Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Burton Custom


88 odpowiedzi w tym temacie

#21 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 July 2010 - 16:57

Dobra, w porządku.
Jednak ja chyba będę wybierał coś z półki Burtona, bo ta firma mnie strasznie jara. http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif D
Będę wybierał między CUSTOM, a HERO.

A teraz jeszcze jedno pytanie.
Czy te wiązania sprawdzą się we freestylu? Jestem na nie najarany jak szczerbaty na suchary, a więc mam ogromną nadzieję, że dla mnie się nadadzą.
http://supersklep.pl...0-cartel-purple
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#22 dumdum1988

dumdum1988

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 128 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 July 2010 - 17:03

Wlasnie tez mialem taki dylemat i postawilem na Hero ze wzgledu na promocje. Rowniez napalony bylem na te cartele ale niestety nie sa one EST wiec lipa

#23 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 July 2010 - 17:04

Co to jest EST?
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#24 dumdum1988

dumdum1988

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 128 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 July 2010 - 17:07

Sposob mocowania do nowych desek Burka z szyna. Catele podobno sa troche sa twarde na feestyle, ale to tylko zaslyszana informacja

#25 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 July 2010 - 17:09

Czyli wiązania Catele nie będą pasowały do Burton Hero?
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#26 dumdum1988

dumdum1988

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 128 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 July 2010 - 17:14

Mi pare osob odradzalo cartele do Hero z tego wzgledu ze Hero jest Meeega miekki, a cartele sa dosc twarde. Pasowac beda pasowac tylko musisz dobrac do szyny est albo kupic przedkladke. Zreszta watek o Est byl na forum. Ja dobralem do Hero czarno-biale exile Est :)

#27 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 July 2010 - 17:23

Czyli naprawdę nie ma sensu kupować tych Carteli? One są zarąbiste z wyglądu, rozmiar pasuje, cena też.. Tylko czy one są aż tak twarde?

Burton Hero odpada. Ta deska ma flex 2. Ja szukam deski, a nie plasteliny.
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#28 dumdum1988

dumdum1988

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 128 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 July 2010 - 18:21

Musisz dobrac tak zeby ci wiazania z deska pasowaly. No ja Hero kupilem tylko dlatego ze to bedzie druga deska tylko dla funnuu:d

Załączone pliki



#29 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 July 2010 - 18:30

ja śmigam na cartelkach, super wiązania lekkie i wytrzymałem, wcale nie są takie twarde jak opowiadają, ale raczej do jazdy niz do parku! do burtona nie mam nic, dobry sprzęt, deski wiązania ubrania wszystko! chociaż jeżeli masz 15 lat to na pewno twoja waga i wzrost sie zmieni wiec nie inwestowałbym na twoim miejscu w drogi sprzęt, ale te cartelki szczerze polecam, na pewno nie będziesz żałował, jedne z najlepszych wiązań :)
JOIN The Ride

#30 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 July 2010 - 18:36

Dobra, najarałem się zupełnie. :)
Chyba wezmę desiwo BATALEON z tymi wiązaniami.
Czy do deski Bataleon będą pasowały wiązania Burtona Cartelki?
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#31 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 July 2010 - 19:04

Ja miałem Cartelki do deski X8, która miała flex 3 więc zbliżony i pasowały idealnie, a same wiązania są miękkie, osobiście jeździło mi się na nich super
Co do deski Hero musisz najpierw zrozumiec co oznacza miękka deska bo z "plasteliną" (jak to określiłeś) ma ona mało wspólnego, a jeśli chcesz się uczyc FS i szczególnie butterków na twardej desce to życzę powodzenia...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#32 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 July 2010 - 19:11

Ale czy deska z flexem 5 nie byłaby dobra? Liczę na uniwersalność, a nie buttering, buttering, buttering!
Myślę, że flex 5 będzie ok, dlatego pytam.
Czy wiązania Cartel połącze z Bataleonem?
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#33 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 July 2010 - 19:18

A ja uważam że powinieneś rozejrzec się za deską FS dla początkujących/średniozaawansowanych o flexie 3-4... Co wybierzesz Twoja sprawa, wolisz jeździc na desce pro kosztem szybkich postepów, Twoja sprawa...

Na początku piszesz że chcesz się uczyc FS i butterków, stronę wcześniej wycofujesz się z Customa bo ma flex 5 i uważasz że jest za twardy, tu się oburzasz jak ludzie Ci proponują plastelinowego Hero bo szukasz czegoś uniwersalnego o flexie najlepiej 5...

Przemyśl wszystko na spokojnie: co chcesz robic na desce, jaki jest Twój faktyczny poziom zaawansowania itd i im rzetelniej odpowiesz sobie na to pytanie i dobierzesz deskę, tym lepiej będzie Ci się jeździc, bo wydaje mi się że chołdujesz zasadzie że im coś bardziej PRO tym lepsze dla Ciebie i szybciej zrobi z Ciebie profesjonalistę... a tak niestety nie jest...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#34 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 July 2010 - 19:30

Tak, tak, masz rację. Ale przyznasz chyba, że wybór deski snowboardowej to jednak dość trudna sprawa.
Sprawa wygląda tak. Na snowboardzie jeżdżę głównie na obozach, ale też z rodziną. Podsumowując na obozach jeżdżę TYLKO na stokach bez parków. Co prawda hopkę można usypać, a tym bardziej uczyć się butterów, ale szybciej pojeździć też lubię. Z rodziną być może pojadę na stok, gdzie mamy park, ale to jest ze 4 dni w roku, dlatego chcę deskę uniwersalną. Dlaczego już nie Custom? Cena. Cena jak dla mnie jest zbyt wysoka, dlatego Bataleon o dwie stówki tańszy myślę, że będzie dobrym rozwiązaniem. Czy Cartelki, które wszyscy chwalą dam radę połączyć z deską Bataleon?
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#35 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 July 2010 - 19:44

tego czy ten baleton pasuje do cartelków Ci nie powiem bo nie znam tej deski ani specyfikacji... pewnie ktoś inny sie tu wypowie...
Ale ja jeszcze raz powtórze i w Twoim interesie jest mi uwierzyc (każdy tu chce jak najlepiej i przeciez nikt z zawiści Ci nie poleca innej deski po to żebyś "nie miał za fajnej") że jeśli kupisz sobie taką "za dobrą deskę" będzie Ci się gorzej na niej jeździc...

Mówisz że hopkę na wyciągu można usypac... Teraz pomyśl ile ta hopka na której polecisz 2-5m ma wspólnego z kickerem na którym lata się po 20-40m A deski FS PRO własnie pod takie skocznie są robione i to co na tej skoczni sprawdza się idealnie może spowodowac że pożałujesz zakupu tej deski po swoich "małych skokach" I tak samo deski dla początkujących na takiej wielkiej hopie okazują się "syfem" dla pro snowboardzistów, a na tej małej hopie spiszą się lepiej niż ta deska pro...

Tak samo martwisz się o twardośc deski, żeby się dobrze na niej jeździło Ale problemy ze stabilnością plastelinowego Hero zaczynają się pewnie od prędkości rzędu 100km/h Jeździsz z większymi prędkościami żeby się o to martwic?

Taki pierwszy z brzegu przykład, który przyszedł mi do głowy... To że producenci ustalają jakieś poziomy zaawansowania to nie po to żeby "chronic" deski pro przed "zwykłymi" riderami tylko po to żeby wyjśc na przeciw potrzebom klientów każdej kategorii i pomóc im ją dobrac...

Piszesz że dobór deski to ciężka sprawa... ja powiem tak: To jest bardzo proste, tyle że trzeba posiadac odpowiedni poziom wiedzy... Ty nie chcesz posłuchac tych którzy tę wiedzę posiadają, bo napaliłeś się na deskę PRO i sam siebie tym krzywdzisz i komplikujesz sobie wybór...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#36 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 July 2010 - 20:09

Zupełnie się z Tobą zgadzam, dlatego cofnąłem się na poziom freestyle/all mountain.
Wyszedłem z psem na spacer i myślałem...
Jeżdżę dopiero 2 sezony, teraz jaram się butteringiem. Kto wie co będzie mnie interesowało za 2 sezony? Wybiorę deskę wszechstronną (lub uniwersalną, jak kto woli), by spróbować wszystkiego, każdej dziedziny. A z każdym kolejnym sezonem będę wgłębiał się w daną dziedzinę snowboardingu i za powiedzmy 3 - 4 sezony kupię deskę z flexem 2 jak nadal jarać będzie mnie buttering, lub z flexem 8 jak szybka jazda. Kto wie co przyniesie czas?
Czy zgadzasz się ze mną pod względem uniwersalności deski? Pewnie tak. W opisie deski Bataleon na supersklepie napisane jest, że jest mega uniwersalna. Ale kto by wierzył sklepom? Dlatego czekam na opinie kogoś, kto jeździł na tej desce, zna ją i wreszcie wypowie na temat skręcenia tych wiązań z tą dechą.
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#37 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 July 2010 - 20:16

Zupełnie się z Tobą zgadzam, dlatego cofnąłem się na poziom freestyle/all mountain.
Wyszedłem z psem na spacer i myślałem...
Jeżdżę dopiero 2 sezony, teraz jaram się butteringiem. Kto wie co będzie mnie interesowało za 2 sezony? Wybiorę deskę wszechstronną (lub uniwersalną, jak kto woli), by spróbować wszystkiego, każdej dziedziny. A z każdym kolejnym sezonem będę wgłębiał się w daną dziedzinę snowboardingu i za powiedzmy 3 - 4 sezony kupię deskę z flexem 2 jak nadal jarać będzie mnie buttering, lub z flexem 8 jak szybka jazda. Kto wie co przyniesie czas?
Czy zgadzasz się ze mną pod względem uniwersalności deski? Pewnie tak. W opisie deski Bataleon na supersklepie napisane jest, że jest mega uniwersalna. Ale kto by wierzył sklepom? Dlatego czekam na opinie kogoś, kto jeździł na tej desce, zna ją i wreszcie wypowie na temat skręcenia tych wiązań z tą dechą.


Możesz zapytać się Rentgena lub Fabien'a z tego forum obydwaj śmigali i śmigają na bataleonie.

#38 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 July 2010 - 20:20

Bataleon kupił Rentgen i coś tak jeździł na tym tylko nie wiem jaki model, mozesz do niego napisać.

Tak sobie czytam tą Waszą konwersacje....i musze powiedzieć ze jesteś bardzo niezdecydowany to po pierwsze, a po drugie twoje zachowanie jest.....jak to mówia....infantylne....ooo....:)
Nie ważne czy bedzie Ci sie dobrze jeździć czy źle....czy butterków bedziesz sie uczyć 5 dni czy cały sezon.....ważne zeby deska była PRO....i sie prezentowała na stoku....to moje prywatne odczucie.....

...........tylko w tym wszystkim szkoda mi Kondrada......bo facet sie wysila zeby Ci pomóc......zebyś nie popełnił błedu z zakupem......a ty i tak swoje.....

......wiec moje pytanie.....po co pytasz skoro wiesz lepiej???


pzdr

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#39 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 July 2010 - 20:23

co do uniwersalności się zgodzę, ale w takim razie rodzą się we mnie dwa kolejne pytania:
1. po co Ci jedna z najlepszych desek na świecie skoro ma służyc tylko do określenia w jakim kierunku chcesz sie rozwijac na desce, czy nie lepiej kupic cos za 600-800zł a za rok kupic już coś bardziej specjalistycznego?
2. czy liczysz się z tym że w swoim wieku (15lat) szybko rośniesz i może się okazac że na kolejny sezon deska będzie już za krótka dla Ciebie, i czy jest sens kupowac deskę pro na jeden sezon a potem ją sprzedawac tracąc sporo kasy a nie korzystając wogóle z jej możliwości?
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#40 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 July 2010 - 20:27

Nie, nie, nie. Nie nawidzę lansu. Wierz albo nie.
Customa wcale nie mam zamiaru kupować. Nie ta cena.
Jednak skoro mam okazję kupić dobrą deskę, to czemu mam ją zmarnować?
Aha, jeszcze jedno. Przepraszam za wszystkie moje wahania, niezdecydowania, ale wierzcie mi. Jest to mój pierwszy w życiu zakup tego kalibru, więc chce jak najlepiej. Nie dziwcie się. ; )
Eat. Sleep. Ride. Repeat.