Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Burton Custom


88 odpowiedzi w tym temacie

#41 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 July 2010 - 20:37

Nie, nie, nie. Nie nawidzę lansu. Wierz albo nie.
Customa wcale nie mam zamiaru kupować. Nie ta cena.
Jednak skoro mam okazję kupić dobrą deskę, to czemu mam ją zmarnować?
Aha, jeszcze jedno. Przepraszam za wszystkie moje wahania, niezdecydowania, ale wierzcie mi. Jest to mój pierwszy w życiu zakup tego kalibru, więc chce jak najlepiej. Nie dziwcie się. ; )


ponieważ jak Konrad napisał dobra deska dla zaawansowanego....moze być gorsza DLA CIEBIE.....niz deska sredniej klasy dla poczatkujacego - średnio zaawansowanego. Główny powód to ciezko bedzie Ci ogarnąć taką deske. a co za tym idzie twoje postepy beda trwały dwa razy dłużej!!

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#42 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 July 2010 - 20:40

Bataleon kupił Rentgen i coś tak jeździł na tym tylko nie wiem jaki model, mozesz do niego napisać.

Tak sobie czytam tą Waszą konwersacje....i musze powiedzieć ze jesteś bardzo niezdecydowany to po pierwsze, a po drugie twoje zachowanie jest.....jak to mówia....infantylne....ooo....:)
Nie ważne czy bedzie Ci sie dobrze jeździć czy źle....czy butterków bedziesz sie uczyć 5 dni czy cały sezon.....ważne zeby deska była PRO....i sie prezentowała na stoku....to moje prywatne odczucie.....

...........tylko w tym wszystkim szkoda mi Kondrada......bo facet sie wysila zeby Ci pomóc......zebyś nie popełnił błedu z zakupem......a ty i tak swoje.....

......wiec moje pytanie.....po co pytasz skoro wiesz lepiej???


pzdr


Dzięki simon za troskę (przepraszam że po nicku ale nie znam imienia) ale powiedzmy że mam wolny wieczór i cierpliwośc i na ile mogę staram się wytłumaczyc koledze o co chodzi, bo ja niestety nie miałem nikogo takiego i musiałem się uczyc wszystkiego na własnych błędach...


A co do wyboru deski nie ma za co przepraszac, usprawiedliwiac się itd Tylko podejśc do sprawy rzeczowo:
Deskę wybierasz wg określonych regół...
1.do czego ma służyc
2.poziom zaawansowania
3.firma, model,rozmiar
I to jest jak Biblia, czy instrukcja obsługi...
Wszyscy chętnie pomogą Ci przejśc przez te 3 punkty, poradzą, rozwieją wątpliwości tak żebyś był zadowolony Ale jeśli TY KIERUJESZ SIĘ SOBIE TYLKO WIADOMYMI POWODAMI, które w dodatku SĄ SPRZECZNE z powyższymi regułami wyboru deski to DALSZE KONTYNUOWANIE TEGO TEMATU NIE MA SENSU bo im bardziej rzetelniej Ci ktoś będzie tu doradzał, tym bardziej będzie to odbiegac od zakupo PRO deski na co Ty jesteś nastawiony więc do konsensusu raczej nie dojdziemy...
odpowiedz sobie nawet sam sobie na pytania które Ci zadałem stronę wcześniej...
cały problem polega teraz na tym że piszesz że nie masz doświadczenia, pojęcia jak dobrze wybrac, co wybrac itd. a wogóle nie interesuje Cię to co tu dooradzają Ci inni... To troche tak jakby przyjśc do sklepu i poprosic sprzedawce o pomoc bo nie ma się pojęcia co wybrac, po czym nie reagowac, albo byc przeciw temu co sprzedawca poleca...
Czym się w takim razie kierujesz wybierając dla siebie deskę Baletona, albo Customa skoto nie lansem, ani doświadczeniem którego nie masz jak pisałeś?
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#43 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 July 2010 - 20:46

Dzięki simon za troskę (przepraszam że po nicku ale nie znam imienia) ale powiedzmy że mam wolny wieczór i cierpliwośc i na ile mogę staram się wytłumaczyc koledze o co chodzi, bo ja niestety nie miałem nikogo takiego i musiałem się uczyc wszystkiego na własnych błędach...


A co do wyboru deski nie ma za co przepraszac, usprawiedliwiac się itd Tylko podejśc do sprawy rzeczowo:
Deskę wybierasz wg określonych regół...
1.do czego ma służyc
2.poziom zaawansowania
3.firma, model,rozmiar
I to jest jak Biblia, czy instrukcja obsługi...
Wszyscy chętnie pomogą Ci przejśc przez te 3 punkty, poradzą, rozwieją wątpliwości tak żebyś był zadowolony Ale jeśli TY KIERUJESZ SIĘ SOBIE TYLKO WIADOMYMI POWODAMI, które w dodatku SĄ SPRZECZNE z powyższymi regułami wyboru deski to DALSZE KONTYNUOWANIE TEGO TEMATU NIE MA SENSU bo im bardziej rzetelniej Ci ktoś będzie tu doradzał, tym bardziej będzie to odbiegac od zakupo PRO deski na co Ty jesteś nastawiony więc do konsensusu raczej nie dojdziemy...
odpowiedz sobie nawet sam sobie na pytania które Ci zadałem stronę wcześniej...


Spoko, nie ma problemu a na imie mam Szymon :)

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#44 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 July 2010 - 20:48

Czy dobrze mi się wydaje, że jeśli deska jest uniwersalna jest także dla początkujących?
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#45 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 July 2010 - 20:55

Czy dobrze mi się wydaje, że jeśli deska jest uniwersalna jest także dla początkujących?


Nie ponieważ też są modele all mountain dla średnio i zaawansowanych, nie chce teraz podawać modeli bo ich tak z głowy nie znam, ale mówie ze widziałem takie opisy.

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#46 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 July 2010 - 20:58

A czy Bataleon nadaje się dla początkujących? I skąd ja mam wiedzieć czy dana deska jest dla mnie? Właśnie to są te problemy.
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#47 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 July 2010 - 21:03

No widzisz i tu wychodzi właśnie brak tej wiedzy... Uniwersalna deska to nie deska "dla wszystkich i do wszystkeigo" tylko deska która pod względem technicznym nie jest ukierunkowana np tylko na skoki albo tylko na szybką jazdę ale pozwala robic wszystko na "przyzwoitym" poziomie... Będzie gorsza w parku od rasowej FS a na stoku gorsza od rasowej FR ale to opcja dla tych którzy nie chcą miec kilku desek tylko kosztem niewielkiego spadku jakości jazdy mają wszystko w jednym blacie I tego typu deski tak samo dzielą sie na te dla początkujących/ średnio i zaawansowanych

przykładem deski uniwersalnej dla średnio/ zaawansowanych jest Custom o którego pytałeś... przy każdej desce pisze przeznaczenie w 3 kategoriach: początkujący, średniozaawansowani/ zaawansowani
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#48 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 July 2010 - 21:05

Po co Ty się Konrado tak produkujesz, przecież to nie ma sensu bo to rzucanie grochem o ścianę .

Chciałbym zobaczyć te twoją bardzo dobrą jazdę z 3 postu po jednym sezonie :)

#49 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 July 2010 - 21:09

produkuję się bo jak już pisałem Szymonowi mam wolny wieczór, wszystkich znajomków gdzieś wcieło a w TV tylko wybory pokazują więc muszę się czymś zając zanim pójdę spac :)

A z całej rozmowy wynikac zaczyna że kolega może nie chce źle dla siebie tylko się w tym wszystkim nie ogarnia, i snuje nie zawsze słuszne wnioski... więc może jakieś efekty będą :D
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#50 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 July 2010 - 21:09

W takim razie jeśli aż tak bardzo mnie krytykujecie, to może polecicie jakąś deskę dla mnie? Narazie tylko wmawiacie mi, że żadna nie jest dla mnie, a ja póki co przyjmuję to z pokorą. To teraz kochani, jaka deska będzie dla mnie? http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif )

EDIT:
@JacekSp
Po dwóch. :)
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#51 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 July 2010 - 21:10

Jacku....faktycznie ostatnio jesteś jakiś troszke nerwowy :D hhhhmmm.....to nie nerwy...ty masz po prostu aDECHAde :D i boli Cie brak śniegu :D

za to Konrada trzeba pochwalić za stoicki spokój......

......ja nie przepadałem za stoikami wolałem hedonisów :)

taki mały offtop :D

pzdr

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#52 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 July 2010 - 21:15

wiesz Szymek coroczne oczekiwanie na śnieg który "niegdy" nie pada, i sypanie chopy 3 dni żeby po jednym dniu skoków stopniała uczyniło mnie mistrzem cierpliwosci i opanowania :)
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#53 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 July 2010 - 21:17

Po tej jakże długiej konwersacji uświadomiliście mnie, że:
1) Nic nie wiem
2) Muszę się zdać na was
Więc jaka deska będzie dla mnie odpowiednia?
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#54 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 July 2010 - 21:18

no podziwiam chłopa , bo ja już nie wytrzymuje , najpierw bym z nim pogadał po swojemu a potem zakopał w lesie :)

#55 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 July 2010 - 21:27

Ty się na wszystkim znasz? Tak się składa, że są sporty, na których znam się naprawdę dobrze i również jestem na innym forum. Tyle, że ja tam pomagam i odpowiadam na pytania. I nie marudze powtarzając 12213312 raz to samo ludziom, którzy zadają cały czas te same pytania. To, że się na tym znasz nie znaczy, że ja muszę. Od razu byłeś mistrzem w wybieraniu snowboardu? To jak się zachowujesz świadczy o tym, że to nie ja jestem problemowym użytkownikiem, tylko ty.
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#56 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 July 2010 - 21:31

no to ja powiem tak na zakończenie:
1. fak faktem niestety posiadasz za małą wiedzę żeby samemu dobrac sobie deskę
2. nie musisz się zdawac na nas, jeśli chcesz wydac 1500zł na coś o czym nie masz pojecia, to wolny kraj, tylko za rok możesz żałowac swojej decyzji a kasy Ci nikt nie zwróci... każdy uczy się na włąsnych błędach jeśli nie próbuje tego uniknąc
3. pisałem Ci raz albo i dwa od początku tematu jak wyglada sposób dobierania deski, ale napisze jeszcze raz:
a)co chcesz robic na desce
b)poziom Twojego zaawansowania
c)po określeniu 2 pierwszych dobór firmy i modelu
4.jeśli nam nie wierzysz albo uważasz że tylko się wyżywamy otwórz magiczne google i wpisz "jak dobrac deskę snowboardową" i sam posiądź wiedzę na ten temat i wtedy albo będziesz nam udowadniał że się mylimy albo sie z nami zgodzisz w naszych racjach (zapewnie to drugie)
5.jeśli i tak kupisz Baletona zakończmy temat i chodźmy spac...

Ty się na wszystkim znasz? Tak się składa, że są sporty, na których znam się naprawdę dobrze i również jestem na innym forum. Tyle, że ja tam pomagam i odpowiadam na pytania. I nie marudze powtarzając 12213312 raz to samo ludziom, którzy zadają cały czas te same pytania. To, że się na tym znasz nie znaczy, że ja muszę. Od razu byłeś mistrzem w wybieraniu snowboardu? To jak się zachowujesz świadczy o tym, że to nie ja jestem problemowym użytkownikiem, tylko ty.


problem w tym że nie chcesz sobie dac pomóc Nikt tu nie śmieje się z tego że sobie nie radzisz tylko sie zastanawiamy po cholerę pytasz nas o te wszystkie rzeczy jak się uparłeś przy desce Baletona i z jednej storny nie dasz sobie wytłumaczyc że nie jest dla Ciebie a z drugiej mówisz że nie masz pojęcia o doborze deski...


PO PIERWSZE TWÓJ POZIOM ZAAWANSOWANIA OCENIAM NA POCZĄTKUJĄCY PO TYM CO NAPISAŁEŚ
PO DRUGIE CHCESZ UNIWERSALNĄ DESKĘ WIĘC WYBIERZ ALL MOUTAIN
PO TRZECIE MAJĄC POWYŻSZE INFORMACJE POSZUKAJ W NECIE DESEK WŁASNIE ALL MOUTAIN DLA POCZĄTKUJĄCYCH WRZUC PROPOZYCJE MODELI
I DOPIERO WTEDY MOŻNA KONTYNUOWAC TEN TEMAT I WTEDY CI KTOŚ DORADZI SPOŚRÓD TYCH DESEK CO NAJLEPIEJ WYBRAC
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#57 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 July 2010 - 21:36

Endeavor Live, Next
Signal Park Series, Omnia
Flow Venus (chyba)
icon wallpaper
voelkl stroke

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#58 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 July 2010 - 21:40

Tak czytam i czytam.... Konrad stara się na siłę pomóc i szuka dziury w całym, Blackdeck uparł się na deskę dla zaawansowanych, którą z całej siły Konrad próbuję mu ją odradzić - sorki ale ja to tak widzę czytając te posty.

@Blackdeck po pierwsze musisz być świadom, że wydając teraz te 1600zł na deskę na której raczej pojeździsz raczej tylko jeden sezon bo raczej z niej wyrośniesz i i stanie się za krótka o czym już wspomniał Konrad,

po drugie prosi rzadko śmigają na AM bo są to raiderzy ukierunkowani pod konkretny styl jazdy, a jak chcą czegoś innego to biorą do tego konkretną deskę bo ich na to stać, nie widziałem jeszcze uniwersalnej deski dla prosów, ale mogę się mylić, w każdym razie AM z jakimi się do tej pory spotkałem to dla średnio zaawansowanych sam taką deskę kupiłem w 2 sezonie, czyli AM dla średnio zaawansowanych i po kilku dniach jazdy bez problemu ją opanowałem.

Oczywiście wiadomo że deski dla zaawansowanych "prosów" nie wybaczają błędów co stwarza problem początkującym,

jeżeli się czujesz na siłach to na desce AM dla średnio zaawansowanych dasz radę.

Moim zdaniem powinieneś poszukać deski AM o fleksie około 5 i będziesz mógł na niej poskakać, robić butterki i inne flat tricki i sobie pośmigać na trasach.i bez problemu powinieneś dać radę.

A później jak już coś tam ogarniesz to będziesz mógł już w tedy sam określić czego chcesz i jaką deskę.

#59 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 July 2010 - 21:53

W dzisiejszych czasach snowboard, szczególnie FS tak się rozwinął że powoli deskę do hop i do rurek w jednym będzie się nazywac all moutain :) Bo np taki burton vapor (ja ciągle na przykładzie burtona ale kupowałem deskę tej firmy i mam w głowie specyfikacje wszystkich modeli :) ) jest niby AM tzn jest dośc twardy + camber tak że spoko sie na nim jeździ a z drugiej strony symertryczny nadaje się do pajpu i na kickery... Coś takiego miałem na myśli mówiąc AM da prosów

Tak jak już napisałem wyżej i dodał swoje Aro dobierając deskę musisz wybierac z modeli dla początkującyh ew. średniozaawansowanych z grupy all moutain czyli po polsku uniwersalne Bo wybieranie deski pro (same takie proponowałeś od początku) do niczego dobrego Cię nie zaprowadzi
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#60 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 July 2010 - 22:45

Razem z szanownym panem Rentgenem, który przybliżył mi wrażenia z jazdy Bataleonem postanowiłem wybrać deskę Bataleon FUN KINK USA EDITION Wi 10.
Na stornie Bataleona napisane jest, że jest to deska All Mountain, która posiada flex 5. Czego chcieć więcej? Może jeszcze tego, że Rentgen bardzo polecał te desiwa. Ja nie boje się wyzwań i uczenia się od początku jazdy na nowej desce. Będzie trzeba, to będzie trzeba - trudno. Czy macie jakieś argumenty przeciw?
Eat. Sleep. Ride. Repeat.