Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Trening Siłowy Przez Cały Rok - Jaki?


92 odpowiedzi w tym temacie

#21 Maluuutka

Maluuutka

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 March 2013 - 22:35

Jacuś a jak zrobić pompkami górną część klatki ? nogi na podwyższeniu i jazda?


Kortas ty to zacznij najpierw coś jeść :D
Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się

#22 amok

amok

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 March 2013 - 07:02

http://www.kulturystyka.pl/atlas/

http://www.kfd.pl/

http://www.sfd.pl/

Tu na pewno coś znajdziesz :) Jeśli chodzi o brzuchy możesz korzystać z ławeczki ale możesz spróbować "A6W" () i tak jak koledzy wyżej pisali :
1.ćwiczenie nóg to podstawa
2.zainwestuj w drążek
3.brzuchy dziennie i możesz na początek spróbować ćwiczeń FBW (http://www.kfd.pl/fu...fbw-49877.html/) ja parę lat temu zaczynałem tym treningiem i bardzo go sobie chwale :)

pozdro
niGdy nie mów niGdy !

#23 mordorr

mordorr

    Nowy na forum

  • Team9
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 March 2013 - 07:31

jezeli chodzi o jazde na snowboardzie i trening na silowni to polecam trening w pozycji niestabilnej (np. piłki bosu)

#24 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 March 2013 - 08:35

Nom każdy coś od siebie dodał i teraz to musisz zebrać do kupy i będzie git :)
A6W pomimo że w środowisku jest nie polecane i wręcz wyśmiewane to ja osobiście robiłem kilka razy i bylem zadowolony z efektów , Mordor też podał świetny przykład ćwiczenia na piłce takiej dużej fitnesowej są znakomite bo pracują wszystkie przywodziciele itp generalnie zaangażowane jest całe ciało

Korti na górna część to klatkę robisz na skosie +30 st i najlepiej hantelki

Wracając do 6 Wejdera to nawet taką fotke znalazłem swoją przed 6 i po 6 jakaś tam dietka marna była i zmiana nie jest jakaś olbrzymia ale coś tam było widać po 42 dniach.
Acha i proszę się nie śmiać bo nie jestem żadnym zawodnikiem więc efekt był jaki był :hahaha:

Dołączona grafika

#25 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 March 2013 - 08:46

ja dodam jeszcze dwie rzeczy:
pomimo wszystko nie nogi a plecy i brzuch to najważniejsze grupy mięśniowe,
a dwa, to jeśli chcesz mieć wąską talię to nie katuj brzucha codziennie - jak każdy mięsień musi mieć czas na regenerację a poza tym ćwiczony mięsień po prostu rośnie (czyli zwiększa objętość).
co do urozmaicenia ćwiczeń, to możesz pomyśleć też o taśmie TRX.

#26 Czilos

Czilos

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 47 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 March 2013 - 11:09

Nie zgodze sie z Toba Kielon. Nogi to połowa twojego ciała. Brzuch najwazniejszy na pewno nie jest. Trenujac dobrze nogi i siady front/back wyrobisz sobie rownie dobrze miesnie brzucha jak przy zwyklym spinaniu. Nie uwypuklisz ich, nie wydasz ich na swiat co by sie kostką chwalic ale na pewno duzo bardziej wzmocnisz. MC na prostych czy zwykly tak samo wplywa na brzuch. Nogi to podstawa do dobrych presow, zarzutow i rwaań. Kazda partia jest wazna ale nogi to podstawa umowmy sie, jest to moja ulubona partia i gdybym ich nie tyral to rwanie, wyciskanie i zarut mialbym o 30% chujowszy. Mam troche inne podejscie do sprtow silowych niz Ty ( moze ) dlatego kulasy :"lofciam" a Trójboj i Dwubój to moja pasja. Ot taki OffTop.

@Gula44 - Jezeli chcesz strikte wzmocnic sie pod desiwo no to w pelni zgadzam sie z Mordorrem - piłka bosu i pilka gimnastyczna to jest fajna sprawa. Do tego wykroki ktore mozesz sobie wykonywac w domu, przysiady z roznym ulozeniem nog i zatrzymaniami do wzmocnienia czworek. Wyskoki i wskoki na "cos", wspiecia na palcach itd. itd. + zwykle FBW do wzmocnienia calego ciala jak Jacho pisze. Jezeli chodzi o brzuch i masz do tego lawke to po prostu cisnij go 2x w tyg po 3 cw. nakazda czesc - 1 na gore, 1 na dol, 1 na skos - ze skosem jest tak, ze jezeli masz szeroką talie to odpusc skos i rob 2x dol 1x gora a nxt time 1x dol 2xgore. Peace

Użytkownik Czilos edytował ten post 29 March 2013 - 11:14


#27 mb_1897

mb_1897

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 March 2013 - 11:10

Tak wracając do wczorajszego posta Jacku, czyli co to jest ten czysty mięsień? Jak dla mnie to jest przyrost wagi, gdzie nie odkłada się woda (co łatwo sprawdzić, bo wystarczy miesiąc bez treningu i wszytko leci) oraz bez jakiegoś odkładającego się tłuszczu.. dobrze rozumiem?

Co do A6W, to robiłem 34dni, (tydz mi brakło do końca;/) efekty owszem można było zauważyć, ale jest to mega czasochłonne pod koniec.. Ja polecam 8 minut ABS. na youtube też są filmiki. A jak już konkretnie katować brzuch to unoszenie nóg wisząc na drążku.

#28 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 March 2013 - 11:43

Czysty mięsień to same suche włókna mięśniowe bez wody i tkanki tłuszczowej.
Oczywiście najlepiej to widać u kulturystów a nie u nas. może masz kolegę jakiegoś zawodnika to zobacz sobie jak wygląda w off sezonie a potem na zawodach. w off sezonie fajnie wygląda jest duży troszkę podlany mięśnie są duże z wodą i tłuszczem, po przygotowaniach widać tylko czyste mięso i z 10-20 kg mniej na wadze .
Ale waga nie jest wyznacznikiem lepszym jest centymetr i pomiary.

Porównaj sobie zdjęcie Bartka ( mój trener) jak wygląda w off po siłce a jak na zawodach off zalany ale i tak dobrze wygląda a na zawodach widać każde włókno mięśniowe, Czilos też zna chłopaka to może potwierdzić.
Dołączona grafika

#29 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 March 2013 - 12:15

@czil
można by rzec, że ile głów tyle teorii :)

oczywiście, że mamy inne podejście, ja piszę o wzmacnianiu mięśni stabilizujących postawę ciała jako absolutna podstawa do wszystkich rodzajów sportu; a nogi to sobie scheta grając w gałę. nie myl dwu- , czy trójboju siłowego z treningiem ogólnorozwojowym; poza tym chyba mówimy o bazie na przyszły sezon...
napisz mu jeszcze jak może podrzut czy rwanie w domu ćwiczyć - remont chałupy murowany :)
a co do pasji to już pisałem, że mam papiery trenerskie ze sportów siłowych :) sam regularnie ćwiczę i prowadzę też zajęcia z młodzieżą.

a co do pleców to chyba Pudzian kiedyś przegrał (i sam to podkreślał!) Arnold Classic... przez słabe plecy, a nogi ma jak... :)

miłego dnia :)

#30 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 30 March 2013 - 10:40

Hah no iz now polecieliscie w kulturystyke;p Jacek mi o wiele blizej do tego zdjecia po twojej 6 niz przed wiec niema źle:D Po prostu chcialem te kilka kg przybrac, w kulturystyke sie nie bawie, chce trzymac formę i tyle a liczba odpowiedzi jest satysfkacjonująca:D Już wiem co mam robic ale jeśli temat sie ma ciagnąc to proszę bardzo, bo to rzeka, a warto rpzecież zadbac o swoje zdrowie;p

A i nie chodziło mi o trening stricte pod desk, tylko zeby lepiej wygladać :jump: a wszystkie sporty ktore uprawiam bo lubie, w jakis sposob trzymaja mnie na ustalonym poziomie, tyle, że bica i klaty sobie nimi nie wyrobie;p

icon_users.png


#31 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 March 2013 - 11:31

Nom niestety człowiek troszkę bardziej zapuszczony jak mu 40 za chwile wbija w kalendarzyk :)

no to super , to trzymaj formę i będzie git wrzuć więcej węglowodanów i waga pójdzie do przodu .

#32 badbad

badbad

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 October 2013 - 23:01

Ja trochę w tym roku eksperymentowałam i ostatnio zapisałam się na zajęcia z jogi, chodzę już 4 tygodnie. Po pierwszych zajęciach poczułam znaczną poprawę. Zmniejszył się ból karku i pleców. Odczuwam poprawę sprawności fizycznej, chodzę bardziej wyprostowana, mam więcej energii. Nawet w sprawach codziennych nastąpiły pozytywne zmiany- nie tracę energii na złe emocje, ale łatwiej koncentruję się na merytorycznych zadaniach.
Zawsze bardzo sceptycznie podchodziłam do jogi- teraz wiem, że się myliłam. Mate do ćwiczeń kupiłam z http://jogastyl.pl/ tam też możecie znaleźć więcej informacji o jodze:)

#33 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 October 2013 - 06:11

Dobra reklama... No chyba że ta mata z tej akurat strony jest taka ważna ;)

#34 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 26 October 2013 - 10:25

Ejj bez takich mi tu, jakoś nie widze siebie uprawiajacego joge;p

icon_users.png


#35 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 October 2013 - 13:49

ale siebie uprawiającego jogę na szczycie Mont Blanc to już pewnie widzisz :D

Użytkownik Muniek edytował ten post 26 October 2013 - 13:49


#36 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 26 October 2013 - 15:31

Muniek co ty bierzesz??:D Szczerze zrobiłbym to co na każdym wyjeździe zimowym do Włoch:D Czyli piwko na szczycie w promieniach słońca a potem sru na złamanie karku w dól^_^ Wiem wiem nie powinno sie, ale trudno sobie tej przyjemnosci odmówić;/ A joga bez obrazy jest dla bab! Moge nawet chetnie na nie wtedy popatrzećXD

icon_users.png


#37 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 October 2013 - 18:09

A joga bez obrazy jest dla bab! Moge nawet chetnie na nie wtedy popatrzećXD

to jak będziesz miał chwilkę, obejrzyj sobie "naturally" i posłuchaj co mówi jake blauvelt na temat jogi... zresztą dla większości prosów elementy jogi to chleb powszedni... ale może to są po prostu "baby"... :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#38 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 27 October 2013 - 05:42

Wiedziałem, że kogoś tym pewnie kurde urażeXD Ze mnie pros zaden, jeżdże tylko dla zabawy i na stoku myśle raczej o piwku w przerwie niż stricte treningu... Także ćwiczenia typu joga gdzie trenuje się głównie swego "ducha" są dla mnie zbytkiem, bo mi przecież dobrze jest jak jest:D Niestety jednak już żeby nie wyglądać jak patyk na wietrze same picie piwa nie wystarczy, także musze sobie pomóc czasem coś trenując :ashamed:

icon_users.png


#39 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 October 2013 - 22:25

d*pa tam, nie ducha. Większość "tfardzieli" po zajęciach z jogi jest totalnie wykończona, ale "to dobre dla bab"... :laugh:
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#40 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 27 October 2013 - 22:56

Nie znam sie na tym i mnie to wogóle nie pociaga;p Tak samo jak nartyXD Do obu mam podobny stosunek, więc może tym tokiem myślenia mnie zrozumiecie;p Wyraziłem tylko moja opinie, pewnie stereotypowa, ale tak samo nie widze kobiet jako górników, facetów jako opiekunek dla dzieci itp itd;p Z tym, że nie przeszkadza mi co inni robia póki nie narzucaja tego mi:P

Po drugie w życiu bym sie nie spodziewał, że joga da w kosc jak siłownia...

icon_users.png