porównywał wwygodne i wygodniejsze ;]

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#19 dodi01494

dodi01494

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 21 February 2010 - 23:13

Witam!
@siwex
To takie powiedzonko, że coś tam jest traktowane pogardliwie "jak pies". Asymetryczne hibacki pomagające w jeździe i ciekawa magnezowa płyta podstawy to elementy nie mniej ciekawe i nowatorskie, a nikt się nad tym nie pochyli.
pzdr

#20 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 February 2010 - 00:14

Witam!
@siwex
To takie powiedzonko, że coś tam jest traktowane pogardliwie "jak pies". Asymetryczne hibacki pomagające w jeździe i ciekawa magnezowa płyta podstawy to elementy nie mniej ciekawe i nowatorskie, a nikt się nad tym nie pochyli.
pzdr


a co nowego jest w asymetrycznych highbackach czy magnezowych płytach? Szczegolnie w asymetrycznych highbackach?

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...