Skocz do zawartości




Zdjęcie

Asymetria W Deskach Gnu


81 odpowiedzi w tym temacie

#61 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 November 2014 - 10:22

@Marcin07 - fajne przemyślenia co do rockera i asymetrii ale nie do końca się z Tobą zgadzam. Rocker żyje, właśnie w nowych camberach. Według dawnych standartów, wszystkie współczesne cambery są bardzo niskie, co to jest 4-5 mm cambera, dawniej by Ci powiedzieli że deska Ci się zdecamberowała i czas zakupić nową :) Rocker wrócił i kompletnie zmienił myślenie o profilu deski, popatrz na te wszystkie hybrydy i porównaj ze standartem przemysłowym z 2004 roku. Tak samo może być z asymetrią, odgrzeje się ją na nowo, ale dzieki innym technologiom to będzie działać inaczej, lepiej.

Jasne - widze to w swoich kolekcjach. Zerocambery zmieniają mi się w mikrocambery. Rockerom bliżej do flatow (tylko deski parkowe) zaś modele hybrydy wydłużają odcinki camberowe. Do tego profile w stylu flat/camber/flat. Ma to Endeavor, Stepchild, Burton. Profile Capity mają co raz więcej cambera. Jak po każdej rewolucji ślad został ale z perspektywy czasu bylo to ogromne zamieszanie marketingowe. Zamieszanie na podobnym poziomie jak wiązania Step-in akurat jednak po tej rewolucji ślad nie został. Teraz profile są ogranym tematem więc szuka się kolejnych pomysłów na zmuszenie ludzi do wymiany sprzętu ;)

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#62 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 November 2014 - 12:25

@Marcin07 - fajne przemyślenia co do rockera i asymetrii ale nie do końca się z Tobą zgadzam. Rocker żyje, właśnie w nowych camberach. Według dawnych standartów, wszystkie współczesne cambery są bardzo niskie, co to jest 4-5 mm cambera, dawniej by Ci powiedzieli że deska Ci się zdecamberowała i czas zakupić nową :) Rocker wrócił i kompletnie zmienił myślenie o profilu deski, popatrz na te wszystkie hybrydy i porównaj ze standartem przemysłowym z 2004 roku. Tak samo może być z asymetrią, odgrzeje się ją na nowo, ale dzieki innym technologiom to będzie działać inaczej, lepiej.


Chyba Marcin miał na myśli że czysty Rocker umarł. Rocker za to dał nam rożne cambery, flaty i hybrydy.
Rocker rownież wpłynęł na ewolucje w nartach :)
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#63 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 November 2014 - 12:30

Tłumaczysz mnie niczym kiedyś tłumaczono co Wałęsa chciał powiedzeć :)
Tak chodzi mi o czysty rocker który jest już rzadkością, w hybrydach też tego rockera jest co raz mniej - to szczególnie fajnie widać w kolekcji Capita gdy analizuje się ich profile na przestrzeni ostatnich 3 lat

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#64 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 November 2014 - 12:39

Ja bardzo dobrze Marcina zrozumiałem :) z Capita święta prawda, chyba teraz wiekszośc modeli jest z powrotem w camberze. Mam jedynie nadzieje, że nie pójdzie to w tym kierunku u nich, że Capita NAS aka Quiver Killer aka FCG, czyli deska której shape i układ bebechów pamiętają początki wieku, będzie przedstawiana jako deska przyszłości :) A wracając do asymetrii, ja myslę, że to jest bardzo dobre rozwiązanie dla pewnej grupy desek. Jeśli chcesz mieć mocną deskę freestyle ale z wręcz intuicyjnym wejściem na backside, to według mnie jest to opcja bardzo fajna. Jest trochę takich sprzetów: Yes The Greats/ Asym, Nitro Pyro, Artec Figment. Wszystkie dośc powszechnie chwalone jako deski do pipe i agresywniejszego FS / Allmountain.
  • praxx lubi to
www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#65 Abrax

Abrax

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 November 2014 - 13:14

Hej Abrax :) Wybacz, ale nie bardzo kumam jak deska z asymetryczną krawędzią ma się przełożyć na brak skillów? O ile dobrze Cię rozumiem, piszesz to z punktu widzenia kogoś dla kogo ciśnięcie na krawędzi do perfekcji jest esencją snwoboardingu, chociaż to i tak trochę naciągane, bo dlaczego sprzęt który pomaga, jest bardziej anatomiczny ma być naszym wrogiem? Kiedyś jak byłem mały to pamiętam, że w ten sposób walczono z taliowaniem nart, i jaki mamy efekt? :) Dla odmiany spójrzmy na temat z perspektywy kogoś, kto lubi jeździć na krawędzi, ale w tym samym przejeździe bawić się w buttery, skakać, wjechać w puch, i robi to dość składnie i na dużej szpuli, wtedy taka deska, która jest bardziej intuicyjna własnie pozwala się bardziej rozwinąć, masz mniej ograniczeń, to proste. A co wejścia na pewien level, żadna deska nie zrobi tego za ridera, bez dużej pracy na żadnym sprzęcie nie pojedziemy tak, żeby to wyglądało naprawdę ładnie i pro.


No tak. Słuszne uwagi... Po chwili namysłu dochodzę do wniosku, że to faktycznie dobrze że to idzie w tym kierunku.

Zwłaszcza po przeczytaniu tego:

A wracając do asymetrii, ja myslę, że to jest bardzo dobre rozwiązanie dla pewnej grupy desek. Jeśli chcesz mieć mocną deskę freestyle ale z wręcz intuicyjnym wejściem na backside, to według mnie jest to opcja bardzo fajna.


Moje wczorajsze uwagi to widocznie efekt zapętlenia się w dość naciąganej wersji rzeczywistości w której sprzęt robi za nas odpowiednią robotę. Oczywiście, że na ułatwiającym sprzęcie będzie łatwiej. Troszkę patrzyłem z perspektywy jazdy na kątach gdzie różnica między BS a FS nie jest tak wyraźna. Przy desce stworzonej do kaczki to faktycznie może zrobić małą rewolucję. Chętnie spróbuję na takim sprzęcie - ciekawe jakie będą odczucia... :-)
zapisz się do www.carvingskills.com i jeźdź z nami

#66 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 November 2014 - 13:19

Ja bardzo dobrze Marcina zrozumiałem :) z Capita święta prawda, chyba teraz wiekszośc modeli jest z powrotem w camberze. Mam jedynie nadzieje, że nie pójdzie to w tym kierunku u nich, że Capita NAS aka Quiver Killer aka FCG, czyli deska której shape i układ bebechów pamiętają początki wieku, będzie przedstawiana jako deska przyszłości :) A wracając do asymetrii, ja myslę, że to jest bardzo dobre rozwiązanie dla pewnej grupy desek. Jeśli chcesz mieć mocną deskę freestyle ale z wręcz intuicyjnym wejściem na backside, to według mnie jest to opcja bardzo fajna. Jest trochę takich sprzetów: Yes The Greats/ Asym, Nitro Pyro, Artec Figment. Wszystkie dośc powszechnie chwalone jako deski do pipe i agresywniejszego FS / Allmountain.

jasne ale ja sie obawiam ze następne 5 lat to bedzie wysyp asymetrii WE WSZYSTKIM co jeździ po czym nastąpi odwrót i asymetria zostanie w kilku przypadkach i profilach w których pracuje najefektywniej. A przy okazji cały świat wymieni sprzęty. ;)

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#67 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 November 2014 - 13:23

Abrax, zgadzam się 100 % :) style jazdy to jest sedno! W mojej desce do napinki na trasie z lekkim offtopem w teren, tez wolę mieć symetrycznie krawędzie i tak jak Ty mam wtedy wiązki na plusie (chociaż tylnia noga na leciutkim jednak :)

Marcin, fajnie będzie, bedzie jeszcze więcej popieprzonych wynalazków niż teraz, ja to lubię! ..chociaż z dziwną regularnością wracam co jakis czas do directionalowego cambera żeby się odtruć :)

Użytkownik bonhomme de neige edytował ten post 25 November 2014 - 13:25

www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#68 gab187

gab187

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 November 2014 - 20:37

Takie pytanko do Marka-szykujesz jakiś temat techniczno-technologiczny? Bo coś pisałeś, o temacie o produkcji rdeni itp ;)

#69 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 November 2014 - 21:08

Tak gab187, z tym że to po weekendzie, bo na razie mam dużo pracy. Poza tym muszę to wszystko dostać z usa, przetłumaczyć i spiąć w całość.

#70 gab187

gab187

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 November 2014 - 21:13

No rozumiem, nie poganiam, ale nie ukrywam, że czekam z niecierpliwością :D

#71 canmanski

canmanski

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 November 2014 - 22:10

Hej,

To taka mała wrzuta:

http://allegro.pl/de...4754385770.html

Crazy Banana asymetryczny Twin Tip. Pieeeeennnnkny. Na podobnym lata temu trochę jeździłem.

Miałem kupić do kolekcji, ale Allegro mi nie wysłało powiadomienia o końcu aukcji i przegapiłem ... może się jednak odezwę do gościa, jak ta asymetria ma być teraz modna...

Pozdrawiam
Bartek

Użytkownik canmanski edytował ten post 25 November 2014 - 22:11

  • Marcin07 lubi to

#72 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 November 2014 - 22:42

no nie wiem...
na moje oko to tutaj krawędź frontside`owa jest dużo mocniej wycięta :)
bo wiazania są raczej dobrze, patrzac na grafę...
IMO to będzie modne dopiero za 5-7 lat

#73 canmanski

canmanski

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 November 2014 - 22:50

Tak naprawdę to poluje na takie asymetryczne Nitro, czasem ten model się na Allegro pojawia - było w super stanie w zeszłym roku... ale miałem już 'bana' od rodziny na kupowanie kolejnego sprzętu...

#74 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 November 2014 - 23:02

canman - dobry plan... dorabianie do emerytury biletami do przydomowego muzeum snb... ;)

było tego szpeju kiedyś - crazy banany, hooger boogery, nawet qltowy air burtka asymetrukiem był... co za czasy... ot człowiek stary musi być... O0
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#75 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 November 2014 - 08:53

Nitro asymetryczne to chyba był model Nitro Pyro? he he jak zaczynałem, to widywało się jeszcze Hoogery i Crazy Banany na stoku ale ja nigdy nie miałem tego pod stopami, szkoda, ta z linku naprawde jest piękna :)
www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#76 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 November 2014 - 11:21

Hehe,
A ja miałem !!! Hoogera boogera z zielonym piórkiem !
Dopiero teraz sobie uświadomiłem , ze właśnie na asymetrycznej desce zacząłem przygodę ze snb...

Co prawda na twardych wiazaniach i we własnych ( tyle ze rozpietych - bo tak mi powiedziano, że bedzie wypas ) butach narciarskich . I bez żadnej osoby która mogłaby mi powiedzieć cokolwiek nt techniki ...

I tym sposobem po dwóch dniach katorgi odpuscilem deskę na kolejne piec lat chyba ;)

#77 canmanski

canmanski

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 November 2014 - 13:53

Hej,

Dla jasności, potomków, wujka Google (skąd tu może ktoś kiedys trafić) i tych którzy nie sa pewni

- dechy jak Crazy Banana Reverse to asymetryczne twin tipy - jest jedna krawędź toe i druga heel, ale można jeździć na regular i goofy.
- są też asymetryczne directional, gdzie deska jest przeznaczona do jazdy regular lub goofy.

Wiekszość asymetryków to deski directional.

Pozdrawiam
Bartek
  • Marcin07 lubi to

#78 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 26 November 2014 - 14:46

Na wiosnę byłem w Kętach koło Bielska-Białe w sklepie z używkami i jakieś takie stare sprzęty widziałem chyba poniżej stówki wycenione. Nie wiem czy nawet nie za 50,-
Jakby ktoś był chętny zakupu to może jeszcze coś mają.
Ich oferta jest na http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1gkn1/ ale nie widzę aby teraz mieli wystawione takie antyki. Trzeba by było się zapytać.

#79 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 December 2014 - 12:46

W przyszłym sezonie asymetria powieksza się o Never Summer


#80 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 03 December 2014 - 18:14

Ride od tego roku też ma w swojej ofercie asymetryczną deskę: Helix

Ma mniejszy promień skrętu na backu