Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

System Flow'A


67 odpowiedzi w tym temacie

#61 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 February 2015 - 21:02

Tez zazwyczaj zapinam na stojąco, wyjątkiem jest mocno oblodzony stok, bo wtedy to już jednak wolę usiąść. Albo, jak jestem zmęczony to też sobie czasem przycupnę, buta dowiążę itp :)

W każdym razie zajmuje to rzeczywiście paręnaście sekund, bez żadnej napinki. Wiązania: burek Cartel, K2 Hurrithane i DS30. We fluxach w sumie robi się to najłatwiej, bo rzeczywiście paski niejako "same" wchodzą w pompki.


www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#62 szafraanka

szafraanka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 68 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 February 2015 - 11:01

Sprawdź system Fastec zamiast Flowa - górny strap jest luzowany, więc można mocno dopiąć ale buta ta się włożyć/wyciągnąć. Najwyższe modele chyba mają też już zwykłe pompki na obu strapach (ale pewności nie mam).

 

Ja na pochyłości wbijam się przednią krawędzią, tyłem do stoku, i wtedy zapinam. Szybka sprawa.


Użytkownik szafraanka edytował ten post 06 February 2015 - 11:02


#63 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 06 February 2015 - 19:08

Ja mam wiązki SP Slab Fastec i mam kilka zastrzeżeń. Najwiekszy problem jest zapinanie deski w głebokim sniegu lub na dużym pochyle, tam to juz jest problem i trzeba zapinać na kolanach. Także jak ktos chce często odpinać deske np w snow parku na jakimś pocyłym stoku to gratuluje wkurwiania się. Równiż zdarzyło mi się kilka razy przy glebce że na dole stoku zobaczyłem że mam odpięta jedną klamrę z dolnego paska - capstrapa. Także lekko mnie zdretwiało bo zdarzyło sie pojechac w miarę szybko niczym persching hehe

 

Ostatnio miałem taka przygodę w Szczyrku gdzie poza trasą zaliczyłem mały glebing w fajnym miekim sniegu i...odpięła się klamra, co ja sie napociłem żeby od nowa załozyć buta w to wiązanie.... takze ja osobiscie nastepne wiązki kupie normalne na zwykłe paski z pompkami.

 

Z plusów to dla kogos kto nie kombinuje na stoku a zalezy mu na normalnej rekreacyjnej jeździe, najlepiej aby tam gdzie zakładamy deske było płasko, fakt zapina się szybko i na stojaco a reszta moczy tyłki ;) również szybko deske mozna ściagnąć tam gdzie jeden wchodzi na drugiego czyli na polskich stokach w kolejce do kanapy czy orczyka.



#64 Korniszon

Korniszon

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 64 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 February 2015 - 10:27

Do Panów, którzy błyskawicznie i to jedną ręką zapinają dwa paski na stojąco i nie ważne jakie jest pochylenie...póki nie zobaczę to dla mnie tylko "gadanie".

Tak samo nie widziałem nigdzie konkretnego filmiku jak to fajnie i luźno się zapina FLOW... i łyknąłem samo gadanie o tym.

 

Od teraz nie będę łykał byle "gadania" :P



#65 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 February 2015 - 10:35

Ja mam wiązki SP Slab Fastec i mam kilka zastrzeżeń. Najwiekszy problem jest zapinanie deski w głebokim sniegu lub na dużym pochyle, tam to juz jest problem i trzeba zapinać na kolanach. Także jak ktos chce często odpinać deske np w snow parku na jakimś pocyłym stoku to gratuluje wkurwiania się. Równiż zdarzyło mi się kilka razy przy glebce że na dole stoku zobaczyłem że mam odpięta jedną klamrę z dolnego paska - capstrapa. Także lekko mnie zdretwiało bo zdarzyło sie pojechac w miarę szybko niczym persching hehe

Ostatnio miałem taka przygodę w Szczyrku gdzie poza trasą zaliczyłem mały glebing w fajnym miekim sniegu i...odpięła się klamra, co ja sie napociłem żeby od nowa załozyć buta w to wiązanie.... takze ja osobiscie nastepne wiązki kupie normalne na zwykłe paski z pompkami.

Z plusów to dla kogos kto nie kombinuje na stoku a zalezy mu na normalnej rekreacyjnej jeździe, najlepiej aby tam gdzie zakładamy deske było płasko, fakt zapina się szybko i na stojaco a reszta moczy tyłki ;) również szybko deske mozna ściagnąć tam gdzie jeden wchodzi na drugiego czyli na polskich stokach w kolejce do kanapy czy orczyka.



Rentgen mam tradycyjne zapięcia i nie mocze tyłka :P.

Osobiście napatrzylem się się na ludkow, z tym chorym systemem ;) i jeżeli ktoś lubi puch to dla świętego spokoju nie polecam, o czym wspomniał rentgen

Użytkownik Arec edytował ten post 07 February 2015 - 10:37


#66 szafraanka

szafraanka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 68 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 February 2015 - 08:29

Niestety muszę dołożyć nowopoznany minus do Fastec'ów. Udało mi się podczas przewrotki wbić highbackami w stok... jedno wiązanie otwierając kompletnie, łacznie z górnym strapem, drugie częściowo. No i koniec sezonu :( Noga w okolicach kostki została mega przemielona, jeszcze nigdy się tak mocno nie uszkodziłam, i to mimo mocno zaciśniętego buta flex 8..

 

Po tym wypadku zaczęłam poważnie zastanawiać się jednak nad zginaniem do zwykłych wiązań, bo przeraża mnie myśl, że może to się zdarzyć ponownie. Szczególnie że rzeczywiście zdarzało mi się, że odpinało się np. luzowanie od górnego strapa, od oblodzen prawdopodobnie.



#67 Włodar

Włodar

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 7 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2016 - 09:41

Siema, poszukuje opini o wiązaniach flowa wysokie modele, NX2, fuse. AM czyli raczej sztywniejszy highback ale bez przesady, własnie odsyłam nowe SP slab one, bo nie dopasowałem przedniego cap strapa do buta, czego bym nie robił nie trzyma bo mam luz na gorze buta (Ride Deuce) i nie przemawia do mnie trwałość tego własnie cap strapa bo ma gumowy przód, dlatego został mi flow.Fajnie gdyby ktoś miał porównanie dwóch systemów strapów w flowach tradycyjny "flowowski" i ich nowszy patent czyli hybrid czyli z cap strapem z pompkami. Byłbym wdzięczny za opinie o tym wiązaniach lub ewentualne sugestie co do innych modeli. A najgorsze ,że sprzedałem swoje stare, dobre Ride RX i nie mam w czym smigać  :wallie:


Użytkownik Włodar edytował ten post 03 January 2016 - 09:42

"Więc ćwicz , czym by to nie było, tylko wkładaj w to miłośc a będzie twą siłą"

#68 mloskot

mloskot

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 January 2016 - 09:44

Wczoraj w Decathlonie we Wrocławiu zauważyłem to ogłoszenie dot. FLOW FLITE.
Ważne było do końca roku 2015, ale w archiwach nie znalazłem, więc w klejam.
Może kogoś ostrzeże.

Załączone pliki


"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"