Skocz do zawartości




Zdjęcie

Asymetria W Deskach Gnu


81 odpowiedzi w tym temacie

#41 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2014 - 15:15

tutaj to bym raczej liczył na wrażenia z jazdy na "asymetrycznej" desce - jeżeli jakieś zauważalne odczucia są. bo odczucia Prodisha wiele nie wniosły :) (ale dzięki)


No nie było jak tego przetestować.
Jak pisałem warun był słaby.
Dowiedziałem się o tej technologi też od Burka ze stoiska bo zachwalali ale jakoś nie skupiłem się na tym bo deska była jibbowa a to nie moja bajka. Na takiej desce śmiga z tego co wiem Gniazdo.
Na 2015 mają kilka modeli desek więc nastawiam się na testy. Będzie taki Custom i Process - czyli normalne desiwa ;)
Z tego co poczytałem to Burek frezuje rdzenie na różną grubość (to już było i dzieki temu udało im się stworzyć NUGa) ale w tym przypadku frezują pod kątem -15 i +15 w miejscach gdzie są wiązania.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#42 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 24 November 2014 - 16:31

wracamy do tematu....

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#43 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 24 November 2014 - 16:39

Każdy kolejny spam obojetnie z której strony lecą ostrzezenia

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#44 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 16:45

Wiem, że nie będę w temacie rdzeniowym, ale na wspomnianym Goodride są 2 parametry:

Edge Hold oraz Carving - nie mieszajcie tych pojęć w kłótniach.

#45 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2014 - 16:54

Edge - krawędź. Hold - trzymać. Co tu można przetłumaczyć inaczej ??? Na przydatność do carwingu ma wpływ nie tylko trzymanie krawędzi...
A w temacie :) też bym się chętnie dowiedział jak to jest z tymi niesymetrycznymi krawędziami. A najchętniej bym spróbował

Użytkownik retro edytował ten post 24 November 2014 - 16:54


#46 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 24 November 2014 - 17:53

reszta dyskusji przeniesiona do fight clubu

http://adechade.com/...-masz-w-srodku/

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#47 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 24 November 2014 - 20:20

Edge hold jako termin narciarski - trzymanie na krawędzi - w domyśle na krawędzi w skręcie ciętym. W nartach nie ma skrętów ślizgowych.

Wracając do tematu, z tego co pisze nam Marek wynika że na backside, na piętach deska jest miększa, ma głębszy sidecut i mocniej pofalowaną krawędź Magne-traction.
MT działa w sposób odwrotny, czyli im mocniejsze pofalowanie krawędzi tym mniejszy dociska całej jej długości a większy wysuniętych punktów. Deska drapie stok, trzyma tylko punktowo, a tym samym daje większą swobodę ślizgania się. To by się zgadzało, bo rdzeń ma być miększy na piętach.

#48 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 21:41

To i ja dorzucę swoje wrażenia odnośnie jazdy na asymetrycznej allmountain freestyle'owej desce. Przez sezon 2013 jeździłem na Yes The Great Dudes. Tu asymetryczna krawędź (backside miał nieco węższy promień skretu) nie była wspomagana asymetrią rdzenia (a przynajmniej Yesy nie informowali na ten temat). Ten Yes był flat rockerem, do insertów flat potem za insertami rockery a do tego miał jeszcze większe udziwnienie niż MT, otóż pomiedzy wiązaniami krawędź miała wycięte delikatne prostokątne ząbki, asymetrycznie, tzn backside był przesunięty względem frontside! Deska genialnie szła z krawędzi na krawędź, wejście na backside było wręcz intuicyjne ale troche brakowało jej powera, kilkumilimetrowy camber poprawiałby moim zdaniem dynamikę. Zresztą tak właśnie wygląda nowy The Greats, ma niewielki camber. Gdy idzie o tę ząbkowaną krawędź, zgodziłbym się w przypadku mojego Yesa z Morganem w kontekście kontroli deski i systemów w stylu MT, deska bardzo fajnie poddawała się kontroli w ześlizgach jak na flata, np na oblodzonych, trudnych sekcjach poza trasą można to było poczuć. Gdy idzie o carving, moim zdaniem te ząbki na pewno nie przeszkadzały, ale raczej też nie pomagały. Tu mam porównanie na przykład z Arborem Blacklistem gdzie Grip Tech wyraźnie robi robotę w carvingu. Nie chodzi mi tu o edge hold ale o dynamiczna jazdę na krawędzi. Blacklist ma fajny, kombinowany sidecut, dwa punkty podparcia dzielą deskę na trzy częsci o trzech róznych promieniach, nazywają to "unblended progressive sidecut" i rzeczywiście odczucia są podobne do jazdy na desce z progresywnym sidecutem tylko ze specyficznym czuciem wynikajacym z tych grip techów. Wracjaąc do Yesa, gdy idzie o samą asymetrię krawędzi, ja bardzo lubiłem tę cechę w tej desce, nadawało jej to fajnego agresywnego chrakteruu, ja lubię takie deski :)
  • Marcin07 i Abrax lubią to
www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#49 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2014 - 21:47

Marek, wracamy do tematu tj Asymetria w deskach gnu

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#50 Krzysiek A

Krzysiek A

    Dystrybucja Rossignol

  • Dystrybutor
  • 132 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 21:53

Edge hold jako termin narciarski - trzymanie na krawędzi - w domyśle na krawędzi w skręcie ciętym. W nartach nie ma skrętów ślizgowych.


A więc tak, że pracuje w firmie narciarskiej :) to bardzo szybko mogłem zapytać czy powyższe stwierdzenie jest prawdziwe.

Otrzymałem odpowiedz
"Sa skrety slizgow. Jesli tak to mozna nazwac. Jak ucieka ci d*pa i zarzucasz tylami nart. Nie jedziesz wtedy czysto na krawedzi, zostawiasz piuropusz pylu za soba"

Ponownie zapytałem czy chodzi o trzymanie na krawędzi w skręcie ciętym ?


"Na pewno nie, aczkolwiek to krawedz w wiekszej czesci skretu cie trzyma. W koncowej fazie jak ie masz sily albo umiejetnosci puszczasz i ci sie d*pa zeslizguje"

Dalsza dyskusję na ten temat polecam już na http://www.skiforum.pl/

#51 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 21:59

Z mojej strony mogę napisać,że ludzie z Mervina twierdzą dokładnie coś odwrotnego niż Panowie 2xM;)
W tym układzie jedynym wyjściem jest przetestowanie desek Gnu i wyrobienie sobie własnej opini.
Reasumując Gnu Smart Pickle to:
- miekszy rdzeń na piętach
- większy sidecut na piętach
- mniej agresywna Magne-Traction na palcach

Gnu Riders Choice i Gnu Space Case (pro model Foresta Bailey) to:
- miekszy rdzeń na piętach
- większy sidecut na piętach
- krótsza krawędź efektywna na piętach(przesunięte punkty kontaktowe)
- asymetryczny nose i tail, wynikający z przesuniętych punktów kontaktowych

Wszystkie te deski będę miał w testówkach, więc każdy będzie mógł się przejechać i wymienić poglądy. Testy od razu z pierwszym śniegiem, choćby nawet w Białce.
W damskich deskach też mamy asymetrię w modelach Gnu Ladies Smart Pickle i Ladies Choice (pro model Jamie Anderson)

Na testy zapraszam również Morgana i Marcina, myślę,że na żywo przy wspólnej jeździe łatwiej i bardziej merytorycznie będzie można wymieniać doświadczenia na temat asymetrii w Gnu.

Użytkownik Marek S. edytował ten post 24 November 2014 - 22:00

  • Marcin07 lubi to

#52 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 22:18

O! dziś mój brader dostał zamówioną u ZygZaka nóweczkę deseczkę Gnu RCh., spadnie śnieg, potestujemy choćby na Szczęśliwicach, dla mnie trochę za krótkawprawdzie, ale choć raz na pewno śmignę i coś skrobnę.

#53 Krzysiek A

Krzysiek A

    Dystrybucja Rossignol

  • Dystrybutor
  • 132 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 22:31

W sumie nie wiw sumie trudno sie nie zgodzić. jakoś nie czuję by Endeavor np. Live był tu zacytuję "deklasowany/deklasyfikowany" przez analogiczny Gnu na przykład. Mieszanie gatunków w rdzeniu deski to też nie jest jakiś rocket Science. Tu przyklad schematu budowy rdzenia jednej z desek z fabryki GST brąz to różne gatunki drewna (czarny jest karbon)


Miniaturka dotyczy jakiego modelu deski?

#54 Abrax

Abrax

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 November 2014 - 22:42

A mnie fascynuje i zastanawia ten trend. W sensie, że za jakiś czas deski będą produkowane pod kątem maksymalnego wytłumienia tych błędów jazdy, które statystycznie pojawiają się najczęściej w stylu jazdy mas które kupują snowboardy.

Nagmatwałem troszkę ale po polsku to będzie tak:

Deski będą niedługo produkowane tak, żeby robiąc niewiadomo jakie błędy i kompletnie nie umiejąc jeździć, sprawiać wrażenie prosa tuż po tym jak się założy na nogi odpowiednią technologię.

No bo to ma sens:
Skoro większość jeździ na kaczkę, skoro większość kompletnie nie kuma co to priopriocepcja, to łatwiej produkować sprzęt, który to ominie niż skupiać się na nauczeniu się jak to się naprawdę robi.

Dobrze - w ten sposób PROsi zawsze pozostaną PROsami. ;)


  • mrgn lubi to
zapisz się do www.carvingskills.com i jeźdź z nami

#55 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 22:52

I dobrze, że w tą stronę wszystko zmierza. Prosi będą prosami, a Ci co robią to dla frajdy będą mieli frajdę z przyjemnych i łatwych do opanowania desek. Jak dla mnie OK. Jak ktoś chce turbo hardcoru zakosztować to nasze ulubione drzwi od stodoły czekają ;)

#56 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2014 - 22:57

Miniaturka dotyczy jakiego modelu deski?

jednej z wielu z GST. po prostu przykład łączenia kilku gatunków drewna
Akurat taka specyfika tej fabryki. Zmiast karbonu, kewlar plus mieszanki gatunków drewna w rdzeniu

A co do asymetrii, to modny trend. Rocker is dead więc odgrzewa się starego trupa i robi kolejną rewolucję na rynku. Mervin, Smokin, Burek, Nidecker. za moment inni to zrobią bo to będzie HOT, po to by za 5 lat wrócić do symetrii pozostawiając resztki rewolucji w specyficznych modelach

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#57 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 24 November 2014 - 23:34

I dobrze, że w tą stronę wszystko zmierza. Prosi będą prosami, a Ci co robią to dla frajdy będą mieli frajdę z przyjemnych i łatwych do opanowania desek. Jak dla mnie OK. Jak ktoś chce turbo hardcoru zakosztować to nasze ulubione drzwi od stodoły czekają ;)

Taaa, będą jeździć na krechę nie panując ani nad deską ani nad prędkością. Potem wsadzą przyspieszony filmik z jazdy na krechę żeby było wow u kolegów na fb.
Chodzi o to by nie iść na łatwiznę, tylko uczyć się fajnie jeździć a nie całe życie na ześlizgu i gleby w parku.

#58 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 November 2014 - 00:00

Niekoniecznie
Kto chce się uczyć i technicznie wymiatać to niech kupuje twardego cambera i szlifuje skila. Kto nie chce niech się ślizga na przyjemnej desce 2 razy w ciągu roku z dzieciakami, żoną i teściową.
Będąc takim radykałem za chwile dojdziemy do wniosku, że stoki powinny być podzielone na poziomy zaawansowania jazdy.
Nie wiem kto będzie bardziej niebezpieczny na stoku: Uczciwie ślizgający się koleś na Mervinie z MT czy świeżak na custom x czy Coalu.

#59 Abrax

Abrax

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 November 2014 - 00:03

Jak obserwuję świat ostatnio to widzę, że chyba jednak chodzi o iście na łatwiznę i mówienie nie tego co chcę powiedzieć a tego co słuchacze chcą usłyszeć.

Jak się mówi to co trzeba i co w sumie się powinno to zaraz się człowiek staje wrogiem nr 1. ;)

Macpas: Kiedy właśnie asymetryczna deska to takie drzwi... Inna sprawa, że troszkę z innej strony na to patrzę. Sprzęt podkręcony do wykonywania czegoś co się normalnie dzieje przy zupełnie innej okazji. To się kończy brakiem skillów ale przyzwoitym efektem w postaci świetnych odczuć dla ridera. Może i cholera dobrze?

EDIT: NIE NIE NIE. Skill ma być bo przez to właśnie robi się bezpieczniej.

Użytkownik Abrax edytował ten post 25 November 2014 - 00:09

zapisz się do www.carvingskills.com i jeźdź z nami

#60 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 November 2014 - 09:55

Hej Abrax :) Wybacz, ale nie bardzo kumam jak deska z asymetryczną krawędzią ma się przełożyć na brak skillów? O ile dobrze Cię rozumiem, piszesz to z punktu widzenia kogoś dla kogo ciśnięcie na krawędzi do perfekcji jest esencją snwoboardingu, chociaż to i tak trochę naciągane, bo dlaczego sprzęt który pomaga, jest bardziej anatomiczny ma być naszym wrogiem? Kiedyś jak byłem mały to pamiętam, że w ten sposób walczono z taliowaniem nart, i jaki mamy efekt?:) Dla odmiany spójrzmy na temat z perspektywy kogoś, kto lubi jeździć na krawędzi, ale w tym samym przejeździe bawić się w buttery, skakać, wjechać w puch, i robi to dość składnie i na dużej szpuli, wtedy taka deska, która jest bardziej intuicyjna własnie pozwala się bardziej rozwinąć, masz mniej ograniczeń, to proste. A co wejścia na pewien level, żadna deska nie zrobi tego za ridera, bez dużej pracy na żadnym sprzęcie nie pojedziemy tak, żeby to wyglądało naprawdę ładnie i pro.

@Marcin07 - fajne przemyślenia co do rockera i asymetrii ale nie do końca się z Tobą zgadzam. Rocker żyje, właśnie w nowych camberach. Według dawnych standartów, wszystkie współczesne cambery są bardzo niskie, co to jest 4-5 mm cambera, dawniej by Ci powiedzieli że deska Ci się zdecamberowała i czas zakupić nową :) Rocker wrócił i kompletnie zmienił myślenie o profilu deski, popatrz na te wszystkie hybrydy i porównaj ze standartem przemysłowym z 2004 roku. Tak samo może być z asymetrią, odgrzeje się ją na nowo, ale dzieki innym technologiom to będzie działać inaczej, lepiej.
  • Marcin07, macpas i msolczak lubią to
www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl