Skocz do zawartości




Zdjęcie

Deska Na Prezent - Drugi Wątek


88 odpowiedzi w tym temacie

#1 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 06 December 2013 - 23:35

No więc właśnie. Sprzedawców nie obchodzi że to deska źle dobrana do przeznaczenia. Mają to gdzieś, ważne że mu się podoba?

#2 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2013 - 10:20

No więc właśnie. Sprzedawców nie obchodzi że to deska źle dobrana do przeznaczenia. Mają to gdzieś, ważne że mu się podoba?

Oczywiście że nie, dajmy wątkowi się rozwinąć, na pewno ktoś coś poleci. Ja tam dużo desek nie testowałem, z Ravena głównie miękkie deski bo to przeznaczenie mnie interesuje więc sam pomóc nie mogę. Pod moje wymiary ten R. Blur z czwórką nie był wcale taki miękki, ale osoba dla której ma być ta decha ma większe gabaryty więc nie pomogę.

#3 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 07 December 2013 - 17:35

Oczywiście że nie, dajmy wątkowi się rozwinąć, na pewno ktoś coś poleci. Ja tam dużo desek nie testowałem, z Ravena głównie miękkie deski bo to przeznaczenie mnie interesuje więc sam pomóc nie mogę. Pod moje wymiary ten R. Blur z czwórką nie był wcale taki miękki, ale osoba dla której ma być ta decha ma większe gabaryty więc nie pomogę.

Mi się wydawało że wątek się zamyka, stąd reakcja :) Ja także na tych deskach za wiele nie jeździłem, nie znam się na nich. Dlatego fajnie jakby się odezwał ktoś ze sprzedawców, który na tych deskach jeździł.
Dziś miałem w rękach na KFG carbonowego Pathrona z flex: 6, super miękka deska, sporo miększa od Volkl Stroke, szczególnie w środkowej części. Patron i Raven mają tą samą skalę twardości? Jeździł ktoś na tych carbonach? Opisywał ktoś jak to jeździ? Może ta deska nadawałaby się do szybszej jazdy?

#4 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2013 - 19:49

Szape do normalnej rekreacyjnej jazdy po stoku jak i zabawy w takim budżecie się nada bez problemu. Chyba ze chłopak chce typowo do napinki to trzeba by poszukać dalej ale jak do rekreacji dla początkującego i średniaka jak najbardziej. Akurat co do tej deski to bym się nie czepiał co innego wymieniona wcześniej TTT to do szybkiej jazdy jest już ciężko.
Carbonów jeszcze nie ma w sprzedaży
Flexy mogą się różnić poprzez to że w Pathronach są dodatkowe wzmocnienia carbonowe w zależności od deski albo X albo przez całą deskę albo na nousie i tailu.
Zresztą może Marcin lepiej i dokładnie opisze.
  • mrgn lubi to

#5 Fabien

Fabien

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 76 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2013 - 23:33

Jeździł ktoś na tych carbonach? Opisywał ktoś jak to jeździ? Może ta deska nadawałaby się do szybszej jazdy?

O zeszlorocznych Carbonach w superlatywach opowiadaja chyba tylko poczatkujace postronne osoby.
Jesli nic sie nie zmienilo, a patrzac przez pryzmat tego jak firma sie rozwija(stare shape'y, podstawowych modeli "fajnych" firm, plus naszpikowanie ultra "kosmicznymi" materialami), to watpie, aby osoby zorientowane w temacie jazdy na krawedzi byly z tej deski zadowolone.
Carbon pewnie mial byc flagowym modelem - super materialy, super design.
Tyle, ze wsadzenie w deske najnowszych technologi bez dobrej geometri i zaplecza kumatatego teamu testujacego sprzet to zdecydowany przerost formy na trescia.
To mniej wiecej tak jak wsadzic pikowana jasna skore do Zaporozca, czy innej Wolgi i poprosic licealiste o sprawdzenie wygody tylnej kanapy.
Ale do sedna. Deska raczej z tych na ktorej trudno przejechac caly stok. Uzywajac mrgn Twojej nomenklatury, pokaze Ci smsy jak sie spotkamy, od ludzi ktorzy sciagali deski w 3/4 stoku, bo nie byli wstanie dojechac reszty.
To nie jest "nasze" wyobrazenie jak deska powinna jezdzic. Tam nie ma dynamiki, pracy deski, trzymania. Tam jest carbon, kevlar i pewnie inny tajny material NASA.

Oczywiscie, zycze firmie jak najlepiej, popieram polska inicjatywe, polskie pomysly i polska mysl techniczna, ale chyba nie tedy droga.


pozdrawiam
Fabian

P.S.
Proponuje nie zagladac na www w zakladke "team". Cytujac klasyka "jaka firma, taki team"(Lotnik - respekt, nie o Tobie mowa).
  • Joszu lubi to

#6 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2013 - 23:40

@fabian - ja ciebie kolego nie znam, ale w opisie masz tam na dole: "poziom zaawansowania - kompletnie zielony"... dlatego myślę, że ty nigdy w zaporożcu nie siedziałeś... tylnej kanapy wołgi nie widziałeś na oczy, a już na pewno nie ze skóry... i po błędach sądząc, to do liceum też było daleko... nie pisze się team, tylko tam... :uczen:

Użytkownik praxx edytował ten post 07 December 2013 - 23:40

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#7 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2013 - 23:47

Ale Jacek - masz ją obiechaną? Miękkość w talii nic dobrego w przypadku deski do jeżdzenia nie wróży. Chętnie spróboawłbym to desiwo pod swoimi nogami i porównał z tym co mam obiechane

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#8 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 08 December 2013 - 02:20

(...)
Ale do sedna. Deska raczej z tych na ktorej trudno przejechac caly stok. Uzywajac mrgn Twojej nomenklatury, pokaze Ci smsy jak sie spotkamy, od ludzi ktorzy sciagali deski w 3/4 stoku, bo nie byli wstanie dojechac reszty.
To nie jest "nasze" wyobrazenie jak deska powinna jezdzic. Tam nie ma dynamiki, pracy deski, trzymania. Tam jest carbon, kevlar i pewnie inny tajny material NASA.


Fabian, ale ja nikomu nie ujawniam mojej korespondencji czy zdjęć :D Research desek mam także od klientów, to fakt, słucham i pytam by następna ich deska była lepsza. Tyle.
Odnośnie tego Platinium, może to był jakiś prototyp na KFG. Nie wiem. Nie chcę wychodzić na alfę i omegę, bo się za takiego nie uważam, ale mając naście lat doświadczenia, po odpowiednim dociskaniu po kawałku deski i obejrzeniu geometrii, shapu, da się stwierdzić czy dana deska będzie jeździła. Ta nie ma prawa. Poprawiłbym na Waszym miejscu opisy tych desek, obok stał Powder Toy, bardzo sztywna deska, jak koul race. Zupełnie z innej planety. Wg. opisu ma flex 6 czyli tyle co ultra miękki Platinium...

#9 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 December 2013 - 09:00

Te sample carbonów co były w PL nie weszły do produkcji . Ale o tym Marcin pewnie więcej powie jakie były zmiany.

Nie Marcin nie miałem żadnego carbona pod nogami ale pisałem ogólnie o Pathronach jak jest z flexem.

#10 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 December 2013 - 19:17

To co ty w tym teamie robisz? handlujesz? :D

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#11 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 December 2013 - 20:11

Tak handluje ale za to uczciwie, mnie przynajmniej nikt publicznie nie nazywa złodziejem.

I co tak dalej będziemy hejtować?

#12 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 December 2013 - 21:05

A gdzie tu hate? Kilka merytorycznych stwierdzeń, Brak merytorycznej pomocy ze strony sprzedawcy

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#13 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 December 2013 - 21:25

Między Raven Shape a Pathronem jest około 500/600zł (silver/gold) różnicy że tak się wtrącę, dla mnie miało by to znaczenie, nadal ma :)
Jaceksp stara się jak może, dlaczego skaczecie sobie do gardeł, uspokoić się i to raz!

Jacku co do tego TTT nie miałem zamiaru go polecać, poprostu wymieniłem deski Ravena na których jeździłem, dla mnie ta deska jest świetna ponieważ jazda nie jest taka ważna ;)

Użytkownik neox edytował ten post 08 December 2013 - 22:03


#14 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 08 December 2013 - 21:48

I co tak dalej będziemy hejtować?

Ja też tu nie widzę hejtu. Fabian poleciał ostro, ale argumentował wszystko logicznie. Hejt jest gdy argumentów brak, "nie bo nie".
Porównałem dwie deski z flexem 6. Jedna b.twarda, druga b.miękka. Nie jeździłem na tych deskach, więc myślałem że sprzedawcy jeździli. Tyle. Poprawiłbym opisy na stronach i tyle. Tam jest więcej sprzeczności, ale dobrze że nie ma "deklasyfikowania konkurencji na lodzie" w opisach ;)

Faktem jest, że wartość użytkowa forum spada przez takie akcje. Nie jest to źródło wiedzy jak to było kiedyś. Tu wszystko jest cukierkowe i super :)
A bazować na opiniach o starych deskach, modelach ich sławie na dzień dzisiejszy wręcz nie wolno. Zarówno tej złej, jak i dobrej. Szczególnie ta pierwsza grupa produktów jest interesująca, postęp jaki wykonał np. Northwave to jest sprawa na osobny temat.
Na ten moment są rozkminione praktycznie wszystkie możliwości gięcia desek, nie ma zaskoczeń, jest powszechna wiedza co i kiedy się sprawdza a z czym są problemy. Obniżanie wagi sprzętu to już jest przesada, deski są bardzo lekkie, buty i wiązania są ultra lekkie. Jak ktoś miał w rękach tegoroczne rzeczy, wie o czym mówię. Damskie buty Burton, Flow po prostu nie ważą. Nikt o takich rzeczach nie pisze...

Forum to powinna być kopalnia wiedzy a nie bazar. Amen 666
  • Joszu lubi to

#15 Krzysiek A

Krzysiek A

    Dystrybucja Rossignol

  • Dystrybutor
  • 132 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 December 2013 - 21:52

Proponuje przenieść temat do działu dla dystrybutorów nic pożytecznego nie daje.

#16 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 09 December 2013 - 00:16

Proponuje przenieść temat do działu dla dystrybutorów nic pożytecznego nie daje.

Że co??? Jeden z nielicznych tematów, który może przynieść pożytek dla normalnych zjadaczy desek :D

Ewentualnie powiedz proszę, co mam odpowiadać ludziom którzy pytają mnie "czy na forach jest cicha zmowa dystrybutorów", "dlaczego nikt mnie nie ostrzegł że ta deska to hebel", "polecili mi wiązania które już w domu mi się rozkręciły", "kupiłem deskę na której nie da się szybko jeździć, bo hamuje albo lecę na łeb przez dziób deski", "po każdym zjeździe dokręcam wiązania, co mam zrobić z tym", "nikt mi nie powiedział że polecana deska waży tyle co moja stara ale z wiązaniami", "nowa super miękka jibówka okazała się sporo twardsza od starego AM", "butów nie da się zawiązać, a jak się uda to i tak muszę przy nich co chwilę grzebać bo się luzują", "deska po 2 tygodniach jazdy wygląda jak moja stara po 5 latach" itd. itp.

Mnie trochę na forach nie było, nie zmienia to faktu, że absolutnie nie chcę być pakowany do jednego worka ze sprzedawcami, którzy nie wiedzą co polecają i sprzedają byleby tylko coś sprzedać. Podoba się to bierz :/
A tak to niestety dla kogoś z boku w tej chwili wygląda. Klienci, znajomi mówią mi to wprost, grupy dystrybutorów, sprzedawców opanowały fora, dbają o swój PR.

#17 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2013 - 00:34

Że co??? Jeden z nielicznych tematów, który może przynieść pożytek dla normalnych zjadaczy desek :D

Ewentualnie powiedz proszę, co mam odpowiadać ludziom którzy pytają mnie "czy na forach jest cicha zmowa dystrybutorów", "dlaczego nikt mnie nie ostrzegł że ta deska to hebel", "polecili mi wiązania które już w domu mi się rozkręciły", "kupiłem deskę na której nie da się szybko jeździć, bo hamuje albo lecę na łeb przez dziób deski", "po każdym zjeździe dokręcam wiązania, co mam zrobić z tym", "nikt mi nie powiedział że polecana deska waży tyle co moja stara ale z wiązaniami", "nowa super miękka jibówka okazała się sporo twardsza od starego AM", "butów nie da się zawiązać, a jak się uda to i tak muszę przy nich co chwilę grzebać bo się luzują", "deska po 2 tygodniach jazdy wygląda jak moja stara po 5 latach" itd. itp.

Mnie trochę na forach nie było, nie zmienia to faktu, że absolutnie nie chcę być pakowany do jednego worka ze sprzedawcami, którzy nie wiedzą co polecają i sprzedają byleby tylko coś sprzedać. Podoba się to bierz :/
A tak to niestety dla kogoś z boku w tej chwili wygląda. Klienci, znajomi mówią mi to wprost, grupy dystrybutorów, sprzedawców opanowały fora, dbają o swój PR.



#18 Krzysiek A

Krzysiek A

    Dystrybucja Rossignol

  • Dystrybutor
  • 132 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2013 - 00:38

Ja wszystko rozumiem, że część ludzi tutaj traktuje forum jako miejsce w którym można fajnie zarobić, polecić swoją deskę ze swojego sklepu akurat taką którą mamy, można powiedzieć ze w branży jestem nowy/młody ale nie przyjemnie się czyta jak wyzywacie się od złodziei czy oszustów.

Wiadomo każdy chce polecać swoje produkty jednym to wychodzi mniej lub bardziej obiektywnie

Więc trzeba zrobić porządek z ludźmi którzy polecają deski a nie mieszać w głowach forumowiczom którzy szukają konkretnej informacji i nie mają nic związanego z tą dyskusją.

Dlatego taka moja propozycja...

#19 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2013 - 00:39

Morgan, prosze konkretny przyklad. Kto komu zle polecil...

#20 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 December 2013 - 00:45

Marek... Na tym forum jak i na każdym innym poleca się często sprzęt na którym nikt nie stał, O markach powiela się stereotypy mimo że świat gna do przodu. Chyba łapię o cho chodzi Morganowi lecz może na to powinien zostać utworzony osobny wątek - bynajmniej nie w części dystrybutorskiej
  • Krzysiek A lubi to

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)