Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ustawienie wiązań.


140 odpowiedzi w tym temacie

#121 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2012 - 19:02

Na TD moje dziewczę (bardzo początkująca) wyjeździła 2h z instruktorem, polecił jej naukę od razu na obie nogi i ustawienie 21/-21. Wcześniejsze ustawienie to 15/-15, ale twierdzi że po zmianie dużo lepiej czuje się na desce :rolleyes:

Pzdr.

#122 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2012 - 19:12

Na TD moje dziewczę (bardzo początkująca) wyjeździła 2h z instruktorem, polecił jej naukę od razu na obie nogi i ustawienie 21/-21. Wcześniejsze ustawienie to 15/-15, ale twierdzi że po zmianie dużo lepiej czuje się na desce :rolleyes:

Pzdr.


to samo Kaśka Karola, intruktor ustawił w tym przypadku 15,-15 i odrazu na odbydwie nogi

Użytkownik kortas edytował ten post 11 January 2012 - 19:12

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#123 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2012 - 19:40

snb to sport dwustronny przeca... i trza wszystko na dwie nogi próbować robić... nawet chillować trza na dwie nogi... <_<
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#124 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 12 January 2012 - 20:04

@Praxx dobrze prawi.

Obecnie jeździ się na tzw kaczkę i kąty +18 na przednią nogę i -15 na początek są najbardziej naturalne.

+21/-21 wg mnie to zbyt dużo...


Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#125 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2012 - 20:18

Proponuję podobnie jak wspomnieli Vasya i Praxx ale z małą modyfikacją :D

na początek zaczął bym w kolejności takiej:

21/-6
21/-9
18/-6
18/-9
18/-12
15/-12
15/-15
12/-12

i w takiej kolejności lub odwrotnej bym sobie przetestował...nie zapominając, że różnica kątów nie powinna przekraczać 30 stopni :D

#126 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2012 - 21:15

@Praxx dobrze prawi.

Obecnie jeździ się na tzw kaczkę i kąty +18 na przednią nogę i -15 na początek są najbardziej naturalne.

+21/-21 wg mnie to zbyt dużo...



Ja na takich kątach jeździłem w sumie już ze 4 dni i nie mam problemu z bolącymi kolanami, a przy nauce jazdy takie kąty bardziej pomagają mi w utrzymywaniu kolan na zewnątrz :rolleyes:

Acker z EH twierdzi że przy tych kątach ułożenie stóp jest dość mocno zbliżone to naturalnego, ale co szkoła i instruktor to oczywiście inna filozofia :uczen:

Trzeba po prostu wyczuć, w którym momencie jest najwygodniej i tyle.

Peace

#127 SuZu

SuZu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 388 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2012 - 21:21

Hym to ja dorzuce swoje pytanie... w związku z tym że mówicie że różnica nie powinna przekraczać 30 stopni. Ja jeżdże 21/-18 i no kurde, dobrze mi z tym, czy mam to zmieniać?

Na przypale albo wcale:D


#128 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2012 - 21:27

Hym to ja dorzuce swoje pytanie... w związku z tym że mówicie że różnica nie powinna przekraczać 30 stopni. Ja jeżdże 21/-18 i no kurde, dobrze mi z tym, czy mam to zmieniać?

zależy co rozumiesz dobrze Ci z tym ?! mówię to dlatego, że widziałem jak śmigasz ;) i nie widziałem zbytnio u Ciebie ugiętych nóg :) spróbuj zrobić przysiad podczas jazdy na takich kątach a później spróbuj na mniejszych, czyli tych gdzie nie przekracza różnicy 30 stopni...w tedy sama poczujesz różnicę...i zadecydujesz:)

śrubokręt, śrubokręt i jeszcze raz śrubokręt :D



#129 kubsssw

kubsssw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 112 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2012 - 21:27

Hym to ja dorzuce swoje pytanie... w związku z tym że mówicie że różnica nie powinna przekraczać 30 stopni. Ja jeżdże 21/-18 i no kurde, dobrze mi z tym, czy mam to zmieniać?


ponad 30 stopni to chyba niezbyt zdrowe dla stawów

Użytkownik kubeonek edytował ten post 12 January 2012 - 21:27


#130 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2012 - 21:29

ponad 30 stopni to chyba niezbyt zdrowe dla stawów


każdy jest inny (dzięki bogu) i tak naprawdę tylko on decyduje...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#131 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 12 January 2012 - 21:30

Hym to ja dorzuce swoje pytanie... w związku z tym że mówicie że różnica nie powinna przekraczać 30 stopni. Ja jeżdże 21/-18 i no kurde, dobrze mi z tym, czy mam to zmieniać?


SuZu - te 30st traktuj jako wskazowke - wstepna - dalej kazdy ustawia pod siebie

to jest jak z chodzeniem - jedni stawiaja stopy do wewnatrz bo maja rozpizone stawy biodrow inni prosto a inni na zenatrz.

dla pierwszych roznica 30 st to juz bedzie za duzo dla tych ostatnich 42st rznicy bedzie - ok........

Generalnie pamietajmy podstawowa zasade ustawiamy tak zeby kolana ZAWSZE szly w kierunku palcow u nog :)
wtedy ruch jest "anatomiczny i nie bola nas stawy :D


pzdr


JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#132 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2012 - 21:32

Hym to ja dorzuce swoje pytanie... w związku z tym że mówicie że różnica nie powinna przekraczać 30 stopni. Ja jeżdże 21/-18 i no kurde, dobrze mi z tym, czy mam to zmieniać?

Nawet Aro Ci to mówi.
Zwiększ stance a wtedy skończy się jazda na prosty szkitach.

Ja się trzymam prostej zasady: im większy stance, tym mniejsza różnica pomiędzy kątami.
W okolicach 58-61 cm stance'a śmigam przy +15 / -12 i jest elegancko do ćwiczenia ciętych.
There's a natural mystic blowing through the air ...

#133 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2012 - 21:41

Nawet Aro Ci to mówi.
Zwiększ stance a wtedy skończy się jazda na prosty szkitach.

Ja się trzymam prostej zasady: im większy stance, tym mniejsza różnica pomiędzy kątami.
W okolicach 58-61 cm stance'a śmigam przy +15 / -12 i jest elegancko do ćwiczenia ciętych.

nie generalizowałbym... zbyt szeroko spowoduje całkowity blok... wszystko z głową, ma być po prostu wygodnie... :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#134 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2012 - 22:29

nie generalizowałbym... zbyt szeroko spowoduje całkowity blok... wszystko z głową, ma być po prostu wygodnie... :bag:

Wiadomka, czynników warunkujących jest wiele.
Zauważyłem jednak pewną przypadłość u wielu snowboardzistów, którzy gdy raz ustalili sobie kąty wiązek i szerokość stance'u, trzymają się ich na różnych deskach i wiązkach.
Dlatego Morganowi przyznałem rację na springu w zeszłym roku, gdy namawiał aby próbować różnych ustawień, słysząc że taka a sraka deska nie bardzo chce jeździć. Jakież było zdziwienie gdy przy innych ustawieniach właściwości jezdne sprzętu były zupełnie inne, dużo bardziej pozytywne.
I z ręką na sercu stosuję tę zasadę. Najlepsze cięte jakie wykonałem dotychczas miały miejsce w sobotę na TD przy dużo większym stance niż zwykłem ustawiać. A wyszło tylko dlatego, że wiązki przykręcała mi ekipa capity/uniona a zdążyłem tylko powiedzieć jakie mam kąty. Cóż, wcześniej dziwił mnie tak duży stance na NS-ie Mike'a. Po TD przestał mnie dziwić ;-)
There's a natural mystic blowing through the air ...

#135 SuZu

SuZu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 388 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2012 - 08:15

Zgodnie z radą wujka Josza zaraz po przyjeździe zmieniłam stance na najmożliwiej najszerszy :D
mam nadzieję , że pomoże, miałam za***iście szeroki stance jeżdżąc na endevorovym colourze. I Joszu wówczas stwierdził że jest najlepiej :D
więc chyba to ejst jednak sposób

Na przypale albo wcale:D


#136 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2012 - 08:50

Proponuję podobnie jak wspomnieli Vasya i Praxx ale z małą modyfikacją :D

na początek zaczął bym w kolejności takiej:

21/-6
21/-9
18/-6
18/-9
18/-12
15/-12
15/-15
12/-12

i w takiej kolejności lub odwrotnej bym sobie przetestował...nie zapominając, że różnica kątów nie powinna przekraczać 30 stopni :D

a ty Aro na jakim finalnie stanąłeś...? :)
no board no fun!

#137 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2012 - 09:21

a ty Aro na jakim finalnie stanąłeś...? :)

Ja się bujam gdzieś po środku tej tabelki :D jeśli chodzi o moje kąty i stance śmigam jak popadnie ;) nie przykladam do tego jakoś specjalnie uwagi...po prostu mam na to wyjebane... :D i nie noszę przy sobie miary jak nie którzy co by im się do mm zgadzało...oczywiscie zdarza mi się przeholowac, więc koryguje...;) dla mnie takie ustawiania na "sztywno" podchodzi lekko absrtrakcją :) ale każdy ma jakieś swoje preferencje, wiec peace!

#138 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2012 - 09:35

Ja się bujam gdzieś po środku tej tabelki :D jeśli chodzi o moje kąty i stance śmigam jak popadnie ;) nie przykladam do tego jakoś specjalnie uwagi...po prostu mam na to wyjebane... :D i nie noszę przy sobie miary jak nie którzy co by im się do mm zgadzało...oczywiscie zdarza mi się przeholowac, więc koryguje...;) dla mnie takie ustawiania na "sztywno" podchodzi lekko absrtrakcją :) ale każdy ma jakieś swoje preferencje, wiec peace!

HA! Zostawiłeś na naszym tymczasowym kwadracie swojego signala i leżały trzy dechy obok siebie. W najśmielszych oczekiwaniach bym takiego szpagatu nie uskutecznił, pod jaki przygotowałeś stance ;-)
Przy tym to Jammiqu miał ustawienie na dziewicę :hahaha:

Whatever zresztą. Każdy ustawienia dopasowuje pod siebie, ale żal patrzeć gdy kolanka schodzą się do środka, a metalowego pręta pod ręką zazwyczaj nie ma :(
There's a natural mystic blowing through the air ...

#139 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2012 - 17:45

W najśmielszych oczekiwaniach bym takiego szpagatu nie uskutecznił, pod jaki przygotowałeś stance ;-)

Szanowny Panie Kolego dla osób niskich (i nie żebym się czepiał :) )może być szpagatem co dla wyższych ok :terefere: ... choć Aro raczej też do najwyższych nie należy ;)
Sam od 2 czy 3 lat jeżdże chyba na 18/6, ale po tym co piszecie przestawie na 18/-6 i sprawdze, może coś mi się odmieni :)
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#140 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2012 - 21:46

Sam od 2 czy 3 lat jeżdże chyba na 18/6, ale po tym co piszecie przestawie na 18/-6 i sprawdze, może coś mi się odmieni :)


A jak switch-mineta albo butterki ?
Bo przy kierunkowo ustawionych wiązkach to lipa w tym temacie.
Stance również wąziutki jak mniemam ?
There's a natural mystic blowing through the air ...



Dodaj odpowiedź