Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Poziomy zaawansowania - klasy PZS


85 odpowiedzi w tym temacie

#61 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 November 2013 - 22:31

1, Nie
2. Pierwszej klasy nie ma co robic zaczynasz od 2 i 3 robisz w jednym sezonie wątpię żeby Ci starczyło czasu jak i hajsu na instruktora
3. np Snow4life, SignX, Keny, chyba eschol jest tego pełno.

#62 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 November 2013 - 22:39

Jeszcze podłączę się na koniec:

Jak wygląda sam egzamin na instruktora ?
Czy szkoły mające uprawnienia na szkolenie na stopnie mają również na egzamin instrutkora ? Jak nie to które to są, jest kilka terminów czy raz na rok ?

#63 Misieek

Misieek

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 55 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 November 2013 - 23:12

Nie wszystkie szkoły, ktore szkolą na stopnie mogą szkolić na instruktorów. W zeszłym sezonie można było zrobić instruktora np. u Kenego ale potem i tak trzeba jechać na Mistrzostwa Polski Instruktorów i teraz nie wiem czy tam zdobyć jakieś miejsce czy jak to wygląda. Tak to wygląda na instruktora SITS'u w każdym razie.

#64 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 05 November 2013 - 23:14

Instruktora zdaje się raz w roku na MPI w marcu.
Wtedy jest 3częściowy egzamin: technika, FS i slalom na czas. Musisz uzyskać z 4rech przejazdów technicznych średnią ocen 7,5 na 10. Są to po prostu 4ry rożne techniki jazdy do zademonstrowania, a później skoczyć ze skoczni, zjechać po boxie i przejechać slalom w dobrym czasie ;)

Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#65 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 November 2013 - 23:27

Fajne fajne podoba mi się, pewnie trochę stresu jest też ;-)

Tylko co w takim razie kosztuje (około) 1300 zł ? Myślałem że szkolenie jakieś tygodniowe (+ opłaty za wyjazd jak przy tych stopniach)...tutaj płacę 1300 zł żeby ktoś powiedział czy jeżdżę dobrze czy źle ?

Jeszcze pytanie co jeżeli ktoś nie zda ? Kolejna szansa za rok i kolejn 1300 zł ?

#66 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 05 November 2013 - 23:47

1300 jest za szkolenie tygodniowe czyli kurs. MPI jest tylko egzaminem. Opłata jest chyba 50zł. Jak nie zdasz to tak, za rok kolejna szansa. Stres zawsze jest, ale też jest mega zabawa, jak podejdziesz do tego jak do snowboardu się podchodzi ;)

Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#67 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 November 2013 - 23:49

A to bardzo fajnie pomyślane.
Orientujesz się mniej więcej jaka jest zdawalność ? :D

#68 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 05 November 2013 - 23:56

Duża ;P Generalnie nie jest ciężko, jak się solidnie na poszczególnych klasach przyłożyłeś i jeszcze trochę samemu potrenowałeś...

Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#69 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 November 2013 - 09:08

a to nie jest tak, że udział w mpi jest tylko tym ostatnim kroczkiem, żeby przystąpić do "zaszczytnej" rodziny sits, a kurs kończy się normalnym egzaminem..? bo kiedy zdajecie w tym sitsie część ogólną np..?
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#70 Snurfer

Snurfer

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 November 2013 - 09:17

Rozumiem że kursy na 2 i 3 klase różnią się od siebie i nie ma szans żeby zrobić obie klasy w jednym czasie?

#71 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 06 November 2013 - 09:24

Część ogólna? A co k.. jest? :) Jeśli miałeś na myśli egzamin teoretyczny to jest on na koniec kursu instruktorskiego. Dopiero ukończenie kursu instruktorskiego wraz ze zdanym egzaminem teoretycznym na tym kursie dopuszcza Cię do udziału w MPI, gdzie zdaje się część praktyczną.

Tak, na poszczególnych klasach są różne techniki jazdy ćwiczone. Wszystko jest opisane w corocznym informatorze SITS, nowy jeszcze nie wyszedł, ale pewnie będzie bardzo podobny do zeszłorocznego. Znajdziecie w sieci PDF pewnie na stronie SITS. Tam jest wszystko ładnie opisane.

Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#72 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 November 2013 - 09:29

Część ogólna? A co k.. jest? :) Jeśli miałeś na myśli egzamin teoretyczny to jest on na koniec kursu instruktorskiego.

znaczy vas chcesz mi powiedzieć, że nie ma w tym jedynie słusznym trybie zdobywania uprawnień instruktorskich anatomii, metodyki i takich tam..?
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#73 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 06 November 2013 - 10:58

znaczy vas chcesz mi powiedzieć, że nie ma w tym jedynie słusznym trybie zdobywania uprawnień instruktorskich anatomii, metodyki i takich tam..?


heh, nawet historia snowboardu jest i tam się dowiedziałem, że już Noe zjeżdżał z Afarwatu na drzwiach od swojej barki :P
Wszystko jest na kursie, codziennie po całym dniu jeżdżenia i praktykowaniu metodyki nauczania na stoku wieczorami do 23 są wykłady i zajęcia teoretyczne, z których na koniec jest egzamin. Jednym słowem ten kurs to była niezła orka...

Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#74 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 November 2013 - 11:09

no i to jest tak zwana część ogólna... z której zwolnieni są absolwenci wf'u i posiadacze innych uprawnień instruktorskich... :ashamed:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#75 Pedro_SIGNX

Pedro_SIGNX

    Nowy na forum

  • Dystrybutor
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Wykładowca SITS PZS

Napisano 06 November 2013 - 16:16

Witam

Chętnie odpowiem ale proszę pana praxx o zadawanie pytań bez dopisków typu "...jedynie słusznym trybie zdobywania uprawnień instruktorskich...", bo nie ma Pan racji. Nie każdy musi robić SITS - można zrobić uprawnienia instruktora w PAS, Dortexie, Snowboardschool, itd. Wg uznania - ci, którzy wybierają SITS są do tego przekonani a nie zmuszani. To temat na oddzielny topic.

Otóż pyta Pan i rozmawiacie o 2 różnych kursach. A wogóle, to należałoby rozpocząć od analizy zmian w prawie na przestrzeni ostatnich 5 lat co wiązało się ze zmianą wymagań ministerstwa itd względem kursów instruktorskich.

W systemie SITS, zgodnie z tymi zmianami i wymogami, na poziomie rekreacji jest czesc teoretyczna (specjalistyczna) i czesc praktyczna. Dopiero na poziomie Trenera SITS jest czesc ogólna, czesc teoretyczna (specjalistyczna) i czesc praktyczna.


pozdrawiam
Piotr Kunysz

#76 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 November 2013 - 17:01

To ja jeszcze jedno pytanie: znany jest już termin marcowy na zdawanie ?
Akurat mam w marcu najciekawszy wyjazd w całym sezonie...

#77 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 06 November 2013 - 17:29

MPI będzie 15-16 marca 2014 roku jeśli o to pytasz :)

#78 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 November 2013 - 17:42

No to po ptokach...16 mam samolot powrotny z Gruzji :(
Powalczyłem... :wallie:

#79 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 November 2013 - 17:47

@ Pan Piotr Kunysz vel Pedro_SIGNX - nie wiem ile napisałem postów na temat polityki wokół snowboardingu w Polsce, ostatnie w październiku na żółtych stronach i obiecałem sobie, że mój snowboarding będzie daleki od tejże. ale skoro zostałem przez Pana wywołany, to nie chowam głowy w piasek, bo byłoby mi niewygodnie i jestem.
Przypominam, że między nami bezpośrednio też dochodziło do wymiany poglądów i spojrzeń na rzeczywistość i faktycznych efektów nie widzę. zwrotu "...w tym jedynie słusznym trybie zdobywania uprawnień instruktorskich...", celowo użyłem sarkastycznie w wymianie postów z moim serdecznym kolegą Vasyą, co jednak nie miało w zamyśle być złośliwe ani tym bardziej dewaluujące stowarzyszenie znane pod skrótem SITS.
W swoich wypowiedziach i czynach zawsze podkreślałem, że działalność skierowana na podnoszenie umiejętności, kwalifikacji i sprawności jest i będzie zawsze pozytywnie przeze mnie oceniana i nie będę oceniał takiego działania przez pryzmat posiadanych przez kogokolwiek uprawnień, legitymacji, kart czy literek w podpisie na forum.
Tak również staram się działać i pracować, a o mnie niech świadczą moje czyny (nie wstydzę się żadnego, ani za żadnego ze swoich kursantów jak dotychczas) i tego będę się trzymał, czego wszystkim życzę. ( tutaj powinien być akapit, ale z powodów niewiadomych edycja nie funkcjonuje jak należy, dlatego niech to będzie jako tenże.)
natomiast skoro jestem przy "głosie" i jest szansa uzyskać odpowiedzi u źródła: mam pytania:
1 - jaki jest tryb przyjmowania członków zwyczajnych do stowarzyszenia SITS;
2 - gdzie można się zapoznać z Regulaminem Wyboru Delegatów uchwalonym przez zarząd stowarzyszenia.
Tymczasem to tyle.
Ponieważ moja wrodzona grzeczność i dobre wychowanie wyniesione z domu nakazują mi trzymać się, zaproponowanej przez Pana, Panie Piotrze tej oficjalnej formy, niespotykanej w społeczności tak familiarnej jak użytkownicy tego zacnego forum, a tak zażyłej i radosnej jak snowboardowa rodzina szczególnie, liczę na zrozumienie treści jaką chciałem przekazać i nie odbieranie tego jako jakiegokolwiek ataku czy to na Pana, czy też na prowadzoną przez Pana, jak wierzę, słusznej działalności.

pozdrawiam - Praxx

(zrobilem Ci "enterki" :) JW)
  • kortek i kielon lubią to
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#80 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 November 2013 - 19:38

/// ponieważ moja wrodzona grzeczność i dobre wychowanie wyniesione z domu nakazują mi trzymać się, zaproponowanej przez Pana, Panie Piotrze tej oficjalnej formy, niespotykanej w społeczności tak familiarnej jak użytkownicy tego zacnego forum, a tak zażyłej i radosnej jak snowboardowa rodzina szczególnie, liczę na zrozumienie treści jaką chciałem przekazać i nie odbieranie tego jako jakiegokolwiek ataku czy to na Pana, czy też na prowadzoną przez Pana, jak wierzę, słusznej działalności. pozdrawiam - praxx ///


Też nie rozumiem tego "Pan"-owania co niektórych :twisted: .
@Pedro, czas spuścić swoje ego ze smyczy :drunk:. Więcej: dystansu, luzu, humoru i czego tam kto jeszcze chce.
Śniegu?!

pozdro