Skocz do zawartości




Zdjęcie

[WAŻNE] Otwarcie Sezonu 2013/14 Kaunertal Austria 9-16 List 2013

adechade.com atwarcie sezonu kaunertal listopad 2013

218 odpowiedzi w tym temacie

#21 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 September 2013 - 16:56

Emer kolejny intensywny sezon ? :-)
Orientujesz się (albo ktokolwiek) jak samodzielnie wrócić z Kanuner do Polski ? Mam urlop od 9-27.11 i nie mogę go podzielić :-/


Jakiś lokalny transport z Feichten do Insbrucka (pewnie jakieś autobusy kursują) a potem do PL.
Z insbrucka to samolotem można (z przesiadką oczywiście - 1500 PLN)
ja nie trenowałem ale wójek google coś poradzi
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#22 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 September 2013 - 17:07

1500 za grubo dla mnie jak na powrót.
Jakies autokary do Polski z Insbrucka może :-/ Też będę szukał bo na 90% uderzam ze S4L w pierwszy tydzień.

#23 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 10 September 2013 - 17:20

Na 100% znajdziesz busa za 200-300 pln

#24 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 September 2013 - 21:21

Na 100% znajdziesz busa za 200-300 pln

dokłądnie tyle wychodzi
http://www.globaltic...azdu:21-11-2013
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#25 Fabien

Fabien

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 76 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 September 2013 - 12:21

@md.sign, ciśnie Wasz "Wąs squad" do Hinter w pazdzierniku, na powtórke z zeszłego roku ?


Na 100% znajdziesz busa za 200-300 pln



#26 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 September 2013 - 15:45

@Fabien,
jeszcze miesiąc temu bym Ci odpowiedział ,że na 100% , ale niestety po ostatniej kontroli okazało się ,ze moja łapa rozwalona na snb prawie rok temu w dalszym ciągu trzyma się głównie na tym żelastwie, które widzisz w moim avatarze...
szlag mnie trafia... szczególnie że miałem misterny plan odrobienia straconego sezonu.
w najbliższy wtorek powinienem wiedzieć co dalej, ale raczej październik będe musiał odpuścić, mam jeszcze jakąś nikłą nadzieję na listopad, to wtedy chętnie byśmy do S4L dołączyli.
ale reszta składu będzie jechać raczej na pewno tez w październiku, także jeśli się wybieracie to fajnie byłoby zgrać termin, choć zakładam,ze decyzja o wyjezdzie zapadnie w ostatniej chwili , jak na snowforecast pokaże się jakieś fajne trzydniowe okienko :)
no i wąsy zgolone, choć nic straconego - te "polskie dni" na hinter to chyba jakaś coroczna impreza...

Użytkownik md.sign edytował ten post 12 September 2013 - 15:45


#27 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 September 2013 - 15:46

Poszła zaliczka do S4L, będzie śnieg :-)
md.sign rób rehabilitację porządną ! ;-) Jeszcze dużo czasu.

Użytkownik Muniek edytował ten post 12 September 2013 - 15:49


#28 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 September 2013 - 16:30

robię co mogę, a nawet więcej :) w każdym razie na marzec bilet do gruzji juz kupiony, więc choćby mi łapę obcięli, to pojadę.

przy okazji terminu listopadowego w kauner to właśnie dowiedziałem się, że jeszcze będzie spora grupka z wrocławia z takim amatorsko-półsportowym szkoleniem dla dzieciaków na nartach w tym samym czasie.
wiec nawet zastanawiałem się, czy by swojego szkodnika im nie podrzucić, a samemu jechać z ekipą snb

Użytkownik md.sign edytował ten post 12 September 2013 - 16:31


#29 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 September 2013 - 19:16

@Fabek jak mi akcja nie wystrzeli w najbliższych 3-4 tygodniach ...to może udało by mi się wyrwać na hinter w tradycyjnym wymiarze czasowym, czyli na jakieś 3-4 dzionki ;)

#30 Fabien

Fabien

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 76 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 September 2013 - 20:56

@md.sign, u nas dokladnie taka sama akcja jak zawsze - snowforecast i decyzja z dnia na dzien. Tak wiec cos pomiedzy 10 a 25 pazdziernika.
W tym roku "polskie dni" z "polskim bigosem", "polskim piwem" i "polskimi artystami" sa przy okazji 11 listopada, tak wiec wasy moga okazac sie zbedne, acz twarzowe :)

Kuruj sie zatem i jesli nie w pazdzierniku w Hinter to widzimy sie w listopadzie w Kauner.

@aro, jak tylko obiecasz, ze bedziesz uzywal obu krawedzi i nie spoznisz sie 8h to jestesmy w kontakcie :)

Peace

Użytkownik Fabien edytował ten post 12 September 2013 - 21:07


#31 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 September 2013 - 23:20

będę używał obu i się nie spóźnię, obiecuję :) ...pamiętaj tylko, że ja nie prowadzę samo...:P

#32 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 September 2013 - 13:23

Jak macie miejsce dla gapowicza to też bym chętnie w końcu zobaczył Hinter (nie tylko na fejsie...)
Z dnia na dzień może u mnie być bardzo ciężko (praca zmianowa) ale może akurat.

#33 hase

hase

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 September 2013 - 16:00

@Fabien, jestem z "Wąs squadu" od @md.sign i na bank planuje wyjazd do Hinter w październiku na powtórkę z zeszłego roku, odpada mi termin 12 do 15, reszta decyduje snowforecast ale jakoś będę to naciągał na 18/19 do 22.10:), z naszego wąs squadu jedzie na 100 tomaszek i może łebski, @md.dign jak widać cały czas na zwolnieniu. Daj znać to może razem coś ogarniemy..... . Listopad czekam jeszcze na @md.sign, ale bez niego pewnie to będzie S4L (jeszcze się tam nie odezwałem) czyli Kaunertal 9-16 list 2013

#34 Fabien

Fabien

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 76 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 September 2013 - 20:16

@Fabien, jestem z "Wąs squadu" od @md.sign i na bank planuje wyjazd do Hinter w październiku na powtórkę z zeszłego roku, odpada mi termin 12 do 15, reszta decyduje snowforecast ale jakoś będę to naciągał na 18/19 do 22.10:), z naszego wąs squadu jedzie na 100 tomaszek i może łebski, @md.dign jak widać cały czas na zwolnieniu. Daj znać to może razem coś ogarniemy..... . Listopad czekam jeszcze na @md.sign, ale bez niego pewnie to będzie S4L (jeszcze się tam nie odezwałem) czyli Kaunertal 9-16 list 2013


Hase, mnie odpada weekend 25-27.10, musze byc w Polsce. Pozostałe terminy pasują ale...
Bierzemy pod uwage opcje 4 dniowa jak rok temu, tz. wyjazd z Polski okolo godz.15-16, na miejscu jakos w nocy, 4dni jazdy(moze byc karnet 3,5 - pierwszy dzien od 11,30, na rozgrzewke w sam raz), ostatniego dnia powrot popoludniu. Tak wiec korzystajac z weekendu mozemy pyknac sroda-niedziela lub piatek-wtorek.
W pażdzierniku jak co roku zmieniają się ceny skipassów z letnich na zimowe. Dokladnie w piątek 11.10.
Roznica w cenie to 28euro za 3,5 dniowy karnet(120 vs 148euro).
Co ciekawsze, kupujac skipass od czwartku 10.10 to niedzieli dostaniemy ceny letnie na caly okres.
Dlatego jesli pogoda bylaby ok, to bylby chyba najlepszy termin.
Weekend wczesniej tj. 4-6.10 jesli otwarcie betterparku, tak wiec beda jakies imprezy i duze centrum testowe.
Minusem bedzie zwiekszona ilosc ludzi i ciasno w parku.
Macie jakies obczajone noclegi? Ja glownie kisze w Juns, okolo 4km od gondoli, ostatnio 17euro za noc/osobe z calymi kosztami(sprzatanie, taxa klimatyczna).
Tyrolski klasyk, czyli dwie sypialnie i livingroom na 4 osoby.


Odnosnie Kauner w listopadzie ze S4L, proponuje odezwac sie do Siwego jak najwczesniej, bo sporo miejsc jest juz wykupionych, a ekipke macie wieksza.

Użytkownik Fabien edytował ten post 15 September 2013 - 20:41


#35 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 September 2013 - 22:28


Ale mnie trafia jak to czytam ...:)
jak pisałem, pazdziernik na 99% musze odpuścić.
Myśmy spali w lanersbach, wiochę niżej , ale chyba nawet w lipcu ostatnio wiecej płaciliśmy niz Wy w tym Juns, więc tym lepiej chyba ta wasza baza cenowo wygląda.
Do Siwego pisałem w sprawie kauner, tylko o z tego, jak sie nie mogę na pewniaka zadeklarować ...najwyżej, jak miejsc nie bedzie, to w ostatniej chwili sie cos na własna rękę w tym samym terminie zorganizuje, choć nie wiem, czytając forum, czy w feichten tyle łóżek mają, zeby nas pomieścić :)


#36 hase

hase

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 September 2013 - 11:49

wszystko sobie posprawdzałem i niestety mogę jechać tylko w okolicy 25-27.10, noclegów jeszcze nie mamy ale nie sądzę, żeby były z tym problemy ....., jak możesz Fabien to prześlij proszę namiary na te wasze noclegi. Odnośnie wyjazdu w listopadzie na Kauner to jedyną pewną osobą jestem ja, na resztę czekam i mam nadzieję, że to wyklaruje się do końca tego tygodnia. Jedno miejsce na bank trzymajcie :)

#37 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 17 September 2013 - 13:34

nam zostało 5 miejsc, może będzie opcja na domówienie:)
  • md.sign lubi to
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#38 Fabien

Fabien

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 76 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 September 2013 - 18:51

wszystko sobie posprawdzałem i niestety mogę jechać tylko w okolicy 25-27.10, noclegów jeszcze nie mamy ale nie sądzę, żeby były z tym problemy ....., jak możesz Fabien to prześlij proszę namiary na te wasze noclegi. Odnośnie wyjazdu w listopadzie na Kauner to jedyną pewną osobą jestem ja, na resztę czekam i mam nadzieję, że to wyklaruje się do końca tego tygodnia. Jedno miejsce na bank trzymajcie :)

Ostatnio kisilismy w Juns u Josefa: http://haus-josef.at/
Widze, ze ceny podskoczyly, my placilismy 70jurow za noc za 4 osoby, czyli po 17,50jura na leb(w tym sprzatanie i taxa). Wczesniej podalem 17 - sorry za niedokladnosc. Teraz jest po 84 za noc/4osoby. Do skibusa jakies 100-150m.
Generalnie Lanerbach nie jest zle, bo to jakies 2km nizej, a i tak trzeba tam co jakis czas pojechac, bo tam jest najblizszy market(z lokalnym chmielowym trunkiem, najlepiej w odmianie marcowej - Zillertal Marzen).
Miejscowek mozesz poszukac na http://www.tux.at/ lub http://www.zillertal...h-accomodation/ albo u Marcina od polskich dni i polskiego bigosu: http://www.zillertal.../baza_noclegowa
Ze sprawdzonych miejscowek w Juns to oprocz Josefa, tuz obok lepsza chata,ale drosza: http://www.boderhof.at, lub sam sasiad Josefa: http://www.sunnseitn-tux.at.

Fabian

Edit:

Tu na szybko masz chate w madseit, czyli jeszcze blizej niz Juns, ale nie przy glownej drodze:
http://web.deskline....rienwohnung_aue
zobacz apartament Rose - 70m2 dla 4 osob

Użytkownik Fabien edytował ten post 17 September 2013 - 19:12


#39 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 September 2013 - 15:56

Sorka Fabek za kłopot ale niestety ja odpadam z październikowego wyjazdu ;)

Pewne okoliczności spowodowały, że muszę w tym sezonie zacisnąć dobrze pasa ;)

pozdro

#40 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 September 2013 - 16:04

bardzo prawdopodobne że będę miał 2 miejsca wolne z warszawki!

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 






Również z tagiem adechade.com, atwarcie sezonu, kaunertal, listopad 2013