Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Techniki Carving A Metodyka Sits


281 odpowiedzi w tym temacie

#101 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 March 2013 - 23:31

a


no wiem ale to tak fajnie wygląda i daje do myślenia :>


a nad, czym tutaj rozmyślać...są policjanci, którzy biorą, urzędasy którzy kantują, to dlaczego takie szkoły nie mogą ?! ;) takie owieczki były, będą...ani Ty ani i ja tego nie zmienimy....żeby nie brzmiało to tak katastrofalnie i pesymistycznie to powiem, że są i Ci "dobrzy", póki co na szczęście tych lepszych jest więcej :D

pozdro

#102 Pedro_SIGNX

Pedro_SIGNX

    Nowy na forum

  • Dystrybutor
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Wykładowca SITS PZS

Napisano 25 March 2013 - 23:11

Witam szanownych fachowców !

czytam ten wątek i mam ochotę już nie zglądać na to forum ! straszne polaczkowo z Was wychodzi - wątek o skręcie ciętym przerodził się w coś, co nawet trudno nazwać ! przepraszam za mocne słowa, ale błazenada jakich mało ! gdybym wiedział, w jakim celu kolega Mareksbx przyjeżdża do Zieleńca na MPI to zrobiłbym mu przedstawienie na oczach prawie 200 startujących ! żenadą jest wciskanie się na czyjeś zawody, żeby chwilę potem kręcić marne filmy telefonem. dramat ! chciałbym zapytać, dlaczego nie kręciłeś pierwszej 50-tki albo 100-tki, tylko tych, co wystartowali na gigancie w mega twardych warunkach na deskach, na których jeżdżą po parku ? dlaczego nie nagrałeś super jeżdżących dziewczyn ?? dlaczego nie ma filmu z jazdy technicznej, freestylu, gdzie instruktorzy dostawali noty 2 x 10 ?? może warto bedzie się z nich pośmiać ??
a może warto było zrobić kurs instruktora SITS i wystartować aby zmierzyć się w 3-boju ?? panie Arec, siwex, shaman, kortas, Jaceksp, ... macie zbyt wysoki poziom, nie godzien mierzenia się z uczestnikami MPI czy zabrakło odwagi, której nie brak na forum ?
dlaczego nie weźmiecie przykładu z innych użytkowników forum adechade ( z Janciem włącznie), którzy zamiast "jechanki" słownej stanęli na starcie ??

szlag mnie trafia, jak ludzie nie mający doświadczeń ze szkołami SITS, którzy nie byli na kursach, piszą wiedząc o tych kursach "wszystko" a w rzeczywistości nie odnotowali nawet faktu odcięcia pępowiny od PZS !

pozdrawiam

#103 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 March 2013 - 23:34

Witam szanownych fachowców !

...panie Arec, siwex, shaman, kortas, Jaceksp, ... macie zbyt wysoki poziom, nie godzien mierzenia się z uczestnikami MPI czy zabrakło odwagi, której nie brak na forum ?
dlaczego nie weźmiecie przykładu z innych użytkowników forum adechade ( z Janciem włącznie), którzy zamiast "jechanki" słownej stanęli na starcie ??

szlag mnie trafia, jak ludzie nie mający doświadczeń ze szkołami SITS, którzy nie byli na kursach, piszą wiedząc o tych kursach "wszystko" a w rzeczywistości nie odnotowali nawet faktu odcięcia pępowiny od PZS !

pozdrawiam


nie rozumiem troszkę tej aluzji w moim kierunku i nie których forumowiczów, ale świat jest wielki i nie muszę wszystkiego rozumieć i pewnie nigdy wszystkiego nie zrozumiem...

Pozdrawiam

#104 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 March 2013 - 23:49

no tak... trochę zaszumiało po mpi sits... ale wiadomo gdzie wiatr sieją, tam burzę zbierają...
@pedro - bez emocji bym podszedł do tego tematu na twoim miejscu... akurat wyjątkowo się złożyło, że ten sezon spędzilem w zieleńcu i miałem okazję spojrzeć na krajowe podwórko z bliska. niestety jest tak mniej więcej jak to piszą... szkoda, że niestety nie mogłem (krzewiąc snowboarding wśród gawiedzi), zaangażować się, biernie nawet, w mpi sits tak, jak bym sobie tego życzył, ale przez te kilkanaście tygodni pobytu w zieleńcu i tak wyrobiłem sobie (albo ściśle ugruntowałem) pogląd, którego się nie wstydzę i o którym wspominałem wielokrotnie publicznie... super, że taka inicjatywa istnieje. skupia wokół siebie zajawionych ludzi, próbuje podnieść poziom snb w polszy, ale plucie na siebie nawzajem, podważanie swoich uprawnień i umiejętności szkoleniowych, udowadnianie wyższości świąt bożego narodzenia nad świętami wielkiej nocy, w mojej opinii, jest drogą do nikąd... oczywiście filmiki pokazane w w/w poście, są tylko pewnym przykładem, który nie jest uprawnionym obrazem tego, co się działo w tym czasie na stokach zieleńca. jest natomiast dowodem, że nie wszystko złoto co się świeci... sam miałem przyjemność spotkać prywatnie jedną z uczestniczek z III klasą, która po mpi sits, dowiedziała się od skromnego posiadacza "czerwonej legitymacji" (fujjjj... buueeee...), że ma odwrotnie przykręcone wiązania, jej jazda jest mocno nie "sits"owska (..."ale dostałam 6.5 tylko dlatego, że nie miałam kasku"... sic!!!), a w półmetrowej warstwie świeżego, na prostej przecież siódemce, odkryła snowboarding na nowo... oczywiście kolega, instruktor narciarstwa pzn, którego postawiłem po jasnej stronie mocy i pokazałem czym jest fun na desce, po sobotniej inspekcji "szóstki", stwierdził, że tylu za***iście jeżdżących ludzi na desce na raz, to sobie nawet nie wyobrażał... dlatego pedro - chill... psy szczekają, karawana idzie dalej... po pierwsze szacunek... akurat z piątki, którą wywołałeś do tablicy, czwórka, którą znam dobrze osobiście ( sorry shaman...) jest zweryfikowana mocno i nie mają czego się wstydzić jeśli chodzi o... no właśnie o co..? o to jak /traktują snowboarding/ jeżdżą/ szkolą/ propagują..? bo czasami to się zastanawiam o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi...

peace...

Użytkownik praxx edytował ten post 25 March 2013 - 23:51

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#105 mordorr

mordorr

    Nowy na forum

  • Team9
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 March 2013 - 09:26

@Pedro -rozumiem, ze bronisz swojego dzieła, ale moze jest to dobry moment, zeby nabrac do tematu troche dystansu i spojrzeć z daleka, a nastepnie pomyśleć "Co możemy zrobić???"
skoro tylu ludzi zbudowalo wątek na tyle stron to do cholery - cos w tym musi byc - prawda ?

#106 Mareksbx

Mareksbx

    Młody snołborder

  • Team9
  • 67 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 March 2013 - 09:41

Witam szanownych fachowców !

czytam ten wątek i mam ochotę już nie zglądać na to forum ! straszne polaczkowo z Was wychodzi - wątek o skręcie ciętym przerodził się w coś, co nawet trudno nazwać ! przepraszam za mocne słowa, ale błazenada jakich mało ! gdybym wiedział, w jakim celu kolega Mareksbx przyjeżdża do Zieleńca na MPI to zrobiłbym mu przedstawienie na oczach prawie 200 startujących ! żenadą jest wciskanie się na czyjeś zawody, żeby chwilę potem kręcić marne filmy telefonem. dramat ! chciałbym zapytać, dlaczego nie kręciłeś pierwszej 50-tki albo 100-tki, tylko tych, co wystartowali na gigancie w mega twardych warunkach na deskach, na których jeżdżą po parku ? dlaczego nie nagrałeś super jeżdżących dziewczyn ?? dlaczego nie ma filmu z jazdy technicznej, freestylu, gdzie instruktorzy dostawali noty 2 x 10 ?? może warto bedzie się z nich pośmiać ??
a może warto było zrobić kurs instruktora SITS i wystartować aby zmierzyć się w 3-boju ?? panie Arec, siwex, shaman, kortas, Jaceksp, ... macie zbyt wysoki poziom, nie godzien mierzenia się z uczestnikami MPI czy zabrakło odwagi, której nie brak na forum ?
dlaczego nie weźmiecie przykładu z innych użytkowników forum adechade ( z Janciem włącznie), którzy zamiast "jechanki" słownej stanęli na starcie ??

szlag mnie trafia, jak ludzie nie mający doświadczeń ze szkołami SITS, którzy nie byli na kursach, piszą wiedząc o tych kursach "wszystko" a w rzeczywistości nie odnotowali nawet faktu odcięcia pępowiny od PZS !

pozdrawiam


Nazwyaj sobie mnie jak chcesz ja na tą imprezę się nie wpraszałem nigdy nie chciałem i nie będę chciał mieć uprawnień SITS... Kiedyś był Pan wzorem obecnie liczy się kasa przykre. Tak naprawdę jest jeszcze 1000 filmów z jazdą techniczną nie kręconych prze zemnie tylko przez moich znajomych. Jest mi przykro że poziom poszedł tak w dół. Nie umniejszam waszych freestylkowych umiejętności i nawet nie mam zamiaru tego robić i wieżę że jesteście bardziej dokładni w swerze FS niż jazdy na stoku. Hmmm co do stawania na starcie, fajna impreza których brakuje w Polsce, ale wywalenie kasy na bezsensowne klasy sportowe i kurs instruktora - który w przypadku wielu zawodników na tym forum jest kompletnie bezsensowny... Nikt wam nie umniejsza roboty którą robicie i co robicie ,że mieliście chęć i ochotę uporządkować wszystko fajnie ale, pytanie kto tych ludzi dopuścił do kuru instruktora!! hmmm ?

bo może ta 50-tka czy 100-tak jeździła tak jak powinni jak przyszli instruktorzy a druga 100-tka już trochę gorzej ?

Użytkownik Mareksbx edytował ten post 26 March 2013 - 10:03


#107 Pedro_SIGNX

Pedro_SIGNX

    Nowy na forum

  • Dystrybutor
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Wykładowca SITS PZS

Napisano 26 March 2013 - 10:39

Przede wszystkim nie mam zamiaru z Wami polemizować ! napisałem to, co czuję i tak jak wspomniałem na wstępie, dopóki nie będzie konstruktywnej krytyki, merytorycznej dyskusji a jedynie wypisywanie bzdur bez weryfikacji swojej wiedzy i praktyki z tym co się dzieje aktualnie w snowboardzie - będę omijał to forum !
do SITS należy w tej chwili kilka tysięcy osób; trenerów, instruktorów, wykładowców, ... mamy w naszym gronie kilkuset; uczestniczymy w międzynarodowych kongresach, konferencjach; spotykamy się 2-3 razy w roku na kursokonferencjach; mamy w zarządzie 3 osoby po doktoratach, które prowadzą różnorodne badania, ... a Wy piszecie, że to wszystko lipa i kilka osób z forum stworzyło wątek na kilka stron :-( ok - szacun !ale proszę Was, czy możecie mi pokazać jakieś inne wasze dokonania ?
mordorr - sorry, ale mamy dystans do wielu rzeczy; natomiast trudno miec dystans i zastanawiać się nad zmianami pod wpływem np. wątku na forum, w którym ktoś pisze o zasadności śmigu hamującego ! wybaczcie !
bardzo proszę, przestańcie mnie umoralniać ! i przy okazji, panie Marku - nie jesteśmy ze sobą na TY a oceniając kogoś warto czasami zaczerpnąć języka.

piotr kunysz

#108 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 26 March 2013 - 11:03

Przede wszystkim nie mam zamiaru z Wami polemizować ! napisałem to, co czuję i tak jak wspomniałem na wstępie, dopóki nie będzie konstruktywnej krytyki, merytorycznej dyskusji a jedynie wypisywanie bzdur bez weryfikacji swojej wiedzy i praktyki z tym co się dzieje aktualnie w snowboardzie - będę omijał to forum !
do SITS należy w tej chwili kilka tysięcy osób; trenerów, instruktorów, wykładowców, ... mamy w naszym gronie kilkuset; uczestniczymy w międzynarodowych kongresach, konferencjach; spotykamy się 2-3 razy w roku na kursokonferencjach; mamy w zarządzie 3 osoby po doktoratach, które prowadzą różnorodne badania, ... a Wy piszecie, że to wszystko lipa i kilka osób z forum stworzyło wątek na kilka stron :-( ok - szacun !ale proszę Was, czy możecie mi pokazać jakieś inne wasze dokonania ?
mordorr - sorry, ale mamy dystans do wielu rzeczy; natomiast trudno miec dystans i zastanawiać się nad zmianami pod wpływem np. wątku na forum, w którym ktoś pisze o zasadności śmigu hamującego ! wybaczcie !
bardzo proszę, przestańcie mnie umoralniać ! i przy okazji, panie Marku - nie jesteśmy ze sobą na TY a oceniając kogoś warto czasami zaczerpnąć języka.

piotr kunysz


#Pedro, z całym szacunkiem dla tego co zrobiłeś dla polskiego snowboardu i stowarzyszenia,to wszystko jest naprawdę super,ale niestety jestem naocznym świadkiem,że niektóre słowa nie są zamieniane w czyn.Uczestniczyłem w wielu szkoleniach i śmiem twierdzić,że kilka lat wstecz znacznie trudniej było zrobić jakiekolwiek papiery niż teraz.Niby tez klasy,potem instruktor, ale widziałem w tym sens,progres był.Uczestniczyłem nawet w MPI kilkukrotnie,zawody spoko,ale do mnie to nie przemawia,ale nie twierdzę,że to jest zły pomysł wręcz przeciwnie,ale nie podczuwam potrzeby startowania w MPI.Wracając do poziomu,to niestety nie jest najlepiej,są szkoły snowboardu gdzie papier dostajesz praktycznie za nic,miałem kursanta który był w szkole A i zdając na drugą klasę otrzymał od razy trzecią...nie będę wymieniał nazwy szkoły bo to nie o to chodzi,ale to jest przykre,z jednej strony mowa o podnoszeniu poziomu,a z drugiej daje się komuś klasę wyższą niż zdawał.Owa osoba sama była niezadowolona z takiego obrotu sprawy i nie poleci szkoły innym.Na wyjazdach też się spotkałem z kursantami z teoretycznie 3 klasą,a wg.mnie zasługiwali co najwyżej na drugą i takich przykładów można mnożyć.Wiadomo,że nie da się w 100% ujednolicić poziomu we wszystkich szkołach,ale dobrze wiemy,że sa takie,które liczą tylko $ za przerobionych kursnatów i sa takie,które szkolą na zajawie i $ jest miłym dodatkiem.Bo nie jest sztuką komuś sprzedać klasy SITS,sztuką jest kogoś nauczyć,aby bez wstydu mógł wystąpić w MPI czy też pojechać z inną szkołą i udowodnić,że potrafi jeździć.Tyle ode mnie i kontynuować tematu raczej nie zamierzam.
Nie ma się co unosić o krytyce,a czasami spojrzeć na to z boku, bo idea szkolenia wg SITS mnie jak najbardziej odpowiada,przydałoby się tylko być bardziej wymagajaćym dla zdających:) :)
peace
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#109 mordorr

mordorr

    Nowy na forum

  • Team9
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 March 2013 - 11:10

Forum to jest po prostu miejsce, gdzie każdy może powiedzieć to co mysli. przynajmniej taką ideę forum znam. taki trochę Hydepark.
Wygłosiliśmy swoje opnie - są tacy, którzy się z nimi zgadzają jak i tacy, którzy się nie zgadzają. można słuchać głosu 1000 uzależnionych jakkolwiek od siebie ludzi i cieszyć się, że w monarchii wszystko OK, ale czasem można też spróbować posłuchać głosu reszty.

a merytorycznych głosów nie brakuje i nie brakowało - więc teraz to juz jest tylko klasyczne bicie piany. niestety.


Pozdrawiam,
Jacek

#110 Mareksbx

Mareksbx

    Młody snołborder

  • Team9
  • 67 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 March 2013 - 12:55

Okej. Moja konstruktywna krytyka:
Kto nadaje im te stopnie, dlaczego nikt nie bierz odpowiedzialności za nadanie klasy osobie która nie potrafi jeździć. Skoro zostały uwożone stopnie I,II,III czemu poziom jest tak niski? Na MPI powinno być tak że wszyscy którzy tam są powinni reprezentować wysoki poziom jazdy TECHNICZNEJ - nie slalomowej anie nie freestylowej. Ludzie którzy przyszli by zostać przyszłymi instruktorami powinni umieć jeździć więcej niż 4 ewolucje. A jak spojrzałem kiedyś na instruktorów w pewnym miejscu w Polsce dumnie nosili kurtki z nadrukami SITS a naprawdę nie potrafili jeździć.

Chodzi tylko o to by wyciągnąć prostych wniosków.
Pamiętajcie że każdy instruktor na stoku który nosi wasze naklejki jest waszą wizytówką!

Pozdrawiam
Marek Foryś

#111 shaman-snowboard

shaman-snowboard

    Snołborder

  • Team9
  • 221 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 March 2013 - 15:05

dlaczego nie ma filmu z jazdy technicznej, freestylu, gdzie instruktorzy dostawali noty 2 x 10 ??


właśnie dlaczego? to jest chyba najważniejsze pytanie... a temat wątku: "jak rozpocząć skręt cięty po waszemu?" chyba pozostało bez konkretnej odpowiedzi... może stąd to się bierze...?

a czemu nie przyjechałem? bardzo bolą mnie takie pytania, bo bardzo chętnie bym przyjechał, chętnie odwiedzę każdą imprezę na której mogę się czegoś nauczyć, dowiedzieć, podpatrzeć, byłem w tym celu tu i tam ,nawet dość daleko ale na MPI nie, nawet bym inne imprezy poświęcił, ale nie jestem członkiem i nie płacę składek, a to chyba jest warunek startu...

Na pucharze polski OPEN na desce może wystartować KAŻDY!!! W pucharze/mistrzostwach polski jachtów kabinowych też może wystartować KAŻDY!!! Na PCS też może przyjechać każdy... Na Carving Days może przyjechać każdy... na ECS może przyjechać każdy... Na SWOARD Demo Tour może przyjechać każdy... na Carving Masters może przyjechać każdy...

pozdr

#112 wuesel

wuesel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 March 2013 - 15:49

Ależ nas zaszczyt spotkał... i bardzo się cieszę- żeby nie było- totalnie bez szydery. Mam nadzieję, że będzie więc okazja by za pośrednictwem forum dowiedzieć się np. (jeśli chcemy merytorycznej dyskusji) jaka jest prawidłowa odpowiedź na pytanie postawione w pierwszym poście. Skoro mamy szansę zasięgnąć opinii fachowca to trzeba z niej skorzystać.

Tak się według Pana Marek uczepił tego SITSu filmikami... ale powiem szczerze panie Piotrze- nie interesuje mnie 30-40-50 czy 100 wczesniejszych. Jeżeli choćby kilka osób posiadających 3 klasę prezentowało TAKI poziom jak ten przedstawiony na filmikach (a raczej nie jest to videomontaż) to jest to po prostu wstyd. Inna sprawa, że pisze Pan o dyplomach, doktoratach.. no i macie te dyplomy i doktoraty, ale pomysłów na propagowanie snowboardu i podnoszenie poziomu kształcenia, jeżdżenia na polskich stokach chyba jednak wam brakuje. Już wtóry raz pytam- czemu nie można wypuścić do sieci ZA DARMO filmów instruktażowych- materiałów instruktażowych z oficjalnym stanowiskiem SITS- Nawet małe zagraniczne szkoły potrafią udostepnić takie materiały za darmo. Polski SITS, któremu rzekomo nie zależy tylko na pieniądzach, ale też na propagowaniu snowboardu NA DOBRYM poziomie nie potrafi tego zrobić, bo niby dlaczego?
No, chyba że chcecie być elitarną grupą osób cieszących się zasobnym portfelem- niestety nie każdego stać by wydać na szkolenia kilka tysięcy złotych, a potem się dowiedzieć, że ta szkoła w której płacił jednak stawiała nie na poziom, ale na ilość kursantów= pieniądze.

Raz jeszcze podkreślę- nie mam żadnych personalnych wycieczek, szanuję ideę SITS, rozumiem nawet jej metodykę. Tylko pytam- gdzie jest egzekwowanie tych wszystkich pięknych założeń i idei? I nie plujcie sobie do ogródka.. jeśli "wasi" ludzie zwracają wam na coś uwagę to zamiast się unosić snowboard'owym honorem warto spojrzeć na to na chłodno. Bo nie wykorzystanie celnych podpowiedzi, albo chociaż nie rozpatrzenie pewnych uwag to jest właśnie polaczkowo, a nie nasze wpisy na forum.

Kłaniam się w pas i szczerze pozdrawiam

Użytkownik wuesel edytował ten post 26 March 2013 - 15:53


#113 Pedro_SIGNX

Pedro_SIGNX

    Nowy na forum

  • Dystrybutor
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Wykładowca SITS PZS

Napisano 26 March 2013 - 18:03

Ależ nas zaszczyt spotkał... i bardzo się cieszę- żeby nie było- totalnie bez szydery. Mam nadzieję, że będzie więc okazja by za pośrednictwem forum dowiedzieć się np. (jeśli chcemy merytorycznej dyskusji) jaka jest prawidłowa odpowiedź na pytanie postawione w pierwszym poście. Skoro mamy szansę zasięgnąć opinii fachowca to trzeba z niej skorzystać.

Tak się według Pana Marek uczepił tego SITSu filmikami... ale powiem szczerze panie Piotrze- nie interesuje mnie 30-40-50 czy 100 wczesniejszych. Jeżeli choćby kilka osób posiadających 3 klasę prezentowało TAKI poziom jak ten przedstawiony na filmikach (a raczej nie jest to videomontaż) to jest to po prostu wstyd. Inna sprawa, że pisze Pan o dyplomach, doktoratach.. no i macie te dyplomy i doktoraty, ale pomysłów na propagowanie snowboardu i podnoszenie poziomu kształcenia, jeżdżenia na polskich stokach chyba jednak wam brakuje. Już wtóry raz pytam- czemu nie można wypuścić do sieci ZA DARMO filmów instruktażowych- materiałów instruktażowych z oficjalnym stanowiskiem SITS- Nawet małe zagraniczne szkoły potrafią udostepnić takie materiały za darmo. Polski SITS, któremu rzekomo nie zależy tylko na pieniądzach, ale też na propagowaniu snowboardu NA DOBRYM poziomie nie potrafi tego zrobić, bo niby dlaczego?
No, chyba że chcecie być elitarną grupą osób cieszących się zasobnym portfelem- niestety nie każdego stać by wydać na szkolenia kilka tysięcy złotych, a potem się dowiedzieć, że ta szkoła w której płacił jednak stawiała nie na poziom, ale na ilość kursantów= pieniądze.

Raz jeszcze podkreślę- nie mam żadnych personalnych wycieczek, szanuję ideę SITS, rozumiem nawet jej metodykę. Tylko pytam- gdzie jest egzekwowanie tych wszystkich pięknych założeń i idei? I nie plujcie sobie do ogródka.. jeśli "wasi" ludzie zwracają wam na coś uwagę to zamiast się unosić snowboard'owym honorem warto spojrzeć na to na chłodno. Bo nie wykorzystanie celnych podpowiedzi, albo chociaż nie rozpatrzenie pewnych uwag to jest właśnie polaczkowo, a nie nasze wpisy na forum.

Kłaniam się w pas i szczerze pozdrawiam


Witam
generalnie nie odpowiadam na posty, które wg mnie są sztucznie pompowane - problem i pytanie postawione w tym poście jest wg mnie dziwnego pochodzenia. Nie widze problemu w jezdzie skrętem ciętym na stromym stoku. prawidłowo pojechany skręt i zmiana krawędzi (przy odpowiedniej prędkosci, ...) nie generuje żadnego uślizgu w początkowej fazie. no chyba że ktoś nie potrafi jeżdzić prawidłowo skrętem ciętym ?? nie wiem z czego wzięło się domniemanie że nie da się na miękkiej desce prawdiłowo pojechać długim, pełnym skrętem ciętym, nawet na stromym stoku ?? no chyba że to nie jest skręt cięty (długi promień) ?

nie będę dyskutował o metodach promowania snowboardu. zawsze możecie brać przykład z PZS zamiast z SITS, któremu udaje się skupić wokół siebie tysiące osób (z własnej woli przychodzących się szkolić i wydających "fortunę") i robić coraz to większe zawody ! poza tym mamy akcje darmowych lekcji w ramach "Bezpieczenie z instruktorem sits", wydajemy kilka tysięcy sztuk darmowych informatorów, ...

nie będe dyskutował z kimś, kto nie ma POJĘCIA ile kosztuje działalność podstawowa Stowarzyszenia o finansach, skoro każdemu się wydaje że to złoty biznes ! nikt z nas nie pracuje w SITS, nie bierze ani złotówki i trzeba nieźle kombinować aby ze składek i opłat wytarczyło na MPI, informator, program nauczania, ... niech ktos to przeliczy a potem zaczyna pisac o "zasobnych portfelach" !

brak filmów - własnie ze względów finansowych; aby cos zrobić, trzeba to zrobić dobrze a na to potrzebne są fundusze; może coś sie uda zrobić w przyszłym sezonie - w tym sezonie udało się wypuścić program nauczania !

w MPI niestety nie może wystartować kazdy (i tak zostanie) ponieważ nie możemy dopuścic do sytuacji aby startowało 300-400 osób; zawody są 3-bojem i potrzeba na to czasu !

#114 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 March 2013 - 19:44

To i ja wtrącę swoje 5 groszy:

Filmy z jazdy na MPI są oczywiście tendencyjne, ale nie zmienia to faktu, że te przykłady wyglądają słabo :(

Natomiast! należy pamiętać, że dobry instruktor czy trener wcale nie musi być wirtuozem techniki aby dobrze nauczał, dla przykładu: trener tyczkarzy nie musi skakać 5 metrów by być trenerem, a instruktor pływania wcale nie musi być rekordzistą świata aby być dobrym nauczycielem!
Tak jak pisaliście sami wielokrotnie na tym forum nie papier świadczy o poziomie nauczania: oczywiście podstawy techniki oraz znajomość metodyki muszą być absolutnie, natomiast ważniejsza jest umiejętność przekazania wiedzy, kontakt z uczniem, aspekt psychologiczny, umiejętność zainteresowania ucznia ....


pozdr
  • Ryba lubi to

#115 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 March 2013 - 01:20

Jak tak dalej pójdzie to powoli będzie trzeba kasować konto z tego forum :P

Dla mnie snowboard jest TAK DALEKO od tej dyskusji, że ciężko mi sobie uświadomić o czym jest to całe zamieszanie.
Rozumiem osoby uczące innych, traktujące to jako pracę ale...nie tutaj zmierzała ta zabawa jak byłem małym szkrabem - i nigdy tu nie trafi.

#116 Mareksbx

Mareksbx

    Młody snołborder

  • Team9
  • 67 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 March 2013 - 15:55

Najlepiej się obrazić obrócić na pięcie i uciec od problemu. Wypiąć się na swoich zawodników i robić szum że ktoś miał czelność wrzucić. Ja szkole mniejszą ilość osób w sezonie ale nigdy ale to nigdy nie wypieram się swoich zawodników i jeśli ktoś zwraca mi uwagę że H*** jeździ to staram się to naprawić, i myśleć jak mu pomóc, a nie usprawiedliwiać, bo krawędź nie naostrzona bo deska nie posmarowana co to za instruktorzy!? Co do kosztów obiecuję że na przyszły sezon namówię wam kamerzystę, obrobimy filmy i będzie! przejazd każdego zawodnika! i będą one pro a nie z telefonu:)

Przy okazji im dłużej ciągnie się ten wątek widzę że prawda boli? hmmm... Przy okazji nasz klub na terenie śląska organizuje 2 dniowe darmowe szkolenie, w tym roku w dsd w przyszłym sezonie w szczyrku rozstawiamy tyczki uczymy ludzi jeździć. Również za darmo!
Panie Piotrze czemu nie którzy zdają prawo jazdy 10 razy? bo im jest potrzebne a III klasy jak nie zda znajomy to się obrazi no tak to już chyba jest takie jakieś uwarunkowanie....

Przykre jest to że nie widzicie swoich błędów tylko szukacie ich u mnie... trudno nie musicie mnie lubić wy macie Stowarzyszenie SITS a ja mam technikę która pokazuje ludziom że można jak się chce

#117 Pedro_SIGNX

Pedro_SIGNX

    Nowy na forum

  • Dystrybutor
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Wykładowca SITS PZS

Napisano 27 March 2013 - 22:52

Najlepiej się obrazić obrócić na pięcie i uciec od problemu. Wypiąć się na swoich zawodników i robić szum że ktoś miał czelność wrzucić. Ja szkole mniejszą ilość osób w sezonie ale nigdy ale to nigdy nie wypieram się swoich zawodników i jeśli ktoś zwraca mi uwagę że H*** jeździ to staram się to naprawić, i myśleć jak mu pomóc, a nie usprawiedliwiać, bo krawędź nie naostrzona bo deska nie posmarowana co to za instruktorzy!? Co do kosztów obiecuję że na przyszły sezon namówię wam kamerzystę, obrobimy filmy i będzie! przejazd każdego zawodnika! i będą one pro a nie z telefonu:)

Przy okazji im dłużej ciągnie się ten wątek widzę że prawda boli? hmmm... Przy okazji nasz klub na terenie śląska organizuje 2 dniowe darmowe szkolenie, w tym roku w dsd w przyszłym sezonie w szczyrku rozstawiamy tyczki uczymy ludzi jeździć. Również za darmo!
Panie Piotrze czemu nie którzy zdają prawo jazdy 10 razy? bo im jest potrzebne a III klasy jak nie zda znajomy to się obrazi no tak to już chyba jest takie jakieś uwarunkowanie....

Przykre jest to że nie widzicie swoich błędów tylko szukacie ich u mnie... trudno nie musicie mnie lubić wy macie Stowarzyszenie SITS a ja mam technikę która pokazuje ludziom że można jak się chce


Przepraszam, ale zakończyłem z Panem dyskusję. Jeśli to co piszę nazywa Pan odwracaniem się na pięcie to ... przepraszam, ale nie rozumiemy się a więc się nie dogadamy. Zyczę sukcesów w karierze snowboardowej !

pozdrawiam
Piotr Kunysz

#118 wuesel

wuesel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 March 2013 - 07:38

Niestety widzę, że mój post nie został lub nie chciał zostać zrozumiany. Hasło "zasobne portfele" także pojawiło się tam w zupełnie innym kontekście. No nic... nikogo nie zmuszę do czytania ze zrozumieniem. Mimo wszystko dziękuję za wytłumaczenie problemu związanego ze skrętem ciętym... albo ktoś potrafi albo nie. To faktycznie ma sens. Dziękuję za twórczy udział w dyskusji....

ps. @Kielon- a poszedłbyś na nauczanie do jednego z tych "instruktorów" z filmiku? :P Może dobrze tłumaczą ;)

Pzdr
  • tassOne lubi to

#119 tassOne

tassOne

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 43 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 March 2013 - 08:42

chciałbym zapytać, dlaczego nie kręciłeś pierwszej 50-tki albo 100-tki, tylko tych, co wystartowali na gigancie w mega twardych warunkach na deskach, na których jeżdżą po parku ?


Przepraszam, że się wtrącam, ale co ma piernik do wiatraka?
Parafrazując Pana zdanie, pierwsza setka instruktorów potrafi jeździć, druga już tylko po łagodnym stoku, mając idealnie do tego przystosowany sprzęt i dobre warunki, a trzecia w ogóle nie potrafi, ale instruktora mają. Tak ma to wyglądać?

//edit

@kielon
Nikt nie wymaga, żeby byli wirtuozami, takich jest średnio 2-3 na dyscyplinę, czasem mniej. Ale to co widać na tych filmikach? Nie o wirtuozerię jest tu spór. :P

Użytkownik tassOne edytował ten post 28 March 2013 - 08:47


#120 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 March 2013 - 09:59

ale kosmos...czy Wy naprawdę uważacie, że da się wyszkolić 100% "małpek" na wysokim lub średnim poziomie?! a MENIS?! tam jeszcze łatwiej zdobyć uprawnienia instruktorskie, gdzie w ogóle jest wolna amerykanka, w dodatku teraz pod podpisuję się pod tym (ale mogę skłamać) AWF Katowice?! itp. Czy w ogólę ktoś z was rozumie co pisze!?

Wspaniały Marek F. a ilu u Ciebie zawodników zdobywa sukcesy - jeden, dwóch, trzech?! na ilu?! 10-20stu?! podejrzewam, że bym pojechał na taki trening Marka F. i zaczął nagrywać z partyzanta to też by się znalazły czarne owce chociaż uważa, że jego "małpki" zapierniczają jak perszingi...oczywiście bez aluzji i jest to tylko przykład.

Nie da się wyszkolić 100% takich "małpek" większość ich i tak zweryfikuje przyszłość, żyjemy w takich chyba kraju, że chyba mamy jakiś wybór, tak?!, czy się mylę?!

Po prostu jak ktoś chcę się przyczepić to się do wszystkiego przyjebie.

Więc zawsze będą Ci źli i Ci dobrzy, czy to w SITS, czy Menis...osobiście znam takich i takich, tych gorszych po prostu nawet nie polecam.

Żaden ale to żaden system nie spowoduję, że będzie 100% idealnych "małpek" uczących itp.

tak jest we wszystkich dziedzinach itd.