Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Burton Custom


88 odpowiedzi w tym temacie

#1 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 July 2010 - 12:09

Witam serdecznie.
Czy deska Burton Custom będzie się nadawać dla 15 letniego chłopaczka (tak, chodzi o mnie!) chcącego uprawiać freestyle i buttering?
Bardzo fajna deska, tylko martwią mnie wiązania. Do tej deski niestety trzeba kupić wiązania Burtona. ;/
Dlatego jakby ktoś miał lepsze pomysły dla tego typu przeznaczenia, to pisać!
Wybierać z firm: Nitro, Forum, Endeavor itd.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
PS. Tak samo jak nie mogę się doczekać deski, tak samo koszulki ADECHADE! http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif D
PS 2. Cena deski do 1600 zł.
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#2 Therion

Therion

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 136 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 July 2010 - 12:22

Podaj swoje "wymiary" i stopień zaawansowania :jupi2:

#3 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 July 2010 - 12:39

Zimą pewnie 170 cm stuknie. Ile ważę? 56 kilo, co znaczy, że do zimy w 60 kg się wyrobię. :jupi2:
Stopień zaawansowania? Już tłumaczę...
Jazdę mam opanowaną bardzo dobrze, na krawędziach bez problemu. Troszkę skakania na hopkach, jakieś łatwe graby, 180 z hopy i z flatu.
W tym sezonie zamierzam się ostro podszkolić we freestylu, a w przyszłości pewnie buttering. Troszkę poskacze, może trochę parku. Jiby to chyba jeszcze nie dla mnie. No tyle.
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#4 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 July 2010 - 15:46

Zimą pewnie 170 cm stuknie. Ile ważę? 56 kilo, co znaczy, że do zimy w 60 kg się wyrobię. :jupi2:
Stopień zaawansowania? Już tłumaczę...
Jazdę mam opanowaną bardzo dobrze, na krawędziach bez problemu. Troszkę skakania na hopkach, jakieś łatwe graby, 180 z hopy i z flatu.
W tym sezonie zamierzam się ostro podszkolić we freestylu, a w przyszłości pewnie buttering. Troszkę poskacze, może trochę parku. Jiby to chyba jeszcze nie dla mnie. No tyle.


Custom może być troszkę twardawy na zabawę we FS.
Custom to taki AM do wszystkiego.

Do FS i do Butteringu trzeba szukać jakiejś deski Rockerowej, a najlepiej z tzw. Park Rockerem.
Czyli płasko między wiązaniami a w górę na zewnątrz wiązań.

Na allegro można wyczaić teraz fajne dechy w fajnej cenie !

No chyba że szukasz AM no to wtedy może być Custom Rocker !
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#5 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 July 2010 - 15:50

Jaki mniej więcej flex ma Burton Custom?

EDIT:
Oto co znalazłem...

Burton Easy Livin. Bardzo ciekawa propozycja. Miał już ktoś okazję śmigać na tym desiwie?
http://allegro.pl/it..._2010r_hit.html

GNU Street Series. Również ciekawa deska, jednak dość tania jak na tego typu sprzęt.
http://allegro.pl/it...cena_154cm.html

Która lepsza?
Jak jeszcze coś znajdę, to dodam.


EDIT2.
A może coś z forum?
http://www.tactics.c...orum/snowboards
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#6 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 July 2010 - 19:32

Custom ma flex 5 ale skala twardości burka jest raczej "miękka":jupi2:

Co do wiązań możesz mieć jakie chcesz. Chanell nie ogranicza Cię w niczym, za pomocą śrub i tależyków które dostajesz razem z deską montujesz co tylko chcesz/masz:)

A co do wyboru deski:
1.Zastanów sie czy potrzebujesz takiej zaawansowanej deski jak custom przy swoich umiejętnościach
2.Na co stawiasz Rocker vs Camber
3.Zastanów się czy warto wydać 1600zł na deskę z której za rok wyrośniesz

Jeździłem na customie '09 i jakbym miał go ocenić jednym zdaniem to bym powiedziałhttp://adechade.com/public/style_emoticons/default/cry.gif "uniwersalny - wysoki poziom niezależnie co robisz" (jibbów na nim nie jeździłem więc może to pomińmy w tej ocenie ) I wg mnie dla 95% polskich snowboardzistów wystarczy z nawiązką, a Ci którzy na niego narzekają to chyba tylko Ci, którzy chcieliby żeby deska jeździła i robiła tricki za nich...

Koledzy proponują rockery, a ja osobiście zastanowiłbym się nad taką propozycją bo co prawda butterki itp będą szły ideał ale już przy nauce skoków, lądowania itp. rocker niewiele wybaczy... Większe hopy, szybka jazda, lód to już są domeny cambera...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#7 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 July 2010 - 19:53

Może zadam podstawowe pytanie.
ROCKER i CAMBER to są jakieś technologie? Jakieś specjalne kształty deski?

EDIT:
To znaczy, że do deski Burtona mogę przyczepić jakiekolwiek wiązania?
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#8 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 July 2010 - 20:10

tak jakiekolwiek chcesz
Jednie gdybyś miał wiązania ICS czyli te z śrubami na zewnątrz to nie możesz ich przykręcić do deski z insertami ale Ciebie to nie dotyczy

tu masz w miarę przyjaźnie opisane czym się różni rocker od cambera i co niesie za sobą posiadanie jednego i drugiego...
http://www.pksnow.pl...rse_camber.html
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#9 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 July 2010 - 20:36

Dzięki Konrad.
Jednak tak sobie myślę, że będe kombinował coś pod Endeavor. Wszędzie chwalą te desiwa, ani jednej negatywnej opinii nie przeczytałem.
Tylko muszę się z Marcinem dogadać, kiedy będzie miał nowy sprzęt, bo to co zostało z Wi10, to zbyt długie.
Dzięki za przybliżenie tej czarnej magii, jaką jest ten rocker. http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif P
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#10 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 July 2010 - 20:44

a o burtonie słyszałeś jakieś złe?:jupi2:
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#11 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 July 2010 - 20:53

Podobno przereklamowany. :jupi2:
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#12 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 July 2010 - 21:04

ja powiem tak Burton moim zdaniem produkuje najlepsze deski na świecie a przynajmniej "ma najlepszą technologię", najwięcej kasy wykłada na eventy, filmy, reklame itd...
Fakt faktem cenią się za to ale pomijając sprzęt np. sam serwis... to nie firmy które szukają najgłupszych powodów żeby nie uznać reklamacji Mi sami zaproponowali wymainę części w wiązaniach za free, jak tylko zapytałem czy można dostać taką część zamienną... inny kolega na forum napisał że wymienili mu uszkodzoną deskę na nowy model z przyszłorocznej kolekcji! Za coś takiego też się płaci i stąd może takie a nie inne ceny desek...
A Ci którym coś brakuje, albo nie stać ich na "przereklamowanie" się wysuwają takie argumenty... i cała ta nagonka to troche takie naśladowanie ala dzieci z bronxu "które miały cięzki start i nienawidzą wszystkich bogatych lansiarzy..." i tak mieć burtona tzn się lansować i "wywyższać ponad brać" snowboarodwą
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#13 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 July 2010 - 21:17

Nie wiem, nie wiem.
Będę musiał to przemyśleć.
Burton czy Endeavor? TO jest pytanie.
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#14 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 July 2010 - 21:31

Wiesz to jest pytanie w stylu "Który samochód jest lepszy Ferrari czy Lamborghini?"
Na takie tematy dyskutują TEORETYCY lub MARZYCIELE...
A tak na prawdę jeśli kogos stać na taki samochód to co nie wybierze to będzie mu się świetnie jeździć i będzie budził zazdrość u wielu innych... i wybór zależy od jego prywatnych preferencji... i nawet jeśli chciałby teoretycznie podyskutować i znajdzie się wiele osób, które będą mu podawać masę powodów dla których wybrać firmę X a nie Y to i tak na co się nie zdecyduje to będzie miał świetny samochód...

Ty na szczęście jesteś w takiej sytuacji Czy Burton czy Endeavor, kupisz świetną deskę... Z całym szacunkiem dla Ciebie i tak nie wykorzystasz w 100% potencjału żadnej z tych desek więc co nie wybierzesz będziesz zadowolony...

I nawet jeśli ktoś tu zacznie polecać jedą czy drugą firmę to nie jest Tobą, nie ma Twoich preferencji i nie będzie w stanie określić co będzie dla Ciebie lepsze Co najwyżej można podyskutować o modelach żeby je dobrać do tego co chcesz robić...

I nie ograniczałbym się do tych 2 firm bo jest wiele tych z "najwyższej półki"
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#15 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 July 2010 - 21:37

Tak, właśnie tak myślałem.
Ale mam jedno ale. Nie wiem czy dobrze myślę, ale wykombinowałem teorię dlaczego wziąć Endeavora.
Otóż Burtona mamy wiele modeli, które wszystkie służą do czego innego. A ja nie wiem gdzie będę jeździł i co będę robił tego sezonu. Trochę parku, trochę hopek i buttering. Dlatego myślę żeby wziąć uniwersalnego Endeavora, bo podobno takie one właśnie są.
Jeśli się mylę i są również modele Burtona, które mają szeroki zakres zastosowań uświadom mnie, a najprawdopodobniej wezmę tą deskę.
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#16 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 July 2010 - 21:51

Jak Ci napisałem wyżej nie polece Ci żadnej z tych firm bo takie teoretyczne werdykty są moim zdaniem bez sensu...
A co do Twoich przemyślen to nie jest tak do końca jak to wywnioskowałeś...

Liczba produkowanych modeli zależy od skali na jaką firma prowadzi sprzedaż. Nikt nie wprowadzi 100 modeli żeby potem sprzedawać po 20 sztuk każdego w sezonie... bo zbankrutuje przy takiej produkcji...

Co do uniwersalośni endeavor'a się nie wypowiem bo nie znam tych modeli, ale co do burtona produkuje wiele desek bardzo uniwersalnych, np. Custom, który proponowałeś jest tego przykadem... Obejrzyj filmy burka Tam goście śmigają na Customach X konkretne big moutain żeby minute później latac na chopach i bawić się w parku...

A co do przeznaczenia desek to nie jest tak że na desce na rurki nie zjedziesz w dół stoku, a na desce FR nie skoczysz na skoczni... To są przeznaczenia deski a nie to co "można na niej robić" Tym bardziej że teraz deski AM FS i FR podzieliły się na podsrupy: np. FS: deski na duże chopy i do pajpu, deski park, deski jib, deski urban itd. Gdyby chcieć mieś deski "żeby móc wszędzie pojeździć" to trzebaby mieć z 10 blatów:)
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#17 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 July 2010 - 21:56

Dziękuje za pomoc.
Przemyślę, rozważę, kupię.
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#18 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 July 2010 - 11:40

Znalazłem jeszcze 3 fajne deski.

1. Bataleon Goliath
http://supersklep.pl...0-goliath-153cm

2. Stepchild Collaboration
http://supersklep.pl...0-collaboration

3. Burton Hero
http://supersklep.pl...-wi-10-hero-152

CZY Burton Hero byłby lepszy dla mnie od Burton Custom?
A może Bataleon, lub Stepchild są jeszcze lepsze?
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#19 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 July 2010 - 13:41

Ale lepsze, w czym? Przy Twoim stopniu zaawansowania to tak jak Konrado napisał nie ma to znaczenia, bo i tak wszystkich możliwości z tych desiw nie wyciśniesz.

Zaczynam już tracić cierpliwość i chyba zacznę odpisywać tak jak jeden koleś na sn.pl
tak będą lepsze bo mają mniejsze spalanie i mniej słychać panewki przy rozruchu.

Coś nerwowy jestem ostatnio wrrr

#20 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 July 2010 - 16:17

...

... ale co do burtona produkuje wiele desek bardzo uniwersalnych, np. Custom, który proponowałeś jest tego przykadem... Obejrzyj filmy burka Tam goście śmigają na Customach X konkretne big moutain żeby minute później latac na chopach i bawić się w parku...

...


jeżeli chodzi o filmiki burka i prosów śmigających w tych filmach na deskach burka - nie kierowałbym się kupnem deski pod tym kątem. z kilku powodów:

a)- prosi jeżdżący na deskach są "zmuszani" do jazdy na deskach, które są narzucone przez producenta - "czysty marketing"

:)- prosi biorą za to niezłą kasę i pojadą na wszystkim i po wszystkim w sumie to ich praca

c)- kierując się kupnem deski pod kątem bo jakiś pros w filmiku śmiga na Custom to dla mnie niestety pomyłka

producenci właśnie na to liczą, aby dzieciak zobaczył jak śmiga ich mega rider na ich desce w ich filmie a potem poleciał do sklepu i taką sobie kupił - "czysty marketing"

Ale oczywiście nie mam nic do Burka po prostu znowu na niego trafiłoDołączona grafika w sumie to dotyczy wszystkich producentów desek.

po drugie tak jak Konrad napisał, "że nie wykorzystasz deski w 100%" - to po co taką kupować? to tak jak byś kupił te nieszczęsne Ferrari i jeździł nim tylko z prędkością 50km/hDołączona grafika