Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Decha Freeride/stok


85 odpowiedzi w tym temacie

#61 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 March 2013 - 21:31

heh Marek, daj spokój, tlen nam będą musieli podawać, nie popadajmy w obłęd ;) Ja jestem na straconej pozycji, żadnych sztuczek fs w terenie nie zrobię, więc masz zapewnione z góry punkty za widowiskowość przejazdu :) A tak wogóle niech coś sypnie, bo w górach jest dramatyczny beton.


dasz radę Morgan :) wierzę w Ciebie, co do sztuczek FS w Mnichu, to raczej nie ma miejsca na zabawę ;) wezmę park rockera :)

co do podejścia - dostosujemy tempo :D

Użytkownik Arec edytował ten post 07 March 2013 - 21:45


#62 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 March 2013 - 21:58

Tak z lekką nutką złośliwości - przecież beton to idealne podłoże, jeśli umie się dobrze jeździć na krawędziach, w dodatku na sbx dechach?
;-)
Miał być konkurs, kto pierwszy będzie na dole, a nie sztuczki FS, więc nie wymiękaj.
Myślę Morgan, że nie doceniasz umiejętności deskarzy fristajlowych w jeździe - piszę to z pozycji osoby, która ma mizerne w sumie pojęcie o jeździe, przynajmniej w porównaniu do doświadczenia takiego Sąsiada, Gniazda, Janosza, Alstera, czy innych. Również Siwego, którego umiejętności i kompetencje nieustannie podważasz na tym forum w sposób mnie lub bardziej zawoalowany, nawiązując do jednego filmiku, niezbyt zresztą może fortunnego, bo i beton/lód i deska mięciutka, jak babcine bamboszki.
Reprezentujesz w moich oczach typ gościa, który za wszelką cenę musi mieć rację we wszystkim, co mówi/pisze, a świat widzi tylko czarno-biało."Moja racja jest najmojsza"....
Siedząc przed kompem łatwo się zaperzać, nakręcać. Warto, myślę skonfrontować to czasami z kimś spoza swojej paczki, przy okazji zrobić jakiegoś browca i miło spędzić czas, bez zbędnej napinki, bo chyba mimo wszystko o to nam wszystkim chodzi.
Życie jest zbyt krótkie, żeby tracić energię na pierdoły.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#63 tassOne

tassOne

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 43 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 March 2013 - 07:49

Dodać należy, że sporo różnych wyścigów (deski/narty/samochody/rowery/rolki/deskorolki/lodzie etc. etc.) wygrywa nie ten lepszy technicznie, tylko bardziej "chory psychicznie", czyli nie odczuwający strachu. ;)

//edit
Oczywiście pod warunkiem, że uczestnicy są już na pewnym (bardzo dobrym) poziomie.

Użytkownik tassOne edytował ten post 08 March 2013 - 07:55


#64 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 March 2013 - 08:36

im większy beton i gorszy warun, tym lepiej udowodnić będzie można swoje racje... nie byłem na Mnichu, ale słuchając relacji ziomali z SSS i oglądając parę editów z ich wypadów jestem przekonany, że to miejsce wprost idealne pod wasz contest :)

z niecierpliwością czekam na podjęcie... a raczej rzucenie rękawic :)

Użytkownik mike edytował ten post 08 March 2013 - 08:37

no board no fun!

#65 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 09 March 2013 - 01:55

@ Misiek Bielsko - mnie kompletnie nie interesuje temat jak kto jeździ. Niech każdy sobie jeździ jak chce i mu wygodniej. Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi z tym podważaniem umiejętności wymienionych chłopaków, daleki jestem od tego. Tyle że nie raz spotkałem się z faktem, że zajebiści zawodnicy, nie mają bladego pojęcia o sprzęcie, nie wiedzą co jak działa co się na co przekłada, jaki ma wpływ na to czy tamto itd. Wiedzą natomiast doskonale co im pasuje i do czego, personalnie, do tego co robią. Oczywiście to nie jest reguła, ale myślę tu konkretnie o kilku znanych postaciach, których akurat nie wymieniłeś, więc zdziwiłbyś się :)

Czy ja mam zawsze rację? Pewnie nie, ale staram się nie pisać pierdół, jak nie mam pewności to się nie odzywam. Pewność dla mnie to własne odczucia tożsame z tym co mówią znajomi, klienci, kolesie-mózgi na szkoleniach a także z tym co sprawdzę na amerykańskich forach, bo w Polsce to się cuda dzieją, tam na coś wieszają psy a u nas na forach cud miód i orzeszki. Kilka hitów było, typu pompka w Ride u nas super chwalone SPI, w USA przeklęte przez stare pompki Revolver, jak ktoś się odważył cokolwiek napisać dostawał burę :) Ja klienta śrubokrętem uwalniałem z tych wiązań, dobre 5 minut. Podobnie jest tutaj, miałem okazję jeździć w Missionach, bardzo dobre wiązania, jedne z najlepszych w swojej klasie, sprzedajemy je tak jak i inne rzeczy Burtona, a Mission mamy w ogóle w fajnej cenie. Nie wiem czy rozumiecie w tej chwili że ja nie mam dwóch piątek w oczach, mam inne priorytety gdy dobieram komuś sprzęt. Te wiązania są mięciutkie, dużo wybaczają, ale jazda na trochę twardszej desce, nie jest fajna. Nie radziłem sobie w nich na Customie. Zupełnie inaczej wyglądało to z Cartelami czy już nie mówię o Diode. Upgrade deski o sporo %. Nagle mnie słucha, nagle mam kontrolę nad deską gdy jestem na krawędzi, mogę szarpnąć deską w skręcie i wiem że ona zareaguje a nie zamuli. A to są rzeczy ważne, dla kogoś, kto nie jest jeszcze mistrzem świata. Twardsze wiązania po prostu pomagają w jeździe i w kontroli deski, trochę kosztem wybaczania błędów. Tak też twierdzą producenci. No więc chyba logiczne jest że w tym temacie będę uparty :)

Odnośnie betonu i desek SBX, w tym sezonie w zasadzie nie przypominam sobie bym choćby dzień jeździł na Coalu :) Inne też trzymają w takich warunkach, tylko mi się nie chce już targać po twardym, 2,5 dnia betonu sprzed paru i zero zajawki, takie tłuczenie stoku. A dla mnie raczej idiotycznym pomysłem jest pchanie się w wyższe góry, gdy zamiast śniegu jest trzy razy stopiony i trzy razy zamarznięty lód a nie ma grama świeżego puszku. Ja się już zsuwałem, z pełnym pampersem, po takich betonach. Nie możesz mocniej docisnąć deski, bo się możesz zapaść, a wtedy masz duży problem, prawdopodobnie polecisz głową w dół. No więc delikatnie kombinujesz jak się znaleźć niżej by móc to jakoś zjechać. Mowy nie ma o szybszym zjeździe. Przeyebane. Ja miałem takie przygody, normalne. Nikt ogarnięty na coś takiego się nie pcha, zapytaj narciarzy freeridowych, będą się pukać w czoło :) No więc w takie warunki ja się nie pcham, czekam na śnieg, coś ma padać...
Ale na Mnichu nie byłem, wchodzicie tam na samą górę jak Boguś Linda? ;)

#66 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 March 2013 - 10:26

Słaby wątek. Co kto komu ma udowodnić? Sąsiad jako jedyny ze wszystkich tutaj startował w konkretnych zawodach i jako jeden z nielicznych robił wyniki. Aro, a nie lepiej wysłać chłopaków na Everest?

Zresztą co tu porównywać, snowboarding to nie tyczki czy dzida choć mam wrażenie że na tym forum tylko to się liczy. Jeśli ma byc pojedynek (który uważam za średni pomysł) to istotne jest dla mnie i jazda na krawędzi i szeroko rozumiany fristajl. Oceniamy wszystkie deski i pod kątem jazdy i pod kątem freestyle , butterów etc. Oceniamy w desce pop, flex wejście na krawędź, jej trzymanie, niech więc i te elementy się pojawią w "pojedynku".

Mam wrażenie że tu są sami spece od wszystkiego potrafiący wszystko, gratuluję więc samozadowolenia z własnego poziomu i oklasków od gawiedzi.

Miałem popełnic większy wpis o tym jak każdy od kazdego mógłby się czegoś nauczyć, podpatrzyć ale po gruntownym przejrzeniu kilku wątków stwierdzam że to ani nie ma sensu, ani nie jest to możliwe.
  • Joszu lubi to

#67 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 09 March 2013 - 11:07

Uważam że jeśli dyskusja jest merytoryczna, są rzeczowe argumenty, to można się z takowej trochę douczyć. Najpierw teoretycznie, potem praktycznie, czyli samemu to o czym się czytało, można sobie zweryfikować na śniegu.

@Motyl - ależ oczywiście że taki "pojedynek" niczego nie udowodni :) Może poza tym, kto jest lepszym allrounderem, co w żaden sposób nie przełoży się na to, czy lepiej się jeździ w twardszych czy miększych wiązaniach. Wiadomo jak jest, jak umiesz jeździć zjedziesz na drzwiach od szafy. Nie zmienia to faktu że można razem pojeździć :)

Oceniamy w desce pop, flex wejście na krawędź, jej trzymanie, niech więc i te elementy się pojawią w "pojedynku".

To są rzeczy które za***iście się czuje podczas wymuszonego skrętu na krawędzi, a wiadomo gdzie takowy występuje ;)
Ale nie wchodźmy w temat desek, jeszcze słowa na ten temat tu nie było, niech tak zostanie :)

#68 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 March 2013 - 13:11

Tutaj chyba nie chodziło kto będzie szybszy lub kto lepiej i szybciej zjedzie w twardszych, czy miększych wiązaniach, tylko kto sobie lepiej i płynniej poradzi podczas zjazdu?! ;)

Wracając do tematu: Jestem tutaj akurat z najmniejszym doświadczeniem, ale jak czytam np. że chłopak chcę kupić dechę np. tą nieszczęsną deskę Atomic z fleksem 8 i chce na niej śmigać w wiązaniach K2 Hurrthane, to jak dla mnie bardzo kiepski pomysł, nawet tylko po to aby się oswoić z deską. Pakując chłopaka na deskę z takimi wiązaniami i tego rodzaju desce pakujemy go od razu na skałę, przy pierwszym lub drugim skręcie.

Jeżeli chodzi o Mission, nie znam tych wiązań, Burek je promuję jak bardzo uniwersalne wiązania hasłem "Freeride to Rail", więc już tym się tylko sugerując można w ciemno zaryzykować.

No i twarde wiązania do twardej dechy, wszystko w tedy ładnie jest zgrane i ładnie gra, ale oczywiście jest duże "ALE"....Freeride nie oznacza, że musimy kupować od razu twarde sety lub te nawet najtwardsze, takie sety się za***iście sprawdzają na betonie i na dużych przestrzeniach w 3m puchu, gdzie możemy w pełni wykorzystać jej promień skrętu i które nie wybaczają błędów itp. Na lasy, Tatry moim zdaniem nie sprawdzają się takie sety, teoretycznie jest bardzo malutko miejsca aby wykorzystać walory takich setów, dlatego najlepiej się sprawdzają miększe deski i wiązania, gdzie są bardziej zwrotne, przeważnie lżejsze (co wbrew pozorom bardzo ważna rzecz :D ) i najważniejsze w Tatrach to, że takie sety wybaczają więcej błędów.


Pozdro..

za tydzień w sobotę lecimy w Tatry badać warun, zapraszam ale bez spiny tylko i wyłącznie towarzysko :D

Użytkownik Arec edytował ten post 12 March 2013 - 12:26


#69 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 March 2013 - 19:23

Uważam że jeśli dyskusja jest merytoryczna, są rzeczowe argumenty, to można się z takowej trochę douczyć. Najpierw teoretycznie, potem praktycznie, czyli samemu to o czym się czytało, można sobie zweryfikować na śniegu.

@Motyl - ależ oczywiście że taki "pojedynek" niczego nie udowodni :) Może poza tym, kto jest lepszym allrounderem, co w żaden sposób nie przełoży się na to, czy lepiej się jeździ w twardszych czy miększych wiązaniach. Wiadomo jak jest, jak umiesz jeździć zjedziesz na drzwiach od szafy. Nie zmienia to faktu że można razem pojeździć :)


To są rzeczy które za***iście się czuje podczas wymuszonego skrętu na krawędzi, a wiadomo gdzie takowy występuje ;)
Ale nie wchodźmy w temat desek, jeszcze słowa na ten temat tu nie było, niech tak zostanie :)


Proszę.. napisz na amerykańskim forum że chłopaki źle to robią (my zresztą też). Że jesteś ziom z Polski i że tu wystarczy ustawić slalom (przy okazji to tak pod gigant te tyczki ?) i już wiadomo jak deska (no i wiązania) sprawdzi się i w parku i na flacie no i na skoczniach sie wie. BTW jak mogłeś ten tajny sekret zdradzić nam sprzedawcom?
Bezcenny wątek z merytorycznego punktu widzenia. Proponuję fragmenty wstawić do poradnika.
  • kortek lubi to

#70 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 March 2013 - 21:05

Wiecie co wszyscy... idźcie pojeździć :)

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#71 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 March 2013 - 21:54

A potem na browar...albo na odwrot :)

#72 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 11 March 2013 - 17:21

Proszę.. napisz na amerykańskim forum że chłopaki źle to robią (my zresztą też). Że jesteś ziom z Polski i że tu wystarczy ustawić slalom (przy okazji to tak pod gigant te tyczki ?) i już wiadomo jak deska (no i wiązania) sprawdzi się i w parku i na flacie no i na skoczniach sie wie. BTW jak mogłeś ten tajny sekret zdradzić nam sprzedawcom?
Bezcenny wątek z merytorycznego punktu widzenia. Proponuję fragmenty wstawić do poradnika.

Motyl, nie denerwuj się, nie ma takiej potrzeby :) Tu jest mowa o jeździe, w puchu i po twardszym stoku. Nie mieszaj do tego parku, flatu, skoczni.

#73 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 March 2013 - 08:32

Od razu denerwuj :D To tylko moja mała sugestia bo skoro piszemy cokolwiek o desce w kontekście FS to nie sprowadzajmy wszystkiego do tyczek, a tak mi to zabrzmiało :)

#74 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 March 2013 - 08:34

ależ zderzenie życiowych paradygmatyów :) to ja się wypowiem jako posiadacz wiązań Burton Mission jeżdżący dużo FR. Jak na początek przygody z freeridem (nie tylko puchem), szybsza jazdą w terenie (ale i po trasie) jest to świetny wybór. Natomiast nie jest to wiązanie na stricte zaawansowany freeride, ale to jak rozumiem koledze na razie jeszcze nie grozi. Nie przesadzajmy z tym jaką to Mission ma miękką i niereaktywną bazę, bo jest to 30 % domieszki fiberglasu, dokładnie tak jak np. we Fluxach TT. A do tego jeszcze Mission mają wyższy Hi - back od TT.

Co do Wypowiedzi Marka S, który namawia do kupna deski, wyczucia jej a potem dokupienia wiązań nie zgadzam się absolutnie. Źle dobrane, za miękkie wiązania potrafia zabić całkowicie fun z deski freeridowej. Szkoda każdej minuty takiej męczarni, nie wyczujesz deski na pewno. Sam przerabiałem, jak wrzuciłem z ciekawości Uniony Flite'y na sztywna camberówkę. To samo koleżanka, która męczyła się przez tydzień na Never Summer z Fluxami SE. Na miejscu kolegi kupiłbym te Missiony i jakąś tańszą, dobrą deskę w stylu Pathron Powder Toy, Rome Headline (teraz poniżej 1000 na allegro) i będzie bardzo ok.
www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#75 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 March 2013 - 10:38

....
Co do Wypowiedzi Marka S, który namawia do kupna deski, wyczucia jej a potem dokupienia wiązań .....


to raczej była wypowiedź siwego, w sumie od której zaczęła się chyba ta cała "nie jałowa" dyskusja ;)

#76 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 March 2013 - 10:45

widać że wszyscy czekają na jakiś konkretny opad :)
  • Arec lubi to
www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#77 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 March 2013 - 11:16

miejmy nadzieję, że nadejdą :D

#78 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 12 March 2013 - 12:42

miejmy nadzieję, że nadejdą :D

ano moja wypowiedź:):)
jakoś nie przeszkadzają mi hurrithane w epicu,może i owszem nie jest to ultra szał,ale aby od razu mówić o wpadaniu na skałę,zabijaniu się przy pierwszy skręcie etc.to jak dla mnie lekka przesada.:)
A całkowita przesiadka z miękkiego setu na total sztywnego hebla ze sztywny wiązkami to dopiero prowokowanie niezłej gleby:)
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#79 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 March 2013 - 12:54

Siwy nie była mowa o epicu :), tylko atomicu w dodatku, który miał flex 8, epic ile ma, około 6?! :P

#80 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 12 March 2013 - 13:10

Siwy nie była mowa o epicu :), tylko atomicu w dodatku, który miał flex 8, epic ile ma, około 6?! :P

epic myślę 7 ma spokojnie,poza tym ciężko porównywać flex jednego brandu z drugim
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl