Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Techniki Carving A Metodyka Sits


281 odpowiedzi w tym temacie

#261 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 08 April 2013 - 23:14

wyjazd w alpy na tydzień

Jak chcemy tanio to jedziemy we freełik - spanie w apartamencie ze skipasem - ok 20-25ojro per dej x 6 120 - 150
przejazd samochode we 4 osoby - 300zl/ na pysk ze wszystkimi oplatami
zarełko średnio 20 jurków dziennieczyli 120
razem - 250 jurków + 300 zeta daje namok 1350 zł za tydzień ze wszystkim.......
przygotowanie stoków - nie ma porównania....
i to nie jest wersja - kryzys

Na przełomie list i grudnia byliśmy na 4 dniówce w kaunertal - wyjazd we czterech - ja z Kaspim wiec płaciłem za dwóch
wyjazd we srode na noc - 8 rano logowanie w apartamencie - wypas standard alpejski
dwa 4 dniowe karnety, przejazd, żarełko itd - calość kosztowała nas 1900 zł we dwóch

pzdr

JW

Aro odwal się :P! Cały weekend siedziałem w puchu po jaja w lesie... zawód freerider to jednak ciężka fucha :P. A w środku tygodnia to ja pracuje...
Źródeł nie mogę podać bo to plotki :P


za te rence - to Blad zarobisz :P

:)

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#262 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 April 2013 - 23:39

wyjazd w alpy na tydzień
Jak chcemy tanio to jedziemy we freełik - spanie w apartamencie ze skipasem - ok 20-25ojro per dej x 6 120 - 150
przejazd samochode we 4 osoby - 300zl/ na pysk ze wszystkimi oplatami
zarełko średnio 20 jurków dziennieczyli 120
razem - 250 jurków + 300 zeta daje namok 1350 zł za tydzień ze wszystkim.......
.
Na Tuxie w majówkę nie ma opcji fri łik :( jak doliczysz koszt skipasów a paliwo podzielisz na dwa a nie cztery wychodzi jak u mnie.
Niestety nie każdy ma możliwość wyboru terminu, i nie zawsze jest komplet w aucie - jak pisałem Arowi, sprawa indywidualna.
W cztery osoby np. z W-wy np do Krynicy z kumplami za tysiaka pewnie dałoby rade, oczywiście na prognozę...
pozdr

#263 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 09 April 2013 - 09:07

Panowie skoro już odbiegliście od tematu to:

Dla przykładu:
Wisła/Ustroń/ Szczyrk średnio 75 Km odemnie (jadac w 4 osoby po 15 zł na paliwo) +10 zł żarcie+35 zł karnet wieczorny 4-5h (przed lub po sezonie) czyli wyjazd za 60 zł :D Jeżdżac bez przerwy z jednym odpoczynkiem te kilka godzin wystarczy:)
Włochy Livigno, nocleg studencka wersja ze skipassem, 900 zł+350 zł transprot (czy to autobus czy samochód w 4 osoby podobnie) +żarełko suchy prowiant z domu i dodatki na miejscu dajmy 500 zł, co daje1750 zł dzielone na 6 dni jazdy... To daje prawie 300 zł dniówka! oczywiście jesli chodzi o samą jazdę, bo nieda sie nie zauważyć, że to forma wakacji od razu, no ale albo to albo 30 dni na stoku w Polsce dla studenta łatwy wybór;p

EDIT:
Kielon wasnie szukam free weekendu na tuxie ze skipassem wiec jak amsz jakies ciekawe propozycje wez podeslij na PW:D Bo za tyle to ja nie znalazłem;p

Użytkownik gula44 edytował ten post 09 April 2013 - 09:10

icon_users.png


#264 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 09 April 2013 - 09:57

pozostaje jeszcze polowanie na tzw lasty czyli odsprzedawanie w ost chwili miejsc :)
oczywiscie dla ludzi majacych mozliwosc - wstać i pojechać.
pamiętam że była akcja wyjazdu z jedna ze szkol na szkolenie do francji i 3 dni rzed wyjazdem - full (przejazd, spanie, szkolenie) zarcie wlasne poszly dwa miejsca po 500 zł :)

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#265 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 April 2013 - 10:51

Aro - szczerze mówiąc - wali mnie to
ale tak jak juz zadałem pytanie - jezeli mowimy o Pedrze - to czy osoby, które zrobily polaczone klasy nie jezdza na tym poziomie ??
pomijajac "wytyczne" uwazam ze akurat Pedro potrafi ocenic poziom na jakim jezdzi rider i jezeli ewidentnie osoba, ktora teoretycznie powinna jezdzic w grupie na drugą klase jezdzi duzo lepiej to zdrowym objawem jest pozwolic jej sie rozwijac na wyzszym poziomie.
Na jednym wyjezdzie bylem świadkiem kiedy laska w niedziele stanela pierwszy raz na desce i w trzy dni przeskoczyła 80% kursantów... żuchwy nam lezały na ziemi i sie tarzały.... widzialem tylko raz jeszcze taki fenomen.
Byłem też świadkiem kiedy laska 3 razy przyjezdzala na egzaminy i za kazdym razem byla uwalana i nie bylo wazne ile zaplaci.
pzdr
JW

wracając do wątku szkoleń, wydaje mi się że łatwo to rozwiązać (tzn zweryfikować poziom jazdy kursanta przed szkoleniem) - wystarczy poddać ocenie własny, krótki film przesłany do szkoły mailem z wymaganymi technikami (30 sek.) - praktycznie zero kosztów :yahoo: a ryzyko pomyłki minimalne. Tak nawet szkoleniowcom łatwiej prowadzić zajęcia mając uczniów na podobnym poziomie.
dobrze jeżdżący idą na kurs instruktorski, słabo jeżdżący robią stopnie sprawności :)
właśnie o takie zmiany chodzi - szukajmy rozwiązań!

Hmmm, normalnie powinienem te swoje pomysły chyba opatentować! A może Perdo mi jakąś działe odpali za konsultacje... :twisted: .

pozdro

#266 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 09 April 2013 - 11:19

bez sensu....

w metodyce masz 11 technik w dwóch grupach, każda rózni się inicjacją skrętu, prowadzeniem w skręcie itd.
A ty chcesz ocenic to na podstawie 30 sek filmu...... :) szkoda kasy na patent :)

to co ja bym zmienil to sztyną blokadę że robimy najpierw II a potem dopiero III klase
po tygodniowym kursie instruktorzy doskonale juz wiedzą jak jezdzą kursanci - czesto jets tak że ludzie jezdzacy bardzo dobrze cały tydzień spalają się na 4 skretach ezaminacyjnych, dlatego zawsze jest komisja przynajmniej dwu a czesto 3 osobowa jednym z oceniajacych jest instruktor prowadzacy, który ma możliwość korekty oceny.

Na koniec takiego kursu powinien być jeden egzamin i jezeli polecisz na 6,5 - masz II klase, jeżeli na 7 masz III - finito
potem od zrobienia III klasy okrez 12 miesiecy żeby pojezdzić i możemy startować na kurs.

Zrobienie klasy jest potrzebne do tego że przychodzący na kurs instruktorki UMIE jezdzic technicznie a tu przyjechał poznać metodykę nauczania.

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#267 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 April 2013 - 12:09

bez sensu....
w metodyce masz 11 technik w dwóch grupach, każda rózni się inicjacją skrętu, prowadzeniem w skręcie itd.
A ty chcesz ocenic to na podstawie 30 sek filmu...... :) szkoda kasy na patent :)
Zrobienie klasy jest potrzebne do tego że przychodzący na kurs instruktorki UMIE jezdzic technicznie a tu przyjechał poznać metodykę nauczania.
pzdr

JW

no jakże mogło być inaczej, niż bez sensu :admin_patrzy:
oczywiście, że nie musi to być 11 technik i dwugodzinny triller, wystarczy popatrzeć na postawę ridera, inicjacja skrętu, pozycję w skręcie, ogólne panowanie nad deską. Sam piszesz że Pedro jest to w stanie ocenić. A ile osób zapisujących się na kurs potrafi wszystkie techniki na poziomie min. dobrym?
przecież na tym forum tak to działa: ludziska wrzucają swoje filmiki z prośbą o ocenę - i dostają opinię zwrotną.

Jeszcze raz podkreślę, że chodziło mi o kwalifikację umiejętności na poszczególne poziomy kursów, bo potem wychodzą kwiatki typu II czy III stopnie w tydzień i konsternacja na forum jak to możliwe?..
A oprócz nauki metodyki nauczania to chyba też kursanci szlifują jednak i technikę, którą prezentują potem na egzaminie.

pozdro

#268 shaman-snowboard

shaman-snowboard

    Snołborder

  • Team9
  • 221 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 April 2013 - 14:49

Ja to dalej nie ogarniam tego "systemu klasowego"... można 3 klasy na raz, ale nie można, ilość technik to kwestia dyskusyjna zależy od tego jakiego się programu trzymają.
Moim skromnym zdaniem osoba która nie zjedzie poprawnym ciętym ze średnio stromego stoku nie powinna nawet myśleć o papierach instruktorskich. Nie mówię żeby na czarnej w Jurgowie czy 5ce w Krynicy na mega betonie, ale wypadałoby moim zdaniem...

rozumiem że te kasy i potem instruktor oraz unifikacje to z założenia ma być trzymanie poziomu instruktorów, ale nie da się ukryć że jest to tez nie mały biznes i fabryki klasowców i instruktorów istnieją i robią zła robotę. Gdyby to był błąd na poziomie kwantyla 5% to jeszcze można by powiedzieć że normalny błąd pomiarowy, o 6sigma już nie wspominając, ale chyba jest to jednak niestety znacznie więcej.

Nawet niektórych z tych szkół o których pisaliście że polecacie, że szanowane, sprawdzone itd zdarzają się nierzadko złe opinie, nie będę pisał od kogo je słyszałem, nie będę pisał które z nich z widziałem w akcji. Nie wiem czy to codziennośc czy tylko wypadek przy pracy. Przecież nie o to chodzi żeby każdy z kamerą na kursy do konkurencji się zapisywał i kręcił z GoPro z kieszeni... Nie mogę powiedzieć że ten system po prostu nie działa, bo nie robiłem wiarygodnych badań, ale zdecydowanie też nie mogę powiedzieć że się sprawdził. Jako obserwator z zewnątrz i czytacz forów.

Widać nawet tutaj, że jest sporo pomysłów na zmianę tego i tamtego, ciekawe czy coś konstruktywnego z tego wyniknie. Czy ruszy się coś od dołu, jakieś zmiany, otwarcie na nowości, szersze postrzeganie snowboardu, danie wyboru ludziom, wyjście do ludzi przez choćby wrzucenie na stronę przykładowych filmów... i tak można by długo wymieniać... Jest tak instytucja, gdzieś tam jest ale nie wiadomo gdzie, czegoś uczy ale nie wiadomo czego, coś robi ale nie wiadomo co, ale statut i zarząd na stronie wisi. To nie jest wyjście do ludzi.

nie moja organizacja, nie moja jazda, nie moja bajka, nie moja sprawa w sumie

i proszę nie obierajcie tego jako personalny atak na kogoś, tylko jako głos w dyskusji osoby z innej bajki, nastawieniem na całkiem inną jazdę, całkowicie pomijaną przez SITS, i nie da się ukryć ze nastawionej negatywnie do tematu, ale starającej się powstrzymać emocje i coś wnieść konkretnego :)

pozdr

#269 Mareksbx

Mareksbx

    Młody snołborder

  • Team9
  • 67 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 April 2013 - 18:33


powietm tak nie nie wiem jaka to jest metodyka ale wiem że koleś udowadnia że na miękkiej desce da się wszystko

#270 shaman-snowboard

shaman-snowboard

    Snołborder

  • Team9
  • 221 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 April 2013 - 19:18

marek. ale po co za granicę uciekać...? cudze chwalicie, swojego nie znacie?

pierwsze cztery z brzegu rodzime przykłady









samo mi się właśnie wyświetliło w proponowanych na youtube, pewnie wszyscy widzieli ale dorzucę



#271 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 10 April 2013 - 21:27

hahahaha ostatnie :) krecone chwile temu w przemyslu przy +18.... na cstm x 159
tu chcialem przejechac z jak najbardziej zabetonowana pozycja :)

co do pierwszego filmiku z coalem to Mrgn od dawna mnie namawia zebym sprobowal.... nie ma kiedy, musze sie wybrac na jakies testy :)

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#272 shaman-snowboard

shaman-snowboard

    Snołborder

  • Team9
  • 221 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 April 2013 - 21:52

coal, dual, eliminator... head inteligence też ma dobre opinie... ja z mojego NOBILE SBX jestem baardzo zadowolony, no ale ich już nie ma na rynku :( Braciszek nawet stwierdził że jeździło mu się na nim lepiej niż na swoard extremecarver :)

a warunek na filmie z Białki, bajka po prostu... rozmarzyłem się... no ale w piątek Włochy :) i znowu dylemat które blaty pakować :(

pozdr

#273 shaman-snowboard

shaman-snowboard

    Snołborder

  • Team9
  • 221 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 April 2013 - 15:05

Właśnie mi wpadł w łapy komentarz do nowego rozporządzenia pani ministry Muchy dotyczące uprawnień w żeglarstwie... niby całkiem inna bajka, ale chyba warto przeczytać, bo taki (podobny) system może miałby tutaj sens...

#274 Mareksbx

Mareksbx

    Młody snołborder

  • Team9
  • 67 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 April 2013 - 23:15

Nobile SBX od przyszłego roku wracają :) Będą lepsze od tych starych zielonych.
Ja ze swojej strony polecam SG Force.

Shaman ale te deski to są deski kierunkowe ziomek tam ciśnie na jakiejść dłuższej desce, kilka filmów dalej na tej samej desce skacze na chopach 720 itp ;D

Ahh no i przedewszystkim kolo jechał śmigiem, o którym mówiliśmt w jakimś innym dziale, ziomek robi dobrą popisówę. Technike ma dość dobrze opanowaną nawet jeśli chodzi o jazdę na krawędzi nie o EC, ma super taiming.

Użytkownik Mareksbx edytował ten post 12 April 2013 - 23:33


#275 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 April 2013 - 21:34

Teraz proszę o wypowiedź wszystkich specjalistów z forum - carvingovców, SITS'owców, MENiSowców - którą techniką powinien zjechać rider z samej góry żeby przeżyć :P

foto: Arec

Użytkownik Bloodwyn edytował ten post 19 April 2013 - 21:35


#276 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 April 2013 - 01:03

Teraz proszę o wypowiedź wszystkich specjalistów z forum - carvingovców, SITS'owców, MENiSowców - którą techniką powinien zjechać rider z samej góry żeby przeżyć :P

foto: Arec

myślę że cięty NW zda egzamin :D

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#277 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 April 2013 - 01:43

switchem

poważnie to jak zjechali tą trasą gdzie ten zielony stoi u góry to jestem pod wrażeniem...przecież tam nie można nawet upaść

Użytkownik Muniek edytował ten post 20 April 2013 - 01:44


#278 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 20 April 2013 - 09:36

na bombe.....
zalecana muza


.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#279 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 April 2013 - 19:59

switchem

poważnie to jak zjechali tą trasą gdzie ten zielony stoi u góry to jestem pod wrażeniem...przecież tam nie można nawet upaść


tylko Tomek zjechał z tamtego miejsca,,,po prostu było za niebezpiecznie, żebyśmy ta we czterech się wdrapali...

co do zjazdu...w takiej sytuacji pozostaje tylko krecha i nie ma mowy o skrętach :) dlatego też na stokach czasami zapierdalamy "ćwiczymy" jazdę na krechę na stokach...tak samo robią kolesie od fs skaczący na kikerach...lubią się tak puszczać aby dobrze poczuć dechę ;)

p.s Jancio przegiąłeś z tą nutką, przy takich zjazdach jedyna słuszna nuta to tylko taka



#280 Pedro_SIGNX

Pedro_SIGNX

    Nowy na forum

  • Dystrybutor
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Wykładowca SITS PZS

Napisano 11 May 2013 - 21:12

Teraz proszę o wypowiedź wszystkich specjalistów z forum - carvingovców, SITS'owców, MENiSowców - którą techniką powinien zjechać rider z samej góry żeby przeżyć :P

foto: Arec


Przede wszystkim nie powinien się znajdować w miejscu, w którym się znajduje - teren zbyt niebezpieczny ! Po prawej i po lewej nawisy - myślę, że to była wyprawa bez przewodnika, bo nie sądzę aby przewodnik zdecydował się na wybór tego miejsca !