Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Trening Siłowy Przez Cały Rok - Jaki?


92 odpowiedzi w tym temacie

#81 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 November 2014 - 22:51

ostatnia część treningu mocno obciążą kolana ale bardzo buduje wytrzymałość mięśniową. Myślę że wszystkim związanym ze snowboardem przyda się trening funkcjonalny. Jeśli nie CF to choćby https://www.youtube....Oq_ZZ5U9cbFZVag

a propos Crossfitu najbardziej, najmcniej i najszybciej buduje nogi, mobilność w stawach i podnosi skill gimnastyczny

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#82 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 November 2014 - 19:08

CF jest w zasadzie tylko treningiem uzupełniającym i czasem się przydaje. Niestety wytrzymałość mięśniowa nie jest aż tak potrzebna w desce. Przydaje się przede wszystkim niewysportowanym początkującym.

#83 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 November 2014 - 11:08

Myśle Marku że sporo większemu gronu przydałoby się, bo nie każdy (a raczej większość) nie uprawia aktywnie sportu od 20 lat. Nie wiem czy jest to trening uzupełniający, Na pewno jest ogólnorozwojowy i niezwykle skuteczny. Poza samym treningiem jest jeszcze aspekt grupy - coś co powoduję że wyciskasz z siebie więcej i intensywniej niż trenując samemu.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#84 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2014 - 12:46

Na pewno po części masz rację. Na pewno jeśli ktoś trenuje by być wysportowanym to cel np by podciągać się 30 razy może być atrakcyjny. Jeśli jednak trenujesz pod snowboard, kosza,itd 10-15 krotna możliwość podciągnięcia do prostych rąk jest wystarczająca. To a propos niektórych znajomych, którzy dochodzą do takich rekordów...ale wiele jest kwestią mody. CF na pewno jest lepszy niż chamskie pakowanie. Ale jak każdy trening musi być robiony mądrze.

#85 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 November 2014 - 13:24

poszukaj sobie na YT faceta o nazwisku Carl Paoli.
Tak na marginesie tu nie chodzi o podciągnięcie się 30 razy tylko o ogólną sprawność i harmonijny rozwój - bardzo holistyczne podejście do treningu. A co do mody to jest to najlepsza moda jaką znam.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#86 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2014 - 13:26

Ogólna sprawność i harmonijny rozwój to względne pojęcie, każdy widzi to inaczej.

#87 Krzysiek A

Krzysiek A

    Dystrybucja Rossignol

  • Dystrybutor
  • 132 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2014 - 14:15

Ja tam lubię klasyczną siłownie do tego koszykówka bieganie i basen :) i nie ma możliwości żeby nie być w formie :)

#88 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2014 - 14:21

Kosz niszczy, jaram się jak dziecko.

#89 wojus

wojus

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2014 - 17:26

Heja
A ja polecam schody :)
Jak mieszkałem na parterze to w czasie wyjazdu zmęczenie strasznie dawało znać o sobie.
Od kilku lat mieszkam na poddaszu. Kiedy inni odpadają ja nie czuje zmęczenia. Niby prozaiczne ale wszystkim mieszkającym na n-tym piętrze polecam taką małą wprawkę dla nóg.

#90 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2014 - 00:52

A ja lubię masochistyczną kałużę potu, zdarte dłonie od drążka. Odwieczne problemy z HSPU. Dla mnie CF zrobił więcej w rok niż 6 lat siłki i biegania

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#91 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2014 - 17:41

Nie uprawiałem crossfitu jeszcze nigdy. Numerem 1 jest deska i rower. Dalej gdzieś tam siłownia...

Jest miejsce w crossfitcie dla kogoś o bardzo dobrej kondycji / wytrzymałości ale bardzo małej sile mięśniowej ?

#92 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2014 - 18:24

Ja lubie prawdziwe sporty,kosz,pilka,itd

#93 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2014 - 21:51

Crossfit jest skalowalny pod Twoje możliwości. Na końcu zarówno Ty jak i ktoś bardzo silny leżycie na podłodze w kałuży potu (swojego) ;)

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)