Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ustawienie wiązań.


140 odpowiedzi w tym temacie

#81 monka71

monka71

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 February 2010 - 16:33

a moze 15/-15?


Ja bym na Twoim miejscu spróbowała :P ew.13/-13. sama jeżdżę od dłuższego czasu na 15/-15, i nie wyobrażam już sobie innaczej :huh:
stance 56 i więcej się cholera nie da ;D/

#82 zarembianka7

zarembianka7

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 88 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 February 2010 - 16:41

oo dzieki:) poki co sprobuje 18/-6 jak cos to przekrece;] ostatnio wlasnie mialam dziwnie ustawione po zakupie i jakos jezdzilam, troche mnie kolana bolaly wiec chce troche zmienic:D mialam kaczuche:] ale nie wiem dokladnie jak;/

#83 Blade

Blade

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 144 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 February 2010 - 18:10

Ja jezdziłem zawsze na prz,+27/+12 tył styl FR nagle ustawiłem na +15/-15 potrzebowałem jednego zjazdu na stoku żeby się przyzwyczaić i powiem tylko że już chyba tak zostanie :huh:

#84 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 24 February 2010 - 19:38

Ja jezdziłem zawsze na prz,+27/+12 tył styl FR nagle ustawiłem na +15/-15 potrzebowałem jednego zjazdu na stoku żeby się przyzwyczaić i powiem tylko że już chyba tak zostanie :huh:



a ja śmigam 21/-12 i cały sezon mi zajęło znalezienie pasujących mi kontów
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#85 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 February 2010 - 19:39

W jednej desce 21/6 (bo KTOŚ mi tak ostatnio doradził, a ja słucham starszych więc się dostosowałam :huh: ), w drugiej deseczce 15/-6 ale chyba zmienię na 12/-12

#86 zarembianka7

zarembianka7

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 88 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 February 2010 - 10:57

ciagle widze 15/-6 lub 18/-6:) no ja ustawie na 18/-6 i zobaczymy jak to bedzie:)

#87 Grzybson

Grzybson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 25 February 2010 - 16:50

Ja mam -15/18 na rozstawie ok 60 cm i nie wyobrażam sobie jazdy na mniejszych kątach :D

#88 addict

addict

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 February 2010 - 12:38

w tym sezonie zaczynalem od -12/15, w styczniu zmiana -12/18, w lutym -9/18 i wiekszy rozstaw na 63cm i ciagle ewoluuje :D
4 sztachety i parapet | facebook

#89 SteelBones

SteelBones

    Młody snołborder

  • Dystrybutor
  • 68 postów

Napisano 26 February 2010 - 13:22

To jeszcze tylko sie nauczcie prawidlowo podawac ustawienia
niezaleznie czy goofy, czy regular, zawsze pierwsza wartosc, to wartosc przedniej nogi
www.MagicTown.pl

#90 osin

osin

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 March 2010 - 14:49

Hejka, sam już nie wiem jak to jest - może mi ktoś wyjaśnić jak to jest z tym ustawieniem głównie pod kontem nauki jazdy na drugą nogę jeżeli ustawienie FS np. 15/5 lub 15/0 jest prawidłowe (nawet -3) to jak się dobrze nauczyć jeździć na drugą nogę. Czytałem też, że ustawienie na kaczuchę (np. 15/-15) nie jest zdrowe dla stawów w perspektywie dłuższego czasu i jak przy tym wszystkim wygląda kwestia tricków a głównie lądowania np. przy 180tce.

W zeszłym sezonie zmieniłem na kaczora, czy mam teraz ustawiać bardziej "po Bożemu" np 15/-5 ?? całkiem już zgupiałem...

pozdrawiam, osin

#91 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 March 2010 - 17:54

Hejka, sam już nie wiem jak to jest - może mi ktoś wyjaśnić jak to jest z tym ustawieniem głównie pod kontem nauki jazdy na drugą nogę jeżeli ustawienie FS np. 15/5 lub 15/0 jest prawidłowe (nawet -3) to jak się dobrze nauczyć jeździć na drugą nogę. Czytałem też, że ustawienie na kaczuchę (np. 15/-15) nie jest zdrowe dla stawów w perspektywie dłuższego czasu i jak przy tym wszystkim wygląda kwestia tricków a głównie lądowania np. przy 180tce.

W zeszłym sezonie zmieniłem na kaczora, czy mam teraz ustawiać bardziej "po Bożemu" np 15/-5 ?? całkiem już zgupiałem...

pozdrawiam, osin

,
Witam

Chłopaki już prowadzili na ten temat dyskusjęDołączona grafika, znajdziesz je tutaj: http://adechade.com/...aty-stance-itd/
  • osin lubi to

#92 brokuł

brokuł

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 March 2010 - 18:25

Ja mam takie pytanko, co daje pochylenie highbacków? Ma to jakiś realny wpływ na jazdę?

Nie ważne skąd pochodzisz i gdzie teraz jesteś

ważne, że masz dla innych otwarte serce!


#93 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 March 2010 - 18:39

wymusza wejscie na krawedź BS

#94 SteelBones

SteelBones

    Młody snołborder

  • Dystrybutor
  • 68 postów

Napisano 02 March 2010 - 19:18

pochylenia highbackow min:
- wymuszaja/koryguja sylwetke (i tu jest duzo przyczyno-skutkow)
- poprawiaja efektywnosc jazdy, np wspomnianego wlasnie wejscia i prowadzenia deski na bs
  • zarembianka7 lubi to
www.MagicTown.pl

#95 osin

osin

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 March 2010 - 21:45

,
Witam

Chłopaki już prowadzili na ten temat dyskusjęDołączona grafika, znajdziesz je tutaj: http://adechade.com/...aty-stance-itd/


dzięki za link, ale z treści wynika że nie ma jednoznacznej odpowiedzi chyba trzeba zapytać ortopedy ;)))) pozdr

#96 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 March 2010 - 06:28

dzięki za link, ale z treści wynika że nie ma jednoznacznej odpowiedzi chyba trzeba zapytać ortopedy ;)))) pozdr



w sumie nie ma jednoznacznej na to pytanie odpowiedzi, dużo zależy od tego co chcesz robić na desce, po drugie każdy ma że tak powiem inaczej "wyprofilowane" nogi i np. jeden rider będzie śmigał na ustawieniach +/- a drugi +/+ bo im tak wygodnie i nie powodują podczas jazdy niechcianych bóli w kolanach, ja np. zaczynałem na ustawieniach 30/15 i powodowało to u mnie ból kolana w tylnej nodze, póżniej zmieniłem na 15/0 i już było trochę lepiej ale na dłuższych trasach ból powracał, to znowu zmieniłem na 21/-6 i bóle w kolanie zniknęłyDołączona grafika

#97 osin

osin

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 March 2010 - 07:34

w sumie nie ma jednoznacznej na to pytanie odpowiedzi, dużo zależy od tego co chcesz robić na desce, po drugie każdy ma że tak powiem inaczej "wyprofilowane" nogi i np. jeden rider będzie śmigał na ustawieniach +/- a drugi +/+ bo im tak wygodnie i nie powodują podczas jazdy niechcianych bóli w kolanach, ja np. zaczynałem na ustawieniach 30/15 i powodowało to u mnie ból kolana w tylnej nodze, póżniej zmieniłem na 15/0 i już było trochę lepiej ale na dłuższych trasach ból powracał, to znowu zmieniłem na 21/-6 i bóle w kolanie zniknęłyDołączona grafika


heh.. masz rację z śrubokrętem na stok i trzeba sprawdzić co jest dla mnie odpowiednie, jeszcze raz dzięki!

#98 lapa

lapa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 March 2010 - 11:46

wczoraj pierwszy raz na zmienionych kątach 18/ -6 i powiem, że w porównaniu z poprzednimi 30/15 rewelacja o niebo lepiej
zimo gdzie jesteś ?????????????????????

#99 biotop

biotop

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 24 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 January 2011 - 14:31

a jakie byście polecali ustawienie wiązań. Wiem, że każdy ma inaczej i ustawia się jak komu wygodniej / lepiej, ale tak z ciekawości. Ja jestem początkujący / średnio zaawansowany? Ja jeździłem na 15/0, ale z tego co czytałem to nikt tak nie jeździ. Czy mam ustawić kaczuchę? Jeżeli tak to jak dużą?

Użytkownik belmoo edytował ten post 16 January 2011 - 14:32


#100 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 January 2011 - 14:55

a jakie byście polecali ustawienie wiązań. Wiem, że każdy ma inaczej i ustawia się jak komu wygodniej / lepiej, ale tak z ciekawości. Ja jestem początkujący / średnio zaawansowany? Ja jeździłem na 15/0, ale z tego co czytałem to nikt tak nie jeździ. Czy mam ustawić kaczuchę? Jeżeli tak to jak dużą?


Spróbuj od kaczki, czyli 21/-6 to są powiedzmy takie "wyjściowe" ustawienia kaczki, póżniej jeżeli coś nadal nie pasuję bierzemy śrubokręt i eksperymentujemy :)
czyli np. zmieniamy na 21/-12 lub 18/-6 itd. :)


pzdr....



Dodaj odpowiedź