Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ustawienie wiązań.


140 odpowiedzi w tym temacie

#61 lewy009

lewy009

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 144 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2010 - 17:19

+21/-6 ja jezdze na takich i jest bardzo ok:D

#62 zarembianka7

zarembianka7

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 88 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 February 2010 - 16:57

a pytanie moje brzmi lepsza kaczucha czy rownolegle???

#63 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 23 February 2010 - 17:42

na pewno znajda sie ludzie ktorzy sa za jednym ustawieniem wiazan jak i drugim, lecz z tego co wiem lepsza jest kaczucha, odchodzi sie od innych ustawien, czytalem rowniez ze dzieki ustawieniu wiazan na kaczuche jestesmy mniej narazeni na kontuzje, jesli sie mysle to mnie poprawcie :)

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#64 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 February 2010 - 22:30

Za nic nie rób równolegle, temat wałkowany już na tym forum :) Tylko kaczka, acz na początek bardzo delikatna.

#65 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 23 February 2010 - 22:32

kaczka i musi byc szerrooooko:):)
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#66 zarembianka7

zarembianka7

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 88 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 February 2010 - 22:33

Za nic nie rób równolegle, temat wałkowany już na tym forum :) Tylko kaczka, acz na początek bardzo delikatna.


zawsze byla kaczka:) ale ostatnio wlasnie zglebilam sie w ustaweienie rownolegle i mysle sobie czy zmienic:D
ale dzieki:)

#67 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 February 2010 - 22:35

Za nic nie rób równolegle, temat wałkowany już na tym forum Dołączona grafika Tylko kaczka, acz na początek bardzo delikatna.


Delikatna to znaczy?
Ustawić symetrycznie czyli np. 12/-12, czy też przodem ostrzej np 18/-6 ?, bo sam się zaczynam zastanawiać czy nie zmienić, to może wpłynąć na zmniejszenie otwarcia :)
Pozdrawiam
Zaq

#68 zarembianka7

zarembianka7

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 88 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 February 2010 - 22:36

a moze 15/-15?

#69 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 23 February 2010 - 22:40

a moze 15/-15?

to jest duza kaczucha!!

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#70 brokuł

brokuł

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 23 February 2010 - 22:44

Ja tak troszkę z innej beczki zapytam, jak mierzycie rozstaw wiązań? Od środka dysków? Bo się właśnie zastanawiam czy nie dać szerzej, jednak nie chciałbym dać za szeroko, a mam uraz do odkręcania śrubek na stoku po tym jak ostatnio zgubiłem...

Kąty mam ustawione 18/-6 i całkiem fajnie się czuję, jeszcze kiedyś sobie dam symetrycznie i sprawdzę :) Jednak 15/-15 mnie troszkę przeraża, żeby mi kolan nie wyrwało..

Nie ważne skąd pochodzisz i gdzie teraz jesteś

ważne, że masz dla innych otwarte serce!


#71 zarembianka7

zarembianka7

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 88 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 February 2010 - 22:47

to jest duza kaczucha!!

to jak lepiej zrobic mniejsza?!

#72 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 23 February 2010 - 22:55

Ja tak troszkę z innej beczki zapytam, jak mierzycie rozstaw wiązań? Od środka dysków? Bo się właśnie zastanawiam czy nie dać szerzej, jednak nie chciałbym dać za szeroko, a mam uraz do odkręcania śrubek na stoku po tym jak ostatnio zgubiłem...

Kąty mam ustawione 18/-6 i całkiem fajnie się czuję, jeszcze kiedyś sobie dam symetrycznie i sprawdzę :) Jednak 15/-15 mnie troszkę przeraża, żeby mi kolan nie wyrwało..


tak od srodka dyskow sie liczy

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#73 smerf

smerf

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 130 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 February 2010 - 23:07

Kąty mam ustawione 18/-6 i całkiem fajnie się czuję, jeszcze kiedyś sobie dam symetrycznie i sprawdzę :) Jednak 15/-15 mnie troszkę przeraża, żeby mi kolan nie wyrwało..


Hehe spokojnie nie ma się co bać, trochę się zdziwiłem nawet, że piszecie że to mała kaczka :) ja tak jeździłem przez 3 sezony chyba i jeździło się za***iście. Teraz kupiłem sobie twardsze wiązania i dechę i postanowiłem trochę się z ustawieniami pobawić... Wyszło 18 z przodu i -12 z tyłu :) Stance bodajże 56 czy 58 nie pamiętam już.

#74 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 February 2010 - 08:54

mała czyli kąt rozwarcia stóp nie przekracza 30 stopni, przy czym kąt przy przedniej jest zawsze większy o mniej więcej 6 stopni. To taka moja teoryjka do potrzeb wyjaśniania. Czyli reasumując jeśli z przodu dasz sobie 18 stopni to z tyłu -12 i jest to wg maksimum dla początkujących. wszystkie wariacje poniżej tych wartości są wg mnie ok. Czyli 15/-9 18/-9, 18/-6, 15/-3 i tak dalej. Zauważcie że 15+3 = 18 co mieści się w 30 stopniowym kącie rozwarcia, a różnica 6 stopni jest zachowana. Jak pisałem max to 18/-12. Mozna by się czepiać że nie jest to mała kaczka, acz uważam że mieszcząca się spokojnie w granicach normy.

Co do pomiaru rozstawu wiązań.... nie ma znaczenia jak go mierzysz (najłatwiej od środków dysków), bo najpierw ustalasz dla siebie optimum, a dopiero później dokonujesz pomiaru. Ważne by później montując wiązania w innej desce dokonać pomiaru w taki sam sposób (zachowując również kąty).

#75 _Mokry_

_Mokry_

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 24 February 2010 - 09:38

ja mam taką motodę:D
jak ktoś wcześniej jeździł z równoległym ustawieniem i chce się przestawić na kaczkę to przednią stopę powinien zostawić tak jak była wcześniej (chyba, że kąt jest powyżej 21st) a tylną przestawić na -6. Wtedy powstają ustawienia 15/-6, 18/-6 lub 21/-6.
jak ktoś dopiero zaczyna jeździć to jak dla mnie najlepsze jest ustawienie 15/-6.
na takich ustawieniach uczyłem jeździć moją kobietę i nie narzekała. Na ten sezon przestawiłem jej (bez jej wiedzy) na 18/-9 i też jej pasowało:]
sam jezdze na takich kątach i nie zamierzam już tego zmnieniać.

#76 SteelBones

SteelBones

    Młody snołborder

  • Dystrybutor
  • 68 postów

Napisano 24 February 2010 - 12:22

Dla chcacych poszukac swoich idealnych ustawien proponuje przeprowadzac zmiany jak najmniej radykalne i stopniowo
czyli np zmieniac ustawienia o 3 100pnie i kazdego dnia dokonywac zmian o wlasnie taka wartosc. Najpierw na nodze tylnej.

Radykalna zmiana moze doprowadzic do niepotrzebnych uprzedzen wzgledem jakiejs pozycji, a dodatkowo pozbawi was doswiadczania tego co jest pomiedzy. Np pomiedzy -3 i -12 ;-)
www.MagicTown.pl

#77 northway24

northway24

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 37 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 February 2010 - 13:24

caly praktycznie sezonik przelecialem na 18/-6 i sie fajnie jezdzi ale na nastepny wypadzik ustawie 18/-9 stance 60cm;)
www.labdud.pl dygestoria-i-meble-laboratoryjne,biurowe,hotelowe,recepcyjne i inne......

#78 lapa

lapa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 February 2010 - 13:39

kurde chyba pora zmienić kąty :D a jakie są pierwsze wrażenia po zmianie ? Ja jak to w opisie "jakoś się ślizgam" - od samego początku ustawione wiązania 30 / 15 da się jeździć odrazu czy trzeba będzie się uczyć od nowa ? Czytając temat chcę na początek ustawić 15 / - 6 nie będzie zbyt radykalna zmiana ? a może powolutku 21 / - 6 i stopniowo dochodzić do 15/-6 ?
zimo gdzie jesteś ?????????????????????

#79 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 February 2010 - 14:18

Dla chcacych poszukac swoich idealnych ustawien proponuje przeprowadzac zmiany jak najmniej radykalne i stopniowo
czyli np zmieniac ustawienia o 3 100pnie i kazdego dnia dokonywac zmian o wlasnie taka wartosc. Najpierw na nodze tylnej.

Radykalna zmiana moze doprowadzic do niepotrzebnych uprzedzen wzgledem jakiejs pozycji, a dodatkowo pozbawi was doswiadczania tego co jest pomiedzy. Np pomiedzy -3 i -12 ;-)


Ale zmiany po 3 stopie są nie zauwazalne przym niej wprawionych riderach. Ja jak zmniejszam obnizam o ile nie są to jakies drobne korekty to tak o 6* jak za duzo to wtedy zmniejszam ale nie mecze sie z przeskakiwaniem co 3* bo to sie trzeba rozjezdzic jesszcze na nowych katach

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#80 SteelBones

SteelBones

    Młody snołborder

  • Dystrybutor
  • 68 postów

Napisano 24 February 2010 - 16:00

Jak ktos nie chce czesto krecic, to mozna i co 6
az takiego znaczenia nie ma
potem mozna ew delikatnie korygowac
www.MagicTown.pl



Dodaj odpowiedź