Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Decha Freeride/stok


85 odpowiedzi w tym temacie

#41 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 27 February 2013 - 14:40

hehe lubię czytać spiny mrgn vs reszta świata:)
  • kortek i qwerty lubią to

#42 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 February 2013 - 15:15

A jaka to data? Ja mam problem z ambicja, więc w świetle tej dyskusji chętnie podejme rękawicę;)
  • Arec lubi to

#43 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 February 2013 - 16:28

Jak będziecie wymiatać to nagrajcie to !

#44 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 February 2013 - 22:20

A gdyby rozstrzygnięcie nie nastąpiło po pierwszym przejeździe, na dole będą czekać dwie staropolskie szpady. Lśniące, ostre, gotowe do akcji...
Potem już tylko autografy, muzyka, kobiety i zabawa do rana. Zwycięzca zgarnia wszystko.

Sorry za offa, ale musiałem coś dodać do dyskusji ;)

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#45 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 27 February 2013 - 23:54

Ssory, że Wam się tak wetnę w słowo. Ale mam propozycję, może to roztrzygniemy w Tatrach w żlebie Mnichowym, zjazd będzie mega, podejście łatwe około 3 godzin, myślę, że z chęcią by jeszcze Mootyl by się dopisał, ilośč osób była by akurat idealna :)

Tam jest Park Narodowy - więc nie wyląduję moim helikopterem :)
Spoko Panowie, wspólna jazda to dobry pomysł, trzymajmy jednak kciuki by zima wróciła i coś sypnęło znowu...

hehe lubię czytać spiny mrgn vs reszta świata:)

Tym razem to raczej Marek kontra reszta świata :)

#46 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 February 2013 - 00:37

Morgan, trzeba to rozstrzygnąć, bo nasze teorie są dalekie od siebie... Dlatego pasowałoby to zorganizować.

#47 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 28 February 2013 - 00:45

Zdecydowanie. Kto szybciej zjedzie na krechę - ten ma rację :) Logika przedszkolaka, ale wchodzę w to. Potem dopełnimy dzieła, freeride to także krawędź, ustawimy gdzieś na stromym stoku jakiegoś podkręconego giganta, takiego technicznego, będzie się działo :)

ps. robicie zakupy w Lidlu? za***iste Lasagne tam mają, polecam.

#48 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 February 2013 - 00:58

Jakie tyczki??????. Zjezdzasz z czubka góry na dół we freeridowych warunkach. Tak jak w temacie. A czy po drodze trzeba będzie skręcać, hamować, podskoczyc,ominąć skałe,itd to juz samo wyjdzie w praniu. Po prosty prawdziwy klasyczny freeriding, tak jak w temacie. Ja jestem za bardzo ciężką, stromą i niebezpieczną trasą. Tam wyjdzie kto miał rację.

#49 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 28 February 2013 - 01:24

OK. Proponuję - Pilsko - Szczawiny lewą stroną wyciągu w granicy lasu, może być? Zobaczysz hardcore jak na to masz ochotę, gałęzie drzew sterczą tam jak zaostrzone dzidy. Tam leży nie rozjeżdżony śnieg w lesie, w jarze będzie lód i pieńki, w korytach są poprzewracane drzewa, fajny teren na próby szybkości. Kask wzkazany :) Może w ten weekend? Po 10 marca to z kolei ja mam wyjazd za wyjazdem.

A tak btw, bo nic na siłę, masz jakieś problemy z tymi ciętymi skrętami? Filmu nie wrzucisz, pościgać się z nieumiejącym jeździć czy tam jeżdżącym w złym stylu cieniasem też nie chcesz... :) Nie dorastam Ci do pięt jeśli chodzi o skakanie, ale wydaje mi się że na krawędzi nie bardzo się znasz :) Mogę Ci Coala pożyczyć żeby nie było że jadę na szybszej desce. Na każdym slalomie dostaniesz ode mnie, jeśli przegram - to zaczynam jeździć w Mission i piszę list do Aimy by zmieniła przeznaczenie tych wiązań w katalogach :) OK ?

#50 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 February 2013 - 01:33

Spoko, nie byłem nie widziałem,ale wierzę na słowo,że jest tak strasznie, mi to jedno. Z tym,że ja do 10 niestety nie moge. A potem już nie masz czasu wogóle? Tak czy owak słowo się rzekło i w końcu trzeba będzie zrewidować, bo jeden z nas buja w obłokach i trzeba sprawdzić czy Ty czy ja.

#51 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 28 February 2013 - 01:36

Dobra, to zależnie od warunków zaczynamy od lasu lub tyczek, zgadamy się. Ja mam kilka wyjazdów po kilka dni, ale pewnie coś z tego nie wypali, normalne. Damy radę, będzie wesoło :)

No tak, zrobimy sobie kameralne zawody, w których wyjdzie kto lepiej napieprza, Marek w miękkich Missionach czy Morgan w twardych DM :)
Wiesz gdzie bym się chciał tak naprawdę sprawdzić z Tobą czy też pościgać się z innymi dobrymi? Na Banked slalomie, tam są równe szanse dla freestylowców i racerów, naprawdę genialna zabawa, no nie :huh:



Coś takiego zrobić w Polsce, zamiast nudnych już zjazdów na krechę czy podwórkowych dżemów pt. zawodnicy oceniają zawodników...
Zająć się wspólną organizacją zamiast bezsensownych kłótni na forach, zamiast wojen z/w PZS, zamiast kręcenia filmów z jointami w gębach itd. Utopia?
ps. zobaczcie pod koniec filmu jaki tam jest w ogóle klimat, wszyscy mają uśmiechnięte michy, nie ma wzroku wilka czy obracania się na pięcie :)

#52 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 February 2013 - 01:42

Nie stary, ja chce zjechac bardzo trudny freeride. Taki o jakim byla mowa a propo reakcji wiazan i generalniego twardego sprzetu. W takim razie w kontakcie. Mam nadzieje,ze wypali jeszcze w tym sezonie....

#53 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 28 February 2013 - 01:58

Nie stary, ja chce zjechac bardzo trudny freeride. Taki o jakim byla mowa a propo reakcji wiazan i generalniego twardego sprzetu. W takim razie w kontakcie. Mam nadzieje,ze wypali jeszcze w tym sezonie....

Dokładnie jak w temacie, Freeride/Stok. Nie wymiękaj, ustawimy tyczki na wybranym przez Ciebie trudnym stoku, może być pionowa ściana, raczej nie chciałbym oślej łączki, bo coś mi średnio idzie ostatnio szukanie prędkości.
A będziesz w Livigno w kwietniu? Może tam...

#54 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 February 2013 - 02:02

Nie,jestem w parku DC we francji, a potem wyjezdzam za granice,lecz nie na deske. Ale byc moze sie pojawie na 1-2 dni w Livigno, to wtedy ogarniemy.

#55 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 February 2013 - 18:47

Zamiast do przereklamowanego światu alkoholi Livigno, ustawcie się w Bormio, to rzut beretem :)

Dosłownie z górnej stacji, bez większego wysiłku możecie się wbić na fajny i dość ostry teren na FR ... skały i takie tam. Później trasa w muldy... tam szybka reakcja jest potrzebna :). No i inne traski, przecież w Bormio odbywa się puchar świata.
A prawie na samum dole wisienka na torcie, czyli piękna czarna ścianka, gdzie jak dacie rady to możecie sobie wbijać te kijki w śnieg... ogólnie za czarnymi nie przepadam, ale ta to jedyna do tej pory, gdzie po zjechaniu miałem świetliki w oczach i mówiłem jeszcze raz, jeszcze raz :)

Załączony plik  Bormio.jpg   72.72 KB   79 Ilość pobrań

Zdjęcie z okna restauracji na górze. Widać w prawym dolnym rogu okna ślady na tej grani, więc da się podreptać :)

Ogólnie jednym zjazdem zaliczycie i FR i slalom i co sobie tam ustalicie ;)

Pozdrowienia dla wariatów ;)

edit.
Zapomniałem dodać. od tej grani zjeżdża się na prawo.

Użytkownik czynasty edytował ten post 28 February 2013 - 19:06

Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#56 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 March 2013 - 19:10

Morgan Pilsko to lekka dziecinada, chyba że jest tam 2 metry puchu, o tej porze roku tam sobie możesz podłubać tylko i wyłącznie w nosie ;)

Wciąż proponuję Mnicha, miejscówka jest jedna z najłatwiej dostępnych a le bardzo wymagająca, ostatecznie Rysy gdzie będzie pole do popisu, czyli wąski żleb + szeroko idealnie do wycinania ładnych promieni skrętów, ale trudne podejście, ze schroniska około 5 godzin marszu lub z parkingu około 8 godzin marszu. Jeżeli Rysy to ruszamy do schronu wieczorkiem lekka flaszeczka a z rana ogień na Rysy.

Szczerze... jeżeli mówimy Morgan o takim freerajdzie w/w to nie masz szans. ;)

Termin między koniec marca a połowa, a nawet koniec kwietnia, w zależności od warunków, w każdym razie na pewno dam znać jeżeli warunki będą odpowiednie.

p.s. dodam, że podejscie na Mnicha nie jest linią zjazdu, tak jak na Rysy, gdzie po drodze będzie mozliwość poznania lini zjazdu

@Morgan zjazd z Rys jest legalny bo zjedziesz szlakiem :P

#57 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 06 March 2013 - 12:06

Daj Aro spokój, gdzie mi się chce 5 godzin człapać żeby sobie raz zjechać i to na czas, to wolę już na przypał zaatakować francuza :)

#58 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 March 2013 - 22:09

Ja sie moge przejsc raz w zyciu, spoko, jesli mi termin spasuje. Kazdy sie przypucowal,ze wygra to trzeba rozstrzygnac...

#59 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 07 March 2013 - 00:28

heh Marek, daj spokój, tlen nam będą musieli podawać, nie popadajmy w obłęd ;) Ja jestem na straconej pozycji, żadnych sztuczek fs w terenie nie zrobię, więc masz zapewnione z góry punkty za widowiskowość przejazdu :) A tak wogóle niech coś sypnie, bo w górach jest dramatyczny beton.
  • Joszu lubi to

#60 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 07 March 2013 - 10:48

wczoraj to zamiast betonu była raczej plucha...ale zima wraca i tego się trzymajmy:)
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl