Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[Burton] Malavita


178 odpowiedzi w tym temacie

#141 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 February 2016 - 16:15

Odkopie trochę , jak duża jest różnica ogólnie rzecz biorąc między malavitami 15 a missionami 13 , głównie chodzi mi o wygodę strapow ,wagę i czy będą faktycznie duże lepsze do am/FS ? To jak porównać malucha do Maserati czy bardziej 206 do A6 ?;)

#142 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 February 2016 - 20:32

Odkopie trochę , jak duża jest różnica ogólnie rzecz biorąc między malavitami 15 a missionami 13 , głównie chodzi mi o wygodę strapow ,wagę i czy będą faktycznie duże lepsze do am/FS ? To jak porównać malucha do Maserati czy bardziej 206 do A6 ? ;)

 

Mają te same Capstrapy i tyle wspólnego

 

Malavity 2015

- nowe pompki paski - wypas i wygoda w zaciąganiu

- łyżka wyłożona gumą. czy lepiej trzyma ? nie wiem

- na pewno pasek na kostkę jest dużo większy i lepszy. No i jest większy na zewnątrz wiązania. Lepiej trzyma nogę jak idzie na boki

 

Mission 2013

- klasyczne pompki - lata się sprawdzały

- łyżka minimalistyczna podobna jak w starych cartelach

- mizerny pasek na kostkę

 

wagi nie znam

porównanie pewnie jak Audi Q5 do Nissan Juke - i to i to pojedzie


  • tuczerro lubi to
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#143 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 February 2016 - 20:40

Dzięki Prodish, szczerze liczylem na Twoja odpowiedź ;)

No właśnie mnie najbardziej ten pasek na kostkę denerwuje , uciska mnie trochę i po 3 latach chciałem coś zmienić .. Ujawnie się że po głowie mi malavity Mike'a chodzą ;) , w S mi 42/275 powinno chyba wejść ?? Nie będzie wszystko na ostnia dziurkę ?

Użytkownik tuczerro edytował ten post 24 February 2016 - 20:43


#144 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 February 2016 - 20:51

Skąd jesteś Tuczerro,

mam 2015 M i buta 42/275, miejsce jeszcze jest na podstawie paski mają tym bardziej zapas, czy do S bym sie upakował nie wiem.

Możesz wpaść obadać jak w moich Twój but się układa (mieszkam w Bielsku-Białej).



#145 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 February 2016 - 21:02

Ja mam burtona 42,5 i rozmiar m jest git


Tuczerro chyba będzie miał daleko do Bielska :)


......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#146 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 February 2016 - 21:10

No mam kawałek ;) mieszkam w Padwie ... Ale wielkie dzięki za propozycję ... Co do M to wiem że by siedziało bo mam missiony M ..a Mike S sprzedaje i dlatego się pytam :) ... No nic zastanowie się jeszcze , dzięki za odpowiedzi ! 👍

#147 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 February 2016 - 10:12

w Burku nie można za wiele regulować w wiązaniach więc lepiej kupić rozmiar taki jak oni sugerują. 42-43 to M na 100%


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#148 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 February 2016 - 10:27

ja mogę tylko dodać, że buta mam 41 i rozmiar M był na styk po maksymalnym zmniejszeniu wszystkiego co się dało.... teraz S-ka była idealna, tyle że wiązanie lekko za miękkie na moje upodobania :)


no board no fun!

#149 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 February 2016 - 11:09

ja mogę tylko dodać, że buta mam 41 i rozmiar M był na styk po maksymalnym zmniejszeniu wszystkiego co się dało.... teraz S-ka była idealna, tyle że wiązanie lekko za miękkie na moje upodobania :)

 

no ja mam 43 i wiązania M. Paski mam mam na przedostatnich otworach. But Burka jest po prostu mały.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#150 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 February 2016 - 11:13

But Burka jest po prostu mały.

 

zgadza się.... jak miałem IONy to wiązania M były po prostu za duże, inne z większą skorupą wchodziły do M na styk


no board no fun!

#151 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 February 2016 - 12:56

w Burku nie można za wiele regulować w wiązaniach więc lepiej kupić rozmiar taki jak oni sugerują. 42-43 to M na 100%


Niestety pewnie masz racje :/ ... No cóż , cieżko będzie znaleźć Malavity w takiej cenie jaka dawał Mike ;) .... Biorę w takim układzie Union Factory ... Dzięki jeszcze raz za rozwianie watpliwości bo pózniej bym po nocach nie spał na zasadzie "mogłem wziąć te Malavity " :P

Użytkownik tuczerro edytował ten post 26 February 2016 - 13:00


#152 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 February 2016 - 15:45

Jedne co nie zostało jeszcze powiedziane o malavitach z 2014/2015 to fakt że burton nie pozwala w reflexach na regulacje szerokości stance na krążkach. Można tylko regulować pozycją względem krawędzi żeby wyeliminować wystawanie buciora. Jest to dosyć biedne bo każde inne krążki to umożliwiają a burtonowskie nie. Dzięki temu przy symetrycznym ustawieniu wiązań na deske minimalny skok rozstawu nóg wynosi ok 3cm.



#153 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 February 2016 - 21:53

Jedne co nie zostało jeszcze powiedziane o malavitach z 2014/2015 to fakt że burton nie pozwala w reflexach na regulacje szerokości stance na krążkach. Można tylko regulować pozycją względem krawędzi żeby wyeliminować wystawanie buciora. Jest to dosyć biedne bo każde inne krążki to umożliwiają a burtonowskie nie. Dzięki temu przy symetrycznym ustawieniu wiązań na deske minimalny skok rozstawu nóg wynosi ok 3cm.

 

I tu kolega się myli. Są 2 rodzaje "krążków" do ReFlexa. Te do regulacji wzdłużnej lub poprzecznej

 

Outlook_1107.jpg


Użytkownik ProDish edytował ten post 26 February 2016 - 21:53

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#154 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 February 2016 - 22:25

I tu kolega się myli. Są 2 rodzaje "krążków" do ReFlexa. Te do regulacji wzdłużnej lub poprzecznej

 

Outlook_1107.jpg

łoo tego nie wiedziałem, aby  mieć odpowiedni stance musiałem zrobić sobie "setback" - zaraz kupuję


......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#155 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 February 2016 - 00:32

Tylko debilny burton ma osobne krazki w momencie gdy mozna miec to w ramach jednego zestawu.

Te drugie to od butrona? Wyglada na aliexpress :)

Użytkownik EriksonE edytował ten post 27 February 2016 - 00:33


#156 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 February 2016 - 08:28

Tylko debilny burton ma osobne krazki w momencie gdy mozna miec to w ramach jednego zestawu.

Te drugie to od butrona? Wyglada na aliexpress :)

 

Oj tam zaraz debilny Burton. :papa:

 

Jak widzisz przy reflexie muszą być 2 rodzaje krążków by mieć możliwość posiadania ReFlexa czyli uginania się wiązania pod stopą. 

Przy klasycznych wiązaniach wystarczy jeden krążek. To fakt.

Ten drugi od Burtona. Można u nich dostać w dobrych sklepach lub zamówić.

 

U burka ostatnio dużo inowacji w wiązaniach.

Mi szczegółnie podoba się 

- nowe paski i pompki 

- no i nowy pasek na kostkę, który już Flux również ma u siebie (nie wiem czy skopiował czy wprowadził w tym samym czasie)

MATSIL.jpg


Użytkownik ProDish edytował ten post 27 February 2016 - 08:28

  • Marcin07 lubi to
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#157 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 February 2016 - 23:49

Oj tam zaraz debilny Burton. :papa:

 

Jak widzisz przy reflexie muszą być 2 rodzaje krążków by mieć możliwość posiadania ReFlexa czyli uginania się wiązania pod stopą. 

Przy klasycznych wiązaniach wystarczy jeden krążek. To fakt.

Ten drugi od Burtona. Można u nich dostać w dobrych sklepach lub zamówić.

 

U burka ostatnio dużo inowacji w wiązaniach.

Mi szczegółnie podoba się 

- nowe paski i pompki 

- no i nowy pasek na kostkę, który już Flux również ma u siebie (nie wiem czy skopiował czy wprowadził w tym samym czasie)

MATSIL.jpg

Wprowadzili w tym sezonie - super jest. Plus mają (Przpraszam Prodish że to pisę - wiem może to boleć :cry:  :oops:  ) ... mają LEPSZE POMPKI  :-)


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#158 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 February 2016 - 09:14

Wprowadzili w tym sezonie - super jest. Plus mają (Przpraszam Prodish że to pisę - wiem może to boleć :cry:  :oops:  ) ... mają LEPSZE POMPKI  :-)

 

Mnie tam nic nie boli :) 

A w czym są lepsze pompki Fluxa ? 


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#159 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 29 February 2016 - 21:12

Poprostu zyciowo sa lepsze :)
Przy nowych paskach burtona juz 2 razy mialem snieg pod dolnym klinem, otwarcie wtedy zapietego paska wymaga sporej sily i nie wiadomo jak wplywa na zywotnosc calego "zamka" w pompce

#160 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 29 February 2016 - 22:23

To prawda, mam nowe strapy od malavity i juz w pierwszym dniu na stoku raz porządnie mi się zawiesiły. Ja, po ostatniej reakcji burka w sprawie reklamacji, jednak jestem spokojny i nie przejmuje sie tym, bo jesli juz cos walnie to na pewno na lodzie nie zostane. :)