Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Stereotypy - Świat Się Zmienia


97 odpowiedzi w tym temacie

#41 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 December 2013 - 20:15

Coś widzę, że wątek który miał za zadanie odczarować sterotypy stał się trybuną kompleksów... Takie to polskie...

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#42 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 December 2013 - 20:26

W takim tempie na 10 stron tego tematu będzie można znaleźć "kilka" stereotypów a chyba, jak zauważył Marcin, nie o to w tym chodziło. Miałem nadzieje na ciekawy temat.

#43 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 13 December 2013 - 02:01

Zazwyczaj ciekawe tematy są rozwalane przez grupę team pro riderów ze wsparciem kolegów, to jest trochę już nudne. Arogancja na forum spora, na śniegu panowie już tak wesoło nie jest. Piękne zdjęcia ze wspinaczki, zjazdu już nie ma. Piękne foty na poduszce, ze skutecznym lądowaniem 5 razy pod rząd na głowie, ale fota jest. Filmy, pokazujące słabą kontrolę nad deską, cięte przed glebą lub ostrym hamowaniem. Wiedzy o sprzęcie raczej brak, jedyne źródła to czytane posty innych. Argumentacja zazwyczaj katalogowa.
Odnośnie polecania desek - pierwszy szereg garnituru walczy na obu forach. Czytając coś co jest nie po drodze, oczywiście temat spamujecie, w akcie desperacji atakami personalnymi. Organizacja rzeczywiście, przyznaję, profesjonalna. Można powiedzieć że mamy na forum swego rodzaju "firmę PR", zgrywającą dobrych kolegów, znakomitych riderów i wykonującą swoją codzienną pracę :)

We wszystkim oczywiście widzicie spisek, ani mnie grzeje ani ziębi taki Drake, Northwave, ale zmiany w jakości tych wiązań są podawane jako przykład, na międzynarodowych sales meetingach, ale nie, SUPER TURBO SPECJALIŚCI widzą spisek sprzedawcy który ma ich 20 sztuk na stanie i całą zimę przed sobą. Żałosne. Ogarnijcie się, bo to jest żałosne. Może jednak wypadałoby podkulić delikatnie ogonki, wiedzy ekipa nie ma, umiejętności słabsze od dziewczyn ode mnie, od Gumki, Ani czy Gosi, sorry ale nikt z Was lepiej nie jeździ. Trochę słabo.
Mam nadzieję że zdajecie sobie sprawę, że jako team riderzy, wyrażacie zgodę na to, by publicznie być ocenianym...

A temat jak widzę po skojarzeniach, może być zaeebisty. Część fajnie trafiona, o których nawet nie pomyślałem :)
Ja mam fajny stereotyp, myślę że przy jakiejś tam wspólnej rozkmince - do obalenia. Choć temat jest odważny.
Stereotypem jest dobieranie deski do wagi ridera (?).
Znacznie ważniejsze jest przeznaczenie deski, poziom zaawansowania i inne czynniki dotyczące już samej deski, jak dł. krawędzi efektywnej.
Ja to tak bardzo ogólnie widzę tak:
Zabawa fs, rury, street, park - małe deski
skakanie, początkujący - średnie deski
jazda, puch - długie deski
  • Joszu lubi to

#44 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 December 2013 - 07:32

Podkulam MISZCZU Morganie.

#45 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2013 - 09:50

inspired by motyl...
Załączony plik  2.25058.$.jpg   57.01 KB   44 Ilość pobrań


a w temacie:

Ja to tak bardzo ogólnie widzę tak:
Zabawa fs, rury, street, park - małe deski
skakanie, początkujący - średnie deski
jazda, puch - długie deski


to powiedz tak w trzech słowach, od czego zacząć dobór dla dowolnego przypadku... od czego wyjdziesz..?

Użytkownik praxx edytował ten post 13 December 2013 - 09:53

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#46 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 13 December 2013 - 10:27

Podkulam MISZCZU Morganie.

Ja jestem turystą ty prymityvem ;) Ale żaden z nas nie jest team riderem ze strony www :) Więc drogi Motylu nie podlegamy ocenie...

a w temacie:

to powiedz tak w trzech słowach, od czego zacząć dobór dla dowolnego przypadku... od czego wyjdziesz..?


Oczywiście od przeznaczenia deski...

#47 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 December 2013 - 10:39

to były cztery słowa

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#48 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2013 - 10:49

Oczywiście od przeznaczenia deski...

morgan bo pomyślę, że mnie obrażasz... :huh2:
napisałem:

od czego zacząć dobór dla dowolnego przypadku... od czego wyjdziesz..?

więc nie wykręcaj się sianem, tylko konkretnie dla dowolnego przypadku, ustalonego zresztą wcześniej przez ciebie... :ok:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#49 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2013 - 10:53

Tematu dł. deski może raczej nie rozwijajcie bo jest osobny wątek który cieszy się powodzeniem ;)

#50 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 13 December 2013 - 11:59

praxx - tak jak pisze neox, to jest rzeczywiście fajny temat na osobny wątek, nie da się tego napisać w 3 słowach. W 4 też nie :)

#51 Snow&Fun

Snow&Fun

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:mam III klasę SITS PZS

Napisano 13 December 2013 - 13:37

Może założymy taki temat gdzie panowie "specjaliści" będą mogli sobie podyskutować ze swoją pro-elo-wiedzą osobno??

Powinniśmy ustalić jedną rzecz. Nie testowałeś sprzętu to się nie wypowiadaj o nim. Ew. jak masz takie parcie to zaznacz, że "takCisięwydaje" albo "kolega powiedział"

Stereotyp: Buty dla os. początkujących nadają się do fs.
Jak dla mnie nie do końca na pewno. Dlaczego? Zakładając że but dla początkującego jest najtańszym butem w kolekcji co za tym idzie pozbawiony praktycznie wszystkich technologii dzięki, którym nogi mniej się męczą. A nie oszukujmy się. Jazda fs jest męcząca i rajder długo nie wytrzyma w takich butach.
  • mrgn lubi to

#52 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2013 - 16:20

morgan idziesz na łatwiznę...

Może założymy taki temat gdzie panowie "specjaliści" będą mogli sobie podyskutować ze swoją pro-elo-wiedzą osobno??

Powinniśmy ustalić jedną rzecz. Nie testowałeś sprzętu to się nie wypowiadaj o nim. Ew. jak masz takie parcie to zaznacz, że "takCisięwydaje" albo "kolega powiedział"

łłoooo... cenzor się znalazł... :bag: jak posłuchamy twojej rady, to może się okazać, że nikt nie znajdzie tu żadnej pomocy... być może ty też byś nie znalazł odpowiedzi na swoje pytania... B)
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#53 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 December 2013 - 17:58

Zazwyczaj ciekawe tematy są rozwalane przez grupę team pro riderów ze wsparciem kolegów, to jest trochę już nudne. Arogancja na forum spora, na śniegu panowie już tak wesoło nie jest. (...)


sorry, morgan, ale troche farmazonisz w tym przypadku...po cholerę mieszasz do niego Aro&co, jak sie akurat tutaj nie wypowiadał, podobnie jak zdaje sie reszta ekpipy team pro riderów, jak ją nazywasz...

Marcin załozył wątek , który został przez Miśka oceniony jako dość nachalna promocja pod plaszczykiem bezstronnej gadki o streotypach, do czego chyba ma prawo... Szczególnie,ze akurat trudno sie oprzeć wrażeniu, ze miał rację - niestety tez mam wrazenie ,ze znaczna część postów szczególnie właśnie Marcina jest tego typu właśnie. Po prostu jedni to robią z większym wdziękiem, inni z mniejszym - może się trzeba z tym urodzić, skoro przez tyle lat nie mozna się nauczyć.
Dodatkowo jeszcze nadział się na kontrę Motyla ( w charakterze sprzedającego towar, którym dilowal Marcin, a nie w charakterze kumpla kolegów z teamu pathrona), którą najpierw próbowal głupio zbić opowieściami o jedynym sklepie z którego były reklamacje, a na koniec malo elegancko zwalił na byłego wspólnika ...).
To po co teraz wyjezdzasz z ocenami umiejętności riderów pathrona, jak ci tak na jakości i meryteryczności wątku zależy ?! co to ma wspólnego ?

Użytkownik md.sign edytował ten post 13 December 2013 - 18:01


#54 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 December 2013 - 19:49

Może jednak wypadałoby podkulić delikatnie ogonki, wiedzy ekipa nie ma, umiejętności słabsze od dziewczyn ode mnie, od Gumki, Ani czy Gosi, sorry ale nikt z Was lepiej nie jeździ. Trochę słabo.
Mam nadzieję że zdajecie sobie sprawę, że jako team riderzy, wyrażacie zgodę na to, by publicznie być ocenianym...


Skoro jeździcie tak za***iście i uważasz że nikt z nas nie jeździ lepiej od Twojej brygady to ja jestem chętny do konfrontacji z Tobą i Twoimi dziewczynami żeby Ci udowodnić że jesteś w błędzie.
Żeby było sprawiedliwie proponuje:

Freestyle - snowpark
Technika (zasady wg zawpdów MPI) - trasa
Freeride - tatry, np. zjazd Hińczowej przełęczy

żeby nie było słabo i poziom był wysoki, bo mniemam że taki reprezentujecie jak tutaj się nam wszystkim chwalisz to technikę i freeride robimy na switcha :)


ps. przepraszam wszystkich za off top w tym temacie ale forumowicz morgan sam wywołał mnie do tablicy ;)

Użytkownik Bloodwyn edytował ten post 13 December 2013 - 19:53

  • kielon lubi to

#55 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 December 2013 - 20:20

Ja tu tak "off topic"
Przed obecnym wyjazdem stereotypem byli nielubiący snowboardzistów i snowboardzistek narciarze. A tu poznaliśmy parę narciarzy, którzy z nami wsiadają do gondolki i co? Stereotyp obalony? Jest mały problem - oni mają dwóch synów snowboardzistów! Inni narciarze w większości z nami (mną i żoną) nie wsiadają co ma swoje dobre strony - luz w gondolce i na krzesełku.
Co do wiązań Drake'a Fifty - nic się nie odkręca, odpada lub łamie. Jakaś nitka wystaje, coś tam się strzępi ale jak się używa to się zużywa. Przy mojej desce mogłyby trochę lepiej tłumić małe nierówności - ale to tak naprawdę off topic.
A moje rękawice Burtona z GoreTex'em popruły się po kilku dniach i dwa razy szyłem. Przemakają i owszem ale jak mam je na rękach to wilgoć paruje w ekspresowym tempie i po prostu spełniają swoją rolę.

Inny stereotyp - freeski jest tańsze niż w sezonie - chyba niewiele ale jednak tańsze. Przy moich wyliczeniach wychodzi, że zaoszczędzić można ok. połowy ceny karnetu.

Pozdrawiam z off piste czyli hotelu.
grzeg
  • Marcin07 lubi to

#56 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 December 2013 - 22:08

A mojemu kumplowi w Drake'ach King z tamtego sezonu paski nie wytrzymały do końca zimy. Nie wiem tylko czy mogę o tym pisać bo nie jeżdżę za dobrze. Nie mam nawet 1 klasy SITS ;-)
Aż strach jechać na TD. Bo jak tu objeżdżać i oceniać skoro nie jestem prosem. Zostaje tylko spotkać się z kumplami i kulać się na swojej starej desce :-P
  • Jaceksp, Workishi i azael lubią to

#57 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 14 December 2013 - 01:03

@praxx - jak będę miał więcej czasu, obiecuję opisać to dokładniej :) Chciałbym jednak na TD sprawdzić czy pewne reguły działające a moich deskach, działają także w kilku innych, na których nie będę miał okazji jeździć podczas "innych" testów ;)
@Snow&Fun - z tymi butami dobre.
@md.sign - jeden tu, drugi tam, wszędzie występuje negacja i próby wyśmiewania. Tylko brak jest argumentów. Nie wiem jak odbierać, apel któregoś z team riderów, by już przestać pisać sensownie - wystarczy pisać fajne-nie fajne oraz więcej jeździć. Takie supermarktowe rozwiązanie, nie polecam jako źródła wiedzy o sprzęcie, czy jako osoby polecającej. Możliwe że czerpanie wiedzy z żółtych stron zakończyło się (bez)powrotnie ;-)
Drake już wyjaśniłem, post Marcina ok, rzeczywiście zmieniła się jakość, na plus. Wpadli że można śrubki robić o 2 mm dłuższe i zabezpieczać je w innym klejem.
Marcinowi się dostało za to że polecał nie sprawdzone rękawiczki, z czym wiadomo że jest problem. Sample zazwyczaj nie są produktem na stok, w produkcji zachodzą zmiany, dystrybutor dostaje jesienią w zasadzie inny towar niż zamawiał. Nie ma kiedy go sprawdzić. Jakość, wadliwość, w jakimś stopniu jest zawsze zagadką. Wtopy zdarzają się wszystkim firmom, z jednym wyjątkiem, przynajmniej jak dla mnie. I nie jest to Burton, Level, Drop czy Grenade ;)
Jak chodzi o rozprucia, to trzeba zgrać moc nici z wytrzymałością materiału, firmy bez know how i doświadczenia mają z tym problem. Bardzo niewdzięczny produkt, narażony na reklamacje. Wszystkie rękawice się sypią, im więcej jeździsz tym szybciej je dojedziesz. Sprawy Marcina, jego zachowania bliżej nie znam, jak grał nie fair to jego strata. Ale nie wiem, nie obchodzi mnie to, nie komentuję tego. A Motylica w swoim stylu, prymitivnej alternativy nie ułożysz ;)

Bloodwyn, rozumiem że także jesteś team riderem, bo ja tego nie ogarniam. W takim razie polecam konfrontację jednak z chłopcami. Wg wymienionych kategorii porównaj swoje umiejętności do poniższych riderów Volkl snowboards. To tylko kilku, cała grupa ważnych riderów to ok. 40 osób, listy imiennej zamieszczać tu nie będę, wybacz.
Obejrzyj filmy po czym zejdź na ziemię, życzę Tobie i wszystkim pozostałym osiągnięcia poziomu umiejętności jak chłopaki z filmów. Możliwe że znasz te osoby, możliwe że nimi jeździłeś czy też zdawałeś egzaminy. Może widziałeś jednego w telewizorze.
http://www.voelkl-sn...ek-dlugosz.html
Strzały zobaczysz m.in. tu:
http://www.youtube.com/watch?v=wFeiG2KcA7o
http://shredonmag.co...oner-full-film/

Technika mpi sits co tam chcesz:
http://www.youtube.com/watch?v=BMl6-h5JATA
http://www.youtube.com/watch?v=QAUCjNXdUAc

Freeride
http://www.youtube.com/watch?v=QnVTtDfjL-w

#58 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2013 - 05:09

Może jednak wypadałoby podkulić delikatnie ogonki, wiedzy ekipa nie ma, umiejętności słabsze od dziewczyn ode mnie, od Gumki, Ani czy Gosi, sorry ale nikt z Was lepiej nie jeździ. Trochę słabo.
Mam nadzieję że zdajecie sobie sprawę, że jako team riderzy, wyrażacie zgodę na to, by publicznie być ocenianym...


po moim zmieniłeś na:

Bloodwyn, rozumiem że także jesteś team riderem, bo ja tego nie ogarniam. W takim razie polecam konfrontację jednak z chłopcami. Wg wymienionych kategorii porównaj swoje umiejętności do poniższych riderów Volkl snowboards. To tylko kilku, cała grupa ważnych riderów to ok. 40 osób, listy imiennej zamieszczać tu nie będę, wybacz.
Obejrzyj filmy po czym zejdź na ziemię, życzę Tobie i wszystkim pozostałym osiągnięcia poziomu umiejętności jak chłopaki z filmów. Możliwe że znasz te osoby, możliwe że nimi jeździłeś czy też zdawałeś egzaminy. Może widziałeś jednego w telewizorze.


na grubo Ci podkreśliłem fakt jak znasz team riderów i ich oceniasz, bo po moim wcześniejszym poście od razu zmieniłeś wersje że jednak chłopcy będą lepsi do konfrontacji ze mną a dziewczyny już jeżdżą gorzej ;)

Dla mnie ten temat wyjaśniony i uzyskałem satysfakcjonującą mnie odpowiedź.

Wracając jeszcze do wspomnianej konfrontacji to możesz już dziś napisać do Ligockiego żeby sobie zaplanował czas na konfrontacje na Hińczowej w Tatrach ze mną. Tylko dodaj że zjazd robimy na switcha, żeby na górze później nie było że nie wiedziałem...
czekam na priv na info czy Ligocki jest gotowy się podjąć konfrontacji :)

wybacz morgan, ale czasem też możesz zejść na ziemie

#59 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2013 - 09:06

Kurde ja tu nie zajmuje strony, z Ligockim za soba nie przepadamy ale na switcha to on dobrze jezdzi i czy to jest puch czy nie ciezko bys mial z nim wygrac. To tak czysto obiektywnie...
  • Jancio Wodnik i mike lubią to

#60 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 14 December 2013 - 09:49

Bloodwyn tu ziemia, tu ziemia, jak mnie słyszysz ? :D
sorry, ja staram się być naprawdę delikatny. Nie znam teamu, bo żaden z Was na razie osiągnięć, wyników, partów, niestety nie ma. Ale może się mylę, możesz mnie poprawić...
Licytacja jest bezsensowna, nie wiesz prawdopodobnie jak jeździ Gumka czy Gosia K ;)
Proponuję wyjść ze świata internetowego, zobaczyć jak wygląda rzeczywistość.
Matys przereklamowaną gwiazdą :) ? To są jakieś jaja. Choć widzę, że FS z Długim czy mpi ze Zderzakiem zupełnie nie siadło :) Tyle dobrze.
A tak swoją drogą, fajnie by było obejrzeć jakiś edicik sezonowy, wklej link bo nie wiem jak się nazywasz, więc ciężko mi coś znaleźć w necie.

ps. tekst o dziewczynach nie jest zmieniony, bez podniecania się.