Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Stereotypy - Świat Się Zmienia


97 odpowiedzi w tym temacie

#61 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2013 - 11:19

@mrgn - graj uczciwie, zachowajmy skalę proporcji, gdzie jest Voelkl a gdzie Pathron? porównujesz globalną korporację z niszowym brandem z Polski. Ja wiem, że bardzo łatwo i wygodnie walić w mniej doświadczonych riderów związanych z Pathronem z takiej perspektywy. Oczywiście dyskretnie przemilczałeś fakt że w tym brandzie od jakiegoś czasu jeździ Piotrek Lotnik Tokarczyk i Marcin Kozieński. Tu juz nie byłoby tak przyjemnie i rózowo bo np. Koza dwa razy wygrał Jasna Adrenalin w przeciwieństwie do Matysa, który sobie po prostu wziął w niej udział. Wiesz o tym doskonale, bo Marcin jeździl kiedyś na Rad-air'ach, które masz w dystrybucji. Co złego w tym, że brand współpracuje z grupą zajawkowiczów, którzy np. freeride jak na polskie warunki jeżdżą naprawdę ok, chce im się pracować, rozwijają się?
  • Joszu lubi to
www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#62 voy

voy

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 72 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2013 - 12:00

ale niezależnie już od wszystkiego, fajnie byłoby aby na stronce Pathron były też filmiki z jazdy, żeby obczaić jak team riderzy upalają, szczególnie interesuje mnie FS (trochę jest na FB Pathron Snowboards, ale nie od wszystkich)... bo FR od SSS znam - i spoko.

#63 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2013 - 12:40

Nie chciałem się tutaj wypowiadać ale...

@Morgan jak dla mnie nie potrafisz nic oprócz robienia swojej słynnej aka "dzidy" nie masz pojęcia o FS ani o FR, zasłaniasz się dziewczynami kolegami proriderami itd.

Co najciekawsze na forach najczęściej polecane deski to deski AM i FS, o tych drugich zupełnie nie masz pojęcia, bo jak? nawet chyba olki nie zrobisz, zastanawiam się, czy jak oglądasz edit FR jesteś wstanie określić stopień trudności zjazdu itd. lub cz jak oglądasz edit FS jesteś wstanie określić stopień trudności tricku na hopie lub przeszkodzie, czy wogóle rozróżniasz, czy rider robi to na switch, czy na swoją nogę? i jeszcze wiele innych niuansów, które temu towarzyszą.


Zapraszam Morgan Ciebie lub kogo tam sobie wybierzesz na zrobienie lajna, który był jednym z ostatnich moich lajnów w ostatnim sezonie za nim wylądowałem w szpitalu.

Miejsce: Dolina Pięciu Stawów

Lubisz fotki więc wrzucam fotkę abyś mógł sobie to w głowie poukładać.

Dołączona grafika


Co do Marcina Kozieńskiego...

Jedyny rider w Polsce, który startował przez kilka lat w freeride world tour qualifier najwyżej notowany w klasyfikacji ogólnej był na 5 miejscu, w klasyfikacji ogólnej końcowej na 18 miejscu, kilka razy na podium. Nawet nie wiem, czy W.Pająk ma większe sukcesy jeśli chodzi tylko i wyłącznie o FR, oczywiście nie ujmując tutaj nic Wojtkowi, która jest jedną z ikon polskiego snowboardu. Więc wypowiadam się tutaj tylko i wyłącznie w kwestii FR.

pozdro

#64 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 14 December 2013 - 14:22

jak narazie sie nie wypowiadam szerzej i reszta Mod teamu tez powinna wziac póki co na wstrzymanie

ale Cieżko sie nie zgodzić z Markiem.S i z Bonhommme ......

Mrgn - jednak nie powinno się porównywać Volkla z Pathronem tak jak i teamów, budżetów itd

Z dugiej strony mimo wszystko przy całej sympati dla chłopaków z SSS, którzy byli są i będą cżeścią naszej forumowej rodziny - progresu jaki zaliczyli w ostatnich 2 latach tez nie można nie zauważyć, to uważam Blood że poniosła Cie fantazja w kwestii konfrontacji z Matysem....
znam go od 7czy 8 lat, nieraz jezdziliśmy razem - i mogę powiedzieć jedno - za wysokie progi - szczere do bólu ale prawdziwe.


pzdr

JW

ps

co do Panów Dystrybutorów - macie własną piaskownicę do której zapraszam :P

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#65 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2013 - 14:53

@Jancio

Tutaj nie chodzi o konfrontację i udowadnianie kto jest lepszy itp. jeżeli ktoś jeździ FR to wie, że takie zjazdy jak np. Z Hińczowej nie da się zjechać w super stylu i czesać piątki na dropach. To są trudne bardzo strome technicznie zjazdy i nigdy nie będą efektowne. Dlaczego W.Pająk i M. Ligocki wybrali Kozi na swój edit? a dlatego, że to jest góra bardzo łatwa i łatwo jest nakręcić efektowny edit. W ostatnim sezonie Kozi zrobiłem na jednym oddechu w 1.5 godzinki. Oczywiście edit świetny i brakuję takich na polskim rynku. Druga sprawa inaczej zjazd wygląda w lutym, a inaczej w kwietniu, a jeszcze inaczej w czerwcu. Nieznajomość wszystkich tych czynników i pisanie przez Morgana, że ktoś nie potrafi jeździć jest troszkę nie na miejscu.

Oczywiście zgadzam się, że moje umiejętności są na średnim poziomie ale cały czas się staram rozwijać, w dodatku mój wiek temu nie sprzyja ;) i wszystko jak dla mnie jest dwa razy trudniejsze. W tym roku zorganizowałem super wyprawę dzięki której zdobędziemy z Marcinem i Tomkiem mega doświadczeń, od szkoleń lawinowych po szkolenia na skuterach itd.

Pisanie przez Morgana, że jesteśmy bandą "nieuków" nie umiejących jeździć jest słabe!

Sorka wszystkich za offtop

Pozdro

#66 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2013 - 15:15

pierwszy post morgana

Może jednak wypadałoby podkulić delikatnie ogonki, wiedzy ekipa nie ma, umiejętności słabsze od dziewczyn ode mnie, od Gumki, Ani czy Gosi, sorry ale nikt z Was lepiej nie jeździ. Trochę słabo.
Mam nadzieję że zdajecie sobie sprawę, że jako team riderzy, wyrażacie zgodę na to, by publicznie być ocenianym...


gdyby nie napisał tego co jest podkreślone, nie byłoby teraz tego całego cyrku.
ale napisał, więc...
zaproponowałem konfrontacje z nim i jego dziewczynami bo morgan nie znając ekipy napisał w tym zdaniu stek bzdur

po czym uzyskałem taką odpowiedź.:


Bloodwyn, rozumiem że także jesteś team riderem, bo ja tego nie ogarniam. W takim razie polecam konfrontację jednak z chłopcami. Wg wymienionych kategorii porównaj swoje umiejętności do poniższych riderów Volkl snowboards. To tylko kilku, cała grupa ważnych riderów to ok. 40 osób, listy imiennej zamieszczać tu nie będę, wybacz.
Obejrzyj filmy po czym zejdź na ziemię, życzę Tobie i wszystkim pozostałym osiągnięcia poziomu umiejętności jak chłopaki z filmów. Możliwe że znasz te osoby, możliwe że nimi jeździłeś czy też zdawałeś egzaminy. Może widziałeś jednego w telewizorze.


to co na czerwono najważniejsze

ktoś się wystraszył czy jednak jeżdżę już lepiej od od jego dziewczyn?
skoro zmienił tak szybko zdanie i wystawił swoich najlepszych chłopców.

on boi się o swoje dziewczyny to ja z długim w parku i zderzakiem w technice też nie startuje bo wiem co będzie,

ale poza trasą nadal możemy powalczyć
matysa znam, wiem, ile osiągnął w snowboardzie i jak dobrze jeździ. Nikt mi go nie musi reklamować i straszyć nim
i doskonale też wiem ile sam potrafię poza trasą, a skoro morgan zareklamował matysa jako freeridera to moja freeridowa propozycja jest nadal aktualna.



@morgan - czekam do końca bieżącego roku na info od Ciebie (PW lub tutaj) czy Twoja gwiazda z telewizji jest gotowa podjąć wyzwanie i zjechać switchem z Hinczowej Przełęczy na wiosnę w tym sezonie


btw. mam nadzieje że ciśnienie zejdzie do imprezy TD, napijemy się wszyscy piwa, a na wiosne zrobimy dobrego edita z Matysem z Hińczowej. I swoje każdy będzie wiedział ;)
  • Arec i mike lubią to

#67 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 14 December 2013 - 15:25

eehhhh jak dzieci.....qr**..... jak dzieci..... :P

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#68 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2013 - 15:42

Aro ja np się nie wkurzam na offtopy - są zazwyczaj wesołe i ... nieuniknione ;)

A co do bieżącego Oficjalnego tematu... Jedyne co zapamiętałem to to, że Motyl w niecny i haniebny sposób nadgryza szwy w Dropach

#69 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 December 2013 - 16:03

^^
a tak a propos konfrontacji przekonanych o swoich umiejętnościach forumowiczów ( no offence :) ) z naszymi olimpijczykami , to czy dobrze kojarzę z zeszłego sezonu rzucenie rękawicy Markowi S. przez morgana ? :)

jeśli dobrze - to jak tam, mozna się podpytać o wynik ?

#70 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2013 - 16:37

1:1 :)

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#71 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2013 - 17:42

Morgan raczej nie mialby szans, ale z Matysem dopiero bo mysle ze freeridzie jest szybszy ode mnie.

Inna sprawa ze wedlug mnie nie da sie ogarniac FR bez solidnej podstawy freestylowej, a potem rozwijac juz tylko fr. Jezdzilem troche z Pajakiem w Val Thorens, duzo clifow itd. Pomimo ze w puchu pol zycia nie spedzilem to prezentowalem ta sama szynkosc i wykorzystanie terenu.

Nie chce tu nikogo urazic ale u nas prawdziwych freeriderow nie ma, a najlepsi sa byli/obecnicz zawodni freestyle czy boardercross jak Rafal Malczewski ktory radxi sobie tez jak trzeba uniesc sie w powietrze...

#72 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 December 2013 - 18:41

siemanko, ja używam drake fifty, ale dopiero od niedawna. mam nadzieje ze sie nie rozpadna...

#73 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2013 - 19:13

Marku, freeride jak sam wiesz to szeroki pojęcie. Jedna rzecz to FR jaki znamy z pro snowboard produkcji, gdzie pro riderzy o korzeniach FS wywożą tyłek śmigłem lub skuterem w zabezpieczony przez guide'ów teren i mogą do woli ładowac fantazyjne linie i triki do produkcji filmowych, i tu rzeczywiście, jeśli chodzi o poziom jazdy w PL nie ma bogactwa, WuPE i długo długo nic. W takim freeride są zawody w stylu Polish Freeride Open, gdzie jest mozliwośc pokazac konretne triki, stylowa jazdę etc.
Inna sprawa to techniczny freeride, odpowiadający ski alpinizmowi. Tu ze stajni Voelkla bardziej pasuje jako przykład Uli Koestenholz niż Matys. Techniczne linie, gdzie wazniejsza jest psycha, umiejętności jazdy z czekanem etc niż stylówa. Jasna Adrenalin czasem się o to ociera, sa zawody gdzie regularnie łamane są ręce, miednice, wiele innych urazów.

Propozycja Bloodwyna jest chytra, moim zdaniem opiera się na założeniu, że Matys nie wlezie na Hińczę i pewnie ma rację, ale jak jednak dałby radę wejść to się zgadzam z Jańciem, i przy całym respekcie i koleżeństwie do Blooda, jak Matys odpali to będzie pozamiatane:)
www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#74 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2013 - 19:32

ale będzie mógł powiedzieć, że ścigał się z Matysem na Hińczowej, a przegrana z jednym z lepszych riderów w Polsce stanie się zaszczytem ;) gorzej by było jak by przegrał z Morganem ale to akurat mu na pewno nie grozi :D

p.s. Polish Freeride Open jeszcze istnieje??? Jeżeli chodzi o Jasna Adrenalin to w tym sezonie wraca do kalendarza FWQ.

#75 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 14 December 2013 - 19:38

siemanko, ja używam drake fifty, ale dopiero od niedawna. mam nadzieje ze sie nie rozpadna...


Napisałeś na temat... weeźźź chłopie nie rób siary....... strzel offtopa jak wszyscy :D

pzdr

JW

ps

tja PFO odbywa się w Austrii nadal :)

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#76 voy

voy

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 72 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2013 - 19:40

1:1 :)


jest jakiś zapis z tej konfrontacji? lub przynajmniej relacja? :D

#77 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2013 - 19:42

@ Jancio

a właśnie chyba już nie :P

http://www.freerideopen.pl/

#78 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2013 - 19:44

dobra, to ja tez napiszę coś na temat, stereotyp w "miękkich wiązaniach nie da się jeździć poza trasą". A ja czasem jeżdżę na mięciutkich Union Flite - tak dokładnie, uwielbiam je na warun gdy jest lekki, świezy puszek. Znam tez takich co jeżdża be związań (!) :)
  • Arec lubi to
www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#79 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2013 - 20:02

Napisałeś na temat... weeźźź chłopie nie rób siary....... strzel offtopa jak wszyscy :D


Wątek stereotypów zapowiadał się smakowicie. Sam chętnie bym się dowiedział o tym co było, a nie jest.
I tylko 3 strony personalnych wycieczek ?

Widzę że Draka powstała, bo mnóstwo ludzi na tym jeździło. Sam zaczynałem od Fifty i nie inaczej było u mnie. Przez zerowe tłumienie drgań pogubiłem śrubki od heelbacka. Ale nie to jest dla mnie istotne po tylu latach, bo nie spojrzałbym na te wiązki nigdy więcej - raz straconego zaufania odzyskać nie sposób. Ale pojawia się temat że jakość Drake-ów poszła w górę i marketing czy nie marketing, temat mnie interesuje.
Jeśli będzie możliwość, to czemu nie przymierzyć ?

Pojawia się coraz częściej "zapomnijcie o tym co było wcześniej" od coraz większej ilości producentów.
TD za pasem i...

Mit: "nie ma możliwości sprawdzenia sprzętu przed jego zakupem"



ps. można by rozdzielić wątek na "stereotypy" i "przypisy do stereotypów"
There's a natural mystic blowing through the air ...

#80 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 14 December 2013 - 21:00

Mit: "nie ma możliwości sprawdzenia sprzętu przed jego zakupem"


obalenie mitu - TD

:P

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika