Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Techniki Carving A Metodyka Sits


281 odpowiedzi w tym temacie

#241 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 April 2013 - 21:00

Co do zaliczenia 3 klas na raz - nie mam nic przeciwko....
w/g mnie forsowanie shamana, markasbx czy innych jezdzacych dobrze riderow do "zaliczenia" 3 kursow na 3 klasy sprawnosci to nieporozumienie.
ale niech to bedzie narzedzie "use responsibly" :)
znaczy sie - potrafisz - zaliczasz.
nie potrafisz - do zobaczenia za rok, albo jak sie nauczysz.

ten system 3stopniowy - jak domniemam - ma za zadanie motywowac ludzi do podciagania umiejetnosci. czyli wyznaczam sobie cel, ze osiagne 3ci stopien SITSJedi i zdobede fajna naklejke na deskę i jest to dla mnie honor - tak ma to dzialac ?

a nie "mam fajna nakleje na deske i lachony siadaja mi na tej naklejce, a nawet nie musialem przypiac deski do nogi!" -
i wierze, ze tak to mialo dzialac, ale cos poszlo nie tak :)

kurs jest dla osób już jeżdżących (co najmniej dobrze) i ma dawać wiedzę do nauczania innych, więc ja tam się nie dziwię, że często Ci dobrzy deskarze po pierwszym stopniu przenoszą się do MENIS/MSIT. Bo jeśli za 1 stopień/wyjazd trza zabulić ponad ok dwa tysie (kurs+kwatery+dojazd+pasza), to po czterech (łącznie z kosztami za egzamin/legitymację) wychodzi...
Nawet kurs instruktora tenisa ziemnego - dyscypliny mocno elitarnej - kosztuje poniżej 1500pln.

#242 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 April 2013 - 21:26

kurs jest dla osób już jeżdżących (co najmniej dobrze) i ma dawać wiedzę do nauczania innych, więc ja tam się nie dziwię, że często Ci dobrzy deskarze po pierwszym stopniu przenoszą się do MENIS/MSIT. Bo jeśli za 1 stopień/wyjazd trza zabulić ponad ok dwa tysie (kurs+kwatery+dojazd+pasza), to po czterech (łącznie z kosztami za egzamin/legitymację) wychodzi...
Nawet kurs instruktora tenisa ziemnego - dyscypliny mocno elitarnej - kosztuje poniżej 1500pln.


Kielon z tym cenami troszkę przesadziłeś...:) kurs na instruktora SITS aktualnie kosztuję 1200zł, jeżeli np. jedziesz ze szkoła w Alpy i chcesz zrobić III klasę to płacisz tylko 350zł a nie 600...

p.s. ogólnie na takich wyjazdach taniej wychodzi szkolenie i obojętne, czy będziesz zdawał na instruktora, klasę, czy tylko się szkolił...

#243 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 April 2013 - 21:56

Kielon z tym cenami troszkę przesadziłeś... :) kurs na instruktora SITS aktualnie kosztuję 1200zł, jeżeli np. jedziesz ze szkoła w Alpy i chcesz zrobić III klasę to płacisz tylko 350zł a nie 600...

p.s. ogólnie na takich wyjazdach taniej wychodzi szkolenie i obojętne, czy będziesz zdawał na instruktora, klasę, czy tylko się szkolił...

Aro,
Alpy czy Polska płacisz tyle samo - reszta to marketing, bo i tak im bulisz za wyjazd, a nie każdego stać na Alpy. Bo nawet jak tam jedziesz "po kosztach" to i tak jest drożej niż u nas.
A ja piszę właśnie o kosztach dodatkowych x 4 czyli: żarcie, dojazd (paliwo), karnety (w Polsce z tego co wiem dodatkowo), kwatery.
W MSIT/MENIS płacisz tylko raz. I jeszcze na te min 3 wyjazdy trzeba mieć czas.

#244 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 08 April 2013 - 22:07

no plucia ciąg dalszy.... jedna pani drugiej pani.....
ktos cos gdzies uslyszal... nie z pierwszej ale z kolejnej reki i ploteczka gotowa.... w trzecim poscie juz jest prawda oczywista...
FIn - dopoki nie zdradzisz tej slodkiej tajemnicy o ktorej szkole mowisz poprostu Ci nie wierze.
Kielon - z roznymi szkolami bylem na roznych wyjazdach i szkoleniach w przeciwienstwie do sporej czesci z was - wiem jak ucza z PIERWSZEJ reki. i tak przy okazji... czy ta osoba z drugiej reki ktora miala zrobic dwie klasy na jednym wyjezdzie... jezdzi na poziomie III klasy

Mordor............zbyt czesto mylisz niepokornosc z glupota...

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#245 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 April 2013 - 22:08

Aro,
Alpy czy Polska płacisz tyle samo - reszta to marketing, bo i tak im bulisz za wyjazd, a nie każdego stać na Alpy. Bo nawet jak tam jedziesz "po kosztach" to i tak jest drożej niż u nas.
A ja piszę właśnie o kosztach dodatkowych x 4 czyli: żarcie, dojazd (paliwo), karnety (w Polsce z tego co wiem dodatkowo), kwatery.
W MSIT/MENIS płacisz tylko raz. I jeszcze na te min 3 wyjazdy trzeba mieć czas.


no nie wiem...ja osobiście w Alpy śmigałem z przyjemności i nie z zamiarem zdawania na klasy, po którymś takim wypadzie stwierdziłem, że zrobię klasy bo i tak w Alpy śmigam, czy bym robił tą klasę, czy też nie, więc koszt tak defacto za klasę wyszedł mi tylko 350 zeta....w każdym razie, to już raczej zależy chyba jak się do tego nastawimy ;)

#246 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 08 April 2013 - 22:10

Aro,
Alpy czy Polska płacisz tyle samo - reszta to marketing, bo i tak im bulisz za wyjazd, a nie każdego stać na Alpy. Bo nawet jak tam jedziesz "po kosztach" to i tak jest drożej niż u nas.
A ja piszę właśnie o kosztach dodatkowych x 4 czyli: żarcie, dojazd (paliwo), karnety (w Polsce z tego co wiem dodatkowo), kwatery.
W MSIT/MENIS płacisz tylko raz. I jeszcze na te min 3 wyjazdy trzeba mieć czas.


i kolejna bzdura.......

Alpy sa duzo tansze jak polskie gory.........

i tyle w tym temacie

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#247 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 April 2013 - 22:11

no plucia ciąg dalszy.... jedna pani drugiej pani.....
ktos cos gdzies uslyszal... nie z pierwszej ale z kolejnej reki i ploteczka gotowa.... w trzecim poscie juz jest prawda oczywista...
FIn - dopoki nie zdradzisz tej slodkiej tajemnicy o ktorej szkole mowisz poprostu Ci nie wierze.
Kielon - z roznymi szkolami bylem na roznych wyjazdach i szkoleniach w przeciwienstwie do sporej czesci z was - wiem jak ucza z PIERWSZEJ reki. i tak przy okazji... czy ta osoba z drugiej reki ktora miala zrobic dwie klasy na jednym wyjezdzie... jezdzi na poziomie III klasy

Mordor............zbyt czesto mylisz niepokornosc z glupota...

pzdr

JW


Jancio niestety o SIGNX też już słyszałem te plotki i to od bardzo dobrego żródła a fin też mówi o SIGNX...oczywiście to też info z drugiej ręki...ale coraz częściej SIGNX pojawia się a tapecie...oczywiście nikogo nie oskarżam

#248 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 08 April 2013 - 22:21

Aro - szczerze mówiąc - wali mnie to

ale tak jak juz zadałem pytanie - jezeli mowimy o Pedrze - to czy osoby, które zrobily polaczone klasy nie jezdza na tym poziomie ??
pomijajac "wytyczne" uwazam ze akurat Pedro potrafi ocenic poziom na jakim jezdzi rider i jezeli ewidentnie osoba, ktora teoretycznie powinna jezdzic w grupie na drugą klase jezdzi duzo lepiej to zdrowym objawem jest pozwolic jej sie rozwijac na wyzszym poziomie.

Na jednym wyjezdzie bylem świadkiem kiedy laska w niedziele stanela pierwszy raz na desce i w trzy dni przeskoczyła 80% kursantów... żuchwy nam lezały na ziemi i sie tarzały.... widzialem tylko raz jeszcze taki fenomen.

Byłem też świadkiem kiedy laska 3 razy przyjezdzala na egzaminy i za kazdym razem byla uwalana i nie bylo wazne ile zaplaci.

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#249 Finlarod

Finlarod

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 08 April 2013 - 22:22

Arec, ja nigdzie nie napisałam, że SIGNx :D I nie napiszę, jaka szkoła, bo szpiegowskiego nagrania nie mam ;) czego nie powiem i tak będzie, że to głupia plotka. Wyjawienie słodkiej tajemnicy raczej sprawiłoby, że stałaby się jeszcze bardziej nieprawdopodobna. A co wiem, to moje i osób, które mnie znają i wiedzą, że nie mam powodów by kłamać.
A moje info nie z drugiej ręki, tylko z pierwszej.

Użytkownik Finlarod edytował ten post 08 April 2013 - 22:25


#250 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 April 2013 - 22:28

Arec, ja nigdzie nie napisałam, że SIGNx :D I nie napiszę, jaka szkoła, bo szpiegowskiego nagrania nie mam ;) czego nie powiem i tak będzie, że to głupia plotka. Wyjawienie słodkiej tajemnicy raczej sprawiłoby, że stałaby się jeszcze bardziej nieprawdopodobna. A co wiem, to moje i osób, które mnie znają i wiedzą, że nie mam powodów by kłamać.
A moje info nie z drugiej ręki, tylko z pierwszej.


nie napisałaś ale ja się dowiedziałem...chyba, że żle się dowiedziałem to powieszę pewną osobę na szubienicy ;)

@Jancio wiesz, że jestem ostatnią osobą, która takie rzeczy piszę itd...mam tylko nadzieję, że to faktycznie tylko plotki :)

Użytkownik Arec edytował ten post 08 April 2013 - 22:29


#251 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 April 2013 - 22:28

no plucia ciąg dalszy.... jedna pani drugiej pani.....
ktos cos gdzies uslyszal... nie z pierwszej ale z kolejnej reki i ploteczka gotowa.... w trzecim poscie juz jest prawda oczywista...
FIn - dopoki nie zdradzisz tej slodkiej tajemnicy o ktorej szkole mowisz poprostu Ci nie wierze.
Kielon - z roznymi szkolami bylem na roznych wyjazdach i szkoleniach w przeciwienstwie do sporej czesci z was - wiem jak ucza z PIERWSZEJ reki. i tak przy okazji... czy ta osoba z drugiej reki ktora miala zrobic dwie klasy na jednym wyjezdzie... jezdzi na poziomie III klasy

pzdr

JW

Dlaczego plucia?, normalnie gadamy, po to przecież jest nowy temat.
Piszę że z drugiej ręki bo nie będę za kogoś się podpisywał, a nie mam powodu nie wierzyć. I wiem jak "ta" osoba jeździ - na III klasę bez problemu :)
A mówisz że Alpy tańsze? no ciekawe, bo jadę na majówkę na Tuxa i za karnet 6-cio dniowy + kwatery płacę 400EUR (za osobę), do tego trzeba doliczyć ok 1200pln za paliwo (jazda w dwie strony + km na miejscu/ dzielone na dwa bo jadę z żoną) + żarcie, jakieś, no nie wiem, może 100pln dziennie za osobę. Podsumujmy w złotówkach, zaokrąglając EUR do 4pln:
1600 (karnet+kwatery) + 600 (paliwo) + 800 (żarcie na miejscu + dwa dni w trasie) = 3000 za osobę bez specjalnych szaleństw.
No sorry, ale za 3 kawałki to ja w Krynicy w Geovicie przez tydzień z żoną i synem siedziałem wliczając wszystkie koszty.
Jancio,
Jak piszesz do innych forumowiczów o bzdurach to sam podawaj konkrety.

#252 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 April 2013 - 22:33

kurde kielon...śmigam co roku na TUX na 4 dni i nigdy nie wydałem więcej niż 1000 zeta :P

#253 Finlarod

Finlarod

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 08 April 2013 - 22:34

nie napisałaś ale ja się dowiedziałem...chyba, że żle się dowiedziałem to powieszę pewną osobę na szubienicy ;)


Co się wywiedziałeś to Twoje ;) publicznie nikomu personalnie wytykać nie mam zamiaru, bo i po co? Ale widać plotek coraz więcej. To pewnie zazdrosna konkurencja ;)

EDIT: a moje "plotki" tutaj nie miały być plotkami, tylko moim IMO, że robienie klas po kolei, jak książeczki każą, ma swój sens.

Użytkownik Finlarod edytował ten post 08 April 2013 - 22:52


#254 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 April 2013 - 22:47

kurde kielon...śmigam co roku na TUX na 4 dni i nigdy nie wydałem więcej niż 1000 zeta :P

No wiesz, może to kwestia wieku i wygodnictwa? Każdy ma swój punkt widzenia.
Ja doskonale wiem, że jadąc jednym autem w 5 osób i w opcji "full studenckiej" można wszystko po kosztach. Nie porównuje się tutaj do kosztów innych ludzi, tylko napisałem jak to wygląda u mnie :)
Analogicznie do tego co napisałeś: w Krynicy też można złapać tanie kwatery, żarcie i alko na pewno jest tańsze niż w Alpach a droga z W-wy to 400km a nie ponad 1200km.
Aro,
no jakbyś nie porównywał to w Polszy taniej, i bardzo dobrze :)

#255 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 April 2013 - 22:48

A ja słyszałem że w Tatrach smaży się już firn - z pierwszej ręki. Słyszałem też że jeden z prosów światowej czołówki FWT (snowboarder) przesiada się na narty - z drugiej ręki

#256 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 April 2013 - 22:54

A ja słyszałem że w Tatrach smaży się już firn - z pierwszej ręki. Słyszałem też że jeden z prosów światowej czołówki FWT (snowboarder) przesiada się na narty - z drugiej ręki

Bloody,
żeby było wiarygodnie musisz podać źródło :jump:

#257 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 April 2013 - 22:58

A ja słyszałem że w Tatrach smaży się już firn - z pierwszej ręki. Słyszałem też że jeden z prosów światowej czołówki FWT (snowboarder) przesiada się na narty - z drugiej ręki


blodziwo ty sp***rzaj do lasu :P

p.s. lecisz blodziwo z nami w środę w Tatreki?

@Kielon...dlatego też ostatnio odpuściłem Alpy i zaczynam poznawać i smakować nasze krajowe :D

#258 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 April 2013 - 23:04

Aro odwal się :P! Cały weekend siedziałem w puchu po jaja w lesie... zawód freerider to jednak ciężka fucha :P. A w środku tygodnia to ja pracuje...
Źródeł nie mogę podać bo to plotki :P

#259 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 April 2013 - 23:07

Aro odwal się :P! Cały weekend siedziałem w puchu po jaja w lesie... zawód freerider to jednak ciężka fucha :P. A w środku tygodnia to ja pracuje...
Źródeł nie mogę podać bo to plotki :P


bardzo ciężka fucha...:D

ja mam info z pierwszej ręki...i to nie jest plotka:D Blood już nie jeździ na snowboardzie tylko na nartach :P

#260 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 April 2013 - 23:12

ja mam info z pierwszej ręki...i to nie jest plotka:D Blood już nie jeździ na snowboardzie tylko na nartach :P

buuuuu :(