Skocz do zawartości




Zdjęcie

Deska Na Prezent - Drugi Wątek


88 odpowiedzi w tym temacie

#21 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 09 December 2013 - 00:58

Morgan, prosze konkretny przyklad. Kto komu zle polecil...

Muszę zapytać kilka osób o zgodę, ale myślę że bez podawania super szczegółów, będę miał ich zgodę, może to czytają ;)
Mam do Ciebie kilka pytań.
Możesz mi podać link do specyfikacji tech desek DC? Nie ma tego nigdzie w necie, nawet na stronie producenta.
Czy w kolekcji DC są deski bez pełnych rdzeni drewnianych?
Wydawało mi się że to już jest standard że deski robi się tip to tail full woodcore.
Narciarze twierdzą że dzięki temu deski nie klepią nam na prędkości nosem czy tailem.
Polecasz takie deski, bez pełnego rdzenia, do parku, na raile, do jazdy po twardych stokach, do jazdy po lasach?
Ja dawno na czymś takim nie jeździłem lub jeździłem nie wiedząc o tym, więc mój feedback mógł być błędny, stąd moje pytanie do Ciebie.

Marcin07 to po swojemu, pokracznie ujął. Mówiąc wprost: niektóre firmy poszły z produktem mocno do przodu, a inne nie. Niektóre, przez to że nie zmieniły wiele od lat, zostały w tyle. Inni mocno poszli do przodu. Nie mylimy tego z marketingiem.
Przykładem jest tu Drake, na którego psy wieszaliśmy przez lata, mimo że nie sprzedawaliśmy nigdy tych wiązań, przez kilka lat odbieraliśmy przynajmniej jeden telefon dziennie, z pytaniem o części zastępcze. To było męczące. Wiązania zostały przebudowane, poprawione konstrukcyjnie a nasz telefon milczy w tym temacie. Podobnie jest z butami Northwave, kiedyś nie mieściły się w wiązaniach, pasków brakowało, były ogromne. A teraz? Wielkość Burtona, Flow, 32 czy innych super zgrabnych butów. Podobnie z wagą, mocna redukcja.
Niestety jest dużo też sprzętów które są po prostu słabe. Ciekawą sprawą jest pojawienia w PL już w zeszłym roku pewnych desek, które w USA po pierwszych testach zostały uznane za kompletnie pozbawione popu, naleśniki i heble, sprzedaż szła fatalnie, fani marki mocno nad tym ubolewali. Zostało tego im mnóstwo również w Europie. U nas można je okazyjnie kupić :) Od razu mówię, że nie ma na tym forum sprzedawców tych desek, przynajmniej tak mi się wydaje.

#22 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2013 - 01:17

Ja sobie nie mam nic do zarzucenia, sam objezdzam swoje deski pod katem jazdy, freestylu pod kazdym katem i freeridu. Idąc tą drogą, Pewno są ludzie, którzy coś źle polecają...Ale idąc tym tropem, jak ktoś nie potrafi skakać to niech nie poleca desek do skakania, bo nigdy na niej nie skoczył. To jest w zasadzie na równo z tym czy na niej jeździł lub nie.

Sprawa jest delikatna. Mógłbym tu wiele napisać o niektórych,ale sobie podaruję, bo na forum każdy jest kozakiem, super jeździ na desce i wszystko wie.
Gorzej kiedy jest dyskusja na zywo, brakuje google i 30 min na wolna napisanie posta. A potem się jeszcze okazuje,że dana osoba nie potrafi zrobić ollie, a więc ocenić popa, a jednak udaje inżyniera na forum. Dajcie sobie siana.

Edit do Morgan i Marcina razem (tak z uśmieszkiem,fajnie,że już ze sobą rozmawiacie i nie piszecie do innych jak się bardzo "lubicie";)

Tak w desce Focus i PBJ jest Astro Core, kompozyt połączony z drewnem. Ma to być najlepsza wytrzymałość/jakość i cena przy desce, która jest bardzo mięka i która często jest bardzo wyginana. Choć przy Focusie,który jest polecany dla początkujących i średnio-zaawansowanych, deska może nie jest narażona na takie siły, gdzie jest polecana do jazdy(efekt uboczny, na testach oceniana bardzo wysoko za jazdę),a przede wszystkim średniego butteringu i jibingu. Już w PBJ który szczególnie w wersji 2014 jest raczej pozycją dla zaawansownych jiberów, deska musi wytrzymać ogromne siły,a przy tym być stabilna na najeździe.

Osobiście testowałem PBJ i Focusa, z tego PBJ na dość dużej skoczni. Tutaj wyszła jej wytrzymałość przy lądowaniach na tail, np przy bs7 wytrzymała, choć zepsułem lądowanie i myślałem,że już po desce. Rdzeń ten w DC jest stosowany przy aprobacie ich jiberów, którzy potrzebują bardzo wytrzymałej deski o bardzo miękim flexie. Mi to dało raptem parę reklamacji tej deski w ciągu 3 lat.
Na testach miałem ludzi, którzy mówili,że na PBJ jeździ im się prawie tak dobrze jak na skate bananie,ale dla mnie to już dość skrajna opinia. Ważne,że na jibach i butterach,średnio szybkiej jeździe spisuje się dobrze, a przy tym pop jest akceptowalny, szczególnie przy rotacjach na jiby i małych skoczniach gdzie się trochę wyslizguje deskę (podejrzewam Morgan,że wiesz o czym mówię).

A propos słuchania narciarzy...PBJ z Astro Core objeżdżał i często nadal objeżdża jeśli nie robi double corków Piotr Janosz.
Najlepszy polski skoczek, a przy tym ma wręcz maniak jeśli chodzi o charakterystykę i ustawienie sprzętu. Nigdy nawet się nie zająknął,że deska z Astro Core wpada w wibracje,itd. A koleś analizje jak maszyna, triki,sprzęt, wszystko...

Tak naprawdę póki jestem w formie, testowanie desek freestylowych samemu najwięcej mi o nich mówi. Nie jestem super talentem, jestem bardzo czuły na jakąkolwiek zmiane w set upie i przez to sam mogę wyrobić sobie opinię...

#23 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 09 December 2013 - 01:34

OK. Masz testówki do dyspozycji, sporo siedzisz na wyjazdach, repsect że się wyrabiasz z trzema kolekcjami desek (Lib-Tech, GNU, DC).
A teraz się sklonuj tak z 10 razy i pomyśl ile byś miał więcej czasu i możliwości objeżdżenia desek...
Co do tego skakania, no cóż, akurat w tej kwestii sprawa jest dość prosta, wg. dobrze skaczących (tu mogę wymienić także Twoich kolegów) nie trzeba wiele do skakania na skoczniach. Aby dojechać do skoczni, wylądować. Twardsza deska twin i nic więcej. Pop jak jest to ok, jak nie ma to też nie jest problem. Umiejętności się liczą. Matys skakał na Volkl RT GS 173 cm 720 backside, w twardych butach oczywiście...

Napisz proszę jak jest z tymi rdzeniami w DC, ich specyfikacją techniczną.

#24 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2013 - 01:50

Morgan, proszę nie pisz,że deska do skakania nie musi wiele. Może jak ktoś jest hiper talentem,ale nie przeciętny konsument. On akurat potrzebuje wsparcia, w jednej z najtrudniejszych chwili na desce dla amatora. Moment wjazdu na tranzycję na krawędzi, gdzie musimy za chwilę wykonać idealne ollie i inicjować przy tym dany trik. Pomija kwestę o parę sekund wcześniej,gdzie deska musi przy set up turnach być stabilna i podążać określona linią.
No i jeszcze lądowanie... Tak naprawdę deski dobrze skaczące to super dobrze jeźdżące a przy tym pozwalające na małe problemy z timingiem na skoczni.
Temat rzeka, nawet mi się już nie chce pisać.

O rdzeniach Ci napisałem, jak chcesz to napiszę DC o pełny proces produkcji...mogę Ci go wysłać, ja raczej studiowałęm Astro Core w praktyce.

#25 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 December 2013 - 09:25

Mnie zawsze fascynuje to co jest pisane w specyfikacjach pod dziwnymi nazwami, a tak na prawdę jest zwykłym klasycznym rdzeniem danej fabryki. Wrzuc specyfikację bo na stronie DC nijak tego sie nie znajdzie.

Morgan -> Pokracznie, niepokracznie nic Ci do tego. Grunt że zostało zrozumiane

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#26 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 December 2013 - 09:59

Nie no bez przesady, że nie ma specyfikacji desek DC na stronie...

Użytkownik sedzia edytował ten post 09 December 2013 - 09:59


#27 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 December 2013 - 10:14

No dobrze... Podstawowa sprawa proszę więc na podstawie strony powiedz mi które deski mają pełne rdzenie drewniane?

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#28 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 December 2013 - 10:21

Prosze bardzo: wszystkie oprocz PBJ, Focus, Biddy
Devun Pro - topola i jesion tak samo MLF
Mega, Lauri Pro, Tone, Ply, wmn PLY sama topola

Użytkownik sedzia edytował ten post 09 December 2013 - 10:23


#29 marpyc

marpyc

    Snołborder

  • Dystrybutor
  • 201 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 December 2013 - 10:48

Morganie - seryjny Carbon Series jeszcze żaden nie zjechał z linii produkcyjnej i nikt go nie mógł mieć w rękach. Deskę którą macałeś zrobiliśmy w listopadzie tamtemu roku i jak w przypadku każdej firmy na świecie pierwszy sampel robi się zawsze, żeby ustawić flex, bo nigdy nie jest się w stanie przewidzieć jaki flex wyjdzie przy zastosowaniu wcześniej nieużywanych kombinacji tkanin. Może wyjść deska sztywna jak kłoda, a może zginająca 2 palcami o 90 stopni. Produkcyjne deski zostały objechane bardzo intensywnie (i to nie przez Polaków), a że deska będzie bardzo dobrze jeździć można było domyślić się już po bardzo dobrych recenzjach Legenda bazującego na tym samym szejpie, o którym nawet najsłynniejszy bloger USA (który nie ma w tym żadnego biznesu) wypowiada się jako "very good board" i że jest "really impressed".
Jako ciekawostkę napiszę tylko, że jedyne istniejące 4 produkcyjne sample (czyli takie o parametrach identycznych z deskami seryjnymi) pojechały we wrześniu do Francji i UK i po testach zamówień na te Carbon Series jest tyle, że cały nakład został już praktycznie z góry wyprzedany. Myślę, że to mówi samo za siebie.
Nie twierdzę, że to najlepsza deska na świecie, ale Twoje wypowiadanie się o niej i jej "wadach" na podstawie jakiegoś sampla zrobionego na targi (w nim nawet setback czy stance są zupełnie przypadkowe i inne niż w seryjnej desce), bez wcześniejszego przejechania się na produkcyjnej desce to trochę przegięcie.
Marcin

#30 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 December 2013 - 12:36

Ale cyrk...cały ten temat wygląda jak jeden wielki lament desperatów. Oczywiście nie odnoszę się tutaj do wszystkich.

Morgan coś tam gdzieś pomacał... Fabek straszy tajnymi smsami... A jeszcze sezon się nie zaczął.

Pozdro i miłych Świąt...

#31 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 09 December 2013 - 12:53

@marpyc - tak też myślałem, to nie może być produkt na stok, a jakiś prototyp.
Deska ta stała obok innych, a że wygląda carbonowo, to wiadomo że pierwsza wpada w ręce. Ciekawość wzrosła gdy ten prototyp podniosłem, bardzo lekka, strasznie miękka, tyle. Raczej nie pomyliłem się, że ta deska nie ma prawa, jeździć zgodnie z przeznaczeniem. Teraz już wiemy przynajmniej dlaczego :)

. Deskę którą macałeś zrobiliśmy w listopadzie tamtemu roku i jak w przypadku każdej firmy na świecie pierwszy sampel robi się zawsze, żeby ustawić flex, bo nigdy nie jest się w stanie przewidzieć jaki flex wyjdzie przy zastosowaniu wcześniej nieużywanych kombinacji tkanin. Może wyjść deska sztywna jak kłoda, a może zginająca 2 palcami o 90 stopni.

Z tym się w 100% nie zgodzę. Jak będę u Ciebie pracował jako technolog/shaper napiszę na ten temat więcej ;-)

@Marek - nie opisuj mi technologii GST (DC zleca tej zacnej fabryce produkcję desek) bo ją znam w miarę na bieżąco. Fajne zdjęcia mają w korytarzu na piętrze, dużo F2 ;)
A ten rdzeń w DC Ply, Focus czy jeszcze tam innych deskach to jest tip to tail czy tylko na długości krawędzi efektywnej?

@Aro - rozmawiamy o sprzęcie, jak widzisz bez hejtu. Lament desperatów? Raczej nie. Obiektywna dyskusja, ocena, argumenty itd. Przeczytaj jeszcze raz co napisał Fabian, Marek, ja czy dwa Marciny. Każdy post z argumentami. To się nazywa dyskusja, z której czytający może czegokolwiek się dowiedzieć.

#32 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 December 2013 - 13:48

@Morgan. W skrócie... Obiektywizm handlarza zależy od grubości jego portfela ;) piszę to bez hejtu.

#33 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2013 - 17:34

@Morgan. W skrócie... Obiektywizm handlarza zależy od grubości jego portfela ;) piszę to bez hejtu.


Właśnie za to cenię Marpyca... Nie prowadzi na żadnych forach wojen brandowych, nie opisuje w dwustronnicowych postach "jedynych niepowtarzalnych i wyjątkowych supertechnologii" zawartych w jego deskach, nie prowadzi dyskusji techniczno-technologicznych, które nie obchodzą 95% posiadaczy desek...

po prostu jeździ i daje ludziom sprzęt do testowania, macania i oglądania... jest na każdym TD, MPI, większości imprez snb w kraju, KFG, premierze Into the mind itd itp. Po prostu daje możliwość testowania desek ludziom, a sami klienci robiąc zakupy oceniają jak te deski jeżdżą...

chociaż rozumiem Was panowie... biznes to biznes :)
  • Arec lubi to
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#34 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 09 December 2013 - 18:45

Aro,
Ale Twoim zdaniem obiektywizm rośnie , czy maleje wraz z tą gruboscią ?
Bo to ważne, a chyba nie takie oczywiste...;)

#35 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2013 - 20:21

Morgan, tip to tail, PLY ma całkiem inny rdzeń niż Focus i PBJ. Przy okazji w każdym rockerze DC mamy camber core co oznacza,że tam gdzie mamy kształt rocker drzewo jest "profilowane" włóknem szklanym w ten sposób by przy ollie zachowywało się jak camber.

Morgan, DC jest produkowane w GST jak wiele dobrych firm. Nie każdy może sobie kupić fabrykę jak np Capita, czy też mieć najbardziej zajawkową i inowacyjną manufakturę jak Mervin.

Co do tych przepychanek, to są czasy internetu;) Na szczęście czasem trzeba pójść na deskę i wszystko wraca do porządku;P
  • Arec lubi to

#36 Majkel_lib

Majkel_lib

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 56 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor międzynarodowy ISIA

Napisano 09 December 2013 - 21:22

masło maślane- dziewczyna chciała/chce kupić facetowi deskę a wy zamiast konkretnie jej coś zaproponować tylko drzecie koty na temat samych siebie:] żadnej konkretnej pomocy od was nie usłyszała raczej- a na pewno nic zwięzłego...

#37 Fabien

Fabien

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 76 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 December 2013 - 21:46

o... ciekawa rozmowa sie tu wywiazala...

Dyskusja potwierdza, ze Carbon w wersji prototypowej nie nadaje sie do jazdy, produkcyjny jest juz super(tylko pogratulowac rozwoju). Co wiecej, produkcyjnego sampla objezdzali obcokrajowcy. Na przekor temu, w innych watkach, kilka zwiazanych z marka osob poleca te deske. Stad wnioski nasuwaja sie same: albo nowicjusze ze slawnej zakladki "team" wypisuja farmazony, albo grzecznie realizuja sugestie szefa. Jest jeszcze jedno "albo", niestety najgorsze: dostali sample(dokladnie te, co Morgan namierzyl na KFG) i deski im sie spodobaly!!!
Ufajac temu co zostalo napisane powyzej, opcje 3. przyjmuje za pewnik.
Jesli nie, to chetnie przeczytam opinie jezdzacych na produkcyjnych samplach "pro" rajderow.

Dla jasnosci sprawy: nie moim celem jest pisanie w negatywach o jedej czy drugiej marce, rynek i tak weryfikuje produkt. Ale to, co sie tu i na innych forach dzieje, apropos tej marki, to jest jakas komedia!!!
Mozliwe, ze te deski sa dobre dla poczatkujacych, ale nie mozna ich zestawic z produktami innych firm bedacych na rynku od 20 lat, dedykowanych dla ambitnych/zaawansowanych rajderow. Tz. mozna zestawic je tylko w jednej plaszczyznie - cenie :)


Fabian

P.S.
@praxx, kolego znasz mnie lepiej niz ja sam, wlasnie sprawdzilem szafe z dyplomami i znalazlem tylko swiadectwo z 6. klasy podstawowki i odznake drucha Borucha...
@Konrad - proponuje przejrzec historie for snowboardowych sprzed kilku lat :)
Edit: @ Konrad: z tym jezdzeniem, to chyba mikolajkowy zart...

Użytkownik Fabien edytował ten post 09 December 2013 - 21:54


#38 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 December 2013 - 22:46

off top...

@fabien - na desce od 1993 >>> poziom zaawansowania: kompletnie zielony
ps. fajny awatar :D

#rzeźniamasakra

to w sumie tyle w temacie off top

#39 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 09 December 2013 - 22:47

Marek, dzięki. Zdziwiłem się, że nigdzie nie ma żadnych danych technicznych, specyfikacji, jak masz jakiś link to puść mi na priv proszę, bo nie bardzo czaję m.in. to "profilowanie". GST to droga fabryka, nie robili nigdy tańszych desek (<350 eur). Bardzo dobra jakość, porządne materiały, charakterystyczny struc turn we wszystkich deskach. Wygodna sprawa dla firm które nie mają własnego know how, mogą korzystać do woli z technologii GST.

Z tą Capitą i kupnem fabryki, dla mnie to naciągana historia. Raczej nie kupili całej fabryki Elan, kosztowałaby z 10 razy więcej od całego Mervina, powód wiadomy, narty.
Za połowę kwoty sprzedaży Mervina, mogli ciut wcześniej przejąć kontrolę, nad Elanem, ze zleceniami, klientami. Więc czemu tego nie zrobili? Dziwne. Produkowaliby deski, narty dla wielu marek. Elan to była potęga, swego czasu największy producent sprzętu narciarskiego na świecie.
Mogli kupić jeden z budynków, trochę linii produkcyjnych, ale nie chcę mi się wierzyć, że kupili ogromną fabrykę o wydajności produkcyjnej setek tysięcy nart i dziesiątek tysięcy desek, tylko po to by robić swoje kilka tysięcy desek. Bez żadnego klienta, wszyscy zdążyli uciec. @marpyc - chętnie poczytam jeśli wiesz coś więcej w tym temacie...

Aro zmienił nick i chyba źródła zaopatrzenia ;)

Właśnie za to cenię Marpyca... bla bla (...)


Konrad, doskonale rozumiem że będąc "team riderem" obowiązkiem Twoim jest bronić szefa :) Poważnie to traktujesz, respect.
Sugeruję jednak zapoznanie się z opisami desek które testujesz, objeżdżasz. Panie, cuda na kiju :) Know how, "tony drewna zużyte na wybudowanie nowego shapu" i tego typu klimaty :)
Nie podobał Ci się mój opis Volkl Stroke? Tam są argumenty na każdy detal. Jeśli cokolwiek nie jest prawdą, masz pełne pole do popisu. Polecam Ci także sprawdzenie na własnych nogach tej deski, zobacz czy morgan ściemnia i wciska marketingową papkę czy też pisze relatywnie obiektywnie :D

#40 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2013 - 22:54

ja tam nie wiem panie, bo to nie moja brocha, ale gdzieś tam z tyłu głowy mi się tłucze, że narty w elanie się ostały... jakieś takie wicie rozumicie sztuczki korporacyjne cy cóś i nie wszystko pod młotek poszło...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...