Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Poziomy zaawansowania - klasy PZS


85 odpowiedzi w tym temacie

#1 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 26 January 2010 - 23:44

Jak to jest z tymi poziomami zaawansowania w jeździe snb? Sa klasy, później patent instruktora czy jak?
I co trzeba umieć wykonać na te stopnie sprawności?

#2 Bishop

Bishop

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 26 January 2010 - 23:46

Stopnie sprawności I,II, III, później instruktor rekreacji.
Wszystko jest tu, w informatorze: http://www.sits.org....09-2010_WWW.pdf

#3 sztywny

sztywny

    Nowy na forum

  • Instruktorzy
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 February 2010 - 22:44

Panowie schemat struktury szkolenia SITS PZS to nie żadne klasy ! tylko 3 Stopnie Sprawności SITS PZS (I,II,III). Patenty to są w żeglarstwie :-X my przyjęliśmy Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności Snowboard, Instruktor Sportu, Instruktor Wykładowca. Szczegóły są odpowiednio zaprezentowane w informatorze link już został podany.

#4 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 04 October 2010 - 20:03

Panowie schemat struktury szkolenia SITS PZS to nie żadne klasy ! tylko 3 Stopnie Sprawności SITS PZS (I,II,III). Patenty to są w żeglarstwie :-X my przyjęliśmy Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności Snowboard, Instruktor Sportu, Instruktor Wykładowca. Szczegóły są odpowiednio zaprezentowane w informatorze link już został podany.




A jak to będzie w tym sezonie. Nowa ustawa o sporcie znosi ministerialnego Instruktora Rekreacji... Są już jakieś wytyczne w SITS? Bo sezon trzeba już jakoś zaplanować, a tu nikt nic nie wie :)

Jak zwykle ustawodawca chyba zostawił wszystkich w lesie ;)

Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#5 hedonez

hedonez

    Nowy na forum

  • Instruktorzy
  • 26 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 05 October 2010 - 18:57

A jak to będzie w tym sezonie. Nowa ustawa o sporcie znosi ministerialnego Instruktora Rekreacji... Są już jakieś wytyczne w SITS? Bo sezon trzeba już jakoś zaplanować, a tu nikt nic nie wie :)

Jak zwykle ustawodawca chyba zostawił wszystkich w lesie ;)


dobrze to ujołeś, ale nie martw , trochę jestem w temacie i wiem ze kompetentni ludzie nad tym pracują. Czekaj na informator, myśle że tam będzie wszsytko opisane.
Zresztą na twoim miejscu bym się nie martwił , skoro posiadasz III stopień sprawności SITS, to teraz zostaje ci kurs na instruktora rekreacji , więc nie masz się czego obawiać tylko czekać na terminy właściwych kursów.
Z tego co ja wiem to większa zagadka jest z interpretowaniem papierów MSiT, ale to już zupełnie inna sprawa , sam jestem ciekaw jak to zostanie rozwiązane.

Użytkownik hedonez edytował ten post 05 October 2010 - 18:59


#6 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 05 October 2010 - 21:37

 Dzięki za info z pierwszej ręki :)


Kwestia jest tego typu, że chciałbym wcześniej zrobić teorię, a nie wiem czy i jaka teraz będzie w SITSie obowiązywała.

Bo po nowym roku może okazać się, że juz nikt nie będzie robił tej teorii...








Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#7 hedonez

hedonez

    Nowy na forum

  • Instruktorzy
  • 26 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 06 October 2010 - 11:39

 Dzięki za info z pierwszej ręki :)


Kwestia jest tego typu, że chciałbym wcześniej zrobić teorię, a nie wiem czy i jaka teraz będzie w SITSie obowiązywała.

Bo po nowym roku może okazać się, że juz nikt nie będzie robił tej teorii...


Nie masz się czego obiawiać , wyjdzie informator, beda podane terminy i napewno bedziesz miał okazje wszsytko dobrze sobie zorganizowac, jeśli chodzi o SITSowe kursy to akurat wiem ze bedzie wszsytko w dobrym porządku, trochę cierpliwości i w niedługim czasie napewno się wszystkiego sam dowiesz , a jak nie to służe pomocą.

#8 inpectore

inpectore

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 November 2010 - 12:41

Hejka

Ten temat wydał mi się najodpowiedniejszy do tego pytania-
Otóż chciałbym uzyskać uprawnienia instruktora snowboardu i mam możliwość zrobić je na starych zasadach ( instruktor rekreacji MENiS )
Kurs będzie prowadzony przez Pawła Deżakowskiego.
Czy październikowej zmianie przepisów te uprawnienia będą miały jeszcze jakąkolwiek wartość??

#9 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 28 November 2010 - 13:02

Czy październikowej zmianie przepisów te uprawnienia będą miały jeszcze jakąkolwiek wartość??


Tutaj masz częściowo wyjasnione:

http://www.roninsnow...wboardowe-sits/

Uprawnienia, o których mówisz będą ważne dożywotnio. Kwestia tylko czy zrobione po zmianie ustawy będą ważne?


Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#10 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 November 2010 - 14:53

jeżeli zdeżak się zabrał za kurs to jest pewność, że jeszcze się da tą drogą zrobić i uprawnienia będą działały :papa:

Użytkownik praxx edytował ten post 28 November 2010 - 14:54

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#11 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 November 2010 - 14:59

Słyszałem, że jeszcze tylko do końca marca można zrobić uprawnienia MENiS, a czy później będą honorowane,

nie mam zielonego pojęcia jak to będzie

w sumie jest to chyba jedna wielka zagadka hehe


pzdr...

Użytkownik Aro edytował ten post 28 November 2010 - 15:01


#12 inpectore

inpectore

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 November 2010 - 17:11

Kursy, które zostały zaplanowane i na które uruchomiono zapisy przed zmianą przepisów idą wg starych zasad.
Bardziej martwię się o to, jak szkoły snb, czy inni zainteresowani będą honorowali te uprawnienia.
Cieszę się że to zderzak prowadzi ten kurs, bo widziałem o nim mnóstwo pozytywnych opini.
Może to właśnie jego nazwisko utrzyma wartość tych dokumentów IR
Jak zwykle w Polsce- jeden wielki bajzel :/

#13 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 November 2010 - 17:30

Czy bedziesz miał menis , sits, pzpn , uefa czy Bóg wie co to i tak zweryfikuje Cię klient ostateczny czyli kursant , a opinie o dobrych instruktorach lub słabych rozchodzą się szybko.
Moim zdanie chodzi tylko o kase i o nic więcej .
To jest tak jak ze zmianami w zdawaniu na prawo jazdy zawsze nowe ma byc trudniej i wogóle jak zdasz to bedziesz juz prawie Kubicą a życie i tak pokazuje jakie jest szkolenie i jakich wariatów mamy na drogach :)

#14 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 November 2010 - 18:35

Czy bedziesz miał menis , sits, pzpn , uefa czy Bóg wie co to i tak zweryfikuje Cię klient ostateczny czyli kursant , a opinie o dobrych instruktorach lub słabych rozchodzą się szybko.
Moim zdanie chodzi tylko o kase i o nic więcej .
To jest tak jak ze zmianami w zdawaniu na prawo jazdy zawsze nowe ma byc trudniej i wogóle jak zdasz to bedziesz juz prawie Kubicą a życie i tak pokazuje jakie jest szkolenie i jakich wariatów mamy na drogach :)


Jeżeli masz SITS PZS to w tym przypadku masz np. możliwość uzyskania zniżek na karnety narciarskie poza granicami Polski a w przypadku MENIS chyba nie masz takiej możliwości. Jeśli chodzi ok lienta indywidualnego to i tak większość z nich nie zobaczy tej różnicy, co innego jak będziesz chciał zatrudnić się w szkole snowboardowej gdzie nie będą honorować legitymacji MENiS. Bo Ci powiedzą "Panie... MENiS'a już nie ma, honorujemy Tylko aktualne SITS PZS" :)


pzdr...

Użytkownik Aro edytował ten post 28 November 2010 - 18:45


#15 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 28 November 2010 - 18:56

 co innego jak będziesz chciał zatrudnić się w szkole snowboardowej gdzie nie będą honorować legitymacji MENiS. Bo Ci powiedzą "Panie... MENiS'a już nie ma, honorujemy Tylko aktualne SITS PZS" :)


pzdr...

Ja słyszałem kiedyś lepszy text: jak chcesz pracować jako instruktor w jednej z polsko-(chyba)francuskich szkół w alpach musisz mieć jednocześnie MENIS i SITS :D



Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#16 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 01 December 2010 - 08:49

Ja słyszałem kiedyś lepszy text: jak chcesz pracować jako instruktor w jednej z polsko-(chyba)francuskich szkół w alpach musisz mieć jednocześnie MENIS i SITS :D




no i ..... ???
robiac uprawnienia instr SITSu wtedy jeszcze PZS z automau dostalem bordowa ksiazeczke....... czyli nabywalem uprawnienia ministerialne niejako przy okazji....


pzdr


JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#17 Bishop

Bishop

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 01 December 2010 - 16:10

od tego sezonu trochę się zmienia, najnowszy informator tu: Informator SITS 2010/2011

Załączone pliki



#18 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 01 December 2010 - 19:37

No dobra ale czy będą jakieś wielkie różnice w robieniu uprawnień instruktorskich np w grudniu na starych zasadach a powiedzmy w maju na nowych? Jak tak to jakie?

#19 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 December 2010 - 21:04

No dobra ale czy będą jakieś wielkie różnice w robieniu uprawnień instruktorskich np w grudniu na starych zasadach a powiedzmy w maju na nowych? Jak tak to jakie?


nie będzie żadnej różnicy w robieniu uprawnień na instruktora, po prostu MENIS'a już tylko nie będzie :)

pzdr....

Załączone pliki



#20 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 01 December 2010 - 22:01

To w czym problem? :)